V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 27 Apr 2022, 10:04

Celkom sa zelenilo thumb2 thumb2 thumb2
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 27 Apr 2022, 11:15

Výborne Gulinka thumb1 .
Najťažší je ten začiatok, tých prvých 50 rokov. Potom to už ide oveľa ľahšie.
Tak len vydrž. toothsmile xdancex

P.S.: ...aj ja som dnes zelený. Ale veľmi sa neradujem, lebo u mňa to bude asi zo včerajšej paradajkovej polievky, marhuľového kompótu, kefíru, kyslích uhoriek a piva .. xudivx

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 28 Apr 2022, 08:54

Dodoriven

Každý chápeme zdravú stravu po svojom
😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 28 Apr 2022, 20:14

S tou stravou xpapax máš pravdu, nie je kvalitná xnieniex xbpx . Nabudúce z tých menovaných už kefír piť nebudem xhamx .
xdancex xdancex xdancex

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 28 Apr 2022, 21:18

Ufffffff....

ešteže tak toothsmile . Bála som sa že vyradíš to pivo -beee-

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 29 Apr 2022, 15:16

Ochch, to by som sa musel s koňom zraziť.
Veď pivo má čarovnú moc. Veď nie nadarmo sa hovorí, že: Kto ho bude aspoň fľašku denne po dobu minimálne 70 rokov piť, dožije sa vysokého veku. toothsmile

P.S.: Včera sa mi prvý raz podarilo po dlhých týždňoch zastaviť priberanie. Takže som opäť zelený :bigradost:

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 29 Apr 2022, 19:36

Dodoriven

to sa hovorilo aj o jednom štamprlíku denne thumb1

Takže budeš musieť rozšíriť ešte ten nápojový lístok toothsmile

Som rada, že si pekne zelený tentokrát od radosti. Nech ti to pekne zeleno kvitne aj naďalej thumb2

( polemizovať o tom, aké kalorické hodnoty má pivo a koľko sacharidov ani nejdeme, že? koniec koncov aj pivo sa dá pekne vyvážiť v príjme a započítať tak, aby to na konci dňa sedelo. Ale to by človek nesmel jesť toľko chleba ako ja toothsmile toothsmile takže u mňa nič také nehrozí -beee- )

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 30 Apr 2022, 08:01

No veď práve aj s tým štamprlíkom je to pravda. Ak budeš po ránu jeden piť xchlastx každé jedno ráno, po dobu najmenej 70 rokov, dožiješ sa vysokého veku. toothsmile

Ak ale ho budeš piť xchlastx najmenej 100 rokov, potom sa dožiješ veľmi vysokého veku. toothsmile toothsmile toothsmile


Samozrejmá vec, že tá moja kombinácia jedál od ktorých som bol zelený, bola vtip. Hoci ako vravíš, dalo by sa to započítať .. , no na druhej strane, prečo by som to robil/prečo by si to robila, veď celozrnný chleba je lepšia alternatíva ako pivo.
A o to mne ide, že postupne, prirodzene (nie núteným odopieraním v nejakej diete), si človek ak chce, vie nájsť nejakú zdravšiu náhradu. Napríklad, (ale je to naozaj len príklad), si na ten chleb dáš šalátový list, neskôr dva, ktorý Ti bude nahrádzať o ten kúsok menší chleb.

Treba si tu pri tom uvedomiť, že veľakrát nás to ,,menej zdravé" láka aj kvôli nášmu zlému osídleniu čriev, čo sme si za tie roky vybudovali. No ako postupne budeš stravu skvalitňovať a tým baktérie kultivovať vo svoj prospech, tým sa budú vyrovnávať aj chute a to ,,menej zdravé" nás už nebude toľko lákať.

Prajem pekný víkend.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 30 Apr 2022, 12:24

Gulinka,
ešte pre istotu správneho pochopenia (skôr napísaného) to radšej doplním.

Pri tom chudnutí ide o to, byť aktívny a to v prvom rade a najmä vo svojich myšlienkových pochodoch (samozrejmá vec, čo sa týka chudnutia).

Vysvetlím na príkladoch:
1, Niekto začína chudnúť a povie si, že: ,,... ododnes moje tak obľúbené medové rezy nejem a bodka..." No a neje ich.

Niekto iný si ale povedal to isté a porušil svoj sľub raz, dvakrát, desaťkrát, stokrát.
No a o to tu ide. Nemá zmysel sa takto ,,trápiť" a pokračovať v neúspešných pokusoch, pretože potom sa Tvoj život zmení na hojdačku, kde raz si hore a potom zase dole a stále tak dokola. (Raz sa zatneš, dodržuješ a chudneš a potom Ťa to zas prevalcuje, na všetko kašleš, nedodržuješ a priberáš. Celé to je tak preto, lebo v tom zákaze (odopieraní) stále príliš túžiš po tom zakázanom. No a tie chute Ťa nakoniec premôžu a niekedy až totálne prevalcujú).

Treba sa v takom prípade, ak to jednoducho nejde a Ty stále prehrávaš, zastaviť a prestať deliť život na obdobie diét a prehier a následného opätovného extrémneho odopierania, ale PRIJAŤ TO VŠETKO TAKÉ, AKÉ TO JE (aj svoje telo) a snažiť sa mu pomôcť aspoň v tom, čo si schopná. Nebudeš napríklad jesť 10 tých medových rezov týždenne, ale len 9 (no a to napríklad budeš schopná). No a takto si treba prehodnocovať a v praxi realizovať aj ostatné veci a stránky Tvojho života.

Navyše keď si zvykneš na 9 zákuskov (u niekoho sú to 3 týždne, u iného 3 mesiace), zrazu dostaneš schopnosť ísť na 8 zákuskov. Navyše už nebudú musieť byť to práve tie najsladšie na okolí atp.

2,(príklad)
Tak ako sa dá meniť jedlo, dajú sa meniť a zvyky. No a o to ide, aby sa tie špatné zmenili na lepšie. (Zas len príklad). Pozerávam obľúbenú reláciu v telke v ľahu na gauči. Otázka? Bude mi vadiť ak budem ju sledovať v sede v kresle?
No a zas len Ty a Ty môžes aktívne to celé meniť. Doslova sa hrať v jednotlivých činnostiach a mať radosť z toho, že sa Ti zas niečo podarilo ,,vylepšiť" (Pozor !!! NIKDY NEVYLEPŠUJ ZA Hranicu s ktorou už citeľne nesúhlasia Tvoje zmysly !!!).

Maj sa pekne.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 30 Apr 2022, 19:42

xbehx xbehx xbehx Je to boj, raz hore, raz dolu, ale nekončím xbehx xbehx xbehx
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 07 May 2022, 09:51

Ahojte,

ako sa Vám darí?

U mňa striedavo červeno - zeleno.

Nedarí sa mi stále udržať si tie zelené kolieska tak, akoby som chcela. Ešte stále som sa s tým nevžila, ešte nemám v krvi, že to robím dobre a pre seba, že mi netreba to jedlo navyše, že sa viem dobre najesť aj z málo kalorického jedla, alebo doplniť zeleninou.

Ešte stále je to veľký boj, hlavne s tým chlebom. Sladké, tým, že som sa snažila ho vynechať, už viem v pohode vymeniť za horkú čokoládu a ostatné sladkosti mi prídu sladké a hlavne chuťovo "divné". Tam mi horká čokoláda plne vyhovuje.

Len ten chlebík náš každodenný...
keď je taký dobrý...
chutný...
ach jé.... bojuj Gulinka xbehx xbehx xbehx však si dáka bojovníčka!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

aeon
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2022, 14:38

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by aeon » 08 May 2022, 20:07

ak sa smiem do toho zamiesat
riesenim nie je upierat si jedla, ktore clovek ma rad, toto vydrzi mozno nejaky cas, ale nie cely zivot, a udrzanie hmotnosti je uz zalezitostou po zvysok zivota, nefunguje to tak, ze clovek schudne desiatky kil a prepne sa mu carovne metabolizmus a bude uz navzdy stihly aj ked sa vrati k starym navykom = preto je dobre vytvorit si take navyky, ktore koresponduju s jeho chutami, a chudne popri tom
preto je dolezite najst si svoj vlastny sposob chudnutia bez pocitu obmedzovania toho, co ma rad, staci to zakomponovat do rovnice nizsi prijem/vyssi vydaj
napriklad mam slabost na linecke rozky, ani mi nenapadne ich vyradit z jedalnicka, mam obdobia ked ich jem pravidelne kazdy den a napriek tomu chudnem, lebo vydaj je vacsi, kaloricky deficit je jedinym ucinnym sposobom chudnutia a nepusti, treba si len najst svoju cestu ako ho dosiahnut v sulade s nasimi chutami a letorou
osobne nie som zastancom prevratit cely svoj jedalnicek a jest veci, ktore su sice menej kaloricke, ale nemusia uz tak chutit, toto nema dlhe trvanie, staci jeden zly den a clovek zosrotuje vsetko, potom je sklesly aj nastvany, ze nema volu, rezignuje a dalsie dni vyzeraju podobne
da sa naozaj chudnut aj pri svojich oblubenych jedlach, staci znizovat ich mnozstvo, vyhne sa tymto prepadovkam, lebo ked si dopraje, nema stavy tuzby po nich, vo vysledku zje toho menej nez pri narazovych zachvatoch, a tym sa zbytocne nedemotivuje a je v psychickej pohode
preto sa aj divim, ked mi v okoli hovoria, ze chcu schudnut, a zacnu jest menej kaloricke veci, ktore im nechudia, hned mi je jasne, ze to nema sancu na uspech
v dlhodobom horizonte radost zo zhodenych kil sa nevyrovna radosti z dobreho jedla, na svoju stihlost si clovek casom zvykne, pozitok z dobreho jedla je silnejsi, riesenim je tieto dve veci drzat v rovnovahe

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 09 May 2022, 17:06

Aeon,

či sa smieš do toho zamiešať? Ty sa do toho musíš zamiešať :-)
Už mi tu bolo samej otupno toothsmile thumb1

Aeon, z tvojich slov cítiť, že nie si žiadna začiatočníčka, že máš už niečo nielen odžité, ale už aj odchudnuté. A dovolím si tipovať, že s úspešným priebehom.
Píšeš pravdu o tom, že človek nedokáže na dlho vyradiť zo svojho jedálnička veci, ktoré má rád. Že dokáže zaradiť aj tieto jedlá do svojho jedálnička tak, aby mu vyšiel deficit príjmu a teda chudol.
S tým plne súhlasím, sama som tomu príkladom, že niektoré jedlá ( u mňa napríklad ten nešťastný chlieb) sa nedajú na dlho vyradiť bez toho, aby sa potom človek naň vrhol a doslova sa ho prejedol.
U mňa je problém donútiť sa, aby toho chleba nebolo za deň tak veľa, aby mi neustále nevyskakovali sacharidy, lebo keď mám napríklad chuť potom ešte na hornú čokoládu, už sa mi nevojde do príjmu, alebo naopak, ak som si dala trochu čokolády, už sa mi nezmestí chlebík. A zvyčajne ho tam dopasujem aj za cenu prekročenia príjmu.

U mňa to nie je o jedle, o strave, ale o disciplíne, o tom naučiť sa, že skutočne netreba zjesť celý krajec chleba, že sa to dá pri polovičke odložiť, ale zatiaľ sa mi to darí len s veľkým úsilím.

Ako si na tom ty, akým spôsobom chudneš, respektíve udržiavaš váhu, ak si už na konci chudnutia? Máš nejaké zaručené triky, ktoré na teba fungovali, aby si presvedčila svoje telo, že mu stačí menej a nemusí sa prejesť do nemoty?

Rada si prečítam viac o tebe a tvojom spôsobe, koniec koncov, každý názor môže v určitom smere pomôcť.

aeon
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2022, 14:38

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by aeon » 09 May 2022, 22:48

ahoj, trochu som sa rozpisala tu: viewtopic.php?t=62372
je to skor pribeh chudnutia inou cestou nez sa zvykne odporucat, nie odporucanim, lebo si myslim, ze chudnutie je velmi individualnou zalezitostou a musi sadnut povahe cloveka (od druhu pohybu cez stravovaci styl az po skladbu stravy)
striedme stravovanie stiahne zaludok, clovek aj keby chcel zjest vela, zaludok mu to fyzicky nedovoli, prvy zaklad, druhy zaklad kazdodenny pohyb, ked si clovek najde ten svoj, casovo nenarocny, v sukromi domova (ja som zacala cvicit pri 122kg), nikto na neho nekuka, neriesi, je to relax, ktory aj pomaha zlepsit kondiciu, aj spevnit postavu, ale hlavne dokaze nahradit emocne prejedanie
ked vidim ako sa morduju v extremnych premenach, tak sa divim, ze nielen sutaziacim ale aj divakom ten sport neznechutia nadobro, ved ten sport az demonizuju a pochybujem, ze niekto dokaze dlhodobo vydrzat v takom tempe, existuje vela druhov pohybu, treba si najst, co by bavilo, bez pohybu sa hmotnost dlhodobo udrzat neda, ak ma clovek rad jedlo pred chudnutim, ma ho rad aj po schudnuti
treti zaklad vnutorna pohoda, pozname sami seba najlepsie, vieme, kde robime chyby, kde su nase slabiny, da sa hrat len s kartami, ktore mame, hladat sposob ako ich kompenzovat
mna osobne by kaloricke tabulky demotivovali (chapem ale ze su ludia, ktorym kaloricke tabulky naopak pomahaju pri discipline), neviem chudnut s pocitom, ze si nemozem dovolit cipsy alebo milu, lebo nespadaju do tabulky, dam si cokolvek, lebo chut kompenzujem striedmostou a pohybom, viem, ze u mna s chutami nema zmysel bojovat, aj preto sa divim, ze sa ludia morduju dietami, ked mozu jest, co maju radi, len v mensom mnozstve, by sa ludia divili kolko jedla v skutocnosti staci na zasytenie, je to podobne ako ked clovek privela soli a prestane vnimat chut samotnehoho jedla
sol mi pride inak vacsim nepriatelom nez zaznavany tuk (napriklad maslo), mnohe udeniny obsahuju paradoxne ovela viac gramov soli nez napriklad slane cipsy
inak su to jednoduche grify, bielkoviny a vlakniny zvysuju pocit sytosti, staci si najst zeleninu, ktora chuti a jest ju ku vsetkemu, aj napriklad hrst pistacii pred jedlom dokaze zvysit pocit sytosti

este by som dodala postreh, disciplina, resp. akysi vnutorny radar na zastavenie priberania 3+kg, sa u mna objavili az posledny rok, trvalo velmi dlho zvyknut si vnutorne na stihlost, na zmenene crty tvare, preladit vnutorny obraz je podla mna tou najdolezitejsou castou celeho, lebo uz ked sa citite vo vnutri stihly, uz mate v sebe stopku priberat, stihlost je tak prirodzena, ze nadvaha je nieco cudzie
da sa rychlo schudnut, ale je to ako s peniazmi, lehce nabyl, lehce pozbyl, stalo sa mi to 20r dozadu, kedy som schudla za 3m 20kg (na hmostnost 60) bez vacsej namahy (stres v rodine) a behom dalsich 20r sa vykrmila na 150+kg, schudnutie nebolo odzite, stale som sa vnimala ako tucna

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by Lenka6 » 10 Sep 2022, 07:40

Ahoj gulinka - tvoja téma . . .

len som Ti chcela napísať, že som s Tebou a mrzí ma, ak sa trápiš kvôli narastajúcej váhe. Ja to tiež neviem dlhodobo nejak prelomiť. Ale raz sa nám začne opäť dariť. Ja som niekedy rada, že som vnútorne v pohode, aspoň na pár hodín :D Ale verím, že kebyže si nájdem nejaký systém, by mi ta pohoda vydržala aj dlhšie. Drž sa, gulinka :)
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply