Nové nastavenie mysle

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nové nastavenie mysle

Post by daka » 21 Jun 2020, 11:50

Ahoj
Chápem ze si sklamaná.. Skus dat emócie bokom, neobvinuj sa. Skratka sa stalo. Už sa nedostane. Niekde si zle odbočila. Tvoj cieľ je stále pred tebou. A nikto nepovedal ze cesta k nemu bude bez prekážok. Hlavu hore urob si plán na nasledujúce obdobie a ide sa ďalej.
Držím palce ee bude to dobreee
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 21 Jun 2020, 16:19

Daka,

asi nepoznas moju temu. Ja som nezakopla, ani nejedla
blbosti...ja som ten tazsi pripad,ktory vyse 10rokov jedol velmi malinko a teraz sa nanovo ucim jest aby moje telo prestalo zadrziavat vsetko od strachu pred hladom.

Je to tazke😨
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nové nastavenie mysle

Post by daka » 21 Jun 2020, 18:23

To poznám, aj ja som tak zacinala😀
Neboj, ono to pôjde 👌
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 21 Jun 2020, 19:38

A kolko to trvalo a kolko si pribrala kym Ti telo uverilo ze uz nebude hladovat?
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nové nastavenie mysle

Post by daka » 21 Jun 2020, 20:56

Nemyslím ze som pribrala, pozri si úplne moje prvé príspevky. Nasla som si príjem pri ktorom mi chudnutie fungovalo. Pridala som pohyb. Športujes?
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 21 Jun 2020, 21:00

Normalne sportujem ale teraz som po operacii achilovky 5ty tyzden takze rehabíitujem.Od zajtra by som mala zacat skusat bicykel.
Cize nedalo sa teraz som tym chcela povedat...bola som vyslovene leziaca.
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Nové nastavenie mysle

Post by daka » 21 Jun 2020, 21:41

Skoré zotavenie
Ja som si minulý rok uhnala dvojitú frakturu.. Členok a ihlica..
3 mesiace ani krok..
Pri pohybe by to malo ísť dole.
Budem ta tu sledovať. Len nechodím veľmi často
Nech sa dari
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 22 Jun 2020, 08:37

Michaela,
ja Ti veľmi pomôcť neviem, pretože to čo som vedel som Ti napísal, no Ty si aj tak vyberáš tú ťažšiu a horšiu cestu. A ako to viem? Ak odmyslíme nepresné váženie (inde položená váha, ťažisko tela na váhe inak rozložené atp, ak by tak bolo, potom by ale tie pribraté 2 kg nemali žiadnu výpovednú hodnotu), tak nemôže byť rozdiel z jedného dňa na druhý -600 gramov. To nie je schudnutých 600 gramov tuku, to sú len poloprázdne črevá z nedostatku prijatej stravy! (Takže nenavyšuješ stravu postupne, ale rôzne skokovo ((najprv veľa pridáš, potom uberieš atp)) s väčšími prírastkami hmotnosti ako je nutné).

Skôr, ale ako budeš pokračovať v panikárení, brala si do úvahy svoj neustále sa opakujúci, ženský, mesačný (cca 28,25 dňa) cyklus? Kde je úplne normálne, že rozdiel hmotnosti dosahuje 1,5 až 2 kg!

Ďaľšou oblasťou je psychika. Vravela si, že máš svoju psychologičku. Tak treba s ňou viacej spolupracovať. Ty potrebuješ niekoho konkrétneho, kto Ťa bude pravidelnejšie kontrolovať a usmerňovať (nemusí to byť len psychologička - môže to byť spoluchudnúca, kamarátka, partner atp - len sa musíš s nimi poriadne porozprávať a vysvetliť im, čo vlastne potrebuješ). Pretože práve tá psychika je pri tom navyšovaní potravy najdôležitejšia.

Byť Tebou tak vyhodím váhu (teda odniesol by som ju do pivnice a tam založil všetkým, čím by sa dalo toothsmile ), lebo Ťa zbytočne len stresuje (a dlhodobým stresom sa priberá !!!).

P.S. Pohyb pre zdravie je potrebný, no nadmerná námaha Ti narobí ešte väčší hormonálny chaos a to Ty nepotrebuješ! Dávaj si na to pozor!
Držím palce.

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 23 Jun 2020, 09:29

Dodko,

ako obvykle mas uplnu pravdu.
Som ten tazsi pripad. Hlavne po psychickej stranke. Prezila som si veci,ktore tu nechcem rozoberat,resp. vlastne nikde ich nechcem rozoberat a mozno prave preto neviem z tohoto kolotoca von.

Viem to,ale neviem si pomoct. Psychologicka je v mnohych oblastiach super,ale toto nevieme prerazit..jednoducho sa uzavriem a koniec,ziadny progres.

Vcera a predvcerom som sa vratila ku ketodiete,jedina vec,ktora mi kedy pomohla...takze ziadne cukry.

Teraz sa snazim zase zacat jest normalne lebo viem ze to nieje cesta.

Predychavam...fuuu

A co sa tyka mojho okolia,nieje absolutne nikto kto by mi pomohol alebo to bral vazne. Neriesia ma jednoducho a ja to citim a nerozoravam,asi preto ze sa aj hanbim.

Pre kazdeho je to take jasne a jednoduche, proste menej jest,viac sa hybat...ze co furt riesim?proste som len leniva a neschopna si odopriet...a tu akekolvek otvorenie z mojej strany skocilo..

Aj teraz som si skoro ista ze mi niekto napise ze sa mam obratit niekam inam,lebo toto nieje priestor na moje problemy...ale ja neviem kde je.
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Nové nastavenie mysle

Post by Helka » 23 Jun 2020, 09:49

Michaela, určite ti tu nikto nebude písať aby si sa obracala inam. toothsmile
Ja viem, nie je to jednoduché, ale musíš na to ísť postupne. Tiež by som ti radila na začiatok sa nevážiť, skôr sledovať miery, a stravu navyšovať postupne po troške, aby si telo zvyklo.
A hlavne sa musíš nastaviť v hlave, že to nerobíš kvôli váhe, ale prioritne kvôli zdraviu.
Drž sa.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 23 Jun 2020, 11:45

Michaela,
sú veci, ktoré fungujú a iné fungujú len raz (a niektoré sa nachádzajú medzi tým toothsmile ).

Mal som kolegu, ktorého 2 /3 stravy tvorili : Coca cola, biely rožok, treska, udený bôčik a smotanová zmrzlina. Jedol to (skoro) denne, niekedy aj 2 aj 3 x (a možno aj viackrát) za deň. Jedol takto cca 20 rokov. Dnes je jeho príbeh ešte smutnejší než Tvoj. Nemá nohy, pichá si inzulín a walfarín (a hrsť liekov k tomu), má metabolizký syndróm, mal infarkt aj mozgovú príhodu (a čo ja viem čo ešte všetko). Žiaľ rozum mu nepribudol a stále je presvečený, že strava, ktorú jedol v mladosti, bola najlepšia, pretože vtedy keď ju jedol mu predsa nič nebolo.

Takže rozhodni sa sama, či budeš aj naďalej hľadať skratky a míňať rok za rokom, alebo si povieš; pol roka nebum riešiť hmotnosť a len pomaličky budem pridávať komplexnú stravu tak, aby som sa cítila dobre.
Je to len a len na Tebe.

P.S.: Napíš ak Ti to nevadí, aspoň najbližšie krajské mesto podľa miesta Tvojho pobytu.

Drž sa.

MichaelaS
Posts: 35
Joined: 08 May 2020, 11:02

Re: Nové nastavenie mysle

Post by MichaelaS » 23 Jun 2020, 13:14

Z Bratislavy som
New mindset (39 rokov)
Max 102kg pred pôrodom r. 2007
Min 52kg do r. 2005
Aktual k 24.5. 87,7kg
09.6. 87,3kg
21.6. 89,3kg
23.6. 88,7kg

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 23 Jun 2020, 13:44

Dežko chcel odnaučiť svojho koňa jesť, a tak mu jedného dňa dal len 15 stebielok trávy. Koník zjedol, a keď mu nič nebolo, tak na ďalší deň mu dal 14 stebielok, ďalší 13, potom 12.. ..až napokon na 15. deň mu dal jedno stebielko. Koník to ale už nevydržal a zdochol. Keď to Dežko zbadal, začal bedákať a koňovi nadávať: Ach Ty dilino, keby si vydržal ešte jeden, jediný deň, tak by si sa odnaučil jesť a obom by nám bolo dobre.

No a čo sa týka tých rôznych výskumov, tak:
Michail Michajlovič robil výskum z blchou.
Zobral blchu položil ju na stôl a povedal: Blcha skoč! A blcha skočila.
On potom zmeral výšku a dĺžku skoku a zapísal do zošita. Hneď na to chytil blchu, zobral pinzetu a odtrhol blche jednu prednú nohu. Opäť ju položil na stôl a opäť povedal: Blcha skoč.
No a blcha skočila. Aj tento skok zmeral a zapísal. Rovnako ako pri prvom pokuse, najprv blchu pochválil, a potom jej odtrhol ďalšiu nožičku. No to už blcha skočila o niečo menej.
Takto sa to celé opakovalo, až nakoniec jej odtrhol poslednú zadnú nožičku a povedal: ,,Blcha skoč!, Blcha skoóoč!!!" A blcha nič.
Michail Michajlovič potom učinil tento vedecký záver: ,,Blcha odtŕhaním nôh stráca postupne sluch a po odtrhnutí poslednej nožičky ho stratí úplne. Preto prestala aj skákať, pretože povel už nepočula."

Je pravda, že je treba pozerať rôzne teórie o stravovaní najmä vo vedeckých časopisoch a nie z JPP (jedna pani povedala), no aj tak to nie je záruka, že to bude pravdivé.
Je známe, že aj seriózni vedci dokážu ak ich výskum bude platiť protialkoholová liga, že pivo je alkohol, a preto pôsobí na mozog a telo rovnako devastujúco ako pálenka. No a keď tým istým vedcom bude výskum platiť výrobca piva, tak prídu na to, že pivo je plné vitamínov a stopových prvkov, najmä rady B, ktoré majú priaznivý vplych na nervy, silu atď, atď

Takže len ten sedliacky rozum máš zdarma a kedykoľvek pri sebe.
Maj sa.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Nové nastavenie mysle

Post by dodoriven3 » 23 Jun 2020, 13:50

Aj som si myslel, podľa tej operácie šľachy. (U nás totiž do dnešného dňa to stále nefunguje tak, ako pred koronaopatreniami).
No ale tam musí byť veľké množstvo rôznych poradní zdravia a tak podobne. Myslím si, že aj tu na fóre sa nájde veľa ľudí práve z hlavného mesta. Hľadaj, skúšaj, ide o Tvoje zdravie.
Nech sa Ti darí.

User avatar
Rikap
Posts: 5931
Joined: 29 Aug 2008, 17:50

Re: Nové nastavenie mysle

Post by Rikap » 23 Jun 2020, 14:36

Michaela ahoj! Aj keď nemám času nazvyš, predsa som sa len rozhodla napísať ti zopár písmeniek. Uvedom si, že ako dlho si svoj organizmus týrala absolútnym nedostatkom potravy, tak nemôžeš chcieť veci meniť v priebehu pár dní, či týždňov. Ty si bola dlhodobo na energetickom príjme nižšom, než tvoje telo potrebovalo na fungovanie - a to len dýchanie, prácu jednotlivých orgánov v tele a pod. - ak som dobre pochopila bola si dlhodobo pod bazálnym príjmom. Nie som síce medicínsky vzdelaná, ale môj mozog mi napovedá, že tvoj metabolizmus je poriadne spomalený. No a také jeho znovu naštartovanie bude určite trvať dlhší čas, to znamená, že sa musíš vyzbrojiť velikánskou dávkou trpezlivosti a hlavne sa nevzdávať. Môžeš aj stokrát zakopnúť a spadnúť, dôležité je však znova sa postaviť a pokračovať. Každý z nás s niečím bojuje, len málo ľudí má to šťastie, že je jeho život bezproblémový (ak vôbec taký existuje). Čo som ťa videla na fotke, veď vyzeráš úžasne, si krásna mladá žena, máš celý život pred sebou. Je dôležité, aby si si upevňovala hlavne zdravie, pretože si myslím, že práve tým nedostatkom potrebných živín svoj organizmus vystavuješ nebezpečenstvu
rôznych chorôb. Ak sa postupne naučíš viac jesť uvidíš, že aj tvoja psychika sa pozviecha. Veď keby som ja jedla tak málo ako ty, tak nevládzem vôbec žiť, nieto ešte niečo robiť, zažívať a tešiť sa. Ak ti chýba energia skôr upadáš na duchu. Ešte ti napíšem zopár postrehov z môjho chudnutia, viem síce, že každý organizmus reaguje ináč, ale u mňa to bolo tak. Keď mi zomrel otec, bola som v takom šoku, že som týždeň okrem vody nedokázala do seba nič dostať. Starostí som mala nad hlavu, pretože som musela zariadiť pohreb a všetko, čo s tým súviselo. A čo myslíš, prejavilo sa mi to úbytkom váhy? Veru nie, neubudol ani gram. Ďalší príklad - boli sme s manželom na týždennom kúpeľnom pobyte, ja som mala redukčnú stravu, môj manžel si doprial, ja som sa hýbala podstatne viacej ako on (plávanie, cvičenie, chôdza) a výsledok bol u mňa za ten týždeň 2 kg +, u manžela 2 kg -. Ďalší paradox - počas Vianoc pred dvoma rokmi som chytila poriadnu chrípku a týždeň som poctivo preležala v posteli - čiže žiaden pohyb (ja sa hýbem veľa), strava bola normálna, skôr nie až tak vyvážená, prevládali sacharidy + veľa medu (mne chutí jesť aj keď som chorá) a za týždeň počas toho nič-nerobenia odišli 2 kilá. Tak potom pochop to správanie sa organizmu :roll:
Takže zhrniem - snaž sa v prvom rade rozbehnúť metabolizmus postupným ale neustálym navyšovaním potravy a ak sa ti bude dať, pridaj nejaké prechádzky. Netreba telo týrať vysiľujúcim cvičením - to býva skôr kontraproduktívne. Chôdza je pri chudnutí super pomocník - a hlavne nič nestojí, len tvoj čas. Držím ti silno palce, aby si dokázala sama seba presvedčiť, že ak budeš dostatočne trpezlivá a vytrvalá, výsledky sa určite dostavia thumb2
68 rokov, 163 cm, 12.5.2008 - 95 kg, 11.1.2012 - 72 kg
Podarilo sa mi schudnúť 23 kg, zlepšiť podstatne zdravotný stav a skvalitniť si svoj každodenný život
Udržiavaciu fázu som nezvládla - začínam 1.1.2020 na 86,8 kg

Post Reply