Prejedam sa

Príspevky na uvedené témy
Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 16:00

Ahojte neviem si dat zo sebou rady .. xbeex pravidelne posilnujem svalovu hmotu mam na slusnej urovni len moj problem.je ze potrebujem schudnut tuk a napriek tomu sa prejedam....zachvatovite potrebujem podporu uz som.zufala nici mi to zivot xpapax

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 20 Oct 2018, 16:29

Je veľmi ťažké radiť v otázkach psychiky, pretože ak sme rozdielni v otázkach chudnutia, v otázke psychiky to platí dvojnásobne.

Moja rada je taká, aby si si našla nejakú vekovo primeranú spolubojovníčku v chudnutí. Aby ste sa mohli o tom fyzicky rozprávať, a až tak, ak sa budete snažiť byť jedna pre druhú vzorom, by to mohlo ísť ľahšie.

Dovtedy si rozmýšľaj o svojich životných cieľoch, čo pre teba znamená zdravie atp. Čo najplastickejšie si predstavuj, ako to môže s tučnotou skončiť a ako naopak by sa mohol ten život uberať ak budeš nielen štíhla ale aj zdravá. Podľa toho si vyberaj a stanovuj svoje ciele a dávaj do popredia svoje nové priority.

Prajem veľa úspechov. xdancex

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 16:49

No kamaratku taku mam obe to obcas nezvladame len mam.pocit ze umna je to horsie ....proste mi vypne mozok a idem do chladnicky a zerem ...hlavne vecer ani to neplanujem ....najhorsie je ze matka vypeka strudle to sa neovladam.....proste chcem.si vediet povedat ze "nie ,je vecer idem spat nebudem to jest"nejeden krat som uz aj grcala.....sice byvalo to aj horsie ako teras kedysi asi tak rok dozadu aj taska sladkosti na posedenie ...snazim.sa mat aj vyvazeny jedalnicek ale ta psychika je v keli....malo.kto chape tomuto problemu

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 16:53

Tak rada ny som.dala dole tak 3 kilecka ale vzdy to poseriem ...drem ako.kon v posilke a na druhy den alebo ved este aj v ten vecer sa prejem ....a najhorsie ze taketo stavy mavam vecer pred spanim...citim.ze to jedlo ani nechcem.jest ale vzdy je to silnejsie ako ja ...pridem si ako zviera nie ako 25rocna zena

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prejedam sa

Post by Miro Veselý » 20 Oct 2018, 17:37

Ak sú záchvaty jedenia večer a po športe, prvé čo mi napadá je hypoglykémia. Jesť viac a malo by to stačiť. ale viac správneho jedla a v správnom čase. Samozrejme, štrúdle sú vážny problém. Uznávam.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 20 Oct 2018, 19:43

Miro povedal to, čo je asi najpravdepodobnejšie: Len zopakujem:
1, daj si zmerať u svojej obvodnej cukor ráno na lačno (prípadne aj spraviť glukózovo tolerančný test),
2, vypočítaj si koľko by si mala prijať denne energie a porovnaj si to so skutočnosťou (nezabúdaj aj na výdaj pri športovaní),
a ešte dodám:
3, ak sa snažíš robiť nejaký ten "kulturistický" spôsob zhadzovania tuku, napr. sacharidové vlny atp., tak to opusti a prejdi na pestrú stravu,
4, skús si prejsť všetky svoje problémy a hľadať v nich, či náhodou samotné Tvoje vlastné podvedomie sa nebráni tomu schudnutiu, pretože si myslí, že ak by si schudla, že by to v Tvojom živote mohlo byť ešte horšie. Ak také niečo vo svojej minulosti nájdeš, potom si musíš ešte raz hľadať, ale dobrú psychologičku,
4, zmeň taktiku boja, pretože s touto evidentne a dlhodobo prehrávaš. Napríklad zmier sa s tým, ale si zaumieň, že budeš bojovať proti nejakej časti toho celého problému. Napríklad, že síce sa prejedáš, ale v pondelok to nespravíš, aj keby čo bolo (ešte raz pripomínam, že prvé 2 body musia byť v poriadku, inak ohrozuješ svoj život !!!!!!!!!!!!!!!!!!!) - Uvádzam to len ako príklad, sama si musíš zvoliť takú časť problému, nad ktorou dokážeš zvíťaziť. A až keď si na to zvykneš, (povedzme nejaké 3 týždne - u každého je to ale iné), až potom pridaj ďalší kúsok toho problému na riešenie (pokojne aj oveľa menší ako ten prvý). No a takto pokračovať ďalej. Bolo by dobré, ak by si dokázala, nielen z toho problému veľkostne ukrajovať, ale ten zostávajúci aj silovo oslabovať. Napríklad, že si zaradíš po poslednom jedle dňa, niekde v polovici (jedlo - spánok) ešte pohár s vhodným proteínovým nápojom. (Tak isto ak posiluješ večer do 20 minút vypiť vhodný proteínový nápoj).
5, je dobré sa na seba raz za čas nahnevať, ale celkovo si nenadávaj, pretože ak si povieš som krava, že sa stále prejedám, tak Tvoj rozum Ti to môže podvedome plniť. Váž si seba, lebo ak potrebuješ zhodiť len 3 kg tuku (ja už len cca 32kg), tak na tom nie si až tak zle. Buď na seba za takú hmotnosť hrdá a ono sa to pri určitej trpezlivosti a dostatočnej strave časom poddá.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 20 Oct 2018, 19:47

- to že som sa pomýlil v počítaní, by Tebe nemalo vadiť v dodržiavaní daných bodov. toothsmile

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Prejedam sa

Post by Dora » 20 Oct 2018, 20:08

Ahoj Renuska, super, že si prišla na tieto stránky, tu isto nájdeš podporu a pomoc. 3 kilá nie je tak veľa. Som na tom podobné. Možno by pomohlo, keby si si sama pre seba povedala, preč chceš tieto 3 kilá dať dole.
Dobré poznám tú chuť, dať si večer niečo dobré. Najesť sa po úspešnom dni. Ak budeš mať pred sebou dôvod, pre ktorý sa oplatí večer umiestniť , bude to oveľa ľahšie. Mne chýbajú tiež 3 kilá. Možno konečne uvidím tehličky, ktoré už isto pod tým tukom sú xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 20:21

Ja praveze jem pestro viem aj kedy a co mam jest ale jem vecer nadmerne len koli tomu ze je to zvyk niekedy sa drzim ale niekedy jje to hroza chodim hladam sladkosti....a ked nie sladke tak normalneho jedla sa narvem

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 20:22

Myslim ze je za tym aj psychika som perfekcionistka

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Prejedam sa

Post by Dora » 20 Oct 2018, 20:25

Renuska, ja aj keby som teraz chcela, nenájdem doma nič nezdravé. Nepomohlo by mať doma v chladničke len zeleninu a bielkoviny?
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 20:30

Pomohlo lenze este byvam z rodicmi

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 20:33

Za zachvatove prejedanie mozu u nma aj diety ktoré som drzala ked som este tomu nerozumela dlhodobo bez sacharidov extrémne cvicenie ...dokonca ani menzes som nemala rok uz je to ale v poriadku ale záchvaty prejedania ostali

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Prejedam sa

Post by Dora » 20 Oct 2018, 20:35

Hmm, tak to je problém. A motivácia nepomôže? Prečo chceš dať dole tie tri kilá? Nestojí to za to? Zabojovať. Je to taký kúsoček :roll:
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 20 Oct 2018, 20:39

Tak stoji ale neviem to ovladat niekedy... :( proste mam velky apetit a to je moj problem

Post Reply