Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 15 Nov 2018, 18:46

Ahojte, Dodo, neboj, však to dáme, a Ty ako trénuješ? :beh:

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 16 Nov 2018, 06:07

Ahoj Škovránok,
takže najprv Ťa idem informovať o súperkách, ktoré máme vyzvať na bežecký súboj:

a, Helka: Na turistike som bol o kúsok rýchlejší ako ona (Maldi nespomínam, tá by to stihla obehnúť celé 2 x ). Keby to zostalo takto, tak to je dobrý východiskový bod pre nás toothsmile, lenže Helka nemala turistické paličky a ja áno. Bez paličiek by som jej nestačil. Tak isto ona to prešla v pokľudnom tempe, bez akýchkoľvek následkov a ja som mal 4 dni svalovú horúčku ako blázon (v pondelok som bol rád, že ma len jemne bolia nohy, no v utorok som nevládal stať z postele).

b, Dorka: Z rozprávania som si urobil v hlave túto predstavu: "Rambo krížený s Emilom Zátopkom", len v peknejšom ženskom tele. toothsmile

Inu, máme čo robiť !!!!!!!
Last edited by dodoriven on 16 Nov 2018, 07:47, edited 1 time in total.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 16 Nov 2018, 06:15

No aby som Ťa len nezastrašoval poviem aj pozitíva:

My obaja sa môžeme zlepšiť aj o 100%. (V zmysle, že za rovnaký čas čo sme mali na začiatku na kilometer, na konci zabehneme kilometre dva).
No Helka a ani Dorka to nijako nedokážu. toothsmile toothsmile toothsmile


Behám zatiaľ bez plánu, len podľa intuície a hlavne odozvy tela, zatiaľ 3x do týždňa. O nejaký týždeň si spravím aj plán.
Ahoj.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 16 Nov 2018, 07:48

Ahoj Dodo, no sakra, takúto motiváciu potrebujem toothsmile dík, zatiaľ pááá xdancex

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Helka » 16 Nov 2018, 18:34

Dodo, o akom súboji to tu píšeš. toothsmile xudivx
Dorka chce zorganizovať turistické stretko, kde sa stretnú milovníci prírody a turistiky, troška si precvičíme nožičky, ale hlavne pokecáme. Žiadne preteky v behu sa tam konať nebudú. Ešte nám tu odplašíš prípadných záujemcov, však sa zľaknú a radšej neprídu. brxe
Ale ak sa chceš so mnou a Dorkou pretekať v behu, tak sa musíš zaregistrovať na nejaké bežecké preteky, určite plánujeme ten Night run na Štrbskom plese /ja asi len 5km, Dorka 10/, no ale to by som aj tak nebola vo vašej vekovej kategórii, takže to by bol len súboj s Dorkou. Ja pri troche šťastia budem vo svojej kategórii znova jediná, ako tento rok, tým pádom mám víťazstvo isté. -rofl- :bigradost: :lol: Takže poriadne trénuj, lebo Dorka má pred tebou už poriadny náskok. thumb2
No a pokiaľ môžem hovoriť za seba, určite sa s nikým nemienim porovnávať, ani v behu, ani v turistike, ani v ničom inom, ja sa zásadne porovnávam len sama so sebou. toothsmile
P.S. Ten medvedí "tréner" je perfektný.
Last edited by Helka on 16 Nov 2018, 22:16, edited 3 times in total.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 16 Nov 2018, 19:47

Ahoj Helka, tak vniesla si racio do tých našich plánov toothsmile , no trénovať však budem aj tak, veď je to xdancex , vopred blahoželám k Tvojmu prvenstvu xdancex , škoda, že mám Tatry tak ďaleko. pekný večer Helka a kam nastupuješ?

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Helka » 16 Nov 2018, 20:07

toothsmile
Last edited by Helka on 16 Nov 2018, 22:13, edited 2 times in total.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 16 Nov 2018, 20:59

Ahoj Helka, trošička si ma prekvapila, pretože si to napísala ako naši politici, aj tí to niekedy otočia až o 180 stupňov. Už nejaký ten týždeň sa spolu škádlime o behu a Ty si sa do tohto škádlenia sama aj pridala, (napríklad, že by si teda mala začať behať ...atď). Samozrejmá vec, nikto nič konkrétne nikomu nenavrhol. S Dorkou som sa ale bavil vyslovene o jarnom behu, nie turistike.

Tak isto je jasné, že keď bude Dorka ako hlavný organizátor usporiadávať turisticko spoznávaciu, klebetiaciu akciu, (naznačovala, že by sa mohlo jednať aj o dvojdennú akciu), tak vtedy neodíde preč a nepôjde behať. Takže nikoho nechcem nijako plašiť.

Tak isto, ani ja nechcem s nikým nijako súťažiť na nejakom podujatí, veď v akom stave by musel byť ten usporiadateľ, keby ma zapísal do kategórie ženy a potom ako ženu aj dekóroval. toothsmile

Pre nás so Škovránkom to škádlenie o behu je ale akési vzájomné povzbudzovanie sa, aby sme dokázali prekonať lenivosť, zhodiť nejaké tie kilá a aby sme išli tak za svojím cieľom. Takže chceme si ísť zabehať s Dorkou (a Dorka verila, že sa pridáš aj Ty). V pokojnom tempe, kde nebude dôležité prebehnúť toho druhého (a ani viazať ju preto určite nechcem), ale aby sme dokázali prekonať sami seba.

Takže otázka teraz znie úplne konkrétne: Pridáš sa?

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Helka » 16 Nov 2018, 21:35

Dodo, až budem vedieť konkrétne k čomu a kde sa mám pridať, tak ti odpoviem.
A mimochodom, nemyslím, že som otočila o 180st., tzv. škádlenie je jedna vec a konkrétna akcia druhá.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 16 Nov 2018, 22:33

Však práve, nikto ešte nič konkrétne nedal (teda Dorka sa zastrájala že niečo vymyslí).... a nie je to ani nič záväzné. Tu a teraz ide skôr o preukázanie záujmu. O nič viac (myslel som tú otázku na Teba). Predpokladám, že by to mohol byť nejaký beh na Kamzík. ( Ja neviem, Dorka sa v tom vyzná lepšie - len som ju poprosil, že ak to bude možné, aby to nebolo nič extrémne masové, pretože to sa nemôžeš pre tých ľudí ani poriadne porozprávať a vychutnať si samotný beh).

Takže zatiaľ sa stále len škádlime, no naozaj máme v sebe (ja aj Škovránok) reálnu chuť dokázať si niečo zabehnúť. Možno Dorka povie, že nakoniec bude organizovať len turistiku a dosť. Neriešime to. Stále môžem vymyslieť nejaký konkrétny beh ja alebo niečo navrhne Škovránok, či niekto iný. To je úplne jedno. Dôležité je, aby sme mali chuť sa prekonávať.

Maj sa pekne Helka, prajem Ti dobrú noc.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 17 Nov 2018, 09:39

Ahojte, pekné sviatočné ráno želám toothsmile toothsmile toothsmile , Helka, Dodo, nechajme tomu čas, a všetko sa vyvrbí aj samé xdancex .
Dodo, ja dnes podám hlásenie, za celý týždeň suma sumárum 2/25km, tých km mohlo byť viac, ale 2dni výpadky kvôli zdravotno estetickým príčinám -anielik- , kedy som mala naordinovaný pohybový kľud. 2 hm, nebolo to ako inokedy, veľmi náročný týždeň, kvôli domácim prácam, taký som nemala 28 rokov. Zvláštne, ako si všetko viem ospravedlniť :roll: , fakt je to iba o hlave. Takže polepšujem sa a umravňujem, krôčik po krôčiku, verím, že budúce sobotné hlásenie bude lepšie.
Dodo, a to zlepšenie sekúnd si myslel tak? že 1km dáme za 5 sekúnd? /oprava jasné že som myslela minút/a tým pádom budeme stíhať bežať pri Dorke a Dorka pri nás z pocitu súdržnosti nasadí vychádzkový krok, aby sme sa na tej Kobyle nestratili :lol: .
zatiaľ pááááá toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 17 Nov 2018, 11:37

Ahoj Škovránok,
myslel som to s tým zlepšením tak ako píšeš, aj keď viac menej iba zo žartu. (Aby sme nedopadli tak ako tie americké rodiny, do ktorých musel prísť finančný poradca, lebo nevedeli dlhodobo vyjsť zo svojich výplat. Oni sa nesmierne čudovali, že všetko kupujú zlacnené, teda ušetria (u nás zase sa jedná o zlepšovanie sa) tu 100 dolárov, tu 200 a inde zas 60 a cez to všetko sa im imanie nielen nezvyšuje ale im výplaty jednoducho nestačia. Rovnaký príklad by mohol byť aj môj kolega, ktorý fajčil cca 80 cigariet denne a na svoju 60-ku si dal záväzok, že prestane fajčiť, ale len tak pozvoľným uberaním cigariet, a to rýchlosťou ubratia jednej cigarety ročne.

No ale vážne. Dnes som mal nádherný súvislý beh 3 km v kuse (vidíš,...to už som sa čo sa týka dĺžky behu zlepšil trojnásobne toothsmile )

Želám pekný deň.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 17 Nov 2018, 13:02

Dodo xclapx xclapx xclapx paráda, a prezradíš aj za aký čas? Aj keď Miloš stále vraví, behám, lebo behám pomaly, má dokonca aj tričká s takým nápisom rozmýšľam, že na ten xbehx ich pre nás objednám toothsmile , ahoj

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Dora » 17 Nov 2018, 15:24

Ahojte v Spoločenstve ľudí dobrej vôle. Vidím, že je živo a to je dobre. Ja toho mám v posledné týždne veľmi veľa a nestíham sem písať. Ale čítam, hlavne v autobuse. Ako teraz, som na ceste do Brna. Robím si malý dvojdňový výlet.
Jarné stretko mám už v hlave, ako Dodo dobre pochopil - dvojdňové. Jasne s altrenatívou pre tých, ktorým bude stačiť jeden deň.
A na beh sa teším tiež. Také príjemné by to mohlo byť. Ale to všetko má ešte čas. Teraz pekne trénujte xstrechx
Super si sa rozbehal Dodo, tak nech Ti to vydrží. Čas podľa mňa nie je vô ec dôležitý. Ide hlavne o radosť a pravidelnosť.
Škovránok, teším sa aj Tvojim aktivitám xstrechx :roll:
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 17 Nov 2018, 16:26

Škovránok,
čo sa týka toho behu, tak som to bežal 30 minút a 34 sekúnd na 2,5 km a pridal som ešte 500 m navyše v takom pomaličkom tempe (čo som si ale už nestopoval), lebo sa mi fakt dobre bežalo. Ale ten kilometrový okruh je naozaj veľmi pomalý. Nakoniec nemá 25 pravouhlých zákrut ako som písal minule, ale až 28. Dnes som si ich porátal poriadne a dva úseky sú do kopčeka (z toho jeden veľmi mierne, no druhý celkom dosť).
S tým tričkom to nie je zlý nápad. Inak som mal podobný nápad, no ten Ti zatiaľ neprezradím. Ja teraz momentálne rád nosím tričko s cyklistickou tématikou, kde je obrázok kopcov a bicykla s nadpisom: Do kopca nevládzem, dole z kopca sa bojím a po rovine ma to nebaví.

Tak isto sa mi páči aj tričko s nadpisom: V minulosti som sa veľa modlil, aby som dostal dobrú ženu, a tak som ju dostal. Moja žena sa nemodlila, a tak dostala mňa.

Zatiaľ behám 3x do týždňa a snažím sa ísť takú pyramídu 1km + 1,5 km + 2 km a druhý týždeň 1,5 km + 2 km + 2,5 km. V pondelok budem teda začínať týždeň na dvoch kilometroch. Keď sa dostanem na úroveň behu medzi 40 až 45 minút, jednak zvýšim počet tréningov na obdeň a jednak začnem sa zameriavať aj na tú rýchlosť.
Zatiaľ sa maj pekne.

Post Reply