chudnutie-ako

Tabletky na chudnutie

Nebolo by úžasné mať takú tabletku, že zhltnete a schudnete? Žiaľ, zatiaľ nemáme tabletku, ktorá by sa postarala o bezproblémové chudnutie. Neverte reklame. Niektoré firmy urobia všetko preto, aby vám predali svoj produkt. Budú klamať, zavádzať, manipulovať, lákať vás „skús a uvidíš“. Vy ho vyskúšate a nasleduje sklamanie. Obezita zostáva u vás a vaše peniaze v lekárni.

Potom si človek položí otázku, ako to vlastne je. To fakt firmy predávajú neúčinné preparáty? To predsa nie je možné. Ale ak sa pozriete v lekárňach po rôznych tabletkách určených na chudnutie, či spaľovanie tukov, môžete si prečítať tie maličké písmenká na krabičkách. Tam je napísané zloženie. A z neho býva dosť ľahké posúdiť, čo za preparát držíte v rukách. V závere článku sa k tomu ešte vrátim. Ale najskôr je dobré vždy si pripomínať, že:

Obezita nie je dôsledok nedostatku tabletiek v tele!

Ak ste tuční, nie je to preto, že by vám chýbal niektorý voľnopredajný preparát. Nie je to preto, že ste chodili málo do lekárne. Obezita vzniká ako následok nevhodného životného štýlu. Viem, niekto možno je chorý a užíva lieky, ktoré môžu urýchliť priberanie. V tomto článku je zoznam liekov z ktorých sa priberá. Tie môžu situáciu zhoršiť. Ale aj tak zvyčajne v pozadí problémov stojí životný štýl a nie lieky.

 • Pokiaľ žijete prevažne sedavým spôsobom, ste na dobrej ceste k priberaniu.
 • Pokiaľ sa nestravujete optimálne, ľahko začnete priberať.
 • Pokiaľ žijete v strese a málo spíte… Veď viete.

Ak žijete týmto spôsobom, namáhate svoje telo. Začnete priberať. Myslíte, že ak potom začnete užívať akúkoľvek tabletku „na chudnutie“, tak že sa niečo zmení? Nie.

 • Ak zjete nevhodné jedlo, žiadna tabletka nespôsobí, že by nevhodné časti z jedla vo vás nejako zmizli.
 • Ak pár hodín v kuse sedíte, má to na telo nepriaznivý účinok. Tento účinok sa nedá zmazať ani tréningom. Nie to ešte nejakou tabletkou.
 • Ak svoje telo týrate tak, že celý deň nič nejete a celú noc vykrádate chladničku, nie je tabletka, ktorá by spôsobila normalizáciu vašich návykov.

Ale práve to sú príčiny, pre ktoré ste pribrali. Ak tabletka na chudnutie nevie odstrániť príčiny, potom je jasné, že si o to menej poradí s následkami. Prečo? Pretože mnoho ľudí si naivne myslí, že tabletkami by sa schudli, ale pritom neplánujú zmeniť svoj životný štýl.

Predstavte si to rovnako, ako keby vám do loďky tiekla voda.

 • Ak upcháte dieru, voda prestane natekať. Odstránili ste príčinu.
 • Ak vodu necháte natekať dierou a budete ju vylievať hrnčekom, nie je to riešenie. Práve toto je ale predstava ľudí, ktorí chcú tabletky na chudnutie. Že lieky ich schudnú a oni môžu ďalej chodiť na hostiny.

Väčšina tabletiek na chudnutie sľubuje, že vás zbavia nejakého problému, ktorý spôsobuje, alebo udržiava obezitu. Technicky sa môže stať aj to, že ak budete chudnúť zmenou životného štýlu, že niektoré tabletky by vám mohli trocha aj pomôcť. Napríklad ak si na tréning dáte niektorý „spaľovač tuku“ môže to pomôcť. V týchto tabletkách bývajú väčšinou látky s podobným účinkom ako káva. Budete čulejší, viac sa vám bude chcieť cvičiť. Môže to veci pomôcť, ale nemusí.

Tabletky na chudnutie – zmes ničoho a všetkého

Často ide o to, že jednotlivé preparáty v tabletke síce istý účinok majú, ale v reklame je značne zveličený.

 • Sľubuje reklama, že „tieto tabletky zmiernia chuť na sladké“? Zákazník verí, že po užití prípravku nebude mať chuť na sladkosti. Ako však odmeriate či je vaša túžba po koláčiku o niekoľko percent nižšia, než keby ste si tabletku nedali? (Nie, nebude nižšia. Na zníženie túžby [po anglicky craving] po niečom síce existujú lieky, ale tie vám môže predpísať len psychiater.)
 • Sľubuje reklama že v tabletkách je ocot, ktorý spomalí vstrebávanie sladkostí a zníži tak glykemický index? Dúfajme, že tomu celkom neveríte. Ale ak áno, môžete si to skúsiť – ocot sa dá aj kúpiť. A ešte rozumnejšie by bolo nejesť sladkosti. Kyslejšie prostredie sa síce uznáva ako faktor znižujúci glykemický index, ale slabý. Sám o sebe nespôsobí merateľný rozdiel.
 • Láka vás predstava že niektoré tabletky obmedzia vstrebávanie tuku z potravy? Tu sme zas pri logike. Nebolo by logickejšie jesť normálnu stravu a nie mastné jedlá? Ušetrili by ste a tabletky aj za jedlo. Pretože ak si takú tabletku dáte a zjete nevhodné jedlo, tak máte na krku prudkú hnačku. Pri troche šťastia nie až celkom na krku.
 • Zvádza vás predstava, že tabletka zruší váš hlad? To je vlastne len akási príprava na nejakú formu podvýživy či hladovky. O nich vieme, že nefungujú – načo sa o to pokúšať?
 • Nádejáte sa, že tabletka vás nakopne a zenergizuje? Rovnaký efekt spôsobí aj zelený čaj, alebo káva. Len asi s trocha bezpečnejšou dávkou kofeínu.

Ja viem. Večné diétárky by cheli tabletku, torá vypne pocit hladu, takže nemusia jesť. Zároveň by ich nakopla aby tak 6 hodín denne vydržali cvičiť. Nuž a aby sa telo ešte viac potrápilo, tak tabletka by mala zrýchliť metabolizmus. Najlepšie do dvojnásobnej rýchlosti, aby dietárka v tridsiatke vyzerala na šesťtesiat.

Žiadne doplnky výživy nepomôžu vyriešiť problém s obezitou. Fakt! Zato môžu byť dobrým riešením otázky, kam s výplatou.

Tabletky na chudnutie bývajú poriadne drahé. Tuční ľudia bývajú často zúfalí. Tak prečo na nich nezarobiť? Všeobecne je známe, že tuční by chceli schudnúť a väčšinou nechcú zmeniť svoj životný štýl. Tak im podstrčíme aspoň falošnú nádej. A nech za ňu poriadne zaplatia.

Problém číslo dva sú prípady, kedy niekomu tabletky pomohli. Potom vzniká šum, v ktorom sa stratia informácie. Ak sa niekto rozhodne zhodiť celkom vážne, spravidla začne konať. Možno zmení stravu, začne cvičiť a niekedy si aj kúpi niektoré tabletky na chudnutie. Alebo kokteil, to je vlastne jedno. Vďaka zmene životného štýlu má výsledky, ale môže nadobudnúť pocit, že bez výživového doplnku by to nebolo tak dobré. Táto chyba sa stáva často.

Placebo efekt

Najúčinnejšou zložkou tabletiek na chudnutie je viera, že sa niečo zmení. Ak si kúpite nejaké bobule, ktoré sľubujú zmeny, možno ste v stave kedy ste blízko rozhodnutia začať chudnúť. Ak začnete užívať tabletky, každý deň si spolu s tým znova uvedomujete, že chcete schudnúť. Možno popritom začnete mierne obmedzovať tie najhoršie „klady“ (v zmysle brvná, bremená). Nedáte si koláčik. Z kuraťa nezjete kožu. Chlieb nenatriete masťou. Nekúpite si sladkú limonádu. Párkrát do týždňa idete na výlet. Mnoho ľuďom stačí spraviť takéto malé zmeny a začnú chudnúť.  Nie, tabletky im v tom nepomohli pomocou účinnej látky. Pomohlo im, že opakovaným myslením na cieľ sa začali správať tak, aby ho ľahšie dosiahli.

Takže pokiaľ vám takýmto spôsobom tabletky pomôžu zvýšiť sebadôveru, alebo proste pripomínajú zámer, má to význam. Keď som začínal chudnúť, tiež som takéto barličky používal. V úplných začiatkoch, napríklad, jeden kokteil na chudnutie. Dosť rýchlo som si uvedomil, že ho nepotrebujem. Ale ďalej som ho kupoval, lebo mi veľmi chutil. Robil z chudnutie čosi príjemnejšie. Nahradíte bežné jedlo niečim výborným. Aj tak sa dá. Dnes by som ho už nepil. V jednej dávke bolo asi 30 gramov cukru, pár gramov bielkovín a žiaden tuk. Nič zdravé a už vôbec nie vhodné pri chudnutí – mňamka, ktorá vám vybuduje akurát podvýživu. Mimochodom, keby ste si chceli taký kokteil vyrobiť doma: do pohára dáte lyžičku sušeného mlieka a jeden a pol polievkovej lyžice cukru. Trocha kávy, zamiešať, vypiť. Dávalo by vám to zmysel pri chudnutí? Tá lyžica cukru asi nie. Ale keď to kúpite v krásnej škatuli s farebnou potlačou v lekárni, je z toho kokteil na chudnutie. Dodnes ten produkt vidieť v predaji.

Každý rok sa na trhu objaví niekoľko nových a skvelých tabletiek na chudnutie. Predávajú sa neraz za ohromujúcu cenu. Stačí, aby sa pár krát objavili v reklame a ľudia to hneď húfne kupujú.

No všetky skvelé tabletky na chudnutie sú skvelé len v reklame. Poznáte vo svojom okolí osobne niekoho, kto by vďaka nejakej tabletke naozaj riadne schudol? Ja nie. (Nepočítam tvrdenia typu „švagrinej svokra má susedu a tá vraj pozná istú pani ktorá schudla po užívaní…“)

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

 • Je to tým, že ľudia si také tabletky síce potichu kúpia, ale veľmi sa s tým nechvália. Kto už by sa chvastal tým, že nevie kontrolovať sám seba a potrebuje na to niečo kupovať v lekárni?
 • Ani neschudnú. Komu by sa chcelo potom chodiť po známych a rozprávať „viete, ako hlupák som naletel reklame a minul 30 eur na tabletky, ktoré mi vôbec nepomohli schudnúť“…?
Keby sa totiž na trhu naozaj objavil preparát, ktorý by naozaj spôsobil chudnutie, nastal by okolo toho tak masívny rozruch, že by ste sa o tom dozvedeli v priebehu pár týždňov. Nie od výrobcu. Nie od predavačov a lekárnikov. Od priateľov a známych – zvestovali by vám to už viditeľne štíhlejší ľudia, ktorých poznáte. A bolo by ich stále viac a viac.

Kým sa to nestane, nebojujte so svojou obezitou tabletkami. Ak vás lákajú na úžasný nový prostriedok proti obezite, najskôr skúmajte. Pochybné ponuky mávajú veľa spoločných znakov. Vždy sľubujú to, čo imponuje tučným. Výrobca presne vie, čo chcú počuť tuční ľudia. Vyvolá vo vás pocit naliehavosti a potreby.

 • Vy možno ani neviete prečo ste to kúpili.
 • Výrobca vie, prečo ste kúpili. Podľahli ste jeho manipulatívnemu marketingu.

Ak teda chcete, mám tu pre vás jeden seriózny tip:

Poznám výborný výživový doplnok na chudnutie!

Je to to najlepšie, čo nájdete na trhu. Žiaľ nie je lacný a navyše to nestačí užívať raz denne. Musíte užívať niekoľko rôznych bobúľ denne a kúra vás vyjde aj na niekoľko eur denne. Žiaľ. Ale zato je to 100% prírodnej báze. Tento výživový doplnok sa volá zelenina.

 • Forma: Bobule, listy a iné formáty.
 • Dávkovanie a spôsob podávania: Kilo až dva denne. Jedna bobuľa kalerábu ráno. 5 bobulí paradajky desiata. 3 rôznofarebné papriky obed. Jedna uhorka na olovrant. Jedna dusená brokolica večera. Alebo grilovaná, varená, dusená. Môžete užívať ako polievku, alebo šalát.
 • Užívanie: Užívajte tento výživový doplnok denne vždy pred jedlom. Potom jedzte rozumnú stravu v rozumnej dávke a začnete chudnúť veľmi rýchlo. Overené, spoľahlivé.
 • Kontraindikácie: Neužívajte v prípade alergie na konkrétne druhy zeleniny.
 • Liekové a iné interakcie: Poraďte sa s lekárom. Zelenina môže spomaliť vstrebávanie potravy a teda aj niektorých liekov. Väčšinou ale nie je prekážkou.
 • Ovplyvnenie viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje: Zelenina priaznivo ovplyvní vašu pozornosť.
 • Nežiadúce účinky: Flatulencia alebo ak to chcete menej slušne, tak prdenie. Nie vždy a nie u každého. Ak je to veľmi zlé, skúmajte či nie ste alergický na niektorý druh zeleniny.
 • Predávkovanie: Zhruba do dvoch kíl denne sa nebude nič zlé diať. Problémy by mohli nastať len keby ste jedávali pár kíl odšťavenej zeleniny denne. Tam by sa mohli začať kumulovať niektoré vitamíny až na toxickú úroveň.
 • Balenie: Jednotlivo alebo v plastových obaloch.

Ak pravidelne zjete vyše kilo zeleniny denne a jedávate celozrnné pekárenské výrobky, a k tomu pestré jedlá, veľmi pravdepodobne nepotrebujete nič doplniť umelo. Radšej si kúpte drahšie exotické ovocie, ako vitamíny v tabletkách.

Krátky exkurz do sveta výroby doplnkov výživy na chudnutie

Vyrobiť nie je problém. Z ázie si za bagateľ objednáte pár desiatok kíl nejakého prášku, vyhútate názov a máte to hotové. Ešte nejaký ten schvaľovací proces, ale to je skôr formalita. Nie je problém vyrobiť. Ale predať. Je to biznis a tomu je podriadené všetko. Pozor na to!

Výrobcovia potravinových doplnkov vedia celkom presne, čo chce počuť zákazník, aby kúpil. V návodoch a v popisoch rôznych preparátov sa nepíše, ako a či látka účinkuje. Píše sa taký text, ktorý ju predá. Aj za cenu istej deformácie, či vynechania faktov. Alebo preháňania.

 • Kulturista chce počuť slová „anabolický“, „rast svalov“ a „zvýšenie sily“. Preto na prípravkoch pre kulturistov nájdete tieto slová a superlatívy typu MEGA, MAX, ULTRA, HIGH, MUSCLE a podobné.
 • Obézny chce počuť slová „spaľovanie tukov“, „termogenéza“, „rýchle chudnutie“, „diéta“. Preto takéto nápisy nájdete na výrobkoch určených pre tučných. Nápisy ako FATBURNER, FATKILLER, MEGADIÉTA, SLIM, LÍNIA, FIT a podobné.
 • V poslednom čase predávajú aj frázy „čistý prírodný výťažok“, „organická kvalita“, „bio“.

V mnohých potravinových doplnkoch sa síce nachádza účinná látka, ale v takom malom množstve, že je prakticky celkom zbytočné prípravok užívať (a platiť). Uistite sa preto o zložení prípravku a aj o tom, či je uvedené na jednu alebo viac tabletiek, alebo ide o 100 gramov. Nekupujte si žiadne doplnky výživy, ak presne neviete, čo potrebujete doplniť, prečo a koľko.

 • Napríklad L-Carnitin sa považuje za látku, ktorá napomáha pri spaľovaní tukov. Preto mnoho výrobcov veľkými písmenami na obal napíše „Výrobok obsahuje L-Carnitin, ktorý pomáha spaľovať tuky!“ To zaujme mnoho obéznych. A zákazníci ho dychtivo kupujú. To, že v jednej dávke sa nachádza napríklad 25 miligramov L-Carnitinu si zákazník možno prečíta, ale ak nevie, aké je účinné dávkovanie (minimálne 500 mg naraz, pred aeróbnym cvičením), vyhodil peniaze zbytočne. A podľa najnovších štúdií je dokonca neisté, či je bezpečné karnitin užívať.
 • Produkt niekedy obsahuje viacero účinných látok, no všetky v neúčinnom množstve. Výrobca potom operuje tým, že „synergický efekt vzájomne potencuje účinky“. Znie to dobre, ale účinky sú často nulové. Končí to väčšinou tak, že zákazník skúša. Raz si kúpi to, inokedy ono.

Ak si vyberiete niektorý výrobok a uvažujete o jeho kúpe, dajte tomu ešte trocha času. Skočte na Google a nájdite si web Pubmed. To je server s veľkým množstvom klinických štúdií. Je v angličtine, ale aj pomocou automatického prekladania sa viete rýchlo dopracovať k informáciám, ak neviete anglicky. Informácie, ktoré tu nájdete sú seriózne a dá sa im dôverovať.

Ako postupovať? Zistite si ako sa účinná látka (z tabletky ktorú skúmate) píše po anglicky a dajte túto látku vyhľadať. Vyjde vám veľa výsledkov. K celým štúdiám sa zadarmo nedostanete, ale veľmi často nás zaujíma len priebeh a výsledok. Často zistíte, že výsledky štúdie sú rozporuplné. V tej chvíli viete, že nemá zmysel platiť za preparát, ktorý túto látku obsahuje.

Celý problém s liekmi na chudnutie je ten, že:

Obezita je spôsobená nevhodným životným štýlom. Na ten vám žiadna tabletka nepomôže.

Ak robíte chyby, zvyčajne príde trest. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Ani keď zhltnete tabletku. S touto informáciou už viete ďalej naložiť. Odporúčam, aby ste nestrácali čas hľadaním barličiek. Užívanie liekov na chudnutie totiž zvyčajne nie je nič iné. Je to snaha ako „spevniť vôľu“ ku krokom, do ktorých sa nám nechce. No hľadať spôsoby nejedenia je jednoducho rovnako nezdravé, ako byť tučným.

Pokiaľ máte s nadváhou problémy, vykonajte zmeny v životnom štýle. Nemusia byť vždy drastické. Niekedy aj malé zmeny stačia na to, aby človek prestal priberať. Úplne zrušte maškrty a sladkosti. Uprednostnite zdravšie jedlá a jedzte veľa zeleniny. Začnite pravidelne cvičiť – stačia rýchle prechádzky. Obmedzte stres a riadne sa vyspite každú noc. Mnoho ľudí len na základe týchto zmien začne chudnúť. Nepotrebujú na to ani lieky na chudnutie, ani hladovanie. Stačí prestať robiť tie najhrubšie chyby vo výžive, pitnom režime a v športe.

Napísal Miro Veselý

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

105 Odpovedí

 1. Dobry den.
  co hovorite na tabletky Rapidslim,tie ževraj pomahaju detoxikovat telo od skodlivin,a potom sa chudne.
  dakujem za odpoved

 2. jana: Nevidim dovod, preco to skusat. Je to iba reklama. Ak mi spolu s tym produktom nevedia ukazat aspon 2 nezavisle vedecke studie, ktore ich tvrdenia podporuju, ma to u mna nulu. Naviac z akeho dovodu treba detoxikovat telo? Toxiny do seba dostanes mozno ked tak pracujes v US Steel alebo v inych podobnych podnikoch, ktore pracuju s tazkymi kovmi ci chemikaliami. Nic menej detoxikacia u tychto pripravkov (a aj u diet) znamena odvodnenie.

 3. Este jedna taka poznamka celkove k tomu clanku – vacsina pripravkov na chudnutie su schvalene len ako doplnky vyzivy. Ked je nieco doplnkom vyzivy (teda je to aj volnopredajne), vzdy je tu riziko, ze sice nic zleho neurobi ale ani moc dobreho. Existuje par pripravkov, ktore naozaj pomahaju chudnut (tiez len trosticku, napr. zrychlia metabolizmus o par percent alebo trocha menia pomer vyuzivania cukrov a tukov organizmu v prospech tukov), ale tie su na lekarsky predpis, maju mnozstvo neziaducich ucinkov, su kontraindikovane sirokemu spektru obyvatelstva a casto stoja aj tisice korun.

 4. Myslím si,že tbl.na chudnutie pomáhajú,len pri dobrej životospráve,to znamená,obmedziť prísun stravy.Takže kto má pevnú a silnú vôľu,tablety vôbec nepotrebuje.Mne trochu pomohli,za mesiac som schudol 10kg,ale jedol som veľmi málo a pil som min.3.litre tekutín.

 5. PEKNA STRANKA. URCITE POMOHLA MNOHYM LUDOM V ICH USILI SCHUDNUT. DOVOLUJEM SI VSAK POLEMIZOVAT S CLANKOM TABLETKY NA CHUDNUTIE. ZDA SA MI,ZE POJEDNAVA TOTIZ LEN O POTRAVINOVYCH DOPLKOCH KTORE SU URCENE NA REDUKCIU TELESNEJ HMOTNOSTI. AUTOR ZABUDA NA VYZNAMNU OBLAST INTERNEJ MEDICINY A TOU JE OBEZITOLOGIA. JE TO MEDICINSKY ODBOR, KTORY SA ZAOBERA PRICINAMI, DOSLEDKAMI OBEZITY A NADVAHY A SAMOTNYM LIECENIM CI UZ OBEZITY AKO TAKEJ ALEBO JEJ DOSLEDKOV. V TEJTO SUVISLOSTI BY SME NEMALI ZABUDAT NA EXISTENCIU LIEKOV NA OBEZITU, KTORYCH VYVOJ PREBIEHAL DESIATKY ROKOV A SUCASTOU ICH REGISTRACIE JE KVANTUM STUDII NA MNOHO TISIC PACIENTOV. TAK AKO KAZDY LIEK AJ UCINOK LIEKOV NA CHUDNUTIE NIE JE 100%TNY. UCINOK KAZDEHO LIEKU JE ALE INDIVIDUALNY A ZAVISI OD VIACERYCH FAKTOROV. ZOBERME SI LIEKY NA VYSOKY KRVNY TLAK, NA BOLESTI, NA RAKOVINU…PYTAM SA. VSETKY UCINKUJU ABSOLUTNE? JE PRETO DOVOD NA ICH NEGOVANIE? LIECBA OBEZITY PATRI URCITE DO RUK LEKARA. VSETKO OSTATNE, DIETA, POHYBOVA AKTIVITA A POD. SU SAMOZREJME JEJ PRIRODZENOU SUCASTOU . KAZDOPADNE SI TATO TEMA VYZADUJE DISKUSIU. PRETO SOM VYTVORIL SEKCIU POD NAZVOM „LIEKY NA CHUDNUTIE“ VO FORE AKO SCHUDNUT . TESIM SA NA VASE REAKCIE…

 6. Doktor nepoužívaj prosím veľkjé písmená, zle sa to číta.

  Pokiaľ ide o lieky, je problém so zákonom o reklame. Nemalo by sa o nich písať menovite, o ich vhodnosti musí rozahodnúť lekár, nie článok na internete. Ostatne aj tak ide len o dva druhy. inhibítory lipáz sú celkom nanič a anorektiká majú dosť diskutabilné účinky. Ale asi to spracujem. Sekcia tabletky na chudnutie je celkom nová, píšem to práve teraz. Preto tu nie je zďaleka všetko, čo sa dá zo suplementov použiť.

 7. Trošku opatrne by som sa Mirko vyjadroval takto na verejnosti o tych liekoch. Naozaj by sa k tomu mal vyjadrovat lekar. Ja ako lekar som vo svojej praxi vcelku prekvapeny pozitivnym ucinkom lieku, ktory blokuje endokanabinoidny system. Tento druh liecby nepatri ani medzi anorekticku ani inu liecbu ako tu uvadzate..Opakovane si dovolujem pripomenut,ze problematika obezity je velky medicinsky problem, ktory je v centre zaujmu velkych vedeckych skupin, od urovne molekulovej, bunkovej, genetickej atd atd….nemozno zjednodusit tuto problematiku len na dietu a pohyb aktivitu a vsetko ostatne negovat. ako som zial tak trochu svedkom tu. hlavne co sa tyka moznosti liecby…

 8. A este cosi. Na internetovych forach /myslim hlavne neslovenskych/ sa bezne hovori o nazvoch liekoch. My v nasej diskusii mozme hovorit, podla mojho nazoru konkretne o liekoch aj s uvedenim ich nazvu. Nejde totiz o platenu reklamu ale debatu citatelov…To mi pripade trosku pritiahnute za vlasy. Ale ok.

 9. Predpokladám, že hovoríš o lieku Rimonabant (obchodný názov Acomplia). To je trocha problém. Je to relatívne celkom nový liek. Tak, ako ostatné antiobezitiká, je indikovaný až v prípade, že zlyhajú ostatné veci = úprava stravy, pridanie pohybu. čo som pozeral štúdie, hmotnostné úbytky nie sú práve presvedčivé. pri cene okolo 3000 korún nie je liekom, na ktorý sa dá spoliehať. poisťovňa hradí 10% z ceny. drahý špás, ak zoberieme do úvahy predpoklad, že má ísť o dlhodobú liečbu. každopádne, voľba lieku (teda či liek a ktorý) musí zostať v rukách ošetrujúceho lekára. na internete si môžeme pohrkútať, ale veľmi nerád by som vyvolával falošné nádeje – trebárs sibutramín sa považuje za veľmi účinný, priemerne sa po jeho užívaní zhodí niečo cez 6 kíl ročne, aj to prevažne v prvých mesiacoch. bez edukácie je potom človek odkázaný hltať bobule. považujem za racionálnejšie, aby sa ľudia snažili problém obezity pochopiť a riešiť kauzálne. viem, metabolický syndróm je vec, ktorá mnohým z nás sťažuje pravidlá hry na chudnutie, ale vždy zostane v hre rovnica že príjem nemôže presiahnuť výdaj. ak toto všetko zlyhá, potom sa dá začať rokovať aj s lekárom.

 10. dik za odpoved. v podstate s tymto suhlasim. a co sa tyka acomplie,studie hovoria o 5 kg za rok, co je dost slabe ale moje skusenosti su prekvapivo /samozrejme u spolupracujucich ludi/ pozitivne. vychadza mi tak 5 kg za 4az 6 tyzdnov u pacientov ktory drzia aj dietu a trosku sa hybu…

 11. Veď práve, tie čísla sú značne malé. viem z hľadiska zdravia aj tých 5 – 10 kíl spraví veľmi veľa. ak niekto nedokáže chudnúť a choroba ho ohrozuje na živote, potom je liek krajné, ale riešenie. no pri cene tých bobúľ dosť nedostupné. sibutramin je v čechách podstatne lacnejší, tam je v cene reálne dostupnej väčšine záujemcov.

 12. Mne tabletky pomohli ;-) inak by som to nikdy nezvládla.
  A nie vždy je obezita o skvelej rovnici, niekedy to môže byť aj o niečom inom.
  Preto radím, navštívte lekára. Nie je všeobecné pravidlo na schudnutie. :-) Hlavne sa neopúštať a nevzdať to.

 13. No mne sa zda ze sa tu niekto snazi davat rady o tom o com nema ani paru,vsak Miro????ja suhlasim s doktorom,tabletkam vo vseobecnosti a teda aj na chudnutie by sa mal venovat odbornik,a nie tu pisat vo vseobecnosti, ze nic nefunguje a co ja viem co.Kazda tabletka ma iny ucinok a ludia nie su tlsti len preto ze vela jedia ale mozu mat aj iny problem a na to sa jednotlive tabletky zameriavaju. Pride mi smiesne a absurdne aby niekto kto schudol sa tu snazil hrat na odbornika,to by sme dopadli,to uz aj ja potom mozem napisat co sa mi paci len preto ze som schudla. Na to su tu vystudovani odbornici, ktori vedia o com hovoria ,pretoze sa tomu venuju a nestahuju clanky z netu ako Miro Vesely.a to by si tu mal kazdy citatel uvedomit ,ze Miro Vesely ziadny odbornik nie je!!!

 14. ked su vsetky volnopredajne „doplnky stravy“..ako lipoxal ..a podobne..su ich tu desiatky…vacsinou ako 100%prírodne zloženie…-zeleny čaj,vláknina,riasy,či ananas.atd…kde sa pise ze treba upraviť stravu a mať pohyb..inak to nejde….pytam sa tu,pretoze som nenasla zatial nikde odpoved…ked je to prirodne ..“zdrave“..prečo ziadne z tychto prípravkov nemozu dojčiace ženy?či ludia ktori maju nejaky zdravotny problem?
  a este nove pripravky ako zeleny jačmen,rozne riasy čo sa vynorili za šialene tisíce,aky je na to váš nazor a este často spominany pripravok colonix..?
  ja si rada prečitaM AJ MIRA VESELEHO

 15. zatial som nasla len nazor pána doktora Bukovskeho na jeho stranke a mne prišiel ako „tak toto som si chcela konečne prečitať“….
  krasne to tam porovnaval,rozpisal,prišlo mi to jasne ako facka…a taketo članočky mne na nete chybaju…
  mne nestači vidieť zloženie,to si viem prečitať kdekolvek

 16. KáJA tých prípravkov sú tisíce. napísal som o pár mediálne známejších, ale z uvedených názorov sa dá ľahko odvodiť aj to ostatné.

 17. Lucia venovať sa tomu môže aj odborník, nezmení to veľa na fakte, že ľudia akosi nechudnú. Momochodom, napísať naozaj môže kto chce čo chce. Výrobca kvapiek, že po nich ľudia schudnú 40 kíl za 2 mesiace – v časopise. Autor knihy, že chudnúť sa dá nejakou nezmyselnou diétou. Myslím, že sa to volá sloboda prejavu.

 18. čo poviete na tabletky Clarinol? Kamarátka z fitka ich používa a výsledky sú viditeľné už po dvoch týždňoch. A to vôbec nepatrila k obéznejším ľuďom, no je vidieť ako sa jej formuje postava a z problematických partií ubúda. K tomu samozrejme cvičí aspoň 5 krát do týždňa.

 19. Adrika – ahoj mohla by si mi prosim ta poradit ake tabletky si uzivala?aj ja sa uz dlhsiu dobu snazim schudnut ale nejde mi to …

 20. to: Dara – kamarátka z fitka chudne preto, lebo cvičí ako najatá:-)) ak by dzobala iba tie bobule a vyvaľovala sa na gauči, neschudne ani deko:-)
  tabletky na chudnutie sú na dve veci na nič a na h… akurát vyťahujú peniaze z vrecák.
  ak by aspoň jedny fungovali, načo stále vymýšľajú daľšie a daľšie? veď by stačil ten prvý produkt a všetci sme už dávno štíhli:-)

 21. velmi jednoduché.. TREBA CVICIT …
  pohybovat sa
  menej jest .. to je cele tajomstvo

 22. ahoj, chcem sa spytat co si myslite o kombinaciach ako efedrin+kofein, Clenbutherol, alebo Cytomel?

 23. ludia, lieky su len biznis!!!
  teta mi pracuje v jednej distributorskej spolocnosti ktore distribuuje lieky priamo k lekarom a do lekarni… lekari maju z kazdeho predpisaneho lieku proviziu, mozu zistak dovolenku a podobne rozne motivacne ceny!

  je smutne ze clovek uz ledva moze verit lekarom, ale je to tak… CEST VYNIMKAM (ak by sa domna chystal niekto obut)…

  a mate pravdu ze clovek nemusi byt obezny len preto ze vela papa… moze to mat aj zdravotne problemy… ale aj tak nieje dovod brat pri tom tabletky na chudnutie… treba liecit ten konkretny problem ktory sposobuje tu obezitu!

  ja mam problem so stitnou zlazou, pol roka som sa liecila s tym ze som jedla ako obvykle-nie prilis zdravo a bez pohybu-jasne ze som neschudla len z lieku na stitnu zlazu… no potom som objavila tuto stranku tak som zmenila zivotospravu-takto uz fungujem pol roka a za ten cas som dala dole 15 kil…

  biochemiu , anatomiu a to co clovek skutocne potrebuje neoklamete nejakymi tabletkami… mozno skutocne iba v najkrajnejsich pripadoch ked sa uz skusilo vsetko… lenze casto si clovek povie ze skusil som uz vsetko lebo cakal ze sa mu to podari za tyzden, dva, mesiac, no to neznamena ze vsetko skusil, znamena to ze to neskusal spravne alebo mal len nedostatok vole…

 24. niektore pomahaju ale mysliet si ze vdaka tomu len tak schcudnem je potrebny pohyb na este lepsie zrychlenie metabolizmu treba upravit jedalny listok a nie jest ako predtym a mysliet si vsak schudnem papam lieky na spalovanie tukov.mne spalovac tukov nie pomohol ale dopomohol chudnut z 90 na 73kg.a to som nedrzal dietu iba som zacal normalne jest a cvicit.tiez je pravda ze to co zabere jednemu nemusi daruhemu.tvrdenie ze spalovace nepomahaju nieje pravdive.no kazdy si musi najist to svoje..dakujem

 25. Nedá mi aby som opäť nezareagovala na túto tému. Nehovorím že výživové doplnky ako rapid slim robia zázraky, ale vy tvrdíte že neexistuje jediný človek ktorý by schudol vďaka týmto tabletám, ale ja vravím nie je to pravda. Ked nie je nadváha hrozne vysoká (ako to bolo u vás) sú veľmi nápomocné a poznám konkrétne prípady osobne kde pomohli. Smutné je že si zrejme vlastne zarábate takýmto spôsobom – články v časopisoch, internet, kniha, je to pohodlnejšie ako zvyčajným spôsobom. Bolo by dobré keby ste nevnucovali svoje názory a skúsenosti s chudnutím všetkým okolo len preto že vám sa podarilo schudnúť určitým spôsobom, každý potrebuje niečo iné, niekomu nepomôže to čo vám a tak ďalej. Tváriť sa že mám patent na chudnutie je smiešne a úbohé. Radšej sa venujte niečomu seríóznemu čomu viac rozumiete. Jednoducho tak odpisovať všetkých výrobcov doplnkov výživy, ktoré sú často výborné, kde beriete právo to naozaj neviem. Podotýkam že som sem klikla omylom cez google ked som hľadala info o rapidslime kvôli mame. Inak ani náhodou nečítam tie výplody. Dovidenia

 26. bez pevnej vole nikdy neschudnete…..treba obmedzit stravu a zvyšit pohyb…inak to nikdy nedosiahnete a žiadne tabletky nezaberu….a neschudnete hned trva to istu dobu…je to ťažke ale čo už

 27. ja uživam Novacaps, su volnopredajne a zdaju sa mi fajn, maju dodavať energiu, vždy si dam pred cvičenim, a obsahuju chrom, takže potlačaju chuť do jedla, podla mna funguju, prestriedala som asi 3 druhy takychto tabletiek, ale pri tychto som zostala, zda sa mi, že nie som taka pažrava a lahšie dodržujem zdravy jedalniček, aj napr. ked som v robote a išla som neskoro spat, alebo podobne a som unavena, tak si dam a fičim dalej, a to uživam len 1 max. 2 denne a možu sa uživať 4, aj sa mi zda, že viac vladzem cvičiť, ja chodim na aerobick a predtym som niekedy vobec nevladala, ale teraz je to lepšie, ale samozrejme som si to mohla aj vsugerovať, ale ja na ne nedam dopustiť. Ale velka pravda je, že mi iba pomahaju, jasne že cvičim, snažim sa zdravo jesť a podobne, samotne tabletky určite nepomožu…

 28. LUCIA : chceš vediet presne prečo to čo robíš nerobit ? brat niečo čo odobera chut do jedla v akomkolvek množstve je presny opak toho, ako sa dopracovak k zdraviu a samozrejme redukcie váhy. teda odporucam opatrne.

 29. Miro Veselý : herbalife , no vsimol som si to aj ja , ale ich diéta je skor bussines a nie o zdraví, cena vysoká a porusuje sa tam vela zakladnych vecí, ktore ich samozrejme netankuju . lebo ide o prachy a nie o zdravie.

 30. A čo hovoríte na spaľovače tukov?karnitín a pod. Pomáha to či nie?

 31. mne tabletky predsa čo to pomohli ale samozrejme som upravila aj jedálniček 5 porcií denne každé 2-3 hod. Denne vypijem 3l obyčajnej vody a nesladeného čaju. Inak na chudnutie je výborný aj pravý zelený čaj. nemusíte kupovať špeciálne čaje na chudnutie. Práve preto obsahuje väčšina tabletiek na chudnutie aj zel. čaj. Na lepšie trávenie je dobrá paradajka. A NEZABUDNITE NA POHYB!
  Prajem úspešné zhadzovanie prebytočných kíl :)

 32. Dobry den.
  Rada by som sa spytala na vyrobok LIPOSLIM.Je to vlastne kalcium.Docitala som sa,ze ak zvysime obsah kalcia na dennu davku az 1200mg,pomoze to schudnut.Kalcium ‚pali’tukove bunky a nedovoluje ukladaniu tukov.Aky je na to vas nazor?Alebo skusenost?Dakujem.

 33. Ja beriem clenbuterol a nabehujem teraz na kombinaciu clen s t3 cytomel.Za4 mesiace som schudol 16kg.Samozrejme uprava stravy, ziadny olej, chlieb ani maslo.stacionarny bicykel 5×50-60min tyzdenne.Vysledky su neuveritelne.Tie prirodne vytazky, no co ja viem, skusal som, nepomohlo.Uz aspon viem co na moje telo plati…..

 34. Sú tabletky na chudnutie, ale nie na schudnutie.
  Ak chcete schudnúť, viete koľko kcal treba prijať, aby ste šli dole, máte konečne zdravú stravu, dokážete odmietať a máte čas aspoň 6 hod do týždňa drieť, tak tabletky vám pomôžu k lepšiemu výkonu a efektu.
  bez tohoto všetkého sú tabletky zbytočné a k ničomu.
  Len si treba vedieť vybrať, lebo nie každému zaberie to čo susedovi.

  PS: tí čo idú chudnúť prvý krát v živote, resp. neberú to aktívne športovo, sú tabletky totálne na prd. Radšej tie peniaze vrazte do stravy, či zariadení na prípravu stravy!

 35. chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s doplnkom „chlorella“ alebo „kromisatabs“?

  reči že viac pohybu a zmeniť stravu, poznáme všetci, nečakám zázrak, ale ako doplnok sú vhodné?

  máte niekto skúsenosť?

  Dakujem………..

 36. spalovace tuku nemuzou kojici,jelikoz obsahuji kofein!Jak jednoduche.

 37. Jinak ja jsem ze spalovaci tuku vzdy shodila ,bez nich bych to 100% neshodila,uprava stravy a hlavne povzbuzuji pri cviceni a poradne se vypotim,bez nich ze me neukapne ani kapka potu.Schodila jsem po porodu 15kg,sice jsem pribrala pouze 10kg ale jiz pred tehotenstvim jsem byla silna takze jsem se znovu dostala na vahu kdyz jsem se vdavala.Je to krasny pocit ale jak jsem jiz psala bez spalovace tuku bych to nezvladla.Obdivuji lidi kteri jej nepotrebujou a shodi bez nej jednoduse.

 38. Pisem znova po dlhsom case.Moja dieta a cvicenie trvala 8 mesiacov.Behom tejto dobby som zhodil 28kg.Uprava stravy, stac.bike 6krat do tyzdna, clenbuterol+T3.schudol som 28kg.Myslim, ze pekny vysledok.

 39. roxo výsledok je naozaj pekný, ale tie urýchľovače považujem za hazard s vlastným srdcom.

 40. Ahoj Mirko,

  Poradil by som ti trochu viac studovat a nielen vykrikovat nezmysli o tom ako nieco funguje ci nefunguje. Nasa spolocnost totizto uz 30 rokov pracuje na vyskume a rieseni obezity a detoxikacie organizmu a zdravom ziotnom style.. vysledky su dokazatelne a NIE neide o zazracny liek na chudnutie, ale o komplex Vitaminov, Mineralov, Bielkovyn, aminokyselin, tukov, sacharidov, a dalsich latok ktore su pre telo potrebne. Su v pomere a mnozstve ktore telo potrebuje v doporucenej dennej davke a symergii/tzn. vyvazene mnozstvo ktorym sa neda predavkovat + po precitani roznych tvojich clankov som pochopil preco funguju… Clovek nemusi cele dni riesit co ma jest aby to obsahovalo to co ma ALE neosahovalo nic zle a niecoho malo. V 21. storoci ma malo kto cas na taketo studie a vymyslanie stale co a ako uvarit, pripravit aby to bolo fajn.

  Telo dostane presne to co potrebuje, hlavne bielkoviny Sojove prevazne a + Srvatkove buduje svalovu hmotu, a svaly spaluju tuky ako sam hovoris vo svojich clankoch..
  A v dnesnej prechemizovanej dobe potrebuje kazdy telo detoxikovat, takze doplnky vyzivy su potrebne + doplnat vytaminy prirodneho charakteru pretoze ANI jedenie ovocia a zeleniny po postrekoch uz nieje to co byvalo… Odporucam pozriet par studii ;)

 41. Nuž, jasné, jedným z riešení chudnutia je aj použitie výživových doplnkov, trebárs aj Herbalife. Niekde som to tu aj uvádzal, nič proti tomu. Rôznych náhrad stravy je na trhu dosť veľa, svoje riešenia majú nielen MLM systémy. Ak sa chudnúci človek rozhodne siahnuť po hotových riešeniach, je to možno pomoc v začiatkoch. Všetci čo sme chudli sme už rôzne tieto kokteily skúsili, takže najlepšie asi je, ak si každý vytvorí osobnú skúsenosť a posúdi, nakoľko mu takýto program môže byť užitočný. Ja sa nazdávam, že je lepšie, ak sa človek stravuje sám, normálne (viem, kupovať v hypermarkete je problém). Čitateľ sa môže riadiť čím uzná on za vhodné.

  Len v praxi sa ukazuje, že dlhodobo je výhodnejšie držať sa racionálnej stravy a nie hotových produktov. Píšem dlhodobo. To ale neznamená, že niekde v skrini nemám aj ja nejaký proteínový prášok, či tyčinky. Nie síce práve od vašeho reťazca, ale zídu sa.

 42. Zdravim,

  a co takto L-carnitin s vitaminom B6 od formy Aminostar? Ma vobec vyznam kupovat si to? dakujem

 43. zumba podľa toho načo. Karnitín pred cvičením asi jeden gram môže byť. Asi by som volil výrobcu ako weider.

 44. Jeden môj kamarát schudol behom 1 až 3 mesiacov 20 kg cca niekto tu píše že sa neda 5 kg za rok som očity svedok toho schudnutia boli použité lieky na morbídnu obeziitu desoxyn (čiže kontrovernzy methaphetamin ) s 85kg na 65 kg od jary do leta čo nato hovoríte ?tieto látky treba využívať nie zneužívať a nikoho nenabádam na toxikomániu aby bolo jasne v rámci výskumu chudnutia to sem píšem že je to ako posledná šanca efektívneho schudnutia spolu s ephedrinom s ktorého sa desoxyn vyrába niekde v USA s rastlin ephedra sinica …

 45. ale vám kludne stačí o veldosť slabší pseudo/efedryn …

 46. Použitie týchto liekov je v európe zakázané, nie sú bezpečné. Iste, znie lákavo napísať, že nejaký kamoš super schudol. Keby to bolo tak jednoduché, boli by v USA najtučnejší ľudia?

  Mimochodom tvrdenie že niekto „behom jeden až tri mesiacov“ je tiež skvelé.

 47. Clanok sa mi javi prilis negativisticky a dezinformujuci. Ako z nazvu vyplyva, doplnky vyzivy su len DOPLNKY, nie je to nahrada racionalnej stravy, primeraneho pohybu, zivotneho stylu, ci psychickej pohody. To su urcite podstane predpoklady pre udrzanie primeranej hmotnosti. Doplnky vyzivy maju len doplnit a ulahcit vytvorenie uzitocnych navykov, veducich k udrziavaniu primeranej hmotnosti. Kazdy z doplnkov ma urcity mechanizmus ucinku, a vychadza sa prave z jednotlivych zloziek potravy. Akurat su v ocistenej, koncentrovanej podobe. Opakujem-neznamena to ze nahradia podstatne zivotne potreby. Zrejme kazdy z doplnkov ma odlisny mechanizmus posobenia, pretoze aktivne sucasti odlisne posobia. Rozhodne nie su vsetky urcene na potlacenie chuti na sladke a pod. Nakoniec uz samotna myslienka „Potlacit nieco, ist proti niecomu“ je velmi negativna. Ja osobne preferujem sposob pozitivneho pristupu a hladam sulad medzi mnou a prostredim. Neodmietam nic, co mi pomoze sulad a psychicku pohodu dosiahnut.Pred dvoma rokmi mi znama ponukla knihu na zamyslenie o pozitivnom pristupe. Po roku mam o 11 kg menej a drzim to od jesene bez zmeny a bez specialnej diety. Nepokladam za dietu denny pohyb (nie zavodne, ci vykonnostne cvicenie,casto len 15 min rozcvicka a cesta do prace na bicykli), pravidelnu stravu (aspon jedno varene jedlo a ziadne hotove jedla typu fast-food, ci ochucovane hotove napoje). Pohodu a psychicku „barlicku“ si urobim zelenou kavou. Kavu pijem pre pohodu a vytazok zelenej kavy dokazatelne blokuje vstrebavanie glukozy a stimuluje uvolnenie energie z tukovych zasob. Klucom vsak nie je zelena kava, ale „mat sa rada“ a robit veci pre seba, nie proti sebe.

 48. Zdravím prívržencov chudnutia….pridám sem to čo pomohlo mne a v pomerne krátkom čase, možno sa to veľa ľudom nebude páčiť, ale bol to herbalife, keby ste si pozreli zloženie výrobkov tak tam nič zle nenájdete(teda pokiaľ vám neprekáža petržlen, fenikel, guarana atď). Pomohlo mi to aj po zdravotnej stránke (migrény atď). Pomáha to s detoxikáciou. A to je odpoveď aj pre takých na slovovzatých odborníkov ako je seťo. Toxíny dnes nájdete pomaly vo všetkých potravinách. Nabudúce keď budete niečo kupovať tak si aj prečítajte zloženie, aký bordel do seba dávate. Možno ste poniektorý robili na chémii nejaké pokusy, tak takto sa dnes vyrába vačšina potravín – toxíny nie sú len z USS. Urobila som pokus – flora maslo som dala do kelímka na 3 mesiace na slko a viete čo sa stalo? Po troch mesiacoch kedy by malo srmdieť ako znité, alebo v rozklade srmdelo ako chemoprén a vyzeralo rovnako(ako to má rozložiť vaše telo keď telo to rozkladá za pomoci baktérií v črevách(živé kultúry) a tie to nedokázali za 3 mesiace rozložiť???). Postup pri výrobe umelých masiel je ako sedieť v chem. labáku- čistý humus. A čo sa týka herbalifu, je to skvelá vec, ale treba aj úpravu pitného režimu a presne dodržať to čo Vám povie poradca a nie len že niečo beriem leda bolo a potom sa sťažujem. Ale koment typu, že suseda to brala a nepomohlo jej to. Najlepšie sa vyjadrovať vtedy keď to vyskúšate a dodržiavate pokyny. A pokiaľ by vám to pomohlo tak ako mne, že som 15 rokov mávala pravidelne migrény a od 5 rokov problémy s trávením a dostali by ste sa z toho z čoho vás do teraz nedostali lekári boli by ste natoľko presvedčený a natľko nahnevaný keď niekto osočuje to oé čom sám nemá ani páru tak verte, že až vtedy by ste si boli istý že niečomu naozaj veríte. Mimochodom od kedy som začala používať herbalife a upravila som pitný režim a prestala jesť veci, ktoré obsahujú 130000 ečok som už 3 roky nebola nijako chorá a už ani neviem ako vyzerá lekár a som vďačná. Takže len toľko som chcela. Vyskúšajte a potom súďte a nie jedna baba povedala, to mám najradšej.

 49. mirko a čo hovoríte na zelenú kávu pri zdravom chudnutí?sú to vyhodené peniaze?dakujem

 50. Drahý Miro Veselý,

  v prvom rade Vám chcem zložiť obdiv za to, že čelíte kopec urážkam, narážkam, či pripomienkam a chcem upozorniť , že má to svoj význam. Napríklad aj teraz… Mám maturitný týždeň, tak sa túlam na internete a zaujali ma tabletky na chudnutie Caralluma s dosť veľkou reklamou… Tak som si povedala, že pôjdem na Vašu stránku skontrolovať Váš aj názor ostatých … Výsledok je asi taký, že aj napriek mojim cca + 10 kilkám sa na tie tabletky nedám už iba pre to, aby som neskončila podobne ako títo ľudkovia vyššie ;D …
  Bojujem s nimi a asi skôr so sebou už nejaké tri roky… no zrejme je lepšie mať 10kg ako – 2 kg a v tele samí bordeľ ….

  Tak Vám teda držím palce a len pokračujte so svojim posolstvom ďalej :)

  Krásny den :)

 51. ja som si dala objednať zelenu kavu to ňie je pravda tosu vyhodene peňiaze som pila kavu aj tabletky to je reklama to je hanba ešťe ma ťahalo jest ňie treba jest to je pravda ňie chcem už zelenu kavu mala som z lekarňi ale ešťe som pribrala mala som 5 baličky kavi 4 krabičky tabletky to je len reklama ja som mislela že mi zavolaju ale to je ňevestim eimel že zavolaťe ňeveste a že vona mi povie že sťe volali to je hlupost zelena kava a tabletky vyhodene peňiaze možno mi aj škodili lebo som na sdce chora aj som mala infart škoda ja som ras schudla ňie viem ako sa volalo to to bolo ako do kavy sa dava snetana čo sadava do kavi to bolo vyborne ale potom som naspeť pribrala to ňie viem ako savola take bolo okruhle čo davaju do kavy bolo to zelene okruhle ako čo davaju do kavy tobolo pravda že som schudla každy si myslel že som chora tak som schudla keby to bolo ihned si objednám aviem že som schudla ako šlahačka do kavi ňie viem ako sa vola kupila som lekarňi to bolo dobre bohužial že ňieviem ako sa vola dakujem rušim lebo som prebrala od zeleny kavy aj tabletky zbytočne boli moje peňiaze dakujem to je len reklama

 52. Zdravim. najucinnejsi sposob moj overeny je rozdelit si stravu na pat mensich chodov denne, dalej sa riadit tzv. sacharidovym trojdnom. 1. den s kludom zjedzte nejaky keksik doobeda poobede jahody s medom alebo cokolvek ine, 2.den uz iba tie jahody s medom treti den beznu stravu najlepsie bez sladkeho, opakujte cykly. nezabudajte ani na cvicenie tzn. kazdy den minimalne 20 min kardio, obden posilka, co sa tyka tabletiek na chudnutie bezne na trhu dostupne su marketingove podvrhy, najucinnejsim je clenbuterol, da sa pomerne lahko zohnat aj cez net zvysuje metabolizmus o 10 percent, vysledky su viditelne po prvych dnoch pouzivania, okrem mierneho trasenia ruk nebadam ziadne ine vedlajsie ucinky, predava sa ako bronchialne farmakum. vrelo odporucam. L carnitin propagovany v kaavach cajoch na chudnutie ma mizive ucinky, tri tyzdne miernej diety, sacharidoveho cyklu a clenbuterolu a ste o 10 kil lahsi

 53. Tiez chcem schudnut a vyskusala som tabletky caralluma a mam s nimi velmi negativne skusenosti. Po mesiaci uzivania som neschudla ani gram, po niekolkych dnoch, ako som ich zacala brat, ma svrbela cela pokozka a prestalo to az vtedy, ked som ich prestala brat a ked som ziadala vratit peniaze, figu som dostala – takze tolko k zazracnemu chudnutiu. Vykaslite sa na reklamu a nedavajte svoje peniaze klamarom

 54. Nedá mi nezareagovať na tieto všetky komentáre.Z vlastnej skúsenosti môžem tvrdiť, že všetky reklamované tabletky na chudnutie je len obohacovaníe sa na nás nešťastných ľudí so svojou váhou.Vždy pri užívaní tabletiek sa mi tých 10 kilo podarilo schudnúť,ale po čase sa mi kilá vrátili späť a dovolím si tvrdiť,že aj viac.Jednoznačne keď si uvedomíte ako náhle začnete brať tabletky na chudnutie začína pracovať Vaša psychika (o tom všetkom to je)a obmedzíte nevedomky prísun jedla a zväčšíte prísun vody a tom celé chudnutie je.Preto ak môžem poradiť zmeňte stravovacie náviky,zvýšte pitný režim a samozrejme veľa pohybu.

 55. Tabletky na chudnutie su blabol, ktory vymysleli presne pre to, aby sa vsetkym ,,zufalo snaziacim sa schudnut“ zaleskli oci vo vidine rychleho splnenia tuzby, a aby pustili peniazky… v prvom rade si treba zamiest na vlastnom dvore: zamerat sa na selekciu jedalnicka /vypustit nezdrave potraviny, ako udeniny, tucne maso, sladkosti a pod,/, naordinovat si aktivny pohyb aspon trikrat do tyzdna a nemalu ulohu tu zohrava aj celkovy zdravotny stav- poradit sa s lekarom napr. ohladom stitnej zlazy, metabolizmu, a skusit zvysit pitny rezim. Niekedy vznika nadvaha aj ako dosledok toho, ze telo je prekyslene, cize nie je na skodu skusit zvazit aj tuto moznost- a potom ju zacat aj adekvatne riesit…

 56. Dobrý deň p. Miro!
  Moja sestra je váš veľký obdivovateľ a podľa vašej knihy, sa jej podarilo schudnúť 15-17 Kg, asi za 1 a pól roka. Každý deň pred spaním číta vašu knihu, pre inšpiráciu a motiváciu a plne s vami súhlasím.
  Chcem vás poprosiť o váš názor,ak môžete a ak máte skúsenosť, alebo sa vyjadriť k výrobkom HERBALIFE, čo je doplnková výživa, ale mne sa to zdá až moc ospevované.
  Chceme so sestrou používať koktajl, ako raňajky a večeru, alebo po cvičení vo fitku
  Ďakujem za vašu odpoveď
  Moc vám so sestrou fandíme a ďakujeme za vašu skvelú internetovú stránku, ktorú odporúčame, kde sa len dá.

 57. Miluš na tému náhradnej výživy je tu najmenej jeden samostatný článok. Či je nejaký produkt veľmi ospevovaný alebo nie to záleží na tom, či hovoríte s predajcom (tí spievajú) alebo s ľuďmi ktorí to skúsili a neschudli (tí nadávajú). Tretia kategória sú tí, čo to práve používajú, tí to zvyčajne hodnotia kladne, lebo to sa naučili. No a kto už by kupoval niečo na čo nadáva?

  Mať k dispozícii umelú stravu pre prípad núdze je veľmi praktické a výhodné. Môže to byť herbalife, amway, alebo ktorýkoľvek iný nápoj, alebo tyčinka na ten účel určená. V športových obchodoch sú toho tony. V lekárni sa dá kúpiť náhradná výživa pre pacientov, ktorí nemôžu pevnú stravu.

  Všetky tieto výživy sú výhodné, ak ich máte poruke. Radšej to, ako nejakú pizzu či somarinu v reštaurácii.

  Samozrejme, každý výrobca vám povie že práve ten jeho produkt je skvelý a všetky ostatné sú nanič. Opakujem, ak si to dáte raz za čas tak je to výborné. Ako dlhodobú výživu typu jeden alebo nebodaj viac porcií denne by som to určite veľmi zvažoval. Nedokážem posúdiť, či tie výrobky sú naozaj tak skvelé, ako to tvrdí štáb dílerov, aby nahradili pestrú stravu. Oni sú na to vyškolení. Je jasné, že vám budú tvrdiť že ich produkt vám dá živiny aké telo potrebuje, ako vás bude chrániť pred rakovinou, obezitou a infarktom a možno aj pred smrťou. Čím zázračnejšie vlastnosti, tým opatrnejší by som bol.

  Ak máte tak skvelé výsledky v chudnutí s využitím radionálnej stravy kombinovanej s veľkým množstvom zeleniny (čo odporúčam v knihe) tak by som odporúčal držať sa ďalej toho režimu, veď vám funguje. No a ak máte známeho ktorý dodáva produkty na náhradnú výživu, tak ho pokojne podporte. Získate rýchle jedlo pre deň keď nestihnete variť.

  Na dlhodobú výživu akýmkoľvek jedným výživovým produktom však odporúčam neprechádzať, nevidím na to žiaden racionálny dôvod. Keby ste mali príliš silné nutkanie, mrknite na server pubmed ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ ) , tam sú rôzne klinické štúdie. S Google translate sa to dá vcelku v pohode čítať aj keď neviete po anglicky.

 58. dobry…od detsva ma trapi nadvaha dnes pri vyske 160 a vahe 76kg..jedavam 1x-2x denne,v praci som stale v pohybe ako casnicka(ale robim nocne zmeny….skusala som ali tabletky kde sa mi zniyil trocha choresterol ale neschudla som…pred mesiacom si objednala tabletky na chudnutie s nejakym zazracnym acai kde slubovali az do 20kg /mesiac…klamstvo!!!!par krat ma prehnalo a to je vsetko…po prve firmy davaju nadej ludom ktori su uz az zufali a veria a po druhe okradaju narod o peniaze lebo tie pripravky nie su lacne.ja som za to balenie zaplatila 70eur…ako schudnut??prosim poradte.dakujem

 59. michaela prečítajte si túto stránku, ako schudnúť o tom to tu celé je. kým budete jesť 2 krát denne, budete len priberať. zaručene.

 60. Vážení, je potrebné riadne si upraviť stravu a popri tom zaberú aj doplnky. Inak nie, verte mi. A kúpil si niekto z Vás Carallumu? To je tiež dobrý odrb a ešte, keď chcete vrátiť prípravok, peniaze neuvidíte. Chrapúni, len derú ľudí z peňazí.

 61. No niekto sa tu pytal na efedrin + kofein… neviem ci mam spravne informacie ale kombinaciu tychto dvoch latok popr. + aspirin pouzivaju kulturisti na vyrysovanie … Je to uz povazovane za steroidy… Efedrin je myslim latka ktorou sa lieci ochorenie pluc (neviem prestne ake) a je predavana vynimocne… Dokonca som pocul ze je to navykova latka a vyrobcovia drog ju miesaju sa do kokainu… Takze tuto kombinaciu by som urcite neskusal…

  Ak sa mylim prosim opravte ma …

 62. Ahoj Mirko. Pol roka sa snazim jest menej cukrov a robit aerobne cvicenia. Ja som pripad, ktory potrebuje schudnut mozno 3-4 kg (zadok a stehna), ale co je hlavne nastartovala som metabolizmus a pridala som do stravy viac vlaknin. Vdaka tomu mi pekne splaclo brucho, zacala som cvicit aj na fit lopte a pekne sa mi tvaruje telo. Uz asi dva mesiace sa vsak nic nedeje a podla mojho nazoru, som sa jednoducho zastavila na vahe (168 cm a 55 kg). Chcem sa teda spytat, aky je tvoj nazor na zvysenie proteinov v tele, pri chudnuti. Aky je tiez tvoj nazor na jeden proteinovy drink denne namiesto jedla? S pozdravom Gabuš

 63. Gabus neriaď sa váhou, ale obvodom pása. No a drink – áno, je to skvelé občas ak nemôžeme zjesť normálne jedlo. Je to hlúposť robiť to denne.

 64. Miro, viem, ze aj ty z niecoho musis zit.. Na titulke tejto stranky mas o.i. reklamu na pripravky pre chudnutie. Zaujimal by ma Tvoj nazor na Raspberry Ketone. Dakujem

 65. Matúš z reklamy prevádzkujem tento web a je jasné, že v nej sú často úplné blbosti. Nemám vplyv na to, kto tam inzeruje, dodáva to agentúra. Tiež by sa mi páčilo, keby tu nebola žiadna reklama. Ako píšem na mnohých iných miestach – na chudnutie NIE je zatiaľ k dispozícii žiaden výživový doplnok ani liek, ktorý by mal nejaké dlhodobejšie účinky. Obezita totiž nie je spôsobená nedostakom lieku v tele.

 66. Najúčinnejšie je jesť 5 krát denne,ale málo,nikdy sa nenajesť do sýta.Schudla som 10 kíl za 2 mesiace,stravujem sa zdravo,nekonzumujem žiadne nezdravé jedlá.Nešportujem a nepoužívam žiadne výživové doplnky.

 67. Studentka gratulujem, pekné čísla. No tak výrazné schudnutie bez cvičenia bude mať svoje následky. Takže jediný odkaz: ihneď začnite pravidelne cvičiť, inak začnete buď priberať, alebo sa váš jedálniček bude musieť stále zmenšovať a poškodíte si zdravie.

 68. prosim vas pri ich uzivani maju tabletky aj neziaduce ucinky mozu sa vyskytnut?

 69. amelia áno, všetky výživové doplnky môžu a nemusia mať aj nežiadúce účinky.

 70. No nedá mi reagovať,ja sa márne pokúšam schudnuť už roky ale nejde to ,cvičiť nemôžem ,som silná astmatička denne na množstve kortikoidov 2OOO mg,a mimo toho ma napichá RZP skoro obdeň.Mám hormonálny problém-v mladom veku hysterektómiu-a to znamenalo viac kíl na mňa sa nalepilo,som v začarovanom kruhu.Tvrdia,že musím schudnúť ale ako?Nemôžu mi dať bioliečbu lebo som tlstá,pri mojej výške 169 cm mám 96 kg,ako schudnúť pri takom množstve kortikoidov?Občas mi dajú aj efedrín ,zaberá najlepšie na dýchanie,aLE SRDCE IDE NA 170 TEPa to nie je sranda.Zdravému človeku sa ľahko chudne ak dodrží pohyb a stravu.Strava by sa ešte u mňa dala čo aj sa snažím,schudnem tak kilo za týždeň a pri RZP-čke 2 kg naberiem…no a teraz babo raď.ako na to?

 71. MP371 v prípade tak zložitej situácie už bába neporadí, tá operácia sama niekedy stačí na to aby človek začal priberať + tie kortikoidy veci tiež zhoršia. Na laickej úrovni vám nikto neporadí, tu musí konzultovať skúsený lekár. skúste sa obrátiť na http://www.akv.sk, alebo na iného lekára, ktorý je zorientovaný v riešení takýchto zložitých situácií.

 72. -))však ja viem,že treba sa radiť s lekárom,aj som sa radila ,ale nikto nič nevyriešil,nič sa nedialo,ja som len chcela podotknúť aj takéto zložité situácie existujú.-))Ale ja som „šťastná“ keď „dýcham“.ale tiež skúšam všetko možné aby som schudla,v mojom prípade platí staré známe-topiaci sa aj slamky chytá..-)

 73. MP371 jasné, žiaľ, slamka niekedy môže dosť ublížiť. existujú aj poradcovia ktorých rady môžu ublížiť. preto som radil http://www.akv.sk tam by som očakával že môžu niečo vyhútať. a nie sú to amatéri.

  píšete, že skúšate všetko možné aby ste schudli. neviem, či ste si pozreli odporúčania napríklad alebo jednoducho kontrola

  1 denne pohyb
  2 pred každým jedlom zelenina
  3 vhodné zloženie a množstvo jedla (nie myslím si, nie snažím sa, ale viem)
  4 pitný režim
  5 absolútne bez výnimky denne

  ak na všetky body môžete odpovedať áno, denne a dlhodobo dodržiavam, potom je riešenie obezity naozaj oriešok. žiaľ, veľmi často je problém v tom, že hormonálne / chorobné stavy alebo užívanie liekov obezitu značne uľahčujú, ale postihnutý sa správa tak, že situáciu ešte zhorší. ľudia veľmi často nekontrolujú čo vlastne jedia.

  takže z laického pohľadu by som odporúčal, aby ste si overila, či robíte pre chudnutie to, o čom je známe, že môže pomôcť. teda nie „všetko“, nie každý mesiac niečo iné. ale trvale a dlhodobo disciplinovane to, čo funguje.

 74. Jaké tabletky by mi pomohli na chudnutie ???? alebo čo mi by mohlo takého pomôcť???? mám 16 rokov a chcem schudnúť obmedzujem sladkosti…. schudnem za týždeň 3kg keď nejem sladkosti ale to mi nestačí …. :)

 75. CARALLUMA je jeden veľký podvod, nekupujte ich výrobky, pretože tie tabletky sú nejaké veľké svinstvo, z ktorého je väčšine ľudí, ktorí si to kúpili dosť zle, čo si môžete prečítať v mnohých príspevkoch a vôbec sa z nich nechudne
  Tie príspevky , v ktorých píšu, že z toho schudli, sú SAMI PREDAJCOVIA tohto výrobku a vôbec vám NEVRÁTIA PENIAZE, ak chcete výrobok vrátiť. Ja sa s nimi naťahujem už skoro rok a vôbec sa so mnou nebavia. Vždy mi napíšu niečo po anglicky,teda že je to vo vybavovaní a na každý mail mi odpíšu to iste a to som im už poslala dosť veľké množstvo.
  Štátna inšpekcia s tým tiež nič nerobí, vraj ich treba dať na súd. Kto takto dopadol by sa mohol prihlásiť a keby nás bolo veľa dali by sme to na súd.
  Chcem vám len ušetriť peniaze a zdravie !!!

 76. Určite sa dá schudnúť
  * uprataním hlavy / myšlienky, ovládanie podvedomia z minulosti – emócie/,
  *zmeny stravy,
  *pohybom a
  *meditáciou.

  Oprieť sa v prvom rade o vnútorný Vesmír. ♥

 77. ja som stimto spokojna mala som 58 kilov a čil mam 43kil a tie tabletky som vobec nepoužívala ale davala som si jedlo po malich porciach.A ked si kupujete jogur hocijaky na schudnute atk vam odporučam račej si pozret kolko to ma gramov aby ste zbitočné nepribrali :D :D :D :-)

 78. Zdravim vsetkych nadsencov chudnutia !
  V prvom rade sa chcem podakovat Mirovi za tuto stranku lebo vdaka nej som schudol 27kg a to za cca polroka.
  A teraz sa uz len s nadlhadom usmievam ako kazdy chce cim skor schudnut a hlada tie najjednoduchsie „sposoby“a nic nechce menit, nic si nechce odopriet (vid moja sestra :D)a schudnut. Tak ako tu Miro uvadza hned na zaciatku : je to hlavne v hlave !Vypracoval tu presny navod „ako na to“ a ja to len potvrdim. V maji 2013 som mal 115 kg. teraz je koniec novembra a mam 88 kg !A tiez som sa nechcel obmedzovat pitim piva kazdy vecer, jest kaloricke jedla ,a aby mi nebolo malo tak este vecer pred telkou neake uzastne nezdrave chipsy, ci cokoladu alebo oboje ;) Ja viem ze sa to k tejto teme nehodi (teda mozno) ale tiez som sa chcel pochvalit ze sa to da.Tak vela stastia :)

 79. Teraz je novinka, ze pripravok zo zelenej kavy, ktory ma blahodarne ucinky na celkovy zdravootny stav a rychlo sa s nim da schudnut. Kto ma s tym nejake skusenosti?

 80. Dedna obávam sa, že to bola novinka niekedy v roku 2011, u nás viac v priebehu roka 2013. Zatiaľ sa mi nezdá že by po svete chodilo menej tučných.

 81. ahojte chcem sa spýtať či viete niekto poradiť zo skúsenosti nejaké tabletky na chudnutie, ktoré naozaj pomáhajú pretože som toho skúsila už kvantum a boli to len podvody. Stravujem sa zdravo pohyb mám a nie a nie to dať dole preto vás prosím o radu.

 82. naty ak máte nadváhu, tak to znamená, že vaša strava a pohyb nie sú v poriadku. Tabletky vám v takej situácii nepomôžu. Ostatne na trhu ani nie sú účinné tabletky na chudnutie. Je síce v predaji všeličo, ale samotné hltanie produktov vám nepomôže. Akonáhle začnete strážiť stravu a pohyb, začnete aj chudnúť – ale v tej chvíli zas už nepotrebujete žiadne tabletky.

 83. Nerozumiem ako niekto nemoze schudnut.Vymenil som varenu stravu za surovu(ovocie a zelenina)+ doplnky chlorella,aminokyseliny.Jedine na obed som si dal kustik mesa a ryze na rozbehnutie metabolizmu.12kg za 3 tyzdne ,2 mesiace 23 kg.Nijake spalovace,a dokonca som ani necvicil to obdobie lebo som zrobil denne mozno aj 50 km chodze v praci.Zbavil som sa alergie a uz pekne dlho som nebol vobec chory ani nadcha ,ked tak dvojdnova slabost ked prisla,ale to je vsetko

 84. lieky ovocie a zelenina su uplne nanic berem ich tri tyzdne a neschudla som ani kilu su to len same taraniny chem ich vratit nenechajte sa oklamat.

 85. Ja verím viac niekomu kto naozaj schudol, ako niekomu kto sa snaží mi niečo predať. čo sa týka medicíny, je krásne ako sa snaží na probléme priživiť a urobila z obezity diagnózu, ktorú chcú „liečiť“. Pritom Viac ako 95% prípadov sa jedná o zlú životosprávu, ktorú keď upravíte tak pomaly budete zhadzovať aj hmotnosť (vedľajším účinkom bude zlepšovanie zdravotného stavu). Tých zvyšných 5% súhlasím si zaslúžia pomoc lekárov (ťažké sebaovládanie je skôr diagnóza).

 86. Ludia preberte sa a nežerte,žiadne tabletky vám v obezite nepomôžu,je to len chémia,súhlasím s pánom Veselím vo všetkom.Tý ktorý máte nádvahu si spomente aké úžasné je zaviazať šnúrky s pneumatikami,úplná paráda.Mne pomohlo,že som bol k sebe úprimný.

 87. Dobry vecer , ma vyznam uzivat nejaky kolagen? napr v prasku ,, financne to je dost nakladne takze nejaky mesiac dva neviem ci urobi zazraky.. Zaujima ma vas nazor

 88. zuzana kolagén sa v trocha odbornejšej literatúre už najmenej 10 rokov považuje za prevažne neúčinný nástroj. Predavači tvrdia že zlepší stav kĺbov, ale obávam sa, že výsledky nebudú primerané investícii. V prípade ťažkostí sa poraďte s lekárom, ten vám odporučí vhodnú liečbu. Na podporu by som skôr uvažoval o jedálničku, v ktorom bude čo najmenej mliečnych produktov či mäsa. To môže zmierniť mnoho zdravotných ťažkostí.

 89. naturally like your website but you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I will certainly come back again.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.