V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 19 Dec 2021, 16:45

zatiaľ som neobjavila nejakú špeci životnú náplň a v telke pozerám napriek asi 80 či koľkým programom v podstate iba správy :roll: ....dať dole by mi asi tak 10% bolo treba tak ale či je chudnutie program na "dôchodok" vnúčatá v momentálnej situácii som videla raz vlani a raz tento rok...
Last edited by amanda.k. on 20 Dec 2021, 17:09, edited 1 time in total.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by Lenka6 » 19 Dec 2021, 20:07

Milá Gulinka,

ďakujem Ti za písmenká, že sa mi prihováraš a chceš ma povzbudiť. Veľmi dobre mi to padlo. Ked si minule prirovnala nasu snahu o chudnutie s hroou clovece nehnevaj sa, musela som si to viackrat precitat, tak sa mi to pacilo. Na konci som mala zimomriavky. Paci sa mi tvoj pohlad na veci. Si velmi vnimava.

Ked by som nieco k sebe napisala, posledne dni som mala hekticke, chcela som vsetko nachystat, upratat, napiect, vyzdobit. Aj sa mi celkom darilo, aj ma to bavilo. Ale uz sa tesim, ked pride stedry den a ja si vydychnem a budem sa venovat rodine a sebe. Trosku sa stisim.

Jem sladke, nemam naplanovane dopredu co si dam... je to take chaoticke. Pritom stale nad tym rozmyslam ako si pomoct. Nechcem mat z jedla nepriatela ani zo sladkosti ..... niekedy sa mi darilo jest s mierou, viem ze to ide. Ale niekedy to vobec nemam pod kontrolou. Uvidim, co prinesu dalsie dni.

A ty ako gulinka? Ako si na tom? A ako zvladas vianocne pripravy? Ma ti kto pomoct? Som rada, ze ta tu mame a som rada, ze su tu aj ostatni skveli ludia, ze sa tu nehadame, ale je tu prijemna atmosfera :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by Ani » 20 Dec 2021, 07:33

Ahoj Gulinka, ďakujem za záujem, si zlatá. thumb1
Zdá sa mi že váha teraz stagnuje, samozrejme som si popustila trocha uzdu, toľko sladkého okolo kto by odolal. Bude mi stačiť ak do konca roka udržím poslednú váhu. Pri 13 kilách schudnutých možno treba na krátku chvíľočku dať pauzu, ale nie na dlho, lebo ani sa nenazdám a idem opačným smerom.
Pôst sa mi darí držať tak normálne zatiaľ mi to pasuje. Budem dúfať, že to je forma stravovania pre mňa udržateľná. Budúci rok budem mať 50 tak by som už konečne mala nájsť spôsob ako sa stravovať. xmurx
Tebe sa ako darí? Mám pocit, že nie tak ako by si chcela.... Či to už necháš plynúť tento rok a užiješ si pekné dni s rodinou a od začiatku roka kilá traste sa? xpapax xhamx xclapx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 20 Dec 2021, 22:18

Lenka6

Určite to u teba vyzerá teraz nádherné vianočne. Ja som pozdobila dopredu, lebo mam rada tento čas a chcem si ho užiť čo najdlhšie. S upratovaním to už bolo horšie, napíšem ti pravdu, že sa mi fakt nechcelo upratovať, aj som si hovorila, že však na návštevy sa nebude dať chodiť, tak to netreba preháňať a nejako som zostala nastavená v tomto móde.

Nechcem začínať chudnúť až od nového roka, aj minulý rok som začala poctivo cvičiť každý deň ešte pred vianocami, strava sa mi až tak nedarila, ale zjedla som menej koláčikov, keď som každý deň cvičila, akoby som zjedla, keby som si povedala však teraz si dám, od nového roka začnem na sebe pracovať.
Tak cvičím už poctivo.

Nenapísala si mi, či máš ešte vegetariánsku stravu, alebo si už prešla na normálnu stravu. Ideš to znova skúsiť? Viem, že sú koláčiky a budú aj iné lákadlá, ale možno bude teraz počas sviatkov stačiť zamerať sa na to, aby sa váha nezdvihla, nemusí teraz cez sviatky klesať. Aby sa ti potom horšie s ešte vyššiu váhou nezačínalo po sviatkoch.

To by šlo, nie?

Zmestí sa aj koláčik, aj šalátik, a len to udržať na tej istej váhe ako máš dnes aj cez sviatky. Skúsiš?

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 20 Dec 2021, 22:35

Ani

Všimla som si, že máš v popise 49 a cieľ 72 do konca marca, tak som aj tipovala, že tam niekde budeš mať asi 50tku.
Ja budem mať tento ďalší rok 40, takže obe máme veľkú motiváciu darovať si najkrajší darček, aký môžeme.

K tým 13 kilám ti blahoželám, som na teba pyšná! Len ťa prosím, teraz pred sviatkami nepoľavuj, pozri na mňa, ja som v tom auguste tiež povolila, spokojná s 12 kilami, hrdinka veľká a spustilo sa to ako lavína a nedalo sa to zastaviť. A z 12 kíl už mám 7 späť 😓.

Prosím, rozmysli si to oddychovanie ešte, či nebude lepšie tie Vianoce a koláčikovanie prečkať ešte v tom pôste.
Last edited by gulinka on 21 Dec 2021, 09:21, edited 1 time in total.

User avatar
Ani
Posts: 3400
Joined: 06 Sep 2007, 06:45
Location: okr. HC

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by Ani » 21 Dec 2021, 07:41

Gulinka, ďakujem za písmenká aj za motivovanie. Ešte mám cieľ 6 a 7. 50 mám až v lete, ale čo je pre mňa dôležitejšie máme 25 výročie svadby v septembri a vtedy by som už chcela byť kočena.... toothsmile toothsmile toothsmile
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 51, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 1: 79 kg (do 31.05.2024)

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 21 Dec 2021, 16:11

no to ja do guľatého výročia svadby sa ani nespamätám po sviatkoch...by sme mali mať rubínovú...

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 21 Dec 2021, 21:29

Amanda

To je úžasné, gratuľujem už popredu ( aby som potom nezabudla 😁😁😁).

Priznávam sa, že som musela pogugliť, aby som zistila, k čomu ti to presne blahoželám 😉
a teda k 40 rokom.

Pánečku, to je riadne dlhý čas s jedným chlapom 😁😁😁😁.
Nech ste spolu šťastní aj naďalej ❤️.

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 22 Dec 2021, 05:33

no zatiaľ nehovorme hop....mojim aj mužovým rodičom kúsok chýbal....

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 23 Dec 2021, 05:37

Amanda,

žiadne také, na nič také ani nemysli!

Ako sa tie Vianoce priblížili. Som si dnes zle nastavila budík do práce, tak som si prispala. Ty už môžeš oddychovať, už žiadna tvoja slávna vetička ,,na panské,, ale ja musím, tak snáď to bude utekať rýchlo 😁.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 23 Dec 2021, 20:15

Priatelia,

keď sa o pár hodín prebudíme, bude ten najkrajší deň roka.
My už vieme, že darčeky nám pod stromček nedá Ježiško, že sú výsledkom našej tvrdej práce a že nikdy nebola motivácia na prácu taká silná, ako pri myšlienke, že z tých peniažkov nakúpime darčeky pre deti, manželov, vnúčatá, priateľov, rodinu, a že uvidíme ich rozžiarené oči pri stromčeku a budeme vidieť ich radosť.

A takisto vieme, že by bolo zbytočne písať si Ježiškovi list s prianím, aby sme sa na Štedrý deň zobudili štíhli a že to tiež môže byť výsledok len našej tvrdej práce.

Nie každý sme tento rok dokázali zmeniť svoju váhu, alebo sme nedosiahli až také ciele, aké sme chceli.
Ale už len to, že sme sa nevzdali, veľa znamená. Možno sme nebojovali naplno, možno sme počas roka stratili cestu, vrátili sa z polovice, alebo motivácia zoslabla, ale stále sme tu s nádejou, že raz to dáme.

A najlepšie na tom je, že máme pred sebou úplne celý celučký ďalší rok, v ktorom máme zase šancu dosiahnúť, čo len budeme chcieť.

Želám Vám, aby ste prežili nádherné sviatky, plné pokoja, rodinnej pohody, milých darčekov a aby ste ten darček - svoje zdravšie štíhlejšie ja - objavili v jednom z balíčkov a starostlivo si ho uschovali a opatrovali celý rok.

Šťastné a veselé Vianoce, priatelia 😁

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by amanda.k. » 24 Dec 2021, 05:58

!vianoce1 zdravia šťastia všetkým

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by slivka.m » 26 Dec 2021, 21:51

Ahojkajte dievčatá pozerám,že ste stále aktívne v tejto témičke. Ako sa máte Gulinka, Lenka6, Mary... ?

Ja sa mám fajn, našla som si taký svoj režím,aj som absolvovala taký chudnucí koučing, kde nám trenér dal také praktické rady, ohľadom chudnutia, životosprávy, ktoré sa snažím uplatňovať-a váha ide postupne, pomaličky dole aj keď slimačím tempom, ale aspoň správnym smerom ⬇️ 🐌 😊
Tieto dni to flákam, ale dúfam to neurobí veľkú šarapatu 🤫 🙈 a zase sa do toho naplno pustím. xstrechx
Tak vás mooc pozdravujem 😘 😘 😘 a držkajte sa

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by gulinka » 27 Dec 2021, 09:56

Ahoj Slivočka,

pekne od teba, že si sa ozvala. Tešíme sa s tebou, že to to ide dole, ale nezaháľaj, pokračuj pekne, veď si do tohto okrem úsilia dala určite aj peniažky, tak nech nevyjdú navnivoč.

Veľmi sa líši tvoje stravovacie nastavenie od toho, aké sme mali tu?

Nech sa ti darí a ak sa ti bude dať, aj častejšie príď pozrieť, budeme tu 👍😁😁.

Ešte pekné sviatky!

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: V zelených tabuľkách zelená zvíťazí!

Post by slivka.m » 27 Dec 2021, 21:20

Gulinka
Zásady sú iné
-jedenie je 2-3x denne, ja jem 3x, pomedzi jedla sa nemôže nič papať
-pôst 16-18h ja zvládam ten 16h, xnieniex
-10 000 krokov denne to som dávala,ale teraz cez zimu to nedávam, som si znížila 👣
-8h spánok 😌😴
-vyvážená strava🥦🥕🍉...

On vysvetluje,že vtedy keď človek dlhšie neje, tak si telo začne brať zo zásob a vtedy začne chudnutie.

Zo začiatku som bola hladná a bolo pre mňa náročné nejesť nič medzi jedlami, ani ovocko, ale zvykla som si a jem vo väčšine posledné jedlo o 17h a ráno až o 9h.

Ak vám nevadí, že nebudem s vami počítať kalórie, tak určite sem tam napíšem 😊 xpckx

Post Reply