Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Príspevky na uvedené témy
Saška00
Posts: 2
Joined: 04 Apr 2013, 11:51

Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Saška00 » 04 Apr 2013, 12:06

Dobrý deň. Ja ani neviem jak začať. Ja viem že mám problém. A to veľký. Som anorektička. Priznávam si to. Pre pár mesiacmi som vážila 80kg pri výške 175. Teraz mám váhu 55kg a stále sa vidím taká tučná. Nedokážem sa uz ani normálne najesť. A ked sa najem, mám neskutočné výčitky. Ja akože uz sa snažím. Pokiaľ som sama doma tak viem zjesť aj hranolky napríklad a cítim sa celkom ok. No keď niekto pri mne je, alebo ma núti tak sa zatnem a ani kúsok. Som hrozne tvrdohlavá a musím priznať aj sprostá v tomto ohľade. Niekedy by som sa tak rada najedla, niečoho fajného. No nemôžem. Pretože nechcem byť už taká tlustá. No nezmenila som sa iba výzorovo ale aj povahovo. Áno mám vyššie sebavedomie aj sa viem ozvať, niekedy si pripadám krásna no som strašne výbušná a precitlivená. Dnes mi napríklad ukradli mobil a ja som prerevala celé doobedie a nedokázala som zjesť nič. Aj ked som tak veľmi chcela. :( Musím sa priznať že pred ostatnými som stále tá silná, čo všetko vie, čo všetko dokáže. Je to maska. Môj image ktorý mi vyhovuje. No vo vnútry som troska. A teraz jedna moja z naj kamošiek začala chudnúť a odpadla a skončila v nemocnici. Ostatné kamošky mi dávajú voľné ruky aby som jej ja pomohla kedže som si tým prešla (prechádzam tým). Ja jej chcem veľmi pomôcť. Viem ako sa cíti..no len neviem ako. Jedna moja časť je rada že má niekoho takého pri sebe no tá druhá si to dáva za vinu. (Akože ja nechápem prečo tak na ľudí posobím že stále robia veci tak ako ja .... nechápem prečo sa na mňa chcú podobať) Ja viem čo nemám hovoriť, čo mám no neviem ako jej mám pomôcť. Nechcem sklamať jej dôveru no nechcem aby dopadla zle. Ja viem ze som v tomto pokritec lebo jej v tomto chcem môcť a neviem si rady sama so sebou. :( Ale ked ja ani neviem či chcem pomoc. Momentálne som dosť v depke (hlavne kvôli mobilu-aj ked v živote som takú banalitu neprežívala až tak). Vravím moje nálady sú úplne odveci. Normálne som musela odísť zo školy lebo by som tam prerevala celý deň. Ja už neviem čo so sebou, čo s ostatnými...ale chcem byť strašne v poriadku. Chcem byť ako niekedy šťastná, veselá. No nechcem pribrať. To nemôžem. To si nedovolím. Ale čo mám robiť? :(

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by tini » 05 Apr 2013, 14:55

Saska, ahojki. Hm, a co Ta to tak napadlo chudnut zrazu pred tymi par mesiacmi? Akym sposobom si chudla? Ono skutocne vahu uz teraz mas dost nizku, a tucna byt nemozes ani nahodou.. Ja si myslim, ze by si mohla skusit kamaratku varovat, aj ked sa to v Tebe vsetko bije. Podla toho co pises, ma napada, ze si mohla chudnut tym, ze si malicko jedla, a to ma za nasledok aj zmeny nalad, mozno aj tu placlivost, celkove musis byt dost vycerpana. Mohla by si skusit normalne jest, teda pravidelne, aj chutne, a myslim, ze by si si to nemala vycitat, ze je jedlo dobre a ze ho potrebujes, je to uplne normalne a spravne. Prave zdravym stravovanim si mozes udrzat stihlost a zaroven byt aj zdrava. Skus sa vratit z kratsej cesty..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Saška00
Posts: 2
Joined: 04 Apr 2013, 11:51

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Saška00 » 05 Apr 2013, 17:43

tini wrote:Saska, ahojki. Hm, a co Ta to tak napadlo chudnut zrazu pred tymi par mesiacmi? Akym sposobom si chudla? Ono skutocne vahu uz teraz mas dost nizku, a tucna byt nemozes ani nahodou.. Ja si myslim, ze by si mohla skusit kamaratku varovat, aj ked sa to v Tebe vsetko bije. Podla toho co pises, ma napada, ze si mohla chudnut tym, ze si malicko jedla, a to ma za nasledok aj zmeny nalad, mozno aj tu placlivost, celkove musis byt dost vycerpana. Mohla by si skusit normalne jest, teda pravidelne, aj chutne, a myslim, ze by si si to nemala vycitat, ze je jedlo dobre a ze ho potrebujes, je to uplne normalne a spravne. Prave zdravym stravovanim si mozes udrzat stihlost a zaroven byt aj zdrava. Skus sa vratit z kratsej cesty..
Ahoj tini. Tak uz od malička som mala komplexy zo svojej postavy, rodičia ma nútili chodiť behávať a tak ale cvičenie neznášam. No pred pár mesiacmi som si povedala dosť. Najskôr som jedla iba zdravé veci po malých dávkach no teraz zjem možno jeden 150gramový balíček müsli za deň a aj z toho mám neskutočné výčitky. :( nedokážem zjesť nič. Aj ked niekedy ked mám lepší deň tak si dám niečo nezdravé čo mám rada (napríklad tie hranolky) ale potom zas nič nejem lebo mi to príde tučné. Je mi strašne zle, neznášam ten pocit plnosti..hneď vidím ako sa moje brucho zväčšilo a nechcem. Nechcem byť tučná. Ešte by som chcela schudnúť aspoň ma 50kg. Vtedy budem spokojná. No zároveň sa aj bojím. Nechcem skončiť zle, zavretá niekde kde do mna budú na silu pchať jedlo no zas nechcem jesť lebo priberiem. A štve ma to strašne!! Neviem čo mám robiť. Neznášam tie reči okolo mňa. Neznášam ako sa musím pretvarovať. A teraz? Ešte aj kamoška robí to čo ja a ostatný očakávajú že jej pomožem aby sa spamatala. Niekedy už nemám síl ďalej takto pokračovať Niekdy by som sa tak rada najedla. Ale keď sa vidím v zrkadle tak to nejde. Hneď priberiem. :( Momentálne mám taký chaos v hlave z toho všetkého. :( Som blbá ja viem. Ale keď ja len chcem byť štíhla ako ostatné dievčatá. :( Ale asi nikdy taká nebudem :(

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by tini » 07 Apr 2013, 09:16

ahojki Saska, no, ved ono je dobre, ze si sa rozhodla nieco so svojou postavou urobit. Aj ked teda nesla si na to zrovna dobrym sposobom, ono nejedenie, alebo jedenie primalo jedla, to nikdy nie je dobry sposob. To uz teraz nezmenis, ale co zmenit mozes, je ako sa stravujes prave teraz. Vahu uz mas dobru, ja si myslim, ze chudnut uz nemas preco . Blbe je, ze si si v hlave vytvorila pocit, ze ked mas plnsie brusko napapane, tak to je zle. Opak je pravdou, ak ho mas napapane primerane a zdravymi vecami, je to velmi dobre, aj na zdravie, aj na stihlost. Toto ale si skus aj prestudovat, tu rozne clanky na stranke, aby si sa naucila, ako jest.. Lebo takto to bude len horsie. Vies, mozem ti zarucit, ze nebudes spokojna ani pri 50kg.. Zas budes vidiet nieco niekde "tucne", hoci to tucne nebude. Mala by si zmenit vnimanie samej seba, ved to uz mas riadny rozdiel oproti tym 80kg, vtedy si bola tucna, nie teraz. Teba nikto nebude musiet nutit jest, lebo verim, ze si natolko inteligentna a rozumna, ze to pochopis sama a zacnes skutocne jedavat normalnejsie. Ved nemusis zo dna na den skocit na normalny prijem, ako by si mala mat, ale skus zacat jedavat castejsie tych 5x denne, mensie porcie, normalne jedlo. Ked neznasas pretvarku, tak sa nepretvaruj!!!! A neboj sa pribratia!!! Pribrala by si, ak by si zacala zrazu jedavat vela a vselico. Ak budes jedavat zdravo, a primerane, nepriberies. A ak aj nahodou, mozno kilo-dve, kym sa zrychli spomaleny metabolizmus, ale potom sa vaha skor upravi. Vies, jedina sanca pre Teba, ako stihla ostat - co si myslim, ze chces - je zacat normalne jest, naucit sa to.. Inak asi furt budes mat nejaky problem, s jedlom, s tukom na sebe, s kdecim.. Vravis, ze si oblubena medzi ludmi, a vidis, to si bola aj ako tucna, takze sa sustred skor na priatelstva, ako na to, aby si bola co najstihlejsia. ten dnesny trend chodiacich kostriciek nie je nic pre normalnych zdravych ludi!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Natalia Natalka
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2016, 19:30

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Natalia Natalka » 11 Jun 2016, 19:41

Ahojte. Ani neviem sčým mám začať. ... Veľmi chcem schudnúť, ale neviem ako nato. Mám 85 kg chcela by som mať tých 50 kg .. Najviac má trapí to, že každé dievčá v mojej triede je krásne štyhle a ja som tučná. Chcela by som byť štyhla, aby mi niekto zavidíl mojú postavu, ako ja ich. Som veľmi nešťastná, je to mojá vina, ale chápem svojej vyne. Proste som si uvedomila čo vlastné chcem. * Chcem štyhlu postavu* .... Prosím pomôžte mi, budem vám veľmi vďačná, prosím poradťe mi ako mám schudnúť.

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by daka » 11 Jun 2016, 20:11

Natalka, ahooj, a kolko mas rokov? a kolko cm vysku?
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Natalia Natalka
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2016, 19:30

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Natalia Natalka » 11 Jun 2016, 22:59

Mám 17 - rokov, a výšku mám 1,63 cm .... Furt nato myslím, cvičim, pijem aj zelený čaj na schudnútie, ale nič nepomaha. Potrebujem vášu pomoc. :(

kleo
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2015, 22:18

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by kleo » 12 Jun 2016, 00:12

Keď chodíte do školy, porovnávate sa stále s babami za ktorími sa chalani najviac obzerajú, chceš byť taká štíhla a krásna hneď, alebo čo možno najrýchlejšie. Lenže to vedie len k sklamaniu. Keď som chodila na strednú , nemala som potuchy, čo je zdravá strava, každý len vravel stravuj sa zdravo a schudneš tak som jedla len "zdravé jogurty" a nič iné. No na zbláznenie.Schudla som, ale po tejto diéte som znovu pribrala, lebo som nevedela čo mám jesť a čo nejesť. Stále som sa sledovala v zrkadle, cvičila ako šialená a stále som mala depky že priberám. Ak môžem radiť , tak sa poraďte s výživovým poradcom.Kde ho hľadať? Aj v diabetologickej ambulanciji.Aj tento web je fajn, ale tam vám pomôžu zostaviť jedálniček aj z ohľadom na to čo radi jete a je to osobnejšie.Veľa čítajte o zdravom životnom štýle a aj nejaké konkrétne jedálničky si prečítajte aby ste mali predstavu čo má byť v asi akom množstve na tanieri. A skúste sa zaoberať niečím, čo vám nedovolí stále myslieť len na postavu. Mne to docvaklo až po tridsiatke, že kde robím chybu a aj tak ma to stojí nejakú námahu aby som nevybočila z tej správnej cesty. Teraz je to iné ako na škole , mám viac starostí a tým pádom aj menej času búchať si hlavu o stôl aká som tučná. Snažím sa žiť zdravo a vidím prvé výsledky .Ja som tiež chcela byť ako Saška00, lebo sa mi to zdalo obdivuhodné tak málo jesť, tiež som chcela mať takú vôľu.Teraz viem, že na šťastie, anorexia sa mi vyhla .No obezita si ma našla po tých mojich dietach a tak tu s ňou bojujem a tento krát to vyhrám. Babenky držte sa a nebojte sa zdravo jesť.Zeleninka a ovocie nám predsa neublýži toothsmile A možno som 100 rokov za opicami a to čo som tu písala dávno dobre viete aj bezo mňa. Natálka si na správnom mieste na tomto fóre sú ľuda, čo naozaj vedia poradiť. Hlavne si prečítaj Mirove články, možno sa ti nebudú zdať zaujímavé ale sú to veľmi dôležité informácie. thumb1

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Katka_50 » 12 Jun 2016, 07:27

Držím palce Natálka.
Last edited by Katka_50 on 13 Jun 2016, 10:45, edited 1 time in total.
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by daka » 12 Jun 2016, 10:25

Ahoj Natalka,
si tu spravne. Ja mam 165cm a pred rokom som mala 84kg, cize cca rovnako /len vek nesedi/
a teraz mam cca 69kg. NIkam sa neponahlaj, chudni primerane.
Prihlas sa napr na tento e mailovy zadarmo kurz https://www.chudnutie-ako.sk/literatura/ ... -chudnutia /aj ja som nim zacinala/
vela sa na uvod dozvies a vela aj vo fore aj na celej tejto stranke.
Asi ti vari mamina, ale kludne napis co jedevas. Napr. napis cely vcerajsi den.
A napis ci rada sportujes, alebo co mas rada

krasnu nedelu
:brechmajster:
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Natalia Natalka
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2016, 19:30

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Natalia Natalka » 12 Jun 2016, 10:45

Presne! thumb2 .. Dakujem, ;) Som veľmi ráda, že aspoň vy mi rozumiete, thumb1 .. Pretože chcela by som teraz schudnúť nie vtedy keď bude neskoro! .. xbeex ... Je pravda že som chodila aj po lekároch stým, ale nič mi nepomohlí. Pretože iba mi vraveli že *Mám schudnúť* ale aj bez nich to viem sáma! ;) Je mi priliž hnusné keď sa výdim v zrkadle. Proste ja iba chcem vedieť čo mám robiť, aby som schúdla. Nie ihneť, ani zajtra ale počase a pomáli, ale hlavné to, aby som vedela že z niečoho určite schúdnem, len neviem ako a zčoho. Verím vám, a viem že svami to zvladneme. thumb1 xcinkax

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by daka » 12 Jun 2016, 10:53

Drzim, ti palce! thumb2
Ak chces zaloz si svoju temu. Skus ten kurz alebo si pozri na FB
https://www.facebook.com/bruchoniejebubon/
tam chudne jeden bubenik pod vedenim Mirka Veseleho
tam aj uvidis ako papat a cele je to take vesele

krasnu nedelu
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
jaro
Posts: 4089
Joined: 14 Sep 2008, 20:06

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by jaro » 12 Jun 2016, 11:31

Katka_50, niekedy je lepšie si tú chvíľku času nájsť.. ;)
46r

Natalia Natalka
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2016, 19:30

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by Natalia Natalka » 12 Jun 2016, 12:40

Dakujem vám, thumb1 možno sa mi to podarí. :bigradost:

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Som anorektička a kamarátka si zo mňa berie príklad :(

Post by daka » 12 Jun 2016, 12:47

Natalka, urcite sa podari, skus sa zamysliet kde je v jedeni najvacsi problem /mozno sladkosti/ ddrzuj pitny rezim, a pridaj nejaku aktivitu, staci mozno kazdy den hodinova prechadzka, a urcite to pojde dolu
a skus si zalozit svoju temu, lebo nazov tejto vobec nekoresponduje s tvojim problemom /aspon dufam/
krasnu nedelu
:brechmajster:
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Post Reply