Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 16 Jun 2023, 12:22

Ahoj LynnFerguson,
si pre mňa záhadou. Zvyčajne takto začínajú príspevky ľudí, ktorí niečo ponúkajú, alebo chcú, aby sme si pozreli určité stránky. Tých je najlepšie si vôbec nevšímať.

Keďže Tvoje úsilie ešte tam nedospelo a náhoda, aj keď malá, že tam nesmeruješ, vždy existuje, je slušné Ti odpísať:

Áno beh je fantastická záležitosť, no žiaľ pre tučných ľudí nie je vhodný (pre nadmerné opotrebenie kĺbov), a preto pre nich odporúčam miesto behu zaradiť chôdzu, najmä chôdzu z paličkami. (Značne tučnejším odporúčam turistické paličky a menej obéznym paličky určené na severskú chôdzu).

Zvolila si si nick Lynn Ferguson. Čo sa Ti páči na tejto škótskej umelkyni?

Prajem pekný deň.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 20 Jun 2023, 10:30

Ahoj Mobius,
prešiel som do tohto vlákna, že ak by sme pokračovali (nie v tom vtipnom výroku, ale o ostrých nožoch), aby sme nesťažovali Lenke prácu vo vyhľadávaní hmotnostných údajov počtom článkov, ktoré ich neudávajú.

Takže, ostrý nôž je dobrou vizitkou chlapa. A ako vravieval môj svokor, v domácnosti je vždy lepšie mať ostrý nožík, ako ostrý jazyk.
Ja som mal jeden tak ostrý nožík (nebrúsil a neleštil som ho ja), že som dokázal po dĺžke rozrezať ľudský vlas. Žiaľ ten ostrý (britvový) výbrus som nikdy nedokázal obnoviť, ale som ho brúsením zničil a spravil som miesto neho plochý výbrus. Aj s tým sa dalo oholiť, ale už to nebolo ono.
Máš na brúsenie nejaký grif, alebo to neriešiš a len sa snažíš čo najjemnejšie to nabrúsiť.
Už ma asi bude sestrička volať, tak radšej končím.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 20 Jun 2023, 18:43

...Mobius,
chcel som len napísať, že by ma zaujímalo, či máš nejakú pomôcku na brúsenie atp.
Budem rád, ak niečo k tej téme napíšeš.
Ahoj

User avatar
mobius
Posts: 855
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by mobius » 21 Jun 2023, 13:18

Lumii_20230624_093627936.jpg
Aj mám takú pomôcku na ostrenie nožov, len je skoro nepoužiteľná, pokiaľ to neupevním na nejakú platničku. Našiel som na Aliexpress, link nedám, lebo sa to podľa pravidiel nemá robiť (reklama).
Teraz väčšinou iba v ruke prejdem po brúsnom kameni, ale chcel by som dokončiť tú pomôcku a ostrenie skúsim na tom.
Treba hľadať "knife sharpener" a nájde sa dosť veľa, na rovnakom princípe.
Je tam pomôcka na upnutie čepele, nastaví sa sklon, teda uhol pod ktorým sa ostrí a tiahlom, kde je uchytený brúsny kameň, sa ostrí.
Kamene boli priložené, rôzne zrnitosti, takže podľa požiadaviek sa dá aj veľmi jemno ostriť.
Mám kúpené aj dva japonské, kuchynské nože, majú tenkú čepeľ, až na počudovanie rovnú, len, sú tak ostré, že sa bojím, pracovať s nimi, sú iba odložené. toothsmile
Totiž, ostrosť sa dá porovnať s britvou.
Istý čas som sa aj holil britvou (zážitkové holenie) ale nechce sa mi ostriť ju, zvlášť keď to dobre neviem..
Najlepšie, použiteľné do lesa, na turistiku a tak, mám dva nože z Ruska, boli drahé, ale tie už od výrobcu boli "goliačevo ostré" potiahol som po predlaktí a ostala iba hladká koža toothsmile
Tak asi toľko ku ostreniu nožov. Je to už dosť mimo témy ;-)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by mobius on 24 Jun 2023, 09:39, edited 1 time in total.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 22 Jun 2023, 21:24

Ďakujem Mobius za vysvetlenie.
Ja prípravok mám, (aj japonské vodné brúsne kamene 3000, 8000 a 10000-ku), ktorý som si kupoval priamo v obchode s ruskými nožmi, (aj keď ruský nôž mám len jeden).
Problém ale je, že dutý, alebo konvexný výbrus s tým aj tak nedokážem spraviť.
Možno sa o nožoch ešte niekedy porozprávame.
Všimol som si, že Ti ide chudnutie - výborne.
Maj sa pekne.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 26 Jun 2023, 19:11

Nič - nič - ticho - nič.
Také ticho ako keď politici hovoria pravdu...

...A to je dobre. Asi všetci spaľujú kalórie. bike1! xbehx xcinkax , :bigradost: .

Len dávajte pozor, lebo aj chorobná podviživenosť nie je to pravé orechové.

Príjemné dovolenky, odpočinutie a znižovanie hmotností Vám všetkým želám.
xdancex

User avatar
mobius
Posts: 855
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by mobius » 27 Jun 2023, 09:27

toothsmile No ja neviem ako iní, ale práve cez dovolenkové obdobie to je pre mňa kritické.
Totiž, je legálne a všeobecne tolerované "leňošenie" a to je následne sprevádzané zvýšením hmotnosti.
Človek si "dopraje" a potom sa kritizuje, že niečo porušil, veď váha je hmatateľný dôkaz.
Ja si dovolenku tento rok asi prežijem ako každý iný deň, tak som zvedavý, čo to ukáže na váhe.
S tým znizovaním čísla bude asi problém.
Ako som na dôchodku, necítim potrebu obmedzovať sa, potom aj chudnutie ide pomaly, alebo vôbec.
PS: Dodo, pozri si obrázok, čo som pridal dodatočne k ostreniu nožov.

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Ľubka S » 27 Jun 2023, 10:31

Hlásim -chudnutie žiadne,v nedeľu 93 km na bicykloch aaaa srnka s dvomi mladými! Dnes len 3km xbehx ,aby tu nebolo tak pusto toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
mobius
Posts: 855
Joined: 28 Feb 2016, 12:49
Location: Detva
Contact:

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by mobius » 27 Jun 2023, 13:34

To sa hlási aj bicykel? Tak potom hlásim aktivitu.
V sobotu aj nedeľu som na bicykli prešiel po 6,8 km. Polku hore cestou, polku naspäť dolu cestou.
Ale to vezenie som si zaslúžil. Treba vytiahnuť hore cestou stálym stúpaním.
Ja tuším, že nič moc, ale na začiatku sa nejdem strhať ;-)

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Ľubka S » 27 Jun 2023, 14:32

Mobius hlásiť môžeš čo chceš,hlavne že je živo toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by amanda.k. » 27 Jun 2023, 15:59

Ľubka veď aj ty môžeš napísať čo nové a gratulujem všetkým Ladislavam Ladenkam...mám dve v rodine

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 28 Jun 2023, 08:07

Ďakujem všetkým, že sa ozývate.
Presne ako vraví Ľubka, keby sa každý na fóre prihlásený aspoň jeden až dvakrát do týždňa ozval, bolo by na fóre hneď živšie. No a potom, keď tu bude nejaký ruch, sa vedia dávať aj odbornejšie otázky a odpovede týkajúce sa chudnutia a zdravého životného štýlu.

Treba sa len pýtať, alebo naopak sa podeliť so svojou skúsenosťou o tom, napr. na čo som za posledné roky prišiel, čo mi pomáha v chudnutí najviac, alebo ako som prekonal krízu v chudnutí atp, atď, atp, atď. Veď osobná skúsenosť, alebo aspoň skúsenosť niekoho, koho nejakým spôsobom poznám, je oveľa cennejšia, než nejaká štúdia z cudziny, kde vôbec nepoznáme podmienky za akých celá štúdia prebiehala (a môže byť naozaj veľmi skreslená).

Takže xdancex xdancex xdancex pekný deň.

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Ľubka S » 28 Jun 2023, 08:17

Amanda ďakujem za prianie toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven3 » 28 Jun 2023, 14:18

Mobius,
ďakujem za obrázok. Mám niečo podobné, s čím viem kvalitne nabrúsiť kuchynské nože, no na britvy a väčšinu vojenských nožov atp, mám skrátka asi dve ľavé ruky.
S tým túto tému môžeme zatiaľ ukončiť.

A čo sa týka priberania na dovolenke, je to veľmi individuálne, ale máš pravdu, že väčšinou sa tam skôr priberá. Pokiaľ si ale človek maximálne po všetkých stránkach dovolenku užíva a prírastok na hmotnosti je len minimálne číslo, tak potom je to v poriadku. Dôležité ale je, aby dovolenku neabsolvoval len totálne pasívnym spôsobom a jediné potešenie nečerpal len z jedla. Potom je to špatné a aj prírastok je veľký.

Ja sa snažím už roky držať takej zásady, že ,,doprajem'' si až po zrelej úvahe (čiže len niečo), no potom si to už nijako nevyčítam.

Peknú dovolenku prajem.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Lenka6 » 01 Dec 2023, 12:39

Dodo, odpíšem Ti sem :) Z tvojich riadkov som mala predstavu, ze sa Ti dari menit zivotny styl. Tak len na to som sa pytala. Na podrobnosti. Mrzí ma, že máš takéto starosti. Určite to nie je jednoduché, zvlášť, keď ty sam mas zdravotne problemy. Snad nie si na to uplne sam. Som rada, ze sa tu nerozpravam sama so sebou ;))

A rozmyslam nad tabulkou buduci rok. Mňa to baví. Možno to tu na nový rok trošku ožije. Len uz dlhsie tu je ticho. Na jednej strane to chapem, na druhej to je skoda, lebo by sme sa mohli od seba vela naucit. A je super, ze vieme jeden druheho lepsie pochopit.

Ja sama som stále tučná (ako Miro hovori bez servítky) ,možno by som mala mať pocit, že nemám čím prispieť, neinšpirujem, nemotivujem… ale aj tak som tu. Aj napriek tomu vnímam, cítim, žijem si svoj príbeh a viem aj ja priniesť niečo do diskusie, ak by sa nejaká téma otvorila. Aj keď viem, že to tu je primárne o chudnutí.

A budem rada, keď vás čo najviac nahlási do tabuľky a ešte radšej by som bola, kebyže napíšete pár slov k sebe.

Majte pekný deň
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply