Dokážem to za 365 dní...?

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 10 Jul 2023, 17:20

Ja som o Tebe vôbec nepochyboval a písal som to viac menej len tak do pľacu, lebo som si všimol (na ulici aj v parku), že veľa ľudí keď sa ponáhľa, robí až príliš dlhé kroky, má v kolenách vystreté nohy a tým dopadá na päty.

Na ulici sa to určiť nedá, ale v parku, kde evidentne prišli za pohybom, má viac ako polovica na sebe nevhodnú obuv.

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 10 Jul 2023, 18:28

Ja robim mensie kroky, ale rychle 😂
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 12 Jul 2023, 08:23

To je dobre,
lebo ja nerobím tento rok skoro žiadne, no zato to robím oveľa častejšie.

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Ľubka S » 12 Jul 2023, 13:51

Dodo,pevne verím ,že keď sa ti zdravotne poleší aj ty znovu začneš kráčať ,aby ti bolo ešte lepšie!Držím palčeky,nech je čím skôr fajn. toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 12 Jul 2023, 16:02

Ďakujem pekne Ľubka,
ja tomu tiež verím, že sa to zlepší. Len ma to sedenie už psychicky unavuje. Dobre je, že už aspoň prestali bolesti bez pohybu. Už asi pred mesiacom. Dokonca už 10 dní mi strašne pomáličky klesá aj hmotnosť. O pár dní idem na (už mesiace očakávanú) hlavnú hospitalizáciu (hlásenie o srnkách si ale aj tam vždy rád pozriem), no skelet a pohybový aparát musia počkať až do polovice septembra.
Predpísané rehabilitačné cviky ale cvičím poctivo 2 x denne, 6 x do týždňa. Takže ak budem vzorný ešte pár mesiacov, budem ako taký malý Rambo. toothsmile xdancex

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 27 Aug 2023, 07:29

Ahojky. Dnes dosiahnuty dalsi medznik..... dole je 30 kg 🙂🙂🙂🙏🙏🙏
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 27 Aug 2023, 07:57

xclapx xclapx Gratulujem, si fantastická Zdenka . xclapx xclapx

...a inak klobúk dole

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 27 Aug 2023, 08:23

dodoriven3 dakujeeeeem 😊😊😊
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 27 Aug 2023, 17:40

Ahoj Zdenka, zaslúžiš si obdiv :) Víťazíš sama nad sebou a si inšpiráciou. A v čom to bolo teraz iné, ako predtým, keď si chcela schudnúť? :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by gulinka » 27 Aug 2023, 20:11

Zdenka,

aj ja sa pripájam k blahoželaniu, 30 kíl za osem mesiacov je krásny výsledok thumb2 thumb2 thumb2

Takýto výsledok dokážu mať v extremných premenách až za 12 mesiacov s tréningami niekoľko hodín denne, trénerom a výživovým poradcom,
takže takýto nádherný úspech založený len na tvojom odhodlaní a snahe je prekrásny.

Tvoje chudnutie bolo ako cesta na plti dole riekou, bez zbytočných zastávok, čo je aj trochu znepokojujúce, pretože váha sa zvykne pri chudnutí po 10 tich - 15 kilách zastaviť, stagnovať, zafixovať sa a potom už kilá ubúdajú pomalšie, ale tebe kilá ubúdali celý čas bez prestania a to v dosť veľkých číslach aj po viacerých mesiacoch.

Takéto chudnutie som videla v živote len dva krát - oba prípady boli ženy, ktorým sa rozpadli manželstvá a chudnutie bolo podporené smútkom a malými porciami jedla z nechutenstva. Obe dievčatá tak rýchlo ako stiekli z kíl dole, po ukľudnení sa a stabilizovaní svojho života pribrali všetko naspäť aj s bonusom.

Preto dúfam, že tebe sa to nestane, nie som tá pravá na dávanie rád, skôr Dodoriven by mohol, on je naša chodiaca encyklopédia chudnutia a správnej stravy :-), ale asi je čas prestať splavovať rieku a zafixovať tento nádherný úbytok aspoň niekoľko mesiacov, kým sa odhodláš na ďalšiu plavbu.

Si skromná, úžasná milá žienka a písala si, že ťa v poslednom čase postretlo niečo dobré, čo je úžasné a tešíme sa všetci s tebou, len prosím, nezaspi na vavrínoch, jojo efekt je neskutočne rýchly a stojí ti neustále za chrbtom a čaká, kedy nebudeš dávať pozor a skočí na teba.

Všetci do jedného, čo sme tu, či aktívny, či neaktívny ho veľmi dobre poznáme, u niektorých bol pravidelným nezvaným hosťom. Tak skús prosím porozmýšľať nad tým, čo som ti napísala, aby si si nezničila tento nádherný výsledok.

Držím ti palce, teším sa s tebou a želám ti, nech sa ti tých 30 kíl nikdy viac nevrátia thumb1

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 27 Aug 2023, 21:23

Lenka6, ine je to asi v motivacii, chceni, som vnutorne stastna a je pravdou, ze ma vpred zenie aj obdiv okolia.... 🙈.
Snazim sa nevnimat zle veci, nepripustat si nic negativne...
Strasne ma bavi chodza, bike, snazim sa prekonavat a dosahovat ciele. Aj dnes som si dala 23 km, boli tam miesta, kde som bike tlacila po lesnej blatovej ceste do kopca.... tep sa splhal do vysin.... ale neotocila som sa naspat, nevzdala som to.... 🤷‍♀️
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 27 Aug 2023, 21:33

Gulinka, dakujeeeem

Ja dufam, ze jojo sa nevrati tentoraz.... mam s nim bohate skusenosti 🙏🙏🙏. Stalo ma toto vsetko vela sebazaprenia, odmietania, kopec energie, sil.... kolkokrat som bola vycerpana (pri sporte), unavena.... ale vzdy som sa postavila, otriasla a sla za svojim snom....

Mne sa nezda, ze idem rychlo....zdrave chudnutie je podla mna 1 kg za tyzden, to su 4 kg mesacne, takze by som podla tohto mohla byt -32 kg.... a zvlast, ked som isla z takmer 110 kg...

Tiez som cakala, ze sa to zastavi a ja sa vratim na zle chodnicky, ale nestalo sa.... asi preto ma to zenie dalej a je to aj tym pohybom, ktory mi velmi pomaha.... od polovice septembra, pripadne neskor, ked uz nebude idealne pocasie na bike, chcem zacat aspon 2x do tyzdna chodit do fitka....

Mne sa manzelstvo nerozpada... a keby aj... 🤷‍♀️🙈, nebol by to u mna dovod k nejedeniu 🤣🤣🤣

Este ma caka zopar kil, stale mam nadvahu.... rada by som sa dostala na vahu pre mna optimálnu.... nechcem ist do extremov, ale 66 kg pri vyske 166 cm nie je az take nerealne 🙏🙏🙏

Aj tebe zelam vela sil, nech sa ti podari vsetko, co si zelas 🙏
Last edited by Zdenka38 on 28 Aug 2023, 13:02, edited 1 time in total.
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 27 Aug 2023, 22:46

Gulinka,
som veľmi rád, že si sa konečne ozvala, aj keď o sebe moc nehovoríš.
Za druhé Ti chcem poďakovať, lebo vďaka Tebe som spálil o jednu kalóriu naviac, čo som sa tak schuti nasmial. Vraj chodiaca encyklopédia. Pekná to encyklopédia, ktorá si už ani nepamätá či zobrala večerné prášky, o obedňajších ani nehovoriac. A ranné tabletky môžem iba predpokladať podľa prázdnej liekovky.

To čo hovoríš o chudnutí je síce pravda, ale tak ako je každý človek iný, tak je iné aj každé chudnutie. Spoločné máme len niektoré všeobecné, ale platné zákonitosti.

Jednou znich je, že telo chce za každú cenu prežiť, a preto je nesmierne prispôsobivé. Tzn, že ak mu dávaš menej ako potrebuje, síce niečo schudne, no potom radšej prestane chudnúť, (aby si v prípade pokračovania nepriaznivého stavu zabezpečilo prežitie) a radšej sa tomu prispôsobí. Aby si ale ďalej mohla pokračovať, tak buď zaradíš udržiavaciu prestávku, krátkodobo navýšiš kalórie (sacharidy), alebo znížiš kalorický príjem. Tam ale nastáva ten problém, že potom na kaloricky nízkom prijme veľmi ľahko ho občasne značne prekročíš a priberieš.

Takže problém (aj tých dvoch spomínaných dám) je, keď sa začína chudnúť už aj tak na nízkom kalorickom prijme.

Aj keď si nesmierne vážim ženy, skôr ale budem veriť, že v roku 2024 na celom svete nebude ani jeden vojnový konflikt, ako že sa nájde jedna žena s trvalo nízkym alorickým prijmom, ktorá sama od seba začne chudnúť tým, že začne priberať, aby si navýšila kalorickú potrebu tela.

Rovnako sa telo prispôsobí aj športovému nasadeniu. Ak hodinu chodíš, spališ x kalórií, no o týždeň dva to bude o 10 až 15 percent menej atď.

Je tu ale malá skupinka chudnúcich, ktorí popri kvalitnej strave výdatne a hlavne z R A D O S T I športujú, ako Zdenka. Tam úbytok kalórií za šport nehrozí, lebo postupne ako silnejú, s radosťou pridávajú na výkone.

Potom, ak si to človek vyslovene nepokazí stresom spánkom atp, tak dobrý výsledok podporuje motiváciu, motivácia pevnú vôľu a pevná vôľa zas dobré výsledky.

Riziko by mohlo nastať ako u mňa, že zo dňa na deň nemôžeš sa hýbať, no jesť pokračuješ ako si bol naučený.

Po skončení chudnutia sa preto treba mať na pozore najmä prvé dva roky, lebo chudnutie je pre telo vždy stres a stres spôsobuje vnútorné hormonálne výkyvy (tie pôsobia na ďalšie hormóny), ktorých úplný návrat do normálu trvá zhruba rok, u niekoho až rok a pol a v ojedinelých prípadoch až skoro dva roky.

Zdenka je momentálne príklad a v chudnutí je momentálne prvá, no aj Ty Gulinka pamätaj, že aj Ty si bola kedysi prvá, (koľkým ostatným miliónom sa to nepodarilo, ale Tebe áno), takže ak nastane vhodná chvíľa a budeš (súčasne aj) naozaj chcieť, podarí sa to aj Tebe.
xdancex

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 28 Aug 2023, 09:05

Zdenka,
ale predsa mi to nedá, v niečom dám za pravdu Gulinke.
Žiaľ dnes mám lekárske vyšetrenie mimo trvalý pobyt a musím sa chystať na bus, ale zajtra ráno sa ozvem.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by gulinka » 28 Aug 2023, 17:52

Zdenka, Dodoriven

Prepáčte, ak to vyznelo zle.

Viem, že sa zo mňa stal hrozný pesimista unavený životom, neustálym chudnutím a jojo efektami.

Myslela som to v dobrom, aby si Zdenka fixovala váhu, ako si aj ty Dodo písal - teraz prvé dva roky budú náročné na udržanie.

Pozrime sa na to reálne, kde sú všetci, ktorí krásne schudli s touto stránkou? Prečo sa toľkí vracajú po roku, dvoch a zakladajú si nové témy s názvami teraz to už dokážem, teraz to už udržím, tentokrát to už hádam vyjde?
Koľko z nich si udržali váhu okrem samotného Mira, ktorý je k tomu trochu ,,nútený,, predajom kníh o svojom schudnutí?

A koľko z nich boli športovci a aktívne športovali.

Budem šťastná, ak sa Zdenka o pár mesiacov neodmlčí a nezostane ticho ako toľko ľudí, ktorí po schudnutí začali priberať späť a hanbili sa to napísať, keď bude podávať stále pozitívne správy nielen o tom, že váha ešte klesla, ale aj o tom, že sa krásne drží.
Je to len môj osobný pocit - alebo skôr životné skúsenosti, ako si Dodo písal, že aj mne išla váha dole a potom som priznala aj každé zvýšenie, ako sa to krásne všetko vracalo späť, mohli ste to so mnou sledovať, prežívať. Lebo človek vydrží ísť v extreme, vydrží dlho, ale nakoniec povolí.

Preto mi príde rozumnejšie takto krásny výsledok nejaký čas udržiavať, aby si telo naň privyklo.

Mimochodom, tuším to bol na tejto stránke najrýchlejší a aj najvyšší úbytok, či si niekto spomínate aj na väčší?

Prepáč, Zdenka, prosím, ak ti môj názor nejako ublížil, viem, že nie si začiatočník a s jojo efektom máš skúsenosti.

A možno som sa len moc vcítila do tvojho úspechu a bojím sa, že prežiješ také sklamanie, ako ja.

Ale je to tvoj boj, tvoja váha, tvoje odhodlanie. Dostala si tu podporu a viem, že ju budeš dostávať aj naďalej. Sú tu úžasní ľudia, každý bojujeme ako vieme, raz víťazíme, raz prehrávame. Ale snažíme sa držať spolu.

Preto ak pôjdeš ešte ďalej dole s váhou, samozrejme ťa budeme vrelo podporovať. A ak by sa ti aj niečo vrátilo, aj vtedy tu budeme pre teba. Možno nie vždy nezodpovedná ja, ktorá tu aj celý mesiac nepríde, ale Dodo alebo Amandička, či Lenka určite.

Užívaj si ten pocit víťazstva, lebo si ho zaslúžiš. Prijmi obdiv okolia ako medailu za svoju snahu a odhodlanie. Jedna bude aj za nás všetkých tu na fóre.
Last edited by gulinka on 29 Aug 2023, 22:04, edited 1 time in total.

Post Reply