Je to výzva - ale robím to pre seba!

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
Ružička
Posts: 143
Joined: 13 Jan 2016, 19:58

Je to výzva - ale robím to pre seba!

Post by Ružička » 13 Jan 2016, 20:05

ahojte...ja ani neviem co mam napisat...ja ani nemam silu citat vase prispevky..vsetky tie uspechy a vzajomna podpora..kde na to beriete sily..ja uz nemam sil ani pozriet sa do zrkadla... xbeex xbeex xbeex
Last edited by Ružička on 23 Jan 2016, 20:16, edited 1 time in total.
Image

BMI 14.1.16 - 33,2! start. vaha 80,5kg

FINAL ciel:BMI v norme, spravna strava 5x denne, pravidelny pohyb ako sucast zivota

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Totálny kolaps

Post by daka » 13 Jan 2016, 20:26

Ahoj Ruzicka, hned ako sa priblizis k fiktivnemu dnu, prudko sa odraz a pojde to spravnym smerom..
ak mas naladu, chut, cas.. napis viac

krasny vecer
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
Ružička
Posts: 143
Joined: 13 Jan 2016, 19:58

Re: Totálny kolaps

Post by Ružička » 13 Jan 2016, 20:39

Ani neviem ako to tu funguje kym som nasla ako ti odpisat tak presla vecnost -pomooccc-
Este tam niesom..ale citim ze je to blizko...nicomu nerozumiem...preco sa to vsetko vlastne stalo a ako z toho von..ako stym nieco urobit, ja nemam sil na nic... kazde rano vstavam s tym ze dnes to bude inak a nakoniec je vsetko take iste a aj ja som taka ista. vlastne ani niesom, lebo ja som stale vacsia a vacsia
xbeex
mam 31 a 80kil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pri 155cm vyske !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co mam urobit aby sa konecne nieco zmenilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Image

BMI 14.1.16 - 33,2! start. vaha 80,5kg

FINAL ciel:BMI v norme, spravna strava 5x denne, pravidelny pohyb ako sucast zivota

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Totálny kolaps

Post by daka » 13 Jan 2016, 20:51

Ruzicka, zrejme nemam dobru spravu pre teba, nie je ziaden zazracny prutik, co by priniesol zmenu myslenia, postavy.. je to len jedno velke premyslene rozhodnutie a potom vela vela dni maly krokov a krocikov a niekedy aj skokov a niekedy aj omylov na ceste k cielu, ktory sa zacal v hlave..
Musis sa ty sama rozhodnut..
len ti mozem napisat co mne pomohlo nakopnut sa
pozeravala som extremne premeny a moj 600lbs zivot
a pozeravala som sa sama na seba do zrkadla..
a potom mi to nejak prislo, ze aj ja to chcem a aj ja to dokazem..
zatial som len na ceste, mozno v polovici, nie je to lahke
ale zdaleka to nie je take tazke ako som si povodne myslela..

krasny vecer
Last edited by daka on 13 Jan 2016, 20:52, edited 1 time in total.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4490
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Totálny kolaps

Post by amanda.k. » 13 Jan 2016, 20:52

prestaň sa stresovať začni pravidelne jesť /nie žrať a nie hladovať/a pravidelne sa trocha hýb...nečakaj výsledok zo dňa na deň...popíš viac o sebe ako žiješ ako sa stravuješ či máš deti a pod...všetko môže ovplyvňovať tvoje nechudnutie...

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Totálny kolaps

Post by daka » 13 Jan 2016, 21:01

Ruzicka

tu si vypocitaj kolko mas jest
https://www.chudnutie-ako.sk/bmi/
tym zacni
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

dani
Posts: 937
Joined: 29 Jun 2015, 12:54

Re: Totálny kolaps

Post by dani » 13 Jan 2016, 21:37

aj ja sa pripajam do debaty, z bludneho kruhu existuje len jedna cesta, presne ako baby pisu... upravit stravu, pravidelne papat xpapax a hybat sa xdancex
drzim palceky
:bigradost:
01.07.2016 89,20kg
1.ciel ............85,00kg
2.ciel.............83,00kg
3.ciel.............80,00kg

User avatar
Ružička
Posts: 143
Joined: 13 Jan 2016, 19:58

Re: Totálny kolaps

Post by Ružička » 13 Jan 2016, 22:49

Ja som na to vlastne sama.. manzel ma velmi tazku pracu, moze zjest aj tank a ma rad saldke, zasoby sladkosti, roznych dezertov a maskrt musia byt tiez, sladke napoje.. pribrala som za rok desat kil -pomooccc-

citim sa hrozne, tazka, tucna, neschopna, unavena, zanedbana.. nedokazem pochopit ako som si nevsimla ze som az tak strasne pribrala, akobysom si stale nahovarala ze je to ok, zacala som nosit volne oblecenie a dostala zo seba uplne iny pocit, ale dalsich desat kil uz nezakryje ani to.. pracujem z domu, sedim cele dni za sijacim strojom a tak nemam takmer ziadny pohyb a mam problem vyjst na prve poschodie xbeex nemozem sa na seba pozriet do zrkadla, lebo uz si nic neobleciem a kupovat alebo sit dalsie - vacsie oblecenie uz nemam psychicke sily.. nemam tu nablizku ziadnu blizku priatelku, ktora by ma pochopila alebo podporila, moja najlepsia priatelka byva daleko a ona mi stale dookola opakuje ze som krasna a podobne nezmysly, najhorsie ked vam klamu aj najblizsi.. iba manzel mi povie pravdu.. co ma boli najviac.. ja niesom uplne sprosta, uvedomila som si uz to ze som obezna, aj to ze mi s tym zacinaju zdravotne tazkosti, aj to, ze mi to moze znicit zivot lebo uz nemyslim na nic ine a nici ma to psychicky, mavam zachvaty placu a nerovzity, nikdy som taka nebola, nepoznavam samu seba, obcas mi je vsetko jedno..a potom zase nieje a preplacem pol dna.. najhorsie je ze nemam vobec energiu, myslim fyzicku absolutne som zoslabla a som stale unavena.. v poslednej dobe mi ani velmi nechuti, aj ked sladke si dam, ale mam namysli, ze nieco uvarim a po par sustach mam dost, nechuti mi to, odkladam polodojedene veci nabok, je mi tazko zo vsetkeho, naduva ma, mam zapchy, krce.. obcas si prajem nejest absolutne nic, ale tym viem ze si len pritazim, to vie aj patrocne decko.. ze jest sa musi.. ale..hej ale...tych ale je privela.. chcela by som aby ma niekto chapal, aby ma mal kto podporit, aby som citila akukolvek motivaciu, aby som vedela co vlastne mam robit...
Image

BMI 14.1.16 - 33,2! start. vaha 80,5kg

FINAL ciel:BMI v norme, spravna strava 5x denne, pravidelny pohyb ako sucast zivota

dani
Posts: 937
Joined: 29 Jun 2015, 12:54

Re: Totálny kolaps

Post by dani » 14 Jan 2016, 01:23

ahoj ruzicka, neboj niesi v tom sama, ja som na zaciatku svojej cesty bola v podobnej "depke" ako ty, pozri moju temu a budes sama vidiet ze niesme na svete sami... ale je pravda ze jedneho dna si povedat a idem na to a mam na to a prestat sa lutovat... lutost a plac nic nevyriesi, len zhorsi... hlavne ak sa ukludnis potom cokoladou alebo keksikom...
pokukaj nase temicky kazda z nas ma svoj kazdodenny boj so starostami ale aj radostami.. nieje to tak tazke, uvidis pojde to dole... a hladna nebudes, toho sa bat nemusis... kazdy strateny cm nech ti bude motivaciou
zelam krasny vecer, neboj tu je super kolektiv, poradime podrzime pogratulujeme...
01.07.2016 89,20kg
1.ciel ............85,00kg
2.ciel.............83,00kg
3.ciel.............80,00kg

amanda.k.
Posts: 4490
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Totálny kolaps

Post by amanda.k. » 14 Jan 2016, 05:24

ak som teda dobre pochopila deti nemáš ? pracuješ z domu..to môže byť ťažšie chudnutie v tom že máš stále prístup k jedlu aj nevhodnému...na druhej strane môžeš začať pravidelne jesť a môžeš piť /oproti takej čo v robote musí rozmýšľať koľko razy si môže dovoliť ísť na wecko !/zmeraj sa nahoď do bmi kalkulačky tam ti vyhodí koľko čoho cca máš zjesť a vypiť...sladkosti zamkni alebo si nastav v hlave to sú mužove..raz za čas vstaň od mašiny a urob pár cvikov...časom môžeš cvičiť viac..ak budeš pravidelne jesť rozumné jedlo mala by si začať chudnúť..nemáš nijaké zdravotné obmedzenia ? ....v podobnom stave som bola pri svojom maxime asi 34-ročná...mala som 72 kg pri výške 158cm to som minule skorigovala na 157cm ale to je detail proste podobná výšková kategoria ako ty..spamätaj sa kým si mladá potom by sa ti už nemusela až tak pekne stiahnuť koža...nesnaž sa chudnúť viac ako 4 kg /mesiac kebyže aj po 1 kg ideš ale stále nech je to dobrým smerom..prvé týždne môžeš dať viac ale potom sa to spomalí..hlavne sa daj dokopy psychicky ..tiež som si kedysi vravela nejaký impulz že potrebujem čo by ma nakoplo...nuž ..keď nepríde musíš si ho stvoriť sama...predstav si že budeš zase štíhla ušiješ si niečo pekné na seba pôjdeš tam a tam..budeš v lepšej kondícii pôjdeš povedzme niekde na túru alebo na kúpalisko/neviem čo máš rada../prípadne ak máš v úmysle mať deti tiež by bolo lepšie začínať tehotenstvo z menšej váhy.. toothsmile skús prísť na to prečo si pribrala 10 kg za rok..čo sa zmenilo v tvojom živote..ale ak si mala 70 kg aj tak si nebola o.k. váhovo...

amanda.k.
Posts: 4490
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Totálny kolaps

Post by amanda.k. » 14 Jan 2016, 06:04

dnes budeme šiť spolu..idem si prešívať gombíky na kožuchu..nechce sa miiiiiii ale tie ploché sa zle zapínajú kúpila som si s uškom toothsmile

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Totálny kolaps

Post by Janiina » 14 Jan 2016, 09:40

Ružička ahoj.
Hlavu hore! S plačom nikam nezájdeš. V prvom rade sa upokoj a povedz si, schudli už aj tučnejší a ked sa rozhodnem, dokážem to aj ja.Rýchlo si nabrala, môžeš aj rýchlo schudnúť, nie je to ešte úplný kolaps, iba také zakopnutie, ktoré si dlho ignorovala až to narástlo do väčších rozmerov..Neverila by si, ako sa dá zatvárať oči, vedome sa nedívať do zrkadla, chodiť vo volných handrách a stále sa čičíkať pri niečom sladkom, že nevadí, nie je to až také zlé... Poznáme to asi všetci čo sme tu. Ale všetko sa dá zmeniť.Ak Ti chýba podpora, tu ju nájdeš, len píš a pýtaj sa, podel sa zo svojimi pocitmi a ked sa ti to utrasie v hlave tak sa rozhodni: Idem na to aj ja!
Motiváciu máš a velkú, vrátiť sa opäť sama k sebe, cítiť sa lepšie, vitálne, byť zdravá. Si unavená, lebo Ti chýbajú živiny, ak ješ málo normálneho jedla a samé sladkosti. Poznám to. Doma človek lahko povolí a spustne. Ale má to aj výhody, sama si organizuješ čas, môžeš vstať, precvičiť sa, piť, jesť v pravidelný čas a najma jesť to, čo si sama pripravíš. Takže to sú výhody. Nechci všetko naraz, ale začni robiť zmeny, ktoré budú viesť k výsledkom. Prečítaj si web stránku chudnutie-ako, čo napísal Mirko, je tam vela článkov, ktoré Ti dajú ten správny pohlad na vec a aj na to, čo a ako máš robiť. https://www.chudnutie-ako.sk/
a tu na fóre zasa nájdeš podporu ľudí, čo sú na tom podobne ako Ty a mnohí schudli aj z vyššej váhy, napr. momentálne to skúša táto baba, a má to utriedené v hlave super, prečítaj si a môžte sa navzájom ťahať.. a takých tém tu nájdeš plno. Vždy sa Ti niekto ozve.
Presvedč samu seba, že schudneš, že sa to proste dá, pozri si napr. na youtube naozaj tie premeny ako Ti písala daka.
Hlavné je, že si si to uvedomila, taký šok môže byť aj pozitívny.
Držím Ti palce!
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Totálny kolaps

Post by Janiina » 14 Jan 2016, 09:57

https://phplist.pestryjidelnicek.cz/news ... bnutim.pdf

toto mi dnes prišlo mailom, možno ti to príde vhod
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
dika
Posts: 1553
Joined: 20 Feb 2008, 13:33

Re: Totálny kolaps

Post by dika » 14 Jan 2016, 10:19

ruzicka, my ta velmi dobre chapame ;) kazda sme nejak zacinali a tie prvotne pocity z vytriezvenia si myslim su aj dost podobne ;) takze vitaj a smelo do toho :D hlavne prispievaj, aby sme ta mohli podporovat. thumb1 nech sa ti dari. :D

User avatar
Ružička
Posts: 143
Joined: 13 Jan 2016, 19:58

Re: Totálny kolaps

Post by Ružička » 14 Jan 2016, 12:02

dakujem zienky, tak som konecne nasla odvahu si tu poprecitavat v temach co kto preziva a ake ma uspechy atd, zistila som ze vacsina z vas ked sa drzala planu podla mirovej knihy tak schudla alebo dodnes uspesne chudne a tie co to vzdali alebo preprusili sa zastavili alebo vratili aj spat, takze je to asi celozivotne dielo, naucit sa jest pat krat denne, a spravne mnozstvo vsetkeho, neviem si to predsatvit, lebo ja normalneho jedla vela nezjem a neviem si predstavit jest takto cely den pat krat, ani casovo ani zaludkovo ani nijak, ale neostava mi nic ine len s tym zacat, tak som si podla toho co mi vyratalo bmi (bmi 33,2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -pomooccc- ) som skusila ranajky, trosku pozdejsie ale predsa len to boli ranajky, skusila som to podla tych tabuliek a este teraz mi je tazko od zaludka co sa citim taka plna, ze len cakam kedy to sadne konecne a to som este mala zjest jogurt ale k tomu som sa uz nedostala, poviete si co som teda pojedla.. mala som trosku zeleniny, dva male krajce chleba - spolu 76g, bodka rastlinneho masla, syr 30% 40g a to som zjedla a doteraz odfukujem a pritom som mala zjest este jogurt xudivx a to mam o dve ci tri hodiny jest zase a vlastne to iste?
Image

BMI 14.1.16 - 33,2! start. vaha 80,5kg

FINAL ciel:BMI v norme, spravna strava 5x denne, pravidelny pohyb ako sucast zivota

Post Reply