Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ? DOKAZEM !

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
jasmina
Posts: 9032
Joined: 28 Jun 2010, 10:50
Location: KE

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by jasmina » 09 Nov 2010, 09:31

mimka,
ahoj, nie celkom dobre rozumiem pristupu v tvojej škole. tak predpokladam že si už davala spravu od dr. v škole tvojho syna a oni to nerešpektuju? ja som so synom bola v prvom ročniku u psychologičky na navrh školy že je hyperaktivny, dala tam dr, rozne rady, odporučania a tak, spravu som dala v škole ale ju mierne ignorovali, nechala som to tak, potom niečo vyviedol a pozvali si ma na koberec k zastupkyni školy, vtedy som sa už naštvala zobrala spravu od dr. a pekne čitala bod po bode a aj komentovala čo všetko nedodržiavaju, mala som naštudovane všetko čo sa školstva tyka, pekne im prečitala. triedna aj zastupkyna mali otvorene očka, mysleli že urobia na mna bubu :lol: :lol: , teraz ma novu triednu a hned je všetko fajn. takže musiš isť na nich z ostra nie len povinnosti deti ale aj prava maju. držkaj sa.
vek 34, výška 163
začiatok: 10.07.2010 - 84 kg
finale: 10.7.2011 - 59 kg

User avatar
mima1311
Posts: 9331
Joined: 23 Jan 2009, 19:30

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by mima1311 » 09 Nov 2010, 09:48

Lubka dakujem ,viem ze postiham ,to ja vzdy toothsmile ,len ten blbi efekt stresovy dako prezriet bez nevhodnosti ,alebo vynechania xpapax xchlastx ....sa budem snazit ;)

Jasminka ...v skole maju iba papier od psychologicky a pedagogicky ,od dr .mi teraz skol.psychologicka kazala doniest ,dnes idem este do centra PPP a tam by ho mali este raz testovat ,lebo bol pred dvoma rokmi a teraz je to este horsie ,lebo sa pridruzila matematika ....tak potom zanesiem vsetko naraz ....minule dva roky mal inu pani ucitelku ktora mu sadla aj rozumela aj sa mu venovala v ramci svojich sil a moznosti ,bez vsetkeho a bez problemov ,islo to ....teraz ma ine a je to des ...teda s tou jednou konkretne ,ale vsak ked budem niest papiere tak sa xconx uvidime aky bude efekt ....moj hyperaktivny nieje ,ale poznamky aj tak ,hned úprva bola ze sa hadze po zemi ....som bola v soku ,vysvitlo z toho ze syn siel a zakopol ,, u neho zcela bezna vec ,,a padol na zem ,kym vstal to trochu trvalo a v tom ona prisla do triedy a si myslela nepoznajuc ho ,ze sa predvadza ....ja som si uz zvykla co od neho mozem ocakavat ,aj tak par dni dozadu som si poplakala ,dostal odo mna karticky co zbiera a cely stastny si ich ukladal skoro 15 minut do krabicky ,pekne do stlpceka ,tak sa na to sustredil a potom si ich siel zaniest do izby a samozrejme zakopol a vsetko si to vysypal ....sa mi hned natisli slzy do oci ,ked som ho pozorovala ....smoliar ...co uz a este aj poznamku za to donesie ....
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1


Image

ajamka
Posts: 1848
Joined: 10 Sep 2009, 11:38

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by ajamka » 09 Nov 2010, 10:04

mimka: no moja,čítam a držím ti všetky prsty. Ja mám teraz trošku stresové obdobie a poviem ti ,že strava ide tým pádom bokom..... xbpx
Máš môj veľký obdiv ako to zvládaš! Drž sa ! ;)
vek 43
výška 156cm
váha január 2012......73kg
váha 30.4..................69kg

User avatar
mima1311
Posts: 9331
Joined: 23 Jan 2009, 19:30

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by mima1311 » 09 Nov 2010, 10:09

Ajamka prd ho zvladam toothsmile som sa akurat bola u teba vyzalovat :-))) a podporit ta .....u mna to iste ....aj ked zas nevravim ,bolo aj horsie ,teraz sa dako este drzim pri zdravom rozume ale ulietavam aj tak niekedy ....bez toho by som uz daaaaaaavno bola 8-mickova ...no ved hadam sa dockam toothsmile
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1


Image

User avatar
jasmina
Posts: 9032
Joined: 28 Jun 2010, 10:50
Location: KE

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by jasmina » 09 Nov 2010, 10:51

mimka,
vieš ja som taka papula a ked je problem v škole tak čakam, čakam a ked sa to stupnuje ideeeeem a zas je chvilku klud. ako minule dostal poznamku, že strkol spolužiačku. ok, pytam sa prečo si ju strkol, že mu nadavala, tak sa pytam ake slova použila, joj, aj som sa červenala. pytam sa aj ona dostala poznamku? že nie. no tak som sa vybrala do školy, lebo bola som za učkou a vravim, tak strkať sa nema a nadavať ano? čiže ja ho učim slušne rozpravať. vravim v poriadku, nabuduce mu poradim aby sa neštuchal ale jej vynadal a bude. tak sa červenala, že ved on je chlapec a ona dievča, ja vravim takže diavča može nadavať, tak bola ticho.
mimka, v škole je najdloležitejšie mat super učku lebo inač je to des.
vek 34, výška 163
začiatok: 10.07.2010 - 84 kg
finale: 10.7.2011 - 59 kg

bubina
Posts: 1805
Joined: 08 Aug 2007, 15:06

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by bubina » 09 Nov 2010, 11:41

mimka: nevahaj ani chvilu a bojuj za svojho syna ! ver mi, ze viem o com hovorim. ty si jeho mamicka, je tvojou sucastou a ty sama najlepsie sa vcitis do jeho dusicky. ucitel je povolanie a nie zamestnanie. avsak skutocnost je taka, ze mnohe panie ucitelky su len zamestnane. Vies si predstavit tu citlivu detsku dusicku ako musi trpiet ? a to len pre to, ze pani ucitelka sa minula povolanim ?
môj syn bol tiez velmi "zivy". az tak, ze som ho uz ako prvacika zobrala ku psychologicke, lebo to, co s nim stvarala pani ucitelka , to bolo vela aj na mna. je fakt, ze bol neposedny, ze stale rozpraval, ked bol smädny pocas hodiny vstal a isiel sa napit ... a podobne radôstky. ale nebol zly, ani drzy, len s nim sili vsetci certi - lebo v skole sa nudil. a aby ho za to nazvala potencionalnym kriminalnikom a pouzila podobne invektivy ...a vies co mi povedala psychologicka ? vymenit ucitelku, syn bol uplne v poriadku.
cely problem bol ten, ze ja som ho zapisovala do skoly ako jedineho syna rozvedenej matky. a tym bol automaticky posunuty na okraj zaujmu.
vtedy este neboli skoly pre mimoriadne nadane deti. a do dnesneho dna si myslim, ze to bola velka skoda.

User avatar
sponkamonka
Posts: 3625
Joined: 20 Apr 2010, 14:14

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by sponkamonka » 09 Nov 2010, 13:11

mimus - ked som si ta teraz citala, ako pises, ze syncek skladal 15min.karty a potom spadol a rozsypal...si ma rozplakala taktiez...posielam syncekovi anjelika nech ho pekne chrani pred tou p.ucitelkou a tebe pevne nervy....mozno nie si taka povaha, ale presne ako pise jasmin treba na uc. aj ked bu bu bu.......ja si vzdy zistim ako to bolo a ked nepravom sa daco mojim detom, hned narobim poplach..nastastie v skole som este nemusela, ale v skolke som 2roky nazad dala do pozoru ucitelky...ono im to musis castejsie pripominat, lebo na taky papier zabudnu a za 2 mesiace sa tvaria ako by o nicom nevedeli resp. doneste novy.....tak nech vam do cesty pride ludsky pristup............

...si pisala, ze sa chces uz dat vypisat z pn....nebolo by lepsie zostat a venovat sa malemu, myslim s ucenim a tak....ja viem-peniaze, ze?
35r. 166cm. prvy ciel- 75kg
september 2011 - 74,5kg
februar 2012- 82kg
3.3. - 81,2kg

User avatar
Karla
Posts: 4200
Joined: 20 Jun 2007, 19:49

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by Karla » 09 Nov 2010, 13:41

Mimka, je to smutné, ked človek číta takýto prístup učiteľky... :roll:
Keď si predstavím koľko také dieťa zažije krívd v detstve....
Prajem Ti, aby sa situácia dala do poriadku a našla si aspoň nejaké porozumenie u učiteliek. Bubina v tom mala pravdu. Dnes je naozaj málo učiteliek povolaním...
Mimka, veľa síl a zdravia! ;)
Momentálny stav: 93,1 kg
Ciele:
1. dostať sa na 90kg
2. dostať sa na 80kg
3. dostať sa na 70kg
Cieľ konečný
4. dostať sa na 65kg

User avatar
hexe
Posts: 5048
Joined: 07 Apr 2010, 17:42

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by hexe » 09 Nov 2010, 16:04

mima ja sa tiež čudujem. Podpisovala si v škole individuálny plán alebo aspoň program? To musí mať, keď je integrovaný. Tak si to pýtaj a pozri aké tam má metódy skúšania napr. aj z cudzieho jazyka a s tým sa oháňaj. Určite ti to stojí za to. Môj prostredny chodil tiež do psychologickej poradne kvôli hyperaktivite . Mal aj nejaké prvky dysgrafie a ešte niečo s koordináciou. Musela som s ním cvičiť také cviky každý večer niekoľko mesiacov. A učiteľka teda vôbec nerešpektovala pripomienky tej špeciálnej pedagogičky. Stále sa naňho sťažovala napr, že keď doplňujú na tabuľu slová farebnou kriedou, všetci červenou a on MUSÍ žltou. Ešte by som pochopila že behá cez prestávky alebo má neporiadok na lavici (aj keď podľa psycholog. za to nemohol), ale hento. A vidíš, vyrástol a už som na mnohé trápenia zabudla.
Image
Najvyššia váha: 80 kg - 1.1.2010
Najnižšia tu na fóre: 69 kg - 27. 11.2010
Začiatok leta: 76 kg Koniec leta: 71 kg
Začiatok jesene: 71 kg Koniec jesene:

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by tini » 09 Nov 2010, 17:20

mimuska, ono je to smutne, ze ti ucitelia nerespektuju diagnozu Tvojho malickeho.. ja sa niekedy zamyslam aj nad tym, ze ci potom ma vobec ta integracia zmysel, ci to nie je prilis velka zataz na dieta, kedze prave sa im moze stat, ze natrafia na taketo ucky, ktore to s nimi nevedia.. Hoci teda povolanie ucitela je nelahke.. Moj syn mal tiez integrovaneho ziaka asi dva roky v triede, ale nakoniec odtial odisiel, neviem presne co mu bolo. Ale mal aspon stastie na ucitelku, a tusim vzdy bola pri nom aj taka asistentka, zamestnankyna skoly, ktora mu so vsetkym pomahala. Ale on mal asi nejake zavaznejsie problemy, ze musel ist na specialnu skolu. Ja som toho chlapca tiez viac krat myslela, dokonca si myslim, ze to mozno je aj prenho lepsie, lebo ten tlak v tejto skole bol mozno aj prilis velky, vzhladom na jeho obmedzenia - za ktore samozrejme nemohol.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
mima1311
Posts: 9331
Joined: 23 Jan 2009, 19:30

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by mima1311 » 10 Nov 2010, 15:01

Jasminka podobne nieco som riesila s dcerou ,tiez doniesla poznamku ,ze skaredo rozprava ...vysvitlo z toho ze povedala spoluziacke ze je ,,krava ,,lebo do nej ta spoluziacka sotila a dcera spadla ....a ta chytracka ked videla ze je zle ,isla pozalovat na moju dceru ...doniesla poznamku iba moja za skarede vyjadrovanie a spoluziacka co to zacala bola este polutovana a samoska ze bez poznamky ....som vtedy uz ani neviem preco nemohla osobne do skoly ale pani ucitelke som napisala odkaz do slovnicka ,pekne slusne ale vecne ,som cakala odpoved daku ,som sa nedockala ....ono nie na kazdeho je rovnaky meter v skole ,dakto je viac a niekto menej oblubeny ...

bubina ahoj ...jasne ze sa zastanem ,aj ked vzdy preverim ,ci mi hovoria pravdu ,lebo deti maju tendenciu si nieco prilepsit vo svoj prospech ,ved kto aj nie ,ze ??? Ale zas ked treba dodrziavat urcite pravidla ,treba dodrziavat aj prava .....dakujem ti za slovicka ,potesili ,pomohli ...ono deti su rozne a ku kazdemu by sa mal najst ten spravny pristup ....

Sponka ani mi nevrav ,ono ked to pises je to aj smiesne ,ale kto by ho videl ,co ho to stalo usilia a sustredenia a stacil okamih a bolo po vsetkom ...smutne ,ale darmo ....som bola s nim vcera objednana na vysetrenie k pedagogicke a som mu do slovnicka napisala az ide domov po 3 hodine ,ze sa este naje ,chvilocku oddychne a pojdeme ,sa tak tesil ze pojde zo skoly skor ,este rano som mu slovnik pripomenula a on na to ZABUDOL xmurx som ho darmo doma cakala ,mali sme tam byt na 13-tu a on prisiel o 13,45 domov ...som myslela ze ma urve ,do centra sa nedalo dovolat ,tak som ho schytila ked dosiel a este rychlo skocila do auta a za 5 minut sme tam boli ,ze sa teda aspon ospravedlnim a preobjednam ...nakoniec to dobre dopadlo ,neprislo dieta co malo ist po nas a a tak nas zobrala ....ale tie nervy co som mala ...no bude ho treba pretestovat ale este nie teraz ,lebo je pod vplyvom tych liekov este a bolo by to skreslene ....az asi o mesiac ....

Karlicka dakujem ,bojujeme ,nevzdame to ,aj ked ja teraz v case zvyseneho naporu na moju psychiku sa dopujem sladkym ....a potom si hlavu trieskam o mur ,kde som uz mohla byt ....no nejde vsetko asi naraz ,nieco musi ustupit na ukor druheho ,ale ja si verim ze to pojde ,aj ked ma zas mrzi ze to bude teda o dost neskor ....ale bude thumb1

Tini no uvidim ,mozno sa specialnej ani ten moj nevyhne ,ak bude tak ako teraz ,alebo ak tie lieky nezaberu .....ved zdravie je prednejsie ,len tych liekov sa bojim ,predsa aj keby mu pomohli na ten graf ,co uvidime az v janua.tak ta pamät je ale tiez dolezita ,bez nej mu bude tazko ....ale zas zly graf moze vyvolat zachvaty a to by som teda nechcela ....je tu nadej vraj ze sa to moze dat do poriadku a ,,vyrast ,, z toho ale len vraj pre 40 % .... brxe
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1


Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by tini » 10 Nov 2010, 15:14

mimuska, tak drzim velmi palce, aby bol v tych 40 percentach.. thumb1 thumb1
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
jasmina
Posts: 9032
Joined: 28 Jun 2010, 10:50
Location: KE

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by jasmina » 10 Nov 2010, 15:17

mimka,
ahojky, mam otazočku tvoj syn už chodi zo školy domov sam? je tušim tretiak že.
vek 34, výška 163
začiatok: 10.07.2010 - 84 kg
finale: 10.7.2011 - 59 kg

User avatar
mima1311
Posts: 9331
Joined: 23 Jan 2009, 19:30

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by mima1311 » 10 Nov 2010, 15:20

Tinka dakujem aj ja si to strasne zelam :D

Jasminka ano chodi sam uz od prvej triedy ,mame skolu blizko ,len zbehne kopcekom ale cez cestu musi prejst ,len je to v skolskej zone ,su tam spomalovace a 20-tka ....tak sa tak nebojim ....
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1


Image

User avatar
jasmina
Posts: 9032
Joined: 28 Jun 2010, 10:50
Location: KE

Re: Dokážem konečne zmeniť svoju hmotnost ?

Post by jasmina » 10 Nov 2010, 15:31

mimka,
no my mame sice len pomedzi bloky a jednu malu cestu, ale nepuštam ho sameho, bojim sa.
vek 34, výška 163
začiatok: 10.07.2010 - 84 kg
finale: 10.7.2011 - 59 kg

Post Reply