V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 12 Sep 2022, 20:06

Lenka6

Lenočka, ďakujem za milé slová. Veľmi dobre mi padli. Aj to, že si si na mňa spomenula. Veru som to nechala zájsť trochu viac, ako bolo treba. Ale tak to občas býva. Niekedy je človek už tak presýtený tým večným bojom s chudnutím, že proste rezignuje a len sa nemo díva, čo sa deje. A niekedy je proste toho na jedného človeka priveľa aj s bežnými životnými starosťami. Asi som na sebe mala toho priveľa, priveľa zodpovednosti, príliš málo pomoci, príliš veľké teplá, príliš veľa nástrah, príliš málo sebazaprenia.
Ale to neznamená, že som to vzdala. Len som čakala, kým zase zápalka, ktorá premokla sklamaním a slzami postupne oschne a zapáli sa iskričkou, ktorá sa rozhorí v malý ohník, čo dokáže zapáliť veľké veci.
Už sa zapálila iskrička, už som sa pustila do cvičenia a každý deň sa snažím cvičiť. Strava sa mi zatiaľ ešte nedarí, ešte musí trochu "obschnúť", aby chytila správny plamienok.
Ale to príde časom.

Každému, kto ešte čaká na preschnutie svojej zapálky, tomu, komu ohník horí menej, akoby si prial, ale aj tým, ktorých plameň bol nádherne rozhorený a nejako uhasol želám, aby vždy v sebe našiel trpezlivosť počkať, kým príde ten správny čas a opäť bude krásne plápolať.

Všetkých si vás srdečne objímam a pozdravujem, mrzí ma, že nemôžete byť na mňa hrdí a že tu aj maličko chodím. Verím, že sa to zlepší. Pekný večer

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 22 Jan 2023, 19:05

Lenka 6

Lenka, nejako si stíchla, ako si stala tou vedúcou tabuľky :-), nože napíš, ako sa ti darí, ako sa máš, ako sa cítiš?

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 23 Jan 2023, 06:35

Žabka aj gulinka veď už ste obidve dosť schudli kedysi..,takže problém je udržať..to je aj môj problém aj keď ide možno o 5 kg ale na člověku je to poznat a zvlášť pri malej výške.,a nikdy nie sme v cieli lebo tie tukové bunky sú tam iba splasnute a len čakajú kedy im dáme trocha viac nech by zase ulozili toothsmile ....ja som sa kedysi denně vážila a zapisovala som čo zjem aj som sa donútila cvičiť ale nepočítala som len občas na skúšku a myslím že bielkoviny bežné presvihnem....píše mi to všakovako mám mužov tablet PC je v servise od začiatku decembra či sa dožijem jeho opravy xbeex

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by Lenka6 » 23 Jan 2023, 17:59

Ahoj gulinka,

som aj cestovala posledne dva tyzdne a nejak som si nevedela najst cas - sadnut si a napisat par riadkov k veci. Ale stale nasavam nejake informacie :D Ale ano, slubovala som, ze budem aktivnejsia.
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 24 Jan 2023, 03:58

Amanda,

veru máš pravdu, udržať si schudnutú váhu je oveľa ťažšie, ako schudnúť. Veď len toto fórum je dôkazom, kde všetci sú?

Sú tak dokonale štíhli, že tu už nechodia, nechvália sa svojimi úspechmi?

Väčšina z nás potom stíchne, nepíše, priberie a až po niekoľkých rokoch sa znova mihnú, napíšu, ako sú na tom zle, ako to chcú dať doporiadku, ako to tentokrát vyjde... A za pár mesiacov, keď to nejde, sú zase preč...

Sama som si to predsa zažila. A to neustále chodenie hore-dolu, to vymieňanie menších čísel za väčšie, väčšie za menšie, ten nikdy nekončiaci kolobeh...

Je to ťažké, ale netreba to vzdávať, stojí za to zabojovať, aj keby to bolo len na pár mesiacov. Neustále sa točíme v kruhu akoby sme naháňali svoj chvost, ale tie prestávky medzi tým sú super a aspoň na chvíľu si ich človek vychutná.

V tvojom prípade Amandi tých 5 kíl hore-dole nie je možno až tak vidno na oblečení, ale cítiš ich. A bojuješ s nimi a to je super.

Za chvíľu začne zase viac pohybu, dlhšie prechádzky, pôjdeš na záhradku, človeku sa hneď inak bude chcieť žiť, keď vykukne slniečko a všetko bude kvitnúť.

Čo sa týka toho počítača, mi hovor, keď píšem z mobilu, si to píše, čo chce a mení slová po svojom, neviem, ktorý dobrák to vymyslel, ale musí ho denne príšerné veľa krát šťukať toothsmile .

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 24 Jan 2023, 04:12

Lenka6,

cestuješ v rámci svojej práce? Ako sa ti darí riešiť stravu počas cestovania? Berieš si krabičky alebo alebo riešiš jedlo reštauráciami?
Musí to byť nielen náročné na čas, ale aj vyčerpávajúce.
Hlavne aby si všade dobre docestovala thumb1

Píšeš, že nasávaš informácie, aké konkrétne? Ideš skúsiť ešte niečo nové? Stále u teba presne neviem, ako sa vlastne teraz stravuješ.

Veru si sľubovala tú aktivitu a mala som z teba dojem, že si na naštartovaná zvládnuť veľké veci, ale asi ťa pohltili pracovné povinnosti s tým cestovaním a nezostalo ti veľa času na seba a chudnutie.

Snáď sa ti podarí čas zájsť tu vždy na chvíľu, aby si mala tú myšlienku o chudnutí stále v hlávke aktívnu.

Nech sa ti darí, budem sa tešiť a čakať na tvoje písmenká a možno aj nejaké dobré chudnúce správy thumb2

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 24 Jan 2023, 08:24

Gulinka práveže na oblečení poznať lebo narastie najviac brucho xbeex

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2023, 08:50

Gulinka,
skoro každý výrobca to má na svojich mobiloch trochu inak, no princíp, ísť cez NASTAVENIA, by mal byť u všetkých rovnaký. Konkrétne na mojom mobile potom musím ísť cez ĎALŠIE NASTAVENIA a potom tam si vyhľadám JAZYK A VSTUP. No a tam potom už mám SLUŽBY AUTOMATICKÉHO DOPĹŇANIA, ktoré treba vypnúť.

No a s tým, že sa oplatí neustále s tučnotou bojovať, je pravda. Tučnota má 90%-ný podiel na vzniku ďalších chorôb, ktoré človeka ešte viacej ničia a znižujú kvalitu jeho života.

Najväčším problémom pre drvivú väčšinu z nás, pri chudnutí, býva psychika. Možno práve tam treba zmeniť pár vecí, ak sa nám nedarí. Napríklad:
Tučnotu nebrať len ako nepriateľa a búšiť do nej hlava - nehlava (neustále vstupovať na bojisko a potom z neho utekať), ale ju prijať ako fakt a možnosť na zdokonalenie našich dobrých stránok. Potom už žiadne zúfalé začiatky návalov chudnutia, ale radostné vylepšovania bežného života.

Ďalší psychologický postup súvisí s tým, že úsilie nedávame len na postupné odbúravanie toho zlého, ale aj na postupné zlepšovanie (niečoho čo nás baví, čo nás napĺňa) toho dobrého, čo v konečnom dôsledku zvýši našu mieru našej každodennej spokojnosti aspoň natoľko, že to zlé nedostane priestor. (Aby sme jednoducho jedlom nenahrádzali to dobré, čo nám chýba).

Želám pekný deň.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 24 Jan 2023, 08:54

Amanda,
s tým bruchom máš pravdu. Ale predstav si, že by nám od veľa jedenia rástol (trebárs) nos. Ani to by nebolo pekné a dobré.
Rovnako prajem pekný deň. xdancex

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 24 Jan 2023, 14:01

Amanda

toothsmile toothsmile toothsmile no mať veľkosť tvojho aj zvädšeného brucha a som spokojná thumb1

Ešte sa ti ten dôchodok nezunoval? Čo porábaš doma počas chladných zimných dní? Háčkovanie, vyšívanie, nič také?

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 24 Jan 2023, 16:07

Zatiaľ ručné práce nie ako sa zotmie pustíme si nějaký film aj by som mohla strikovat kedysi som vedela na 4 ihliciach strikovat ponozky toothsmile

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 25 Jan 2023, 18:27

Amandi,

to by si asi to štrikovanie ponožiek mala obnoviť, pri tých cenách za elektriku čo nimi stále strašia, sa teplé ponožky zídu 😉.

Možno nakoniec pochudneme aj bez chudnutia, lebo nebude poriadne nič doma kúpené. Dnes som bola v obchode, pár veci v košíku a že 26€, som dva krát kontrolovala ten lístok, či mi tam náhodou niečo navyše predavačka omylom nenahodila.
Ma tá predavačka videla a smiala sa, že to je teraz najnovší trend, že všetci pozerajú zúfalo na tie lístky.

Aspoň na niečo je to dobré, už si viac rozmyslím, či k tomu nákupu pridám ešte čokoládu.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 26 Jan 2023, 05:54

No voľakedy človek strikoval aj šili sme som vystřihla zostehovala muž zosil na masine lebo asi to bolo lacnejšie ako kúpiť neboli sekáče....a čínaky....dnes už len ak chcete niečo originálne alebo ťa to proste baví...ináč dcéra robí z kože a celkom pekné veci len keď uváží koľko hodín niečo vyrábala ...to ako darčeky lebo na predaj by to bolo moc drahe.. a tie ceny..no včera som hodila do smetí bločky z vlaňajška a to už aspoň od leta niektoré ceny také...nuž snažím sa míňať cca toľko čo je príjem kupujem len napr tenisky a pod. ...handier mám dosť naskreckovanych len schudnúť trocha do väčšiny :roll:

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 28 Feb 2023, 09:11

Gulinka,
musím Ťa pochváliť za tie tabuľky, teda presnejšie za snahu, že chceš so sebou niečo robiť. A práve tabuľky sú výborným začiatkom, aby si sa naučila ako veľmi si závislá na cukroch a "nezdravých" tukoch.

Neskôr, keď Ťa tá Tvoja premena poriadne chytí za srdce, nebudeš potrebovať ani tie tabuľky a ani váženie:

1, -Čo to sa naučíš a zapamätáš si to pri odhadovaní 😀 (a nikde nie je napísané, že sa raz - dvakrát do mesiaca sa nemôžeš skontrolovať 😁).

2, -Prirodzene budeš sa vzďaľovať od nezdravej stravy ku zdravej. Napríklad od polotovarov (v drvivej väčšine dochutených cukrom, nezdravými tukmi, soľou atp) k prirodzenej strave.

3, - Naučíš sa (naznačila to Amanda, keď spomenula manžela) ako má ten " zdravý" tanier vyzerať (teda to jedlo na tom tanieri 😁).

thumb1

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by dodoriven3 » 06 Mar 2023, 11:01

Gulinka,
tak ako práca s tabuľkami? Ako sa Ti darí? A vlastne, napíš nejaké tie skúsenosti...
Drž sa.

Post Reply