Nové nastavenie mysle

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 23 Jun 2020, 18:25

ja ti napíšem ako sa stravujem ja ale len ako príklad nie že ti to odporúčam..obmedzila som múku/trojobal alebo zahustenie ale nejem pečivo... vylúčila cukor ..no vo vianočnom pečive je trocha...obmedzila soľ na cca 1 gram denne...a kde je môj problém doprajem si bublinky...ale brut !!

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Nové nastavenie mysle

Post by misela » 23 Jun 2020, 18:32

misi, nakoľko s tebou nežijem, viem ti posunúť len svoju skúsenosť...

pár príspevkov spätne si písala, že ťa okolie chváli, že si schudla...tohto sa drž, ver im a rob to, čo intuitívne je pre teba správne - keď sa cítiš dobre, je to v súlade s tebou napr. vždy som presne vedela, že toto a toto nemám jesť, nemám robiť, lebo to bude mať následky a napriek tomu som to robila - trestala som sa, potom prišlo obdobie, kedy som išla dokonale a opäť som sa spustila napriek hlasu v hlave...tým, že som sa prestala báť jesť a prestala som čokoľvek robiť kôli chudnutiu a kôli okoliu, nemám cca 3 dni až týždeň, kedy sa neviem ovládať a spúšťačom bolo čokoľvek - únava, stres, hádka,...

a ešte jeden malý trik...mám starú váhu, na ktorej mám nastavenú váhu 68 kg a denne sa na ňu postavím, rovnako ako kedysi na digitálnu...celý deň a každý deň žijem v tom, že mám 68 kg...funguje mi to už od 88 kg, kedy mám nastavené o 5 kg menej, ako reálne vážim...hovorí sa, že realitu si tvoríme a mojou realitou je aktuálne 68 kg...

keď budeš žiť tu a teraz, prestane ťa zaujímať minulosť - nezmeníš ju a prestane ťa zaujímať budúcnosť - nemusí vôbec byť, keď si konečne odpustíš a odpustíš každému, kto ťa nasr...budeš v pohode...

držkaj sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 24 Jun 2020, 06:25

aj ja sa v tomto pridávam k mišele že tak akosi intuitívne jem ..a teda vôbec žijem.. nebavilo by ma ísť podľa nejakej tabuľky dosť že do roboty musím podľa pevného rozpisu !! aj tak nakoniec človek musí improvizovať..takže hej nejaký rámcový plán ale netreba sa trápiť keď to presne nevyjde

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 25 Jun 2020, 16:12

Ahojte,

precitala som si niekolko krat vase prispevky a chapem co ste tym chceli povedat a dumala som nadtym vsetkym. Oslovila som jednu koucku,co ma specializaciu na psychologiu jedenia a dohadovala som si s nou stretnutie a ako to uz u koucov byva,dostala som hned domacu ulohu...mala som odpovedat na otazku,ze keby som mala carovnu palicku a mohla by som mat svoju vytuzenu vahu behom chvile co by sa v mojom zivote zmenilo...(sranda,ja sama sa to na sedeniach svojich klientov pytam🤷‍♀️) a okrem toho,ze som zase chytila ten blok a nechcela som odpovedat..prekonala som to a odpoved znie,ze nic. Nic by sa nezmenilo.
A po dalsich hodinach uvazovania som prisla na toto.
Chuda,resp. chudsia chcem byt preto aby som bola viac lubena. End of story.
Ja vlastne sama problem so svojou vahou nemam, nikdy som sa na kupku nehanbila alebo ked sa nahodim,citim sa pekne a sexi a rada tancujem a uzivam si zivot...
Len moj muz.🥴Je to skvely clovek,dobrak,starostlivy,fesak, sportovej postavy...nase manzelstvo je harmonicke,bez hadok,kriku..prevazne aj bez komunikacie a sexu...proste ako dvaja kamosi. Necitim ze by som sa mu pacila,ze by vo mne videl zenu...a cele toto moje snazenie nieje o mne a vahe ale realne o pocite,ze chcem byt lubena,chcem byt citena a videna vo svojom vztahu...a som si to tak upratala ze ked zase schudnem (ako ked sme spolu chodili) uvidi ma opat.
No....a teraz co🤷‍♀️
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 25 Jun 2020, 21:03

s tvojím mužom..vždy to bolo tak ? či sa to zmenilo časom..a či to nie je len tvoj pocit ako to vidí on.. ja s mojím mužom sme tiež z mojej strany už viac skôr priatelia najlepší dokonca sa mi stane že mu poviem videlA si -rofl- tak ale ľúbená sa cítim aj že sa mu páčim ako žena...možno aj iným chlapom aj mladším...teda ale ja budem mať 60 pomaly takže ..som trocha už inde hormonálne a tak...a tiež v podstate nemám pádny dôvod chudnúť nejaký zdravotný alebo čo iba že mám x handier do ktorých sa nedám xbeex a ad tá čarovná palička či by sa čo zmenilo..no mohlo by sa že cítila by si sa lepšie psychicky- i keď teda podľa fotky nevyzeráš zle ale každý sa vieme predstaviť lepšie toothsmile

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 26 Jun 2020, 08:23

Michaela, na začiatku si mi napísala: ,,Svoje osobne stastie nestaviam na partnerskom vztahu,toto su veci,ktore vznikaju a zanikaju v mojej hlave a nesuvisia s rodinnym zivotom,aspon ja to tak vnimam."

Priznám sa, že som z toho veľmi múdry nebol, no nechcel som rýpať (zachádzať) do až príliš osobných záležitostí. Navyše je to oblasť pre ktorú platí, že správnosť výsledku záleží od množstva iných ukazovateľov, ktoré som ja nepoznal (a doteraz ani nepoznám).

Takže je to viac-menej ten prvotný základ, ktorý som popisoval (partnerský vzťah), ktorý má najmä na ženskú psychiku, také následky (a je úplne jedno, či sa človek nezosobášil, rozviedol, alebo nerozviedol -bolesť (újma v bytí) je rovnaká. Tu je to ale ešte komplikovanejšie a netrúfam si (konkrétne) radiť.

Vo všeobecnosti ale platí, že je jedno či manželia majú, alebo nemajú spoločný sex (ak je to ich spoločné vzájomné rozhodnutie), no ak jeden z nich to pociťuje ako újmu, potom je to zlé a nemôže sa podľa mňa jednať o harmonické manželstvo (ako môžeme hovoriť o harmonickom manželstve, ak jeden trpí....).

Ak je to ale tak harmonické a priateľské ako píšeš, nemalo by byť problémom sa viacej o tejto téme s partnerom (po)rozprávať a povedať mu úprimne ako to cítiš Ty. A je vysoko možné, že sa tento problém vyrieši, alebo aspoň budeš lepšie vedieť, ako to cíti on a na čom vlastne si.

Po odstránení hlavného, psychyckého problému sa veľakrát ten dryhý (s hmotnosťou a jedlom) vyrieši sám, bez nejakého väčšieho úsilia.

Držím Ti palce.

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 26 Jun 2020, 13:30

Dodo,

ja com som vtedy pisala,som aj tak uprimne myslela.
Toto je pre mna taky Aha,moment! Som sama z toho celkom vykolajena a rozoberam si to stale zo vsetkych stran...

A v skratke, tento stav trva 13 rokov, odkedy som mama. Akoby nastal nejaky KLIK a prestala som byt prenho zenou. A za tych 13 rokov nieje nic co by som este neurobila preto aby sa to zmenilo...a tak dva tri,roky dozadu som sa presvedcila o tom,ze je to vlastne v pohode...

A az teraz sa mi to spojilo s tou mojou zufalou snahou furt chudnut a tak si to teraz nejako spajam a zapada to do seba...ale moc ani vlastnym pocitom este nerozumiem..
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 26 Jun 2020, 15:08

Michaela, ja netvrdím, že si klamala, len poukazujem na to, že to tak je, (ako obyčajne býva) a že teda popri navyšovaní stravy treba riešiť aj tento problém, lebo ten Ťa môže ovplyvňovať viac ako si vieš predstaviť, (alebo chceš pripustiť).

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 26 Jun 2020, 22:02

Dodo,

to ja viem, ze si nemyslel😁😌.

A ako obvykle - mas pravdu👍
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Nové nastavenie mysle

Post by amanda.k. » 27 Jun 2020, 04:28

keď som spätne čítala tvoj prvý príspevok že zješ 1500 príp. 1200 denne to mi nepripadá tak strašne málo teda osobe môjho veku a výšky by to stačilo až až....lebo môj bazál je niečo cez 1000.... a názov tvojej témy je vlastne podstata...nastaviť myseľ....a podľa najnovších správ aj za myseľ zodpovedajú tie potvory v čreve v podstatnej miere a asi viac mesiacov trvá kým by človek stravou ovplyvnil tú háveď...tak ale aj pomalými krôčikmi sa môžeme dostať do cieľa...a čo je vlastne cieľ...lebo celý život sa treba starať o seba...

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 27 Jun 2020, 06:33

Žiaľ, je to tak, a to znamená, že to máš ešte ťažšie (čo ma naozaj, úprimne veľmi mrzí). Veľmi rád by som Ti pomohol, no Tvoj problém sa vzdiaľuje od mojich osobných skúseností. Keďže plánujem obmedziť čas na týchto stránkach, tak ak by si potrebovala poradiť a myslela by si si, že by som to mohol vedieť, tak mi pokojne napíš na email : dodoriven@zoznam.sk (ten technicky budem môcť sledovať častejšie). OZVAŤ SA MÔŽE KTOKOĽVEK.
Drž sa.

Post Reply