NEVIEM AKO

Športom k trvalej šíhlosti
Post Reply
Barbucha
Posts: 1
Joined: 09 May 2022, 10:36

NEVIEM AKO

Post by Barbucha » 09 May 2022, 11:45

Zdravim parta.
Neviem ako cvicit, co mam cvicit, s cim a preco. Co sa diet tyka, niesom zaciatocnik, kaloricke tabulky som davno pochopila, rokmi sa mi podarilo lespie pochopit co robi mojmu telu zle a som momentalne som skoro veg od jesene az na nejaku rybku sem-tam. Kebyze mam chut na maso, dam si, ale nemam absolutne vobec. So stravou som momentalne spokojna, viem z coho mi je zle z coho nie, ale aj tak stale hladam cestu. Vzdy som chcela aktivne cvicit, sportovat, milujem bike, ci behanie, chcela som sa naucit posilkovat, ale chuj tomu rozumiem asi ako slimak kvantovej fyzike... Zahranicnu literaturu nedokazem pochopit na to je moja anglictina kratka, je toho vela, vsade na mna vyskakuju marketingove pasce a mna prestava ta snaha ist za tym bavit... som nestastna, sklamana, ze mi to nikto nedokaze vysvetlit ako clovek, trenerku co som mala 2roky dozadu by som kopla do zadku za jej hodinu kukania do mobilu cez trening... kazdy sa hned ohana jedalnickom, ktory ale vyzera na chlp rovnako pre kazdeho, za to by som upalovala na hranici aj za kadejake ine vymysly ako z ludi tahat v tejto brandzi peniaze... moj velky sen bol aspon jeden rok dokazat nieco sutazne xcinkax do mojich 30tich...mam 27 a neviem nic, vsetky pokusy o nieco sa nedostali ani do polovice... od januara som nevliezla do posilky som z toho depresivna, lebo chcem, ale neviem ako a najst trenera co za to stoji, to by som musela vyhrat asi v sportke a kym by som nasla asi by som mala 50rokov... momentalne som v stave, ze mam 53,5kg, 163cm, ale som mlandrava, ric mi zmizla a pupek mam vacsi jak didky vyzeram ako ten slepy albinsky krtek....HELP xbeex

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: NEVIEM AKO

Post by dodoriven3 » 14 May 2022, 19:46

Vitaj Barbucha,
najprv som nechcel reagovať, lebo Tvoj príspevok akokeby sem nepatril, navyše bol plný rozporov a vzájomných protirečení, ktoré nasvečovali skôr k tomu, že so správou si mala iný úmysel, aký si opisovala, alebo...
...alebo sa jednoducho mýlim, a preto stručne v odrážkach:
- Chápať kalorické tabuľky, je ako chápať telefónny zoznam; (aj keď uznávam, že pri chudnutí sa hodia viac ako telefónny zoznam toothsmile );
- Poznať čo robí telu zle a dobre je výborné a na tom treba stavať thumb1 ;
- Veľké brucho pri takom dobrom bmi je žiaľ najpravdepodobnejšie znakom buď špatného stravovania alebo nadmerného stresu, (prípadne určitých liekov) xudivx
- Depresia xnieniex (= ukážkový stres) je obrovský problém a treba ho riešiť prednostne;
- Tvarovanie zadku začína klasickými drepmi (potom nejaké špecifické zanožovania a výpady), brucho okrem celej plejády cvikov na brucho sa vprvom rade musí riešiť práve stravou (a prípadnou kompenzáciou sedavého spôsobu života);
- Trénerov mladšej generácie ja už veľmi nepoznám, (navyše neviem z kade si) , no hľadal by som ich v prvom rade podľa ich (úspešných) cvičencov. Ak sa mi ale (čo najskôr) ozveš na email, (dodoriven@zoznam.sk), môžem Ti poslať ponuku na videokoučing od chlapíka, ktorý sa v tom podľa mňa celkom dobre vyzná.
-Polož si ale otázku, prečo chceš viac menej jednorázovo, dosiahnuť závodné úspechy práve v tvarovaní tela (kulturistika, fitnes), keď Ťa baví menej ako beh, alebo bicyklovanie? Navyše práve závodné športy v tvarovaní tela sú športy, kde sa najviac používajú zakázané látky (a to nielen anaboliká -aby si nebola neskôr sklamaná).
Maj sa pekne.

Post Reply