Tentoraz zažiarim

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
Dorothea
Posts: 1
Joined: 06 Mar 2020, 14:45

Tentoraz zažiarim

Post by Dorothea » 07 Mar 2020, 12:30

Ahojte,
je tu ešte niekto? Hneď od začiatku sa priznávam, že tu nie som po prvýkrát. Kedysi som tu našla podporu, rady a pomoc, možnosť pokecať si s ľuďmi, ktorí zažívali niečo podobné. Dúfam, že aj po rokoch ste ešte tu a nájdem tu niečo podobné. Alebo ste už všetci štíhli ako prútiky a ja jediná sa roky motkám po tých mojich začarovaných hraniciach? -pomooccc-
Pred niekoľkými rokmi som tu vystupovala ako Detmar, ale rozhodla som sa urobiť hrubú čiaru za všetkým, čo bolo a začať od začiatku. Preto aj nový profil. Vtedy dávno som začala chudnúť na podnet kamarátky, s ktorou sme boli v tomto fóre dosť aktívne a chudli sme spolu. Študovala som na vš a život bol gombička. O niekoľko rokov a pokusov o schudnutie sa dostávame k môjmu terajšiemu ja. Mám 32 rokov a 20kg nadváhu. Mám dcéru a aj dnes je život gombička...teda väčšinou -anielik-
Priberať som začala paradoxne po pôrode. Udialo sa veľa vecí vtedy a ja som si to kompenzovala sladkým a vyjedaním. A už som sa nedokázala dostať do takého stavu, ako keď som chudla podľa tejto stránky. Pred pôrodom som pomocou počítania schudla 8kg za 3mesice a to som už bola mesiac tehotná toothsmile Potom som sa pokúšala vrátiť k počítaniu, ale nepodarilo sa mi to. Vyskúšala som všetko možné aj nemožné, okrem diét teda. Vyskúšala som rôzne druhy cvičenia - HIITko, jogu, flyfit, cvičenie s vlastnou váhou, beh a neviem, čo všetko ešte. Skúšala som počítať, nepočítať, obmedziť sacharidy k večeru, vysadiť bielu múku, chodila som k výživovej poradkyni, dávala som si robiť jedálniček, opakovane som dokonca podľahla lákaniu výzvy do plaviek s fitshakerom a tiež herbalife. A nič. Nič mi nevydržalo dosť dlho. Zažila som prechodné úspechy. A mala som už aj obdobia, keď som sa chcela na všetko vykašľať. A čím ďalej tým viac sa to podpisovalo nielen na mojom tele, ale aj na psychike. Obávam sa, že čoskoro sa moja obezita začne prejavovať aj na zdraví a tomu chcem predísť. xstrechx Preto chcem spraviť hrubú čiaru a začať pekne po krôčikoch, ale tentoraz sa plánujem dostať až do cieľa. Pomôžete mi? Vtedy dávno mi pomáhalo rozprávať sa a udržiavať si tak sústredenie.
No pred týždňom som sa postavila na váhu a zistila som, že som "na vrchole" svojej veľkotonážnej histórie. A na druhej strane zase na dne svojej kondičky, čo sa ukázalo na ranných vychádzkach. Ledva fučím. Začala som si dávať pozor na stravu, vysadila sladké, slané a iné mlsky. Zatiaľ nepočítam, nechce sa mi a obmedzuje ma to. Chcem, aby strava slúžila mne a nie ja jej, k čomu som skĺzla pri počítaní. Myslíte, že sa to dá aj bez toho? A sľúbila som si každý deň pohyb. Buď prechádzka ráno (zatiaľ 2x cca 2,5km) alebo cvičiť cez deň. Po týždni svieti na váhe o pol kg menej. Vravím si, že to nič nie je, stačí trochu poľaviť a je to späť. Ale na začiatok fajn.
Tak mi držte palce a ozvite sa.
Ako sa vám darí? Máte nejaké odskúšané vychytávky, čo vám zabrali?
Pekný deň
Doro
It's my time to shine :)

Image


Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Tentoraz zažiarim

Post by dodoriven3 » 07 Mar 2020, 17:15

Vitaj Dorothea,
(ber to akože aj za ostatných, aj keď ja som tu v minulosti nebol). Budem písať v myšlienkovo samostatných odrážkach:

- Máš pravdu, všetci tu už máme ideálnu hmotnosť, len potrebuje väčšina z nás k tej hmotnosti ešte viac či menej podrásť.

- To, že si podľa Teba paradoxne pribrala až po pôrode, ja ako paradox vôbec nevidím. Paradoxom by bolo skôr, keby som ja po pôrode schudol...

- 0,5 kg je za týždeň podľa mňa na Tvoj vek tak akurát (nepoznám Tvoje dni prirodzeného naberania a chudnutia).

-To že sa Ti nedarí, je podľa toho čo píšeš, podľa mňa zapríčinené tým, že jednak si to aspoň doteraz brala ako dietovanie (a nie ako nápravu životného štýlu) a jednak príliš tlačíš na pílu. Chce to trpezlivosť, (určitú pokoru) a tie výsledky pri komplexnom ponímaní sa skôr či neskôr dostavia.

Drž sa.

User avatar
Fanatic
Posts: 7770
Joined: 10 May 2009, 22:44
Location: Rovinka work,Ružomberok home

Re: Tentoraz zažiarim

Post by Fanatic » 08 Mar 2020, 14:10

Ahoj Dorothea, či sa dá schudnúť bez počítania? Ja som tak schudol cca 35 kg.Teraz mám o 7 kg viac ako moje minimum, ale to bolo v lete a už mi všetci hovorili, že vyzerám ako smrtka.Vrátim sa k jadru veci.Čo som zmenil oproti tomu, keď som mal maximum?
1.pravidelná strava každé 3 hodky teda 5,6x za deň.
2.pitný režim, pijem iba čistú vodu a pivo -rofl- množstvo podľa ročného obdobia,v lete aj 3,4 litre, ale v robote máme 40 stupňov
3.pohyb pohyb pohyb, to je jedno aký, ja bike behanie rýchle prechádzky plávanie, každý podľa možnosti, no naj pre začiatok je rýchla chôdza, resp. nord walking
4.vynechať, resp.obmedziť stravu bohatú na tuky cukry samozrejme každú zložku stravy človek na fungovanie potrebuje, len teba voliť správny pomer a formu tukov sacharidov...
To je tak asi všetko a samozrejme chodiť na fórum, komunikovať a deliť sa so svojimi úspechmi, neúspechmi...
Držím palce thumb2

Image

47-177 1.1.09-110 1.10.09-94 6.5.10-90 2011-97 2012-90 2013-100 2014-102 2015-102 29.10.16-86 2017-81 2018-83 2019-81,5

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Tentoraz zažiarim

Post by Houmi » 27 Aug 2020, 10:40

Dorothea wrote:
07 Mar 2020, 12:30
Ahojte,
je tu ešte niekto? Hneď od začiatku sa priznávam, že tu nie som po prvýkrát. Kedysi som tu našla podporu, rady a pomoc, možnosť pokecať si s ľuďmi, ktorí zažívali niečo podobné. Dúfam, že aj po rokoch ste ešte tu a nájdem tu niečo podobné. Alebo ste už všetci štíhli ako prútiky a ja jediná sa roky motkám po tých mojich začarovaných hraniciach? -pomooccc- Doro
Ahoj, Dorothea,
ja som tu tiež po rokoch opäť... :-)
ale tentoraz určite naposledy :-) Zámerne som si nechal aj povodny profil, aby som sa sám pred sebou hanbil, ako dlho som kašlal na seba.... :-)
Ale teraz to dáme na parádu. Čo povieš? :-) thumb1
50 rokov, 181cm, aktuálne 157,0kg (max. váha 180,1kg 26.12.2017),
27.7.2020 - 171,2kg * 26.10.2020 - 158,4kg * 21.12.2020 - 157,0kg

Už som schudol 23,1kg.
Cieľ: Nebáť sa sadnúť si na plastovú stoličku. :-)

Post Reply