Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 23 Apr 2022, 19:07

Presne tak Gulinka,
treba si nájsť niečo z toho čo robíš, čo sa okolo Teba deje a čo Ťa samozrejmá vec posúva aj v Tvojom chudnutí.

Napríklad, ja som si veľmi zamiloval horský beh. Povedal som si, že zabehnem horský polmaratón (v stanovenom čase). Bavilo ma zlepšovať sa. Samozrejmá vec, inak sa behá ako 120 kg. inak ako 110 kg. atp. ...

No a o tom celý čas hovorím. Radosť z deja okolo Teba (z chudnutia, zo zlepšovania zdravia, zo zlepšovania osobných ,,parametrov", z plnenia osobných cieľov).

Maj sa pekne, držím Ti palce.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 01 May 2022, 20:01

Všetci sa tak snažíte,
tak aj ja som sa rozhodol so sebou niečo robiť.
Išiel som do fitka na cvičenie seniorov.
Hodinu som sa napínal, poskakoval, otáčal, vťahoval brucho a silil, až som sa konečne do svojho starého športového dresu obliekol. Žiaľ za ten čas čo som strávil v šatni, cvičenie seniorov skončilo...

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by gulinka » 02 May 2022, 07:14

Dodoriven

😄😄 Áno, takéto cvičenie poznám s riflami po opratí a vysušení v sušičke, neviem, či je takéto cvičenie účinné, lebo jediné, čo mi precvičí kvalitne, sú nervy 😉

Ale obrovská chvála, že si začal niečo so sebou robiť 👍.
Nabudúce to bude lepšie, praxou budeš rýchlejší a uvidíš, že za chvíľu už stihneš aj koniec cvičenia 😉

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 02 May 2022, 08:20

Gulinka máš pravdu, koniec je najdôležitejší.
Minule som pozeral majstrovstvá v maratónskom behu xbehx a diváci najviac šaleli a povzbudzovali xclapx , práve na konci pretekov tesne pred dobehnutím do cieľa.
Prajem pekný deň všetkým. xdancex

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 20 Jun 2022, 18:36

Ahoj Ani, ahoj Gulinka.
Ani,
minule som písal ako máme všetko rovnaké, alebo aspoň podobné, a dnes si mi to opäť potvrdila.
Píšeš že: ,,...občas som nervná keď nemôžem robiť čo by som potrebovala/chcela".

Som na tom úplne rovnako. Napríklad dnes som chcel (aj potreboval) porátať a dať na kopu milión eur. Keď som dal dokopy 63,4 e peniaze došli. No neporazilo by Ťa? A tak som to chcel...

Ďalej píšeš: ,,Tak k 1.7 sa postavím na váhu, snáď ma nepicne."

Ja to mám zase veľmi podobné.
Tiež sa 1.7. postavím na váhu a tiež dúfam, že ju nepicne (teda tú váhu 😁, lebo je len do 125 kg).

Gulinka,
lenivosť je síca veľmi častá ľudská vlastnosť, no lenivosti by si sa nemala nikdy poddávať, pretože je tam až 27 vážnych dôsledkov na naše telo.
Keby som nebol lenivý, tak by som Ti ich vymenoval ... xnieniex

Prajem veľa úspechov v tomto týždni.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by gulinka » 21 Jun 2022, 09:16

No pozrime sa...

niekto sa vtipnej kaše najedol 😁😁😁😁👍👍👍

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 22 Jun 2022, 14:58

Ale nie Gulinka,
ja sa len držím toho známeho, že: Pokiaľ nejde o život, ide o hov.. .
Žiaľ, pri tučnote to nie je také jednoznačné xnieniex , lebo práve o ten život tam ide... xbeex -nareky- -nareky-

Nadmerná lenivosť veľakrát vzniká až z príliš veľkého zhluku záujmov, kde žiaľ nie je medzi nimi ani jeden, ktorý by dominoval natoľko, že jeho (aktivity), pôsobenie by prevážilo nad tou lenivosťou.

Pekný deň všetkým prajem.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Ani » 23 Jun 2022, 20:09

Dodo k tomu miliónu tak postupne, určite sa k nemu dopracuješ.... -rofl-
Počkaj a váhu už vyťahuješ z kúta? Ja že je na hanbe.... thumb2
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 24 Jun 2022, 08:43

Ani,
nie je to také jednoduché. Keď som si spočítal, (teda odhadol) príjem za 40 rokov, (nie zostatok s ktorým by som mohol manipulovať), tak mi vyšlo, že by som musel žiť niekoľko storočí (na ten milión), a to je veľmi málo pravdepodobné. Navyše stále hovoríme o celkovom prijme, nie o voľnom zostatku... xbeex -nareky- xbeex

Takže som zamenil cieľ milión za sumu 84,99 e. Len sa bojím, že keď to konečne došporím, že mi inflácia stanový novú cenovku. xbeex -nareky- xbeex -nareky- xbeex -nareky- xbeex xbpx

No a s váhou som nemal zľutovanie. Zasranka jedna malá. Predstav si, postavím sa v pondelok na ňu, že vraj 120kg, v utorok mi ukázala 121, v stredu 122, vo štvrtok 123 a dnes 124 kg. Tak čo som ja trhací kalendár, či čo, že si takto zo mňa robí blázna a za každým ukáže niečo iné. Hodil som ju do kúta a povedal jasne. Kým ma neodprosí, bude na hambe v kúte stáť. Nech sa naučí, že my sme spolu husy nepásli. toothsmile

A Tebe ako ide posilňovanie? Mňa to priťahuje -(vťahuje) stále viac a viac. Predvčerom napríklad som išiel (prechádzal) asi 150 m od posilovne. Včera to bolo o cca 3 metre bližšie. Dnes dokonca som sa dostal na 145m. Už teraz sa teším, čo bude zajtra. xdancex :roll: xdancex
(Ty si spomínala, že máš trénera, že? Ešte ho máš stále?).

Prajem dobré výkony a príjemný víkend.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 27 Jun 2022, 07:57

Gulinka,
presne ako povedala Ani.
Človek sa nemôže na všetko vykašľať, to by bola katastrofa: prejedanie (prežieranie), neustále emočné jedenie, neskôr zas výčitky atp.

Treba si pokojne rozmyslieť, kde robíš najväčšie chyby, a tie pomáličky, postupne odstraňovať. Zároveň rovnakým spôsobom zlepšuješ kvalitu stravy a všetko okolo toho.

Ty nerobíš teda žiadnu diétu, žiadne rýchle zhadzovanie, (lebo to k ničomu nevedie), len bežný život - bežnú stravu (bez vylomenín, aby si nepriberala) a postupným zlepšovaním celého životného procesu, (tzn. to bežné, čo si doteraz robila, vylepšuješ a to vylepšené, (pomáličky meniace), sa stáva Tvojím bežným životom, Tvojou bežnou stravou. (Už navždy). Len tak máš najväčšiu šancu trvale schudnúť a toto schudnutie si aj udržať.

Áno, môže sa stať aj to, ako písala Ani, že to bude len -5kg za rok. No treba si uvedomiť, že aj tým, budeš o 5 kg krajšia, zdravšia a spokojnejšia. A vždy je to lepšie, ako snívať v oblakoch o -20 kg a ďalší rok o -22kg, ďalší o -24kg atď, atp.

Maj sa pekne, nech sa Ti darí.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 22 Jul 2022, 06:43

Kríza:
1, Ceny neustále stúpajú;
2, ...hmotnosť tiež;
3, Tak isto teploty lámu rekordy;

Ešte šťastie, že nenasnežilo!!! Veď by ma aj porazilo, keby som v týchto horúčavách musel spred vchodu odhadzovať ešte aj ten sneh.

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Ľubka S » 22 Jul 2022, 18:10

Dodo tento je dobrý! toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by žabka » 23 Jul 2022, 07:08

:roll: Dodo, ahoj. Snáď by to pomohlo k poklesu váhy.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 23 Jul 2022, 10:32

Máte pravdu, treba byť optimistom xdancex , tak čo by som xudivx mohol uviesť ako príklad xudivx ... nie, nie,...á už to mám:
Už dnes som šikovný, lebo priberám menej ako budem zajtra, či pozajtra :bigradost: . ...alebo to nebol dobrý príklad? xnieniex

V každom prípade je lepšie v chládku s vyloženými nohami popíjať chladnú citrónovú vodičku ako na slnku rúbať drevo.
Ak neveríte, vyskúšajte si obe aktivity.
Ja verím, a tak vykonávam len tú prvú a zároveň Vás Ľubka a Žabka pozdravujem a prajem veľa príjemných letných dní.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 26 Jul 2022, 09:24

Dobrý deň priatelia,
nedá mi po sobotňajšej smrti známeho 57 ročného triatlonistu, priamo počas pretekov (35 °C) pripomenúť zvýšenú opatrnosť a nutnosť dopĺňania tekutín.

Áno, pri športovaní v horúčavách spálime o niečo viac energie (najmä v dôsledku snahy tela ochladzovať sa), no je to zanedbateľná časť. Veľké rozdiely v hmotnosti pred športovaním a po športovaní sú spôsobené zásadne nedostatočnou hydratáciou, teda úbytkom vody.

Ak zoberieme možnosti nášho chudnutia, tak máme tri také veľké celky:
1, bazálny metabolizmus,
2, bežné životné aktivity,
3, športové výkony.

Nech už trénujete akokoľvek tvrdo, nikdy nespálite pri športovaní toľko kalórií ako pri bežných životných aktivitách (rovnako ako športovanie a bežné životné aktivity dokopy nespália toľko, ako pri bazálnom metabolizme).

Treba sa pri chudnutí preto zamýšľať hlavne nad tým, ako viacej využiť bazálny metabolizmus a bežné životné aktivity. (Ak by mal niekto záujem, môžeme si o tom čo to napísať na budúce).

Extra namáhavé, zvlášť ak je to nárazové, (beh raz za týždeň a podobne) nám pri chudnutí veľakrát viac ublížia, ako pomôžu, (zvlásť ak je to počas takýchto horúčav).

Prajem pekný deň.

Post Reply