Veslovanie

Športom k trvalej šíhlosti
User avatar
jaro
Posts: 4089
Joined: 14 Sep 2008, 20:06

Veslovanie

Post by jaro » 16 Jan 2021, 07:05

Všade po internete som čítal ódy na veslovací trenažér, teraz tu mali jeden v akcii, tak som sa naň ulakomil. Posledných 5 dní som praktizoval polhodinové intervalové tréningy a musím povedať, že sa cítim oveľa lepšie. Dokonca včera na pošte v šóre som si uvedomil, že sa tak nehrbím ako pred tým. Absolútne však odporúčam naštudovať si techniku veslovania, respektíve konzultovať so skúsenejším, ak o tom človek premýšľa.
Zaujímavé pre mňa je, že ani po intenzívnom tréningu nemám svalovicu. Skôr taký príjemný pocit únavy v celom tele. Čo sa po intenzívnom behu povedať nedalo, haha. To mi niekedy až do plaču bolo od bolesti. Včera som si "vyoperoval" čierny nehet na nohe, pod ktorým mi narástol nový. Bola to spomienka na nejaký intenzívnejší beh, či turistiku. A povedal som si, že tu musím spomenúť moju pozitívnu skúsenosť s veslovaním, tak to plním, lol thumb2.
Na beh istotne nezanevriem, rád vypadnem von. Len to veslovanie je teraz v zime také praktickejšie. Tak sa dúfam dobre vybúrim a váha pôjde dole skôr, kým bude z mašiny len lapač prachu :roll:.

Ešte tu dám link, podľa ktorého teraz cvičievam. Pri tomto videu som aj zistil, že na mojom lacnom trenažéri ukazuje display počet záberov za minútu úplne od veci. Tak sa aspoň snažím ísť rovnako rýchlo ako týpek vo videu. A ešte som sa naučil, že na rýchlosti (počet záberov/min) intenzita tréningu veľmi nezávisí, skôr na tom, koľko sily dá človek do záberu.
https://youtu.be/EhIaeKllxQE
46r

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Veslovanie

Post by žabka » 16 Jan 2021, 07:32

Ahoj Jaro. Ja dlho uvazujem o veslovacom trenazeri. Takze odporucas? Vraj najlepsie na formovanie celeho tela. Zelam vela zaplavanych kilometrov.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Veslovanie

Post by dodoriven3 » 16 Jan 2021, 09:40

Jaro,
klobúk dole, ja som na veslovacom trenažéri vydržal maximálne 10 minút, a to ma ešte veľmi motivoval jeden nevidomý masér v kúpeloch, (inak šampión na veslovacom trenažéri s medzinárodnými skúsenosťami). Odvtedy som túžil po trenažéri, no v byte som naň nenašiel miesto.
Viem ale, že v žiadnom prípade by som si nekupoval tie najlacnejšie trenažére s nezávislými rúčkami a so strunovými, alebo piestovými tlmičmi po stranách prístroja. Sú oveľa hlučnejšie, mnohonásobne kazovejšie a o technike veslovania sa nedá hovoriť.
Ak by sa dalo, mohol by si odfotiť ten Tvoj lacný trenažér?

User avatar
renchuuu
Posts: 1885
Joined: 30 Jun 2008, 09:41
Location: bratislava

Re: Veslovanie

Post by renchuuu » 16 Jan 2021, 11:56

Pripajam sa s odami na veslovanie. :-) Veslujem od jesene 3xdo tyzdna, vzdy po hodinovom treningu ako na uvolnenie. Na zaciatok mi trener daval zaveslovat 100 kalorii za 10-12 minut. Narocnost na kolese je nastavena niekde na 7. Typ stroja mozem pozriet v pondelok, lebo tento je fakt dobry a daju sa prepinat rozne funkcie, aj preteky.... Teraz si uz sama davam 200 kal a robim ich za 18 min a vzdy potom sa mam ist este vydychat na pas. Zlepsilo mi to drzanie tela a aj problemy s dychanim ustupuju ako naberam kondicku. Veslovanie je najlepsieeee!!! :-) Snad ale nebudem mat chrbat ako Bača. :-)

User avatar
jaro
Posts: 4089
Joined: 14 Sep 2008, 20:06

Re: Veslovanie

Post by jaro » 16 Jan 2021, 12:49

Renchuu, strašne veľa videí som pozrel o veslovaní, čítal článkov o technike a podobne. A jeden profík- reprezentant hovoril, že nikdy nedáva záťaž viac ako 5 (50%). Stojí za to vyskúšať to. A výsledky máš pekné thumb1 .
Tým si asi aj dala odpoveď žabke, či ho odporučiť. Ja ho mám len krátko a po piatich dňoch nechcem robiť hurá závery. Ale dnes mi pri raňajkách dcéra povedala, že som schudol, takže to je najväčšia odmena pre mňa a motivácia vydržať.

Dodoriven, s tým miestom som aj ja mal problém. Som odsunul gauč v obývačke od steny a trenažér som zaň nasáčkoval toothsmile.
Kúpil som ho v zahraničí v lidli. Napísal som, že bol lacný, ale to hlavne v porovnaní so značkovými. Priznám, trocha mi spravil dieru v rozpočte :roll:. Jeden z najrozšírenejších trenažérov je asi concept2D a ten stojí viac než 4x toľko. Tento lídlacký je vraj napodobenina toho lepšieho, samozrejme jeho kvalitu a funkcie úplne nedosahuje. Ak sa do veslovania viac zažeriem, tak možno začnem šporiť na niečo lepšie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
46r

User avatar
renchuuu
Posts: 1885
Joined: 30 Jun 2008, 09:41
Location: bratislava

Re: Veslovanie

Post by renchuuu » 16 Jan 2021, 14:49

Jaro, a vsak citis aj stred tela? Mna prekvapilo, ako to zapoji aj casti, o ktorych som netusila. No ja som sa na veslovanie dostala ako slepe kura k zitu. Zrazu som na nom sedela. :-) Ale zas som uz predtym od fyzioterapeyta bola vycepovana ako spravne drzat telo, lopatky, plecia a trener bol vzdy pri mne a ked som robila nieco zle, hned ma upozornil. Inac ja zboznujem take tie velke dlhe zabery. Tiez som dostavala okrem vytrvalostnych davok aj take sekvencne, napr. 10 kal za 40 sekund, vydychanie 10 sekund? -to si nie som ista a tak opakovat. Alebo mi dal cas pod 8 min tych 100 kal... Teraz uz chodim na vesla sama, ale to aj preto, ze som bola v decembri chora a s astmou mi chvilu trva kym budem moct davat take vybusnejsie vykony, takze teraz len tie 200 kaloriove oddychovky. :-) Kam sa hrabe rotoped, normalne Ti zavidim, ze na to mozes sadnut kedykolvek a veslovat. :-) Veslu zdar!

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Veslovanie

Post by žabka » 16 Jan 2021, 15:22

Ahojte. Dakujem za odpovede. A znacku a typ aky odporucate?

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Veslovanie

Post by dodoriven3 » 16 Jan 2021, 16:07

Jaro,
Pozeral som ten stroj (concept 2) na internete a myslím, že cenove mi bude stačiť aj ten Tvoj. Dokonca som našiel aj za 139,99 e na Decathlone. No priamo pri ňom je napísané, že na domáce použitie, na 2 hodiny týždeňne. Rozmýšľam totiž to odtrepať na chalupu.

Renchuuu,
a to 200 kcal za 8 min. nie je málo? To ja dokážem dať 200 kcal aj za 4 sekundy. Len mi musia tie zákusky chutiť. toothsmile

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Veslovanie

Post by dodoriven3 » 16 Jan 2021, 16:34

Jaro, ešte ma napadlo: ten Crivit keď šprintuješ stojí pevne? ( či sa nepohybuje dopredu).

User avatar
renchuuu
Posts: 1885
Joined: 30 Jun 2008, 09:41
Location: bratislava

Re: Veslovanie

Post by renchuuu » 16 Jan 2021, 17:00

Žabka, ja sa v pondelok pozriem co je to za znacka a skusim zistit cenu. Ale kvalitativne sa mi zda super.

User avatar
jaro
Posts: 4089
Joined: 14 Sep 2008, 20:06

Re: Veslovanie

Post by jaro » 16 Jan 2021, 17:24

dodoriven, nie, crivit necestuje toothsmile. A sedí na štyroch vrstvách penovej podložky, aby sa vibrácie neprenášali k susedom. Ale je to aj dosť hlučná beštia. Som meral telefónom decibely a max mi ukázalo 78db, vraj kategória hlasná hudba :roll:. Henten na dve hodiny týždenne by som asi nebral, to už radšej turistiku, ak si na chalupe. Hehe, aj teraz by som mal ísť veslovať, ale pozerám zaujímavý program, ako sa mi kura griluje. Lepšie než TV thumb2.

žabka, bohužiaľ za experta sa považovať nemôžem. Tu pravdepodobne platí, že čím drahší, tým lepší a naopak. Najlepšie by asi bolo chodiť do fitka na nejaký kvalitnejší, aby človek videl, ako ho to bude baviť. Ale teraz je dosť blbá doba na odporúčanie fitka.. Aj v inzerátoch sa občas oplatí pohrabať.

renchuuu, stred tela ešte nejako extra nemôžem hodnotiť. Dosť krátka doba. Ale ako si dávam tie intervaly z videa, tak posledné dve dvojminútovky idem bez toho, aby som mal nohy prichytené remienkami. Potom sa do priťahovania vraj viac zapája core, miesto nôh. Tak to mi dúfam tiež trocha pomôže k pekáču buchiet, lol.
46r

User avatar
renchuuu
Posts: 1885
Joined: 30 Jun 2008, 09:41
Location: bratislava

Re: Veslovanie

Post by renchuuu » 16 Jan 2021, 17:31

na fotkach som zistila, ze je to ten Concept2 D PM5. Za seba mozem odporucit. S neprichytenými nohami som to este neskusala, ale prizvukovali mi, ze mam mat pevnu obuv- tj tenisky na fitness co v nich bezne cvicim. Tak Jaro, tehlicky do leta nech su tam! :-)

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Veslovanie

Post by dodoriven3 » 16 Jan 2021, 22:12

Jaro, Renchuuu,
obom ďakujem za informácie. Ten Concept 2D bol donedávna najdrahším trenažérom na trhu (1500 e), no našiel som ho predávať už iba na jednej adrese (inak sa už predaj skončil). No sú tam ďalšie modely za vyše 1700 e. No to by som musel vyhrať v športke.
No tam je nulová pravdepodobnosť výhry vzhľadom na to, že športku nepodávam. Ten model z Decathlknu by som nebral, len sa mi páčila cena a dobrá skladateľnosť.

Jaro a načo chceš čakať do leta? Ten pekáč s buchtami si predsa môžeš kúpiť za 20 libier. toothsmile toothsmile toothsmile

Žabka, neviem akú cenovú reláciu zháňaš, ja by som chcel do 350e. Ak nájdem niečo vhodné, dám vedieť. Ak nájdeš niečo vhodné skôr ako ja, zaves to sem Ty.

Majte sa.

User avatar
jaro
Posts: 4089
Joined: 14 Sep 2008, 20:06

Re: Veslovanie

Post by jaro » 17 Jan 2021, 00:11

dodoriven, tuto domáci výrobca v UK má ten concept2d trenažér za necelých 1000€, ale čakačka je okolo 15 týždňov. To je ako za sociku, keď sa čakalo v poradovníku na škodofku toothsmile. Stále to je dosť veľa :roll: . Na druhej strane, mašina moc nestráca na hodnote a dá sa bez väčších problémov predať, keď už nestíha ako vešiak na prádlo thumb2.
46r

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Veslovanie

Post by dodoriven3 » 17 Jan 2021, 06:47

Jaro,
včera som čítal o ňom nejaké informácie, kde bol porovnávaný s Xebexom (ten mal ešte masívnejší rám, len horší displej a chýbal softvér umožňujúci vzájomné porovnávanie cvičencov kdekoľvek vo svete). No naň jednak nemám, keby som bol do toho zažraný (tak ako píšeš aj Ty) bolo by to iné (no miesto v byte by mi to aj tak nezväčšilo). No a na tú chalupu ísť raz za 3 týždne (pokiaľ nie sú zákazy cestovania) je príliš veľký luxus.

Daj potom vedieť o nejaký čas ako sa menia Tvoje skúsenosti s ním.
Ahoj

Post Reply