Dokážem to za 365 dní...?

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 19 Sep 2023, 16:05

Ja mávam rôzne stavy, tak som vtedy dala fotku. Aj sa mi páčila. Ale skôr, aby ste vedeli s kým si píšete. Tažké je nakúkať do svojho vnútra…
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 20 Sep 2023, 10:25

Ahoj Gulinka,
určite máš pravdu, že najkrajšie roky tohto fóra, (ktoré som ja nezažil), boli krásne, no okrem toho, že tu boli desiatky príspevkov denne, z časti tomu napomohlo aj to, že sme boli podstatne mladší a dokonca aj doba sa mi zdala byť o niečo láskavejšia ako je dnes.

No ale ešte aj teraz pred pár rokmi prispievalo oveľa viac ľudí (aj Ty sama si dávala do týždňa viac príspevkov, ako teraz za mesiac). Jednoducho je "ťažká" doba ktorej dominujú sociálne siete, (dokonca aj ja som si pred tromi mesiacmi založil účet na jednej z nich, aby som sa mohol počas hospitalizácie s manželkou aj vidieť, nielen počuť).

No a teraz k tým názorom. Ty si napísala otázku, že prečo by mal môj príspevok pôsobiť demotivujúco a že kedysi sa názory vyjadrovali úplne normálne:

Takže podľa mňa, ja som sa tiež vyjadril úplne normálne (aspoň nič nenormálne tam nevidím) a prečo práve tak? Nuž preto, že podľa môjho hrubého odhadu z tej kategórie "večne chudnúcich" ľudí, až vyše 90% aktuálne z nich chudnúcich, nechudne optimálne, ale si to nejako sťažuje (či už "zdravším" spôsobom jedenia, rýchlejšou variantou chudnutia, nejakou módnou stravovacou teóriou atp).

Do tejto kategórie spadá aj Zdenka (no je tam jedno veľké ALE, -,vrátim sa k tomu o chvíľočku).

Takže ak by jej aj desať ľudí (ako píšeš), vyjadrilo svoj názor, že chudne rýchlo, že chudne bez oddychu atp, potom by to bolo vyjadrenie podľa ich najlepšieho svedomia a vedomia a nikto by proti tomu nič nemal.

Čo ak by si ale mala informáciu, že daná osoba jednoducho schudnúť nevie a toto je jediný (naozaj jediný) spôsob, ktorým má vysokú šancu (povedzme až 90%) uspieť.

Takže buď pôjde ideálnym spôsobom, no šance bude mať okolo 10%, alebo pôjde týmto rýchlym spôsobom, no šancu bude mať 90%. (Ten paradox prečo pri ideálnom len 10% a pri tom rýchlom 90% vysvetlím tiež neskôr).

Ak by to bolo takto postavené a Ty by si tú informáciu mala, písala by si jej, že to robí zle a že si tým zmenšuje šancu ....atď a teda ju demotivovala? Verím že nie, (lebo máš dobré srdiečko).

Ja som v prípade Zdenky túto informáciu nemal, ale takto som to cítil (vydedukoval). Mal som teda ísť proti svojmu svedomiu?

Ten paradox (10 a 90%) je jednoducho vysvetliteľný. Chudnutie začína v hlave. A to, akú si vytvoríme tú motiváciu, (vysoko) predurčuje k danému predpokladanému výsledku.

Zdenka, (každý sme jedinečný) si vytvorila veľmi silnú motiváciu spojenú a vzájomne sa podmieňujúcu ku každodennému pohybu (športu), no značnou podmienkou (predpokladom) tam bol rýchly výsledok -úbytok na hmotnosti a práve ten jej dodával najväčšiu silu pokračovať.

Takže ak by išla ideálnym postupom, jej šance na úspech by sa zvýšili. Problémom ale zostáva to, že s obrovskou pravdepodobnosťou by jej motivácia klesla na polovicu. To znamená, že v praxi by skôr neuspela ako uspela.

Každý sme iný. Zázraky sa nedejú v rozpore s realitou, ale v rozpere s tým, čo o nej vieme.

P.S.: Tie otázky pre Lenku (a do éteru) čo súvisia s chudnutím, by som vedel vysvetliť (ak chceš - len nie teraz, lebo sa mi úlohy nejak nakopili).
Maj sa pekne.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 04 Dec 2023, 12:12

Ahoj Zdenka, napíšem Ti tu.

To ma mrzí, že to tak máš. Aj moj priatel nemá rád zimu. Mne sa zas páči každé obdobie. Lebo každé je v niečom iné. V zime su dlhé večery a nedá sa byť dlho vonku. Tak sme viac sami so sebou a to je aj narocne, ale o to prospesnejsie. Je to cas na stisenie. Dat si teply caj, teply kupel, zahrievajuce jedla, vianocny punc:D Ja sa teraz tesim zo snehu, riadne sa naobliekam, aj ked to trva hodinu:D a je mi vonku dobre. Uz som bola na prechadzke so psikmi. Slnko u nas svieti. Modra obloha a sneh. A dala som si doma teplu polievku a mozno dam ten kupel. Musime prijat to co je. Aj sychrave pocasie (vtedy si pustit film alebo citat knihu). Aj horucavy v lete.
Teraz ja mam lepsiu naladu, ale dokazem sa dostat aj do velkej depky. A je to neprijemne. Mozno aj ty mas teraz take obdobie. Snad Ti to prejde a uzijes si aspon trochu aj zimu.

Drž sa..
39 rokov, 166cm
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 04 Dec 2023, 12:20

Leni, prave preto zimu nemusim, je skoro tma, nikde sa neda ist, ani na biku, ani dlhsie peso.... ja som aktivny clovek, ubija ma nicnerobenie..., neviem byt zavreta doma, aj ked to bola v lete len praca na zahrade, aj to mi stacilo...
Je ine, ked je clovek sam pre seba, povie si, idem pozerat film, alebo citat a vie, ze pri tom stravi hodiny. Pri detoch je to ine, staci ked si na 5 minut lahnem a uz odniekial pocujem mamiiiiiii.... naco si nieco rozpozerat, ked viem, ze uvidim z toho par minut....?
Ale takto, ked som vypadla von, sama, vedela som, ze tie 2-2,5 hodiny stravim sama so sebou, nikto ma nebude rusit, obtazovat zbytocnymi otazkami..... ja vonku nevnimam ludi, len okolie, prirodu, slnko, teplo... 🤷‍♀️
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 06 Dec 2023, 08:39

Ahoj Zdenka, no viem si predstavit, ze s detmi je to narocne. Mna napada v zime, ze sa da ist tiez na prechadzku, alebo na plavaren, do wellnes. Tento rok si zacinala v zime a islo Ti to. Nasla si si sposob. Je pravda, ze teraz ta tuk nezohrieva, ale da sa teplo obliect. Mozno teraz vsetko na teba dolahlo. Vela si toho musela zvladat. Schudnut tolko kil si vyzaduje mnoho usilia a energie. Zima tu uz je, s tým sa neda nic robit. Kludne pis dalej, mozno najdeme riesenie.
39 rokov, 166cm
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 06 Dec 2023, 13:45

Včera som bola aj na krv, robila mi všetko možné. Aj to nešťastné železo. Všetky výsledky mám v najlepšom poriadku. Málinko viac leukocytov, málinko menej kyseliny močovej. Dala mi na regeneráciu aj psychickú aj fyzickú Magnézium, Acutil a obdeň budem chodiť na injekcie B12. Povedala, že tá únava, vyčerpanosť skôr vyzerá psychického rázu. Že telo aj hlava sa musia vyrovnať s takou veľkou stratou váhy.
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 06 Dec 2023, 17:27

Za tie krvné výsledky palec hore. Aj ja si myslim ze potrebujes dobiť baterky . . . že to bol náročný rok pre Teba.

Tak snáď ti tie doplnky, vitamíny pomôžu. Možno by si potrebovala väčšiu pomoc s deťmi. Trošku odbremeniť, aby si mala ten čas pre seba.
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by dodoriven3 » 06 Dec 2023, 20:18

Zdenka, výborne thumb1
Na psychickú únavu (keď sa letné akcie navrátiť nemôžu), je niekedy dobré nájsť sa v nejakej novej (fyzickej?) aktivite, (napr. jazda na rotopede -keď musím k deťom, počítadlo prestane rátať a po návrate pokračuje v zaznamenávaní ďalej).

Pre telo také schudnutie je obrovský stres (len taká zmena ťažiska tela a teda iné pôsobenie na kĺby napríklad, čo si človek ani nemusí všimnúť -alebo naopak, iného môže z toho bolieť celé telo).
Rovnako chlad je pre Teba stres (a to hneď z troch dôvodov (strata izolácie okolo orgánov, momentálny kalorický deficit a jednoducho ho nemáš rada) a je dobré ho niekedy prerušiť ešte väčším stresom, napríklad otužovanie (najlepšie podľa Wima Hofa, čím Ti zároveň bude chlad aj menej vadiť).
Drž sa!

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 15 Dec 2023, 05:13

Ahojte, uz sa mi stav trochu zlepsil. Nie som tak unavena, ani spava. Beriem injekcie Thiaminu a B12, tak ma trochu vzpruzili... konecne ma od stvrtku caka dvojtyzdnova dovolenka 🤣🤣🤣.
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 15 Dec 2023, 05:15

Lenka6, deti su uz v podstate odrastene. Vacsinu casu sa venuju sami sebe 🙈. Mne staci, ked nieco robim, upratujem, teraz pecieme, nejake nakupy.... nemozem sa jednoducho nudit, lebo vtedy mi klipnu oci a spim 🤣
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 15 Dec 2023, 22:02

Ahoj Zdenka. Som rada, ze ti je lepsie. Aj vaha ta potesila. My zienky, sa v tomto predvianocnom obdobi asi nezastavime :) A na stedry vecer budes jest klasicke menu? Ako to mas so stravou teraz?
39 rokov, 166cm
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 16 Dec 2023, 05:46

Lenka, vcera sme mali vecierok vianocny. Dala som si kapustnicu. A prvy raz tento rok som mala malicky rezen a trochu majonezoveho salatu. Dala som si to.... nejedla som od 11.00 preto 🙈🙈🙈. A aby mi hlavne neudrel pripitok do hlavy. A aj moravsky kolac a pagac....
Ja v podstate okrem knedle a vyprazanych jedal jem skoro vsetko.... v malom mnozstve a nie denne. Aj pizzu si dam napr., polievky takmer vsetky, ryzu, cestoviny, zemiaky... nie stale, ale nevylucila som to.
Akurat sa snazim kolace, zakusky, buchty moc nejest, ak tak, malicky kusok 🙈🙈🙈
A vianocne menu budem normalne, akurat ryba sa u nas bude aj vyprazat, aj piect, ja budem pecenu.
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 16 Dec 2023, 05:53

Je pravda , ze po tych B12 mam vacsiu chut k jedlu. Vydrzala som viac bez jedla, teraz to kompenzujem aspon ovocim, ked ide na mna kriza 🤣🤣🤣. Ale uz mam dnes poslednu konecne...
A so stravou som tak, ze som leniva varit. Niekedy si spravim na 3 dni obedy do prace, inokedy kupim tie hotove co su v Lidli, alebo Kaufe, ktore maju priaznivu energ.hodnotu. Byvaju napr.dusene kur.prsia s kuskusom a zeleninou, vcera som mala ryzu a kur.maso na paprike. V tyzdni som mala opekane rezance s krevetami z azijskej restiky, mala som to na 2x. Robim si aj sushi, alebo kupim malu krabicku hotovych....
Jem v podstate co mi chuti, ale v obmedzenom mnozstve 🙈
Image

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Lenka6 » 18 Dec 2023, 07:42

Zdenka, to znie fajn, že sa až tak veľmi neobmedzuješ. Potom to je udržateľnejšie. Ale Ty sa držíš už rok a si teraz iná žena :)
39 rokov, 166cm
Image

Zdenka38
Posts: 86
Joined: 01 Jan 2023, 08:19

Re: Dokážem to za 365 dní...?

Post by Zdenka38 » 18 Dec 2023, 07:50

Leni, som hlavne spokojnejšia. Jeden z mojich snov je splnený. Keď sa obzriem za seba, som rada, že som to nevzdala. Vždy som to po nejakých 2-3 mesiacoch vzdala a vrátila sa späť. A na konci roka si trieskala hlavu, kde som už mohla byť, keby som bola vydržala... Teraz už budem skôr udržovať, možno ešte pomaličky postupne znižovať. Prvý cieľ mám v tickeri, aby to bolo tých 40 kg dole... A ďalší, aspoň 66 kg. Ešte mám jeden sen, našetriť peniažky na abdominoplastiku. Netúžim po dokonalosti, len tá koža sa sama nestiahne, ani cvičením. A vidieť to hlavne v obtiahnutejšom oblečení. Ale to je vidina niekoľkých rokov, netlačí ma to až tak...
Image

Post Reply