Keď sa nedarí

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Crazy Lee
Posts: 11
Joined: 20 Feb 2018, 20:07

Keď sa nedarí

Post by Crazy Lee » 20 Feb 2018, 20:14

Dobrý večer.
Pri mojej výške 157cm a váhe takmer 62kg sa momentálne cítim viac ako zle. Viac ako 4 roky riešim diéty, chudnutie, cvičenia a podobné veci. Dokonca som pred rokom cvičila s osobným trénerom - výsledok? Zbytočne vyhodené peniaze, neschudla som ani jedno kilo. Od nového roka (2018) som radikálne zmenila stravovanie. V podstate dodržiavam všetky zásady popísané v každej príručke o chudnutí. Jesť menšie porcie, jesť veľa zeleniny, obmedziť pečivo, nejesť sladké ... Dokonca nepijem kávu, alkohol a z jedálnička som vylúčila mliečne výrobky kvôli zdravotnému stavu. Raz do týždňa chodievam na jumping (som študentka, častejšie návštevy sú finančne náročné). Snažím sa cvičiť aj doma. ALE - moja váha stojí na spomínaných 61-62kg. Veľmi ma to hnevá, keďže už naozaj neviem čo robiť aby sa to posúvalo smerom dole. Zaviedla som si cheat day - každú nedeľu. Lenže ako tak pozerám, že sa mi nedarí, zrejme zruším aj ten :( Prosím, poraďte mi. Už som naozaj zúfalá -pomooccc-

Gringo
Posts: 141
Joined: 12 Dec 2017, 15:27

Re: Keď sa nedarí

Post by Gringo » 20 Feb 2018, 23:00

Crazy Lee , napíš sem prosím ťa ako sa vlastne stravuješ , aký máš denný kalorický príjem , možno sa v tom nájde dáka spoluchudnúca ktorá si tým už prešla a bude ti vedieť poradiť .Zrušenie cheat day je dobrý nápad , mne osobne sa zdá ako čo by sa telo s toho dostávalo do tých starých zabehnutých koľají aj 2-3 dni , takže radšej pekne všetko poctivo alebo výnimočne raz do mesiaca. Samozrejme každý sme iný , každému to ináč páli , možno máš len spomalený metabolizmus z predošlých pokusov o chudnutie.
Držím palce.

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Keď sa nedarí

Post by Miro Veselý » 20 Feb 2018, 23:04

Gringo po diétach sa niekedy naozaj nedarí. Treba veľa chôdze, zdravú stravu a výsledky posudzovať výhradne centimetrom. Váha nie je zaujímavá. Prípadne si vyrátaj v kalkulačke BMI svoje čísla a pošli sem link na výpočet (to je dole vo výsledku)
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Keď sa nedarí

Post by amanda.k. » 21 Feb 2018, 14:44

toothsmile aj ja mám 157 cm a chudnutie riešim 40 rokov toothsmile toothsmile toothsmile no a aké máš miery nemáš tak veľa svalov že ani nepotrebuješ chudnúť ?

Crazy Lee
Posts: 11
Joined: 20 Feb 2018, 20:07

Re: Keď sa nedarí

Post by Crazy Lee » 21 Feb 2018, 22:28

Proporcne mam velke (siroke) boky, siroke stehna, zadok a na moj vkus aj vacsie prsia. Podla BMI mi o chvilu hrozia cervene cisla. Snazim sa jest vela zeleniny, obmedzujem pecivo. Ale vela krat zhresim a to je podla mna najvacsi problem. Vzdy sa v chladnicke najde nieco na "zobnutie" :(

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Keď sa nedarí

Post by amanda.k. » 22 Feb 2018, 14:45

bmi ťa nemusí až tak trápiť podľa toho čo píšeš pás máš štíhly ? a tie ostatné veci...subjektívne hodnotíš ...daj čísla alebo si zadaj do mirovej kalkulačky ...to ja som teraz na xexekutionx lebo som pribrala v páse +4-5 cm -pomooccc- a ostatné miery len +2cm od vianoc zas mám čo robiť minimálne do leta.... xbeex xmurx no je dobre nemať doma "pokušenie"

Crazy Lee
Posts: 11
Joined: 20 Feb 2018, 20:07

Re: Keď sa nedarí

Post by Crazy Lee » 23 Feb 2018, 07:28

No, dnesne miery:
Prsia 91cm
Pas 76 cm
Boky 93 cm
Zadok 98 cm
Stehna 58cm (jedno) xmurx
Merala som sa cca pred 2 mesiacmi, ale nemam pri sebe stare miery tak sa neviem porovnat :(
Ale uz na to idem trosku surovejsie, kazdy den cvicenie a ziadne sladkosti a vela zeleniny. A samozrejme mensie porcie.

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Keď sa nedarí

Post by amanda.k. » 23 Feb 2018, 15:50

mno ...prsia 95 pupok 78 boky 92 najširšie miesto zadok neviem kde by som merala ale ešte meriam "brucho" to je asi v polovici brucha tam kde nosím gaťky....to je 89 a v lete zvyknem mať 94 prsia 74 pupok a 90 boky a asi 86 brucho xmurx kebyže sa cez a hlavne po !!!! vianociach nespustím....jaj a stehná mávam 51-52 teraz som nemerala ...čo ma škrie je ten pupok ostatné by som akceptovala....chcem nosiť 36 aj nosím ale tak niektoré veci sú elastické toothsmile a gate nosím skôr nie až do pása takže sa zmestím aj teraz ale je tam taký hnusný materiál..ty ako mladá žaba máš predpoklad že sa ti koža prispôsobí keď schudneš mne už nie....

Crazy Lee
Posts: 11
Joined: 20 Feb 2018, 20:07

Re: Keď sa nedarí

Post by Crazy Lee » 23 Feb 2018, 18:34

Ako nechcem velmi kecat ale mam pocit, ze som od zaciatku roka dala z pasa dole nejake 4cm. Na plese som mala suknu s priemerom 80cm takze asi daco zislo. Mne ide skor o tie kila, keby sa podarilo pol kg/tyzden to by som bola stastna prestastna. Mam stiahnuty jedalnicek a 30 dnovy treningovy plan, tak uvidim co sa udeje o mesiac.

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Keď sa nedarí

Post by amanda.k. » 24 Feb 2018, 08:00

no dúfam že mne sa udeje o mesiac aspoň kg dole a do konca prázdnin 4 cm z pupka aby som obliekla isté šaty ktoré som mala na sebe pred 6 rokmi....ale radšej by som bola kebyže - 6 v páse a koľko budem mať kíl nie je podstatné hlavne aby ten objem sa zmenšil...takže teraz idem xcinkax ..len doma a poobede asi trocha von sa prejsť

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Keď sa nedarí

Post by škovránok » 25 Feb 2018, 06:02

Ahoj amanda, máš nejaký rozpis na xcinkax , mám dojem že váha u cvičiachi je u nás všetkých vyššia, však miery sú dôležitejšie.
držím palce, nech sa do tých šiat zmestíš, príď častejšie...páá

Crazy Lee
Posts: 11
Joined: 20 Feb 2018, 20:07

Re: Keď sa nedarí

Post by Crazy Lee » 25 Feb 2018, 08:06

Mne ide hlavne o tie kg a cvicenim s vlastnou vahou to velmi dole nejde. Skor sa to ukaze na cm :(
Ja chcem na zaciatok schudnut na vahe a potom sa spevnim, ale mam momentalne trening zamerany na cvicenie s vlastnou vahou takze neviem aky to bude mat vysledny efekt

Gringo
Posts: 141
Joined: 12 Dec 2017, 15:27

Re: Keď sa nedarí

Post by Gringo » 25 Feb 2018, 08:52

Osobne by som cvičenie vynechal na začiatok , treba riadne prepracovať jedálniček do posledného detailu a jeden mesiac by som sa snažil všetko na 100 % dodržiavať . Je dosť možné že stravovaním dáš dole 2 kg , cvičením 1,5 hore a výsledok môže byť nie podľa tvojich predstáv . Takže najprv by som zistil čo na mna funguje ohľadom stravovania a potom by som pridal cvičenie. Ale ako som už písal , každý sme iný , čo platí u jedného nemusí u druhého . A hlavne nevážiť sa príliš často , váha kolíše , chudnúci nevidí výsledok a problém je na svete. Ja sa vážim raz za dva týždne , ráno , na lačno , po toalete a váhu mám stále na tom istom mieste.

amanda.k.
Posts: 4492
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Keď sa nedarí

Post by amanda.k. » 25 Feb 2018, 09:07

gringo kto má veľkú nadváhu možno chudne aj bez cvičenia a nie sú vhodné niektoré športy ale táto slečna na tom nie je tak zle potrebuje možno trocha len okresať a príliš sa stresuje číslom na váhe...ja by som sa zas obávala že bez pohybu pôjde viac aj zo svalov nie len z tuku a my nechceme strácať svaly ? ale tie nechutné trasľavé špeky/v mojom prípade/

Gringo
Posts: 141
Joined: 12 Dec 2017, 15:27

Re: Keď sa nedarí

Post by Gringo » 25 Feb 2018, 09:22

Ak by schudla 4-5 kg tak je v zelených číslach a pri takomto úbytku váhy to zo svalovinou nebude dramatické. Sama píše že chce najprv schudnúť a potom spevniť telo.

Post Reply