Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 17 Aug 2022, 19:54

Viete poradiť?
Kúpil som si tenučké, športové tričko na behanie do extra horúcich dní.
Keď som ho chcel oprať, zistil som, že môžem použiť len vodu do 30 stupňov, inak ho môžem vážne poškodiť.
A teraz sa pýtam: ,,A pri tom športovaní, mokré v slanom pote, pri štyridsiatkach teplotách (na slnku) sa nepoškodí?"

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by žabka » 17 Aug 2022, 21:31

Ahoj Dodo, neblazni v 40 tkach behať? Kto nám to tu bude spríjemňovať, keď Ťa picne? :roll:

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 18 Aug 2022, 06:19

No dobre Žabka,
nebudem predkladať príklady z kategórie science-fiction, ale sušiť na šnúrach je viac než reálne.
Len mi nepovedz, že Ty by si to tričko pri tom sušení nejako ochladzovala...

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by žabka » 18 Aug 2022, 08:05

Dodo, však klasika na susiaku toothsmile . Ja sa nad tým radšej ani nezamýšľam, ja v tých hicoch nevládzem ani xstrechx . Pekný deň prajem xdancex .

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 04 Sep 2022, 04:20

.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Lenka6 » 10 Sep 2022, 07:45

Ahoj dodo, prečo si vymazal komentár? Ako sa Ti darí?
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 10 Sep 2022, 11:47

Lenka,
písal som o tom, že keď som bol maličký, že som sa bál tmy. No teraz ako som tak pozeral na neustále narastajúce ceny energií, tak že odteraz sa asi budem báť svetla.
No nesúviselo to priamo s chudnutím, tak som to zmazal.

Všetko pri chudnutí, je len o tom, ako sme ochotný si stanoviť životné ciele a dať to chudnutie na popredné miesta a zároveň donútiť svoj rozum, prebrať od emócií vodcovstvo pri napĺňaní tohto cieľa.

Inak ďakujem za opýtanie, no už dlhodobejšie sa mi nedarí a bez pomoci, to asi ani len tak ľahko neprelomím, aj keď sa snažím ako sa dá.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 18 Dec 2022, 12:00

Všetkým zo srdca prajem krásne, požehnané sviatky. !vianoce5

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 03 Mar 2023, 08:52

Vážení priatelia,
zostalo mi pár voľných minút a preto sa chcem s Vami podeliť o to, prečo by sme "pri chudnutí" nemali hneď podliehať výsledkom rôznych štúdií, ale v prvom rade by sme sa mali spoliehať na svoj tzv. sedliacky rozum.

V prvom rade, štúdia je súhrn poznatkov, teda niečo všeobecné, kdežto náš rozum pracuje s naším konkrétnym telom, a teda mu vie najlepšie poradiť a pomôcť.

No nechcel som ísť týmto štýlom (poukazovať na výhody myšlienkových uzáverov vlastného rozumu), ale poukázať na rôzne vedomé aj nevedomé chyby, ktoré robia rôzny "výskumníci" pri rôznych štúdiách.
Tento raz nechcem poukazovať na chyby vedomé, t.j., že kto platí výskum, tak (väčšinou) toho "výrobok" sa poukáže v tom lepšom svetle, ale na chyby nevedomé.
Nedávno som na nete zachytil správu, že "vedci" porovnávali najvhodnejšiu aktivitu na chudnutie. V záverečnom výbere im zostali golf , severská chôdza a chôdza (prečo práve tie 3, som sa nedozvedel ☹️). Test bol jednoduchý. Jednu skupinu dobrovoľníkov nechali hodinu chodiť, druhá skupina tak isto chodila s paličkami (severskou chôdzou) a treťou skupinou boli golfisti, ktorý odohrali hru na 18 jamkovom ihrisku.
Záver štúdie bol, že najvhodnejším je golf (je možné, že hlavným sponzorom štúdie bol nejaký rezort vlastniaci golfové ihriská 😁). V článku priznali, že sa golfom vzhľadom na čas trvania spálilo najviac kalórií.
Teraz sa na to pozrime sedliackym rozumom.

V prvom rade sa musí dodržať zásada, že na presúvanie po ihrisku používame svoje nohy a nie elektrické vozítka 😀. Na 18 jamkovom ihrisku celú hru budete hrať "minimálne" 3 hodiny. Je teda logické, že za tri hodiny hrania golfu, spálime viac kalórií, ako za hodinu chôdze (toto tvorcovia štúdie (ale iba) čiastočne aj naznačili. 0 čom sa ale neuvažovalo vôbec, bol výber ľudí. Jedna skupina boli golfisti (ľudia hrávajúci golf, teda nejako kondične udržiavajúci sa športovci) a druhou skupinou boli bežný ľudia, ktorých nechali chodiť. A tam už je rozdiel. Športovec má o niečo viacej svalov a teda páli aj v pokoji viacej kalórií. Pri pohybovej aktivite je tento rozdiel ešte výraznejší.
Iste, ak by hlavné podmienky porovnávania aktivít (ich dĺžka trvania) boli rovnaké, potom by tento "svalový" hendikep bol zanedbateľný.

No nech by bol akokoľvek zanedbateľný, bol by tam a ak sa takýchto hedikepov s ktorými sa nepočíta, stretne v štúdii viac, potom môžu byť výsledky štúdie totálne skreslené.

Na budúce, keď budem mať čas, budem stavať na tejto téme a bližšie ju potiahnem smerom k nášmu chudnutiu.

Pekný deň priatelia.
xdancex

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 08 Mar 2023, 12:41

Až teraz si moja deravá palica uvedomila, že je 8.3.
Prajem preto všetkým ženám na tomto fóre veľa zdravia, šťastia a lásky.

Zároveň ako darček každej posielam voucher na zníženie hmotnosti o 5, 10, 15, alebo 20 kg.
Ale pozor xbpx !
Voucher je neprenosný a bez vlastného úsilia xcinkax bike1! NEÚČINNÝ.

A keďže nad tým úbytkom Vašej hmotnosti, nemám žiadnu moc, tak Vám to hmotnostné zníženie, aspoň zo srdca prajem.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 14 Apr 2023, 08:57

Renatka.zem,
až teraz som si všimol Tvoj posledný príspevok z 3.4.:
"... ja naozaj neviem, čo robím zle, to už nie je normálne :
Na stravu si dávam pozor, pohybu mám podstatne viac ako v zime a kilá idú hore. ..."

Zrovna nedávno som chcel rozprúdiť diskusiu v Amandinom vlákne na túto tému (Keď výsledky sú opačné ako sme očakávali), no žiaľ, nikto sa nepridal.

Renatka (ak toto teda čítaš, lebo nenašiel som Tvoje vlákno -ak ho máš), tých príčin prečo sa to tak stalo, môže byť veľmi veľa (aj mne sa to stávalo, najmä na tých kratších úsekoch a neviem všetky dôvody) ale:

1, Pravdepodobne zlý odhad príjem/výdaj. Jednoducho môžeš mať teraz na jar vyšší výdaj, no zároveň tam môže byť aj vyšší príjem ako v zime (a celkový pomer príjem/výdaj je teraz horší).

2, Vysokopravdepodobným dôvodom prečo teraz na jar priberáš, môže byť aj zvýšený stres. Napríklad v zime nebolo čo robiť a tak človek kvalitnejšie spal (a pravidelnejšie jedol). Teraz na jar je jednak viacej svetla (nepriateľ spánku) a viacej možností na rôzne aktivity, a tak tam môže byť viacej toho "musím" a pre telo to môže byť stres. (Ťažké a dlhotrvajúce aktivity sú pre telo tak isto stresujúce a potom s nasledujúcim prijmom potravy sa môže paradoxne stať, že výsledok na váhe je presne opačný ako sme očakávali.)

3, Zloženie stravy. Tiež si človek nemusí ani uvedomiť, no cez zimu zvyčajne je tá strava iná ako na jar, no telu mohla viacej vyhovovať. (Napr. jedávala si viacej strukovín, čiže si mala viacej prospešnej vlákniny atp, atp.).

Tých príčin môže byť naozaj viacej. Treba si tu uvedomiť, že B, S, T a V, sú len stavebné kamene nášho fyzického bytia, no až spolu s ostatnými aktivitami sa vytvárajú hormóny a práve tie riadia naše telo.

Je dobré, že máš vieru a odhodlanie, že bude lepšie, no bolo by dobré aj porozmýšľať čo bolo v zime iné ako teraz na jar, aby si to mohla využiť vo svoj prospech.

Budem Ti držať palce.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 18 Apr 2023, 19:02

Lucija,
najprv som si myslel, že som už Tvoje meno niekde zachytil a že propaguješ nejaké webové stránky (produkty), no asi som sa mýlil.

Pri trvale nízkom prijme sa telo prispôsobí (časť je čisté zefektívnenie a časť zoberie z obnovovacích a reprodukčných procesov tela) no potom čo i len malé navýšenie energie skoro celé uloží do tukových zásob. Tým vzniká paradox, že aj človek s nižším prijmom môže byť tučnejší ako ten, čo je viacej (ostatné parametre ako vek, výška, pohlavie atp, atď uvažujeme ako zhodné).

Niečo schudnúť by si ďalším znížením energie pravdepodobne vedela, no ešte viac by si umocnila jojo efekt a aj pri minimálnom navýšení energie by si rýchlo naberala na hmotnosti. Takých ľudí čo tvrdošinne idú týmto spôsobom (hmotnosť ako na hojdačke), je aj tu medzi nami dosť (najprv kilo schudnú a potom 1,1 kg priberú naspäť). A neustále len uberať jednoducho nevydržíš.

Treba preto začať kalorický príjem pomáličky (medzi iným aj žalúdok je scvrknutý) navyšovať. Žiaľ pribratie je tam nevyhnutné. Je to trest za príliš nízky predchádzajúci príjem. Pri postupnom navyšovaní je navyše presnejšie vidieť kedy telo povie dosť a prestane priberať.

Tento príjem si treba udržať a chudnúť je najlepšie začať doplnením chýbajúceho pohybu (a posilovania). Až potom neskôr siahnuť aj na stravu.
Maj sa.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 26 May 2023, 12:49

Dnes mám osobné HODY:
ráno som vstal s dobrou náladou, lebo sa mi jemne polepšilo. Potom som zistil, že Lenke sa začalo dariť. Rovnako tak prišla rozžiarená domov moja Drahá a ešte aj Ľubka sa ozvala.
Toľko šťastia naraz .....
xdancex :bigradost: xdancex :bigradost: xdancex

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Lenka6 » 26 May 2023, 13:22

Inak, ja ako som dopisala prispevok, zacala som mat den blbec :D Ale snad to este napravim :)) aj ja sa tesim z Lubky, aj ze Tebe sa polepsilo. jupi
39 rokov, 166cm
Image

LynnFerguson
Posts: 1
Joined: 16 Jun 2023, 10:39

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by LynnFerguson » 16 Jun 2023, 10:46

Behanie je skvelou aktivitou pre zlepšenie fyzickej kondície a tiež pre podporu duševného zdravia. Je úžasné, že ste si stanovili cieľ prebehnúť 15 až 20 kilometrovú trasu. Je dôležité mať cieľ, ktorý vás motivuje a týmto spôsobom budete mať konkrétny cieľ na jar.
Ak chcete nájsť Android hru Fredina Night Club s monštrami upravenými do sexi dievčat, webová stránka https://getmodnow.com/fredina-night-club-game.html splní požadované potreby používateľov.

Post Reply