Sebaprijatie

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by gulinka » 05 Mar 2023, 10:30

Lenka6

Leni, to je úžasný zážitok. Aký maličký dokáže byť svet, však? Mirko určite ani netušil, že žena, na ktorú sa pozerá, je tak dôležitá osôbka tohto fóra :-).

Asi si sa dívala na neho tak, ako sa ja dívam na Amandu, keď ju stretnem - teda si aspoň myslím, že stretnem ju. Ak to je skutočne ona, už určite musí vedieť, ktorá som ja, pretože veľa širokých dievčat sa po nej hlúpo na zástavke alebo v trolejbuse asi nepozerá toothsmile toothsmile toothsmile

Tiež ma vždy napadne v hlave - povedz jej niečo. Ale nepoviem. Jednak čo ak to nebude predsalen ona, bude sa na mňa dívať ako na blázna a ak by to bola ona, tak čo by som jej povedala? Ahoj, nie ste náhodou Amanda z fóra na chudnutie?

Ale možno časom naberiem odvahu toothsmile toothsmile thumb1

Som rada, že ste si výlet do Bratislavy užili, možno práve to stretnutie s Mirom malo byť tým znamením, že sa treba do toho chudnutia pustiť naplno thumb1 .

Už aj počasie sa lepší, tieto slnečné dni boli úžasným nakopnutím nielen k upratovaniu, ale aj k väčšiemu pohybu, už to bude každý deň len lepšie a lepšie thumb2
Aký je to hneď iný pocit zo života, keď slniečko presvieti krajinu -anielik-

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by Miro Veselý » 05 Mar 2023, 11:56

Pozdravujem Lenka6, škoda že som to nevedel, mohli sme sa pristaviť. Fórum už čítam málo, Gulinka ma upozornila. Snažím sa čo najviac času keď sa dá venovať pohybu. Je to šialene nepohodlné, ale príde mi to lepšia cesta, ako hltať hrste liekov na srdce a všeličo iné čo iní ľudia v mojom veku (o rok šesťdesiat, uff!) už berú ako normálne. Takže keď môžete, hýbte sa. Energie to síce až tak veľa nespáli, ale je to dôležité. Koho nebaví chôdza, nech si vyskúša kolobežkovanie.

https://www.chudnutie-ako.sk/sport-chud ... bezkovanie
https://mix.sk/kolobezka/
https://mix.sk/kolobezka/kolobezkovanie ... e-a-okoli/
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by amanda.k. » 05 Mar 2023, 13:17

No veru gulinka netuším ktorá si ty iba čo do výšky by si mala byť ako ja ale či bruneta či blondína atď. ?

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by dodoriven3 » 06 Mar 2023, 12:52

Ahoj Lenka,
ak dovolíš, budem reagovať na Tvoju poslednú správu, lebo mal by som k nej niekoľko pripomienok:

Za prvé, máš vlastnú skúsenosť že ako dlho trvá, (aké je to ťažké), niečo zhodiť (11 dní si sa držala) a ako ľahko je pribrať (2 dni si jedla viacej ako si mala).

Teraz nechcem rozoberať koľko z tej hmotnosti bol skutočný tuk, ale Ťa chcem zamerať na tú časť, kde si vravela: ,, Dala som si aj to sladké, ale s mierou. Cítila som sa veľmi dobre psychicky."

No a na tom by si mala stavať, pretože keď je dobrá psychika, dokážeš jesť kvalitnejšie jedlo a zase naopak, ak ješ kvalitné jedlo, cítiš sa dobre. Potom treba začať postupne obmedzovať tie najväčšie hlúposti: (Keksíky a sladené nápoje atp).

Lebo neskôr môže prísť doba, keď Ti diabetologička povie, že by si mala obmedziť sacharidy, hepatologička Ti odporučí obmedziť tuky a nefrologička zas bielkoviny. Do toho Ti revmatologička odporučí vynechať polovicu zdravých jedál, lebo obsahujú veľa purínov ...Lenka hovorím (prevažne) z vlastnej skúsenosti a ver mi, že to potom nie je nič jednoduché.

Skús sa pozrieť aj na to, prečo si tú šnúru ďalej neudržala, že čo bolo príčinou, že si začala viacej jesť.

Maj sa pekne a drž sa.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by Lenka6 » 05 Apr 2023, 19:12

Pekné sviatky prajem všetkým :-)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by gulinka » 07 Apr 2023, 18:51

Lenka6

Pekné sviatky aj Tebe, Lenka, aj ostatným fórumákom thumb2 . Nech naše dušičky sviatkujú a jazýčky hladujú thumb1

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by Lenka6 » 08 Apr 2023, 08:11

Ďakujeme gulinka :)

A ako sa Ti darí? A to je aj otazka na ostatnych :)
39 rokov, 166cm
Image

žabka
Posts: 177
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by žabka » 08 Apr 2023, 13:42

Ahojte, pokojne sviatky želám.
Mne sa zadarilo 1 kg dolu. :bigradost:

amanda.k.
Posts: 4489
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by amanda.k. » 09 Apr 2023, 08:41

Jazýček nehladuje :roll:

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by Lenka6 » 09 Apr 2023, 09:14

Ani môj :)
39 rokov, 166cm
Image

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by gulinka » 11 Apr 2023, 14:54

Ahojte,

no ako po sviatkoch, jazýčky nakŕmené? Ten môj odolával, ale v pondelok sa aj on spustil xhamx .
Čo už, ide sa ďalej.
xstrechx

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 26 May 2023, 05:20

AHOJTE ❤

Sľúbila som, že vám napíšem :-)

Pár týždňov dozadu (asi 1,5 mesiaca) sa u mňa udialo dosť zásadných udalostí, Tie vyprovokovali u mňa nejaké zmeny. Odvtedy mám pocit, že prechádzam vnútornou premenou, inak vnímam život. Avšak stále sa učím, robím aj nesprávne rozhodnutia - ale sú moje. Cítim, že mi pomaličky stúpa sebavedomie a zmenšuje sa neistota, ale stále som len na začiatku. Je to krátka doba, aj keď všetko bolo veľmi intenzívne. S týmto súvisí aj nový názov mojej témy "Sebaprijatie". Začínam samú seba inak vnímať. Už sa neprejedám, avšak jem čo mi chutí. Je ťažké zmeniť niektoré presvedčenia, ktoré mi vštepovala mamina alebo "diétna kultúra". Nechcem tu robiť zásadné vyhlásenia, ešte ubehlo málo času. Tak pomaličky . . . s pokorou.

Váha mi nejde rapídne dole, niekedy aj vyskočí. Ale cítim na oblečení, že je mi trošku voľnejšie. Začala som dbať na to, čo si oblečiem, nalíčim sa, urobím účes. Chcem sa páčiť. Nechcem už sedieť v kúte a byť sivou myškou. Chcem byť videná a vypočutá.

Stále sa vážim, ale už nelipnem na konkrétnom čísle na váhe. Dám tomu čas, keď bude treba aj 2-3 roky. Alebo možno navždy ostanem bacuľka, netuším . . . chystám sa na dovolenku do Talianska, minulý rok som sa tam veľmi porovnávala, mala som o sebe samé negatívne myšlienky. Veľmi som tam vtedy ochorela, doteraz kašlem, ale už je to lepšie. Tento rok to už nedopustím a užijem si to. Vykúpem sa v liečivom mori, vychutnám si zmrzlinu alebo pizzu. Nebudem sa hanbiť rozprávať anglicky, keď sa mi niekto prihovorí, atď.

Veľmi mám rada toto fórum a vás, ktorý vytvárate komunitu. Možno sčasti za moju premenu vďačím aj tomu, že na začiatku roka som sa odhodlala prevziať vedenie tabuľky. Roky predtým som nad tým premýšľala. Mali by sme sa prekonávať ... a konať . . . to mne pomáha :)

Ďakujem za prečítanie. Zoberte si z mojich písmenok to, čo s vami bude ladiť. Každý ma svoju jedinečnú cestu, svoje poznanie, ku ktorému dôjdeme iba cez vlastné skúsenosti. Držím každému palce a som tu s vami :) Majte dnes pekný deň :)
39 rokov, 166cm
Image

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 26 May 2023, 06:08

Budem Ti držať palce Lenka.
thumb1

dodoriven3
Posts: 921
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Sebaprijatie

Post by dodoriven3 » 26 May 2023, 06:35

...a ešte mám chvíľu čas, tak napíšem ešte pár slov.

Je zjavné, že nejaké vnútorné vyrovnanie - vnútorný prerod si zažila (poukazuje na to aj Tvoje foto thumb1 ) a teraz už vieš, že z celého toho procesu je najdôležitejšia práve psychika, lebo bez nej (bez jej dobrého naladenia) je to len trápenie.

Chválim Ťa za to, že žiť chceš už teraz a nie až po schudnutí.

Takých "prerodov" aký si zažila, môžeš mať v živote viac. Každý Ťa niekde posunie, (možno aj do duchovnej oblasti) a potom zrazu zistíš, že starať sa o svoje telo po všetkých stránkach, je vlastne radosť.

Veľmi si ma potešila, prajem pekné dni.

User avatar
Lenka6
Posts: 1640
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Sebaprijatie

Post by Lenka6 » 26 May 2023, 08:38

Ahoj dodo, asi som aj čakala Tvoju reakciu, Ďakujem.

Viem, že toto nie je konečné štádium. Ešte veľa toho nás všetkých čaká. Napr. dnes mi vytiekla kyslá kapusta v batohu, nechcelo sa mi ísť po sáčok (na odlahcenie) :D
39 rokov, 166cm
Image

Post Reply