chudnutie-ako

Fitness recepty na chudnutie

Recept na chudnutie je jesť správne množstvo, správneho jedla v správnom čase. Znie to jednoducho a naráža to na jeden zákerný problém. Ten problém sa volá dunning-krugerov efekt. Čím menej o niečom človek vie, tým viac si je v tej veci istý. To sa po slovensky dá povedať že neviete, že neviete, že neviete. Ale poďme do kychyne. Hrubá chyba pri receptoch na chudnutie je tá, že ľudia si MYSLIA, že vedia čo treba. Začnú teda konať v dobrej viere.

Majú pocit, že na chudnutie treba jesť šaláty s jogurtom a najlepšie už nič iné. Alebo si myslia, že treba zrušiť všetko pečivo, ale pokračujú v pití ľadového čaju a neuvedomia si, že v ňom je množstvo cukru.

Jednoducho vynaložia energiu a námahu, ale chybným smerom. Potom majú zlé výsledky. Z toho si odvodia „nech robím čokoľvek, nedarí sa mi schudnúť“. Žiaľ, chyba je práve v tom, že robili čokoľvek iné, než to čo by fungovalo. 

Dnes je moderným slovo fitness. Preto všade nájdete recepty na varenie fitness jedál. Znie to skvelo.

 1. Predstavíte si niekoho super vyšportovaného, štíhleho.
 2. Aj vy tak chcete vyzerať. Pýtate sa, čo ten človek jedáva.
 3. Dúfate, že ak sa viac sústredíte na jedlo, budete vyšportovaní.

Takže asi tušíte, že nie. Ak chcete byť vyšportovaní, potom treba začať cvičiť. Na sto percent vám nepomôže, ak si kúpite a zjete nejakú fitness tyčinku!

Pod pojmom fitness sa teda rozumie schopnosť žiť efektívne a vyladiť pohyb spolu so stravou. Proste byť fit! To je presne ten životný štýl, aký tuční ľudia nevedú. Mimochodom jedlo v ňom netvorí tak zásadnú časť, ako to vyzerá v obchodoch. V obchodoch sa totiž predáva priveľa produktov, ktoré sa dajú jesť.

Lenže ak chcete chudnúť, tak časťou receptu bude aj pohyb, odpočinok, zníženie stresu a aspoň 7 až 8 hodín kvalitného spánku. To sú ingrediencie, z akých sa varí zdravie.

Pokiaľ vás zaujímajú fitness recepty na chudnutie, tak prvé čo robte je, že analyzujte čo chcete. Asi schudnúť. Potom radím škrtať. Nie hľadať cesty do kuchyne.

 • Fitness – čokoľvek čo začína týmto slovom je módne a radšej zbystrite pozornosť. Najmä v časopisoch a na rôznych weboch nájdete veľa receptov na varenie ktoré sa tvária zdravo, ale nepomôžu vám ani ku zdraviu, ani schudnúť.
 • Chudnutiečokoľvek určené na chudnutie vždy považujte za podozrivé. Rôzne diétne jedlá sú často chybne navrhnuté. Buď je tam veľmi malé množstvo jedla a vy potom hladujete, alebo je to jedlo nevhodne zložené. Dnes najčastejšie bez sacharidov. Obchodníci totiž tieto jedlá potrebujú predať tučným. Tuční o tom nič nevedia a riadia sa len (chybnými) pocitmi. Preto toľko produktov na chudnutie má nezmyselné zloženie – napríklad taký shake na chudnutie. Trocha bielkovín, trocha čudného tuku a veľa cukru. Prípadne aj kofeín. Mňamka, ktorá vám dodá podvýživu a kopu cukru.
 • Pozor na obsah príliš zdravých ingrediencií! Nebezpečné je aj skočiť na lep receptom ktoré používajú chronicky známe zdravé suroviny. Ovsené vločky, celozrnnú múku, pohánku a podobne. Ak totiž spravíte vyprážaný rezeň obalený v brézlach z celozrnného pečiva tak sa z toho jednoducho nestane fitness strava.

To sú najčastejšie pasce do ktorých človek môže spadnúť. Chceme sa stravovať zdravo, ale zároveň by sme radi jedli naše staré dobré obľúbenosti.

 • Ak upečiete koláč kde bude menej tuku a menej cukru ako prikazuje recept, tak bude zdravší. Ale tým sa ešte nestáva fitness potravinou vhodnou na chudnutie. Koláče proste pri chudnutí nejedzte a bodka.
 • Ak si vyrobíte smoothie zo zdravej zeleniny a ovocia, tak je to lepšie ako piť limonádu. Ale nie je to fitness recept na chudnutie. Keď pre nič iné tak preto, že rozmlátená štruktúra vlákniny už nebráni, aby cukor z ovocia prenikol do tela s rovnakou rýchlosťou, ako keby ste pili malinovku.

Preto je dobré, aby ste pri varení vždy vnímali, aké suroviny používate.

Fitness recepty a iné šalátové sebaklamy

Viete prečo v mnohých reštauráciách ponúkajú šaláty? Dokonca často za príjemnú cenu? Pretože sa dávno zistilo, že ľudia sa dajú dobre obalamutiť. Myslia asi takto:

 • Dal som si šalát. To je zdravé a podporí to chudnutie. Teraz si môžem dovoliť trocha hranoliek.
 • Tieto keksíky sú light s malým množstvom tuku. Môžem si dovoliť zjesť 2 balenia.

Jednoducho radi počujeme, že sme zjedli niečo zdravé. A keď už sme tak skvelo podporili chudnutie aj zdravie, tak teraz si môžeme niečo dopriať navyše.

Takto uvažuje veľa ľudí. Vy do tej pasce neskĺznite! Ak si dáte šalát, s vaším chudnutím to nespraví vôbec nič. Ak po ňom zjete hranolky, tak to už môže všeličo spraviť s vašim priberaním.

Nie je jednoduché navrhovať zdravé jedlá na chudnutie. Teda – je, ak rozumiete základom. Ukazuje sa však, že ľudia im nerozumejú.

Problém je v tom, že na chudnutie potrebujeme splniť niekoľko podmienok:

 • Variť s veľmi malým množstvom pridaného tuku.
 • Variť prevažne z nízkotučných a skôr fádnych surovín.
 • Do jedla potom pridávať len zdravšie formy tuku (orechy, olivový olej a podobné).
 • Málo soliť.
 • Vôbec nepoužívať cukor, med, sirupy.
 • Malé porcie.

Každý kto trocha varíte už viete, že to je v podstate šach-mat. Z toho sa veľmi ťažko vykúzli naozaj efektná strava, ktorá by bola tak dobrá, ako by vám pripravil šéfkuchár. Ten totiž môže pridať maslo, soľ, cukor… Vy ale nesmiete použiť ani len smotanu. Navyše šéfkuchár môže variť hodinu. Ale vy doma nechcete hodinu krútenia sa v kuchyni.

Pri príprave receptov na chudnutie teda asi vždy budeme robiť mierne výnimky. Aby jedlo bolo aspoň trocha dobré. Viete aké to je. Ak sem pošlem nejaký recept na varenie, tiež by som bol rád, aby všetci popadali na zadky a povedali si že to je skvelé jedlo. Ale čo ak robíme olovrant? To mám variť pol hodinu niečo, čo zjete troma hryzmi?

Preto sú ideálne recepty také jedlá, ktoré sa vlastne nevaria. Na 4 knäckebroty dajte po plátku tofu a máte hotové jedlo. V kuchyni oceníte, že varíte 2 minúty. Ale ako recept to nevyzerá najlepšie.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Preto veľa autorov ponúka fitness recepty obohatené o mnoho maličkostí, ktoré jedlo možno o trocha povýšia, ale zabijete tým pol hodinu.

Mne sa taký prístup nepáči. To sa oplatí ak čakáte hostí a chcete im ukázať že aj zdravá strava sa dá pripraviť zaujímavo. Ale v praxi viem, že aj tak nepresvedčíte. Tie blafy, ktoré mne po rokoch už celkom chutia by normálny človek zvyknutý na stravu od babičky proste nejedol.

Tip: Na fóre sa receptom venujeme, môžete tam tiež načerpať veľa inšpirácie, alebo sa podeľte o svoj recept. Možno vás zaujme aj téma „Pečenie alternatívnych chlebov“. Do všeobecnej známosti už vstúpil napríklad Ivov chlieb, či Kavkine žemličky. Prípadne môj Koktail recept na orechové mlieko s ovsenými vločkami. Alebo si pozrite niektoré voľnejšie fitness recepty, niektoré sa hodia aj pri chudnutí. Niektoré recepty nájdete aj na webe bibi.sk.

Pár príkladov jedál, ktoré sa vám môžu osvedčiť nielen účinkom na chudnutie, ale aj chuťou:

Recept na chudnutie totiž musíte ovládať teoreticky, nie len mechanicky zopakovať postup niekoho iného. A tak na týchto stranách síce nájdete aj recepty na varenie, ale nie sú to jedlá, ktoré musíte jedávať. Vymyslite si vaše vlastné.

Ak ste stučneli z toho dôvodu, že ste jedávali veľa a chutného, asi sa vám recepty na chudnutie príliš páčiť nebudú. Jedlá vhodné na chudnutie majú menej výraznú chuť. Málo sa solí. Ideme prakticky bez cukru. Pridáva sa takmer nič tuku. To všetko „oploští“ chuť jedla. V porovnaní z priemyselne vyrábaným jedlom sú to fádne jedlá. Niečo ako správny bojový plyn – bez chuti, farby a zápachu. (A neraz tieto jedlá vo vás uvoľnia plyny – viac, než bojové…) A to vás bude zvádzať, aby ste svoje už overené recepty na varenie postupne modifikovali. Ľudia sa často pokúšajú napodobniť nevhodné jedlá, použijú však na to „ľahšie“ suroviny. Namiesto smotany sa dá dať jogurt. Namiesto mäsa hríbiky. Každý pokus znížiť energetickú hodnotu jedla je cenný – je aspoň „malou kvapkou“.

Ale ak chcete začať chudnúť, hovoríme o úplnej zmene životného štýlu. Nie o „trocha menej“. Preto odporúčam: založte svoje staré recepty niekam do zabudnutia. Začnite variť iné jedlá. Nesnažte sa zmeniť svoj životný štýl tak, že budete simulovať ten starý, len s menším prídavkom tuku. To vám dlho nevydrží. Ak chcete zmenu, spravte ju. Musíte úplne opustiť vychodené koľaje, inak sa do nich zas vrátite. Na inšpiráciu teda môžete používať aj recepty iných, ale odporúčam vám: uvažujte o jedle. Použite energetické tabuľky a klikajte. Hľadajte kombinácie jedál, ktoré by vám mohli chutiť a zároveň majú priaznivé energetické hodnoty. Postupne si tak vytvoríte vlastné recepty na varenie. Vydržte s tým pár mesiacov a zistíte, že vôbec nemajú mdlú chuť. Časom si odvyknete od skvelých chutí dosiahnutých rafinovanými kombináciami tuku, soli, cukru a ochucovadiel. Verte mi.

Hovorí sa, že neexistuje diéta, ktorá by bola zároveň vhodná na chudnutie a zároveň chutná. To tvrdenie vám povie každý gurmán, ktorý skúsil krátkodobú zmenu životného štýlu. Jeho telo si nestihlo privyknúť na nové chute.

Chudnutie je dlhodobý proces. Obezita je chronické ochorenie. Nečakajte, že sa dá riešiť rýchlo. Prechod na novú stravu a iné jedlá trvá niekedy aj pár rokov. Kým si zvyknete na nové chute. Kým sa naučíte v potravinových obchodoch ignorovať tie tisícky dobrôt a hľadať tie desiatky použiteľných potravín. Kým sa naučíte bojovať s rodinou a známymi, ktorí vám budú tvrdiť, že máte jesť to čo je zvykom, to čo jedáva väčšina. Kým pochopíte, že ak väčšina ľudí u nás trpí obezitou a tak riadiť sa názorom väčšiny by vám škodilo…

Takže toľko na úvod sekcie „Recepty“. Pozrite sa, čo jedávame my, ktorí sme už pri chudnutí dosiahli nejaké výsledky. Pozrite si recepty na „nemastné & neslané“ jedlá.

Mali by ste si vedieť sami pripraviť jedlo tak, aby vám chutilo a zároveň aby malo správnu energetickú hodnotu. Vo chvíli, keď si také jedlo viete pripraviť, stávate sa nezávislí. Až potom si prezerajte recepty, ako varia iní, hľadajte tipy a inšpiráciu. Prípadne sa inšpirujte v tomto jedálničku na chudnutie. Tip: Pozrite si aj článok Čo na obed.

Napísal Miro Veselý

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

99 Odpovedí

 1. Mne sa osvedcilo jest jednoduche jedla,kde sa to lahko vsetko pocita. Napr.cottage+yogurt+slnecnica+ovsaky.
  Alebo:chlieb+sunka+zelenina.Alebo zjednodusena verzia
  zeleninovej polievky.Proste jednoduche kombinacie

 2. jarus .ahojte vyratala som si BMI a ono to napisalo ze mam odtialto vypadnut a utekat k lekarovi takze vidite ta bandaž by asi bola nutna hi hi

 3. hmm mnoo moje BMI nie je moc v norme…..ale sak mam male riyiko na umrtie hehe..ale nie sak chodim do fitka a snazim sa to nejako napravit uy mi skoncilo a vecerne jedenie…a som rada ze som s tzm prestala….uy mam 3 kg dole a velmi ma to potesilo-…..ahojte a inak suprova stranka je to….!!!!

 4. Zdraviim,
  ste ma riadne potešili touto strankou, asi ju precítam celu, dem si dať aj odmerať BMI. Do paže stále len jem a priberám, musím s tym niečo robiť, lebo to už nie je v poriadku. Ale ste ma povzbudili
  Dik ozvem sa niekedy

 5. prosim pomôzte mi niekto schudnut na boky meriam 152 a vazim 51 musim schudnut na 48 kg prosimmmmmm DAKUJEM!

 6. no ja mám výšku 174 a moja mama 180 napísalo nám to prilbližne rovnké výsledkyy lenže obidve máme rovnakú váhu…a moja mama o ktorej by som to fakt nepovedala je na tom lepšie ako ja…asi sa prepadnem…ale jej problém je v tom že veľmi radikálne schudla od stresu zatiaľ čo ja sa trápim na steperi :C

 7. poradte mi neviem ako mam zacat s chudnutim mam 36.rokov meriam 153cm.mam 80kg

 8. V jednoduchosti je krasa! Mam 20 kil navyse a prijala by som jednoduche recepty na zdravu vyzivu, aby som nemusela ratat, hladat, kalkulovat. Ako ucitelka – ekonomka by som to porovnala k studovaniu novely zakona /pochopim podstatu, iba ak otvorim povodny zakon a vsetky jeho novely/. Bez poznania energetickej hodnoty vsetkych druhov jedal a mnozstva dalsich zasad to asi nepojde. Riesenie je teda vo vydani „uplneho znenia zakona“, t.j. vseobecneho navodu „ako na to?“

 9. mari máš problém (20 kíl navyše) a chcela by si ho vyriešiť tak, aby si nemusela nič robiť (ratat, hladat, kalkulovat). V podstate chceš zadarmo niečo, čo ani neexistuje. Mám zlú správu. Úplné znenie zákona o chudnutí je dosť dlhý text, ktorý nestačí len prečítať.

 10. to zase niekto nenazrany chce zarobit na moletnejsich!!!! najprv reklama schudlasom a potom kupte si knihu-bezocivost!!! poradte a uverejnite recepty zadarmo-to by ste nedokazali-vsak??? skuste vytvorit stranku o chudnuti a nepytat si za to ani euracik-to by sa nemohlo stat.ja zarobim a ci niekto schudne alebo nie,to je fuk-len nech ja mam konto plne!!!

 11. helena plačeš na zlom hrobe. recepty aj úplný text knihy o chudnutí je zadarmo prístupný. nemusíš klikať na reklamy.

 12. ahojte ako tu citam tak niesom az taka ale chcela by som poradit ako by som sa mala stravovat nemusi to byt chutne ale aby to bolo pre moj zaludok site a pre kalorije malo :)

 13. helena, šup prečítať Články o chudnutí v zelenom políčku hore. Tie ti veľa ozrejmia a uvidíš ,ako sa treba stravovať. No a ako píšeš, že strava nemusí byť chutná, ale hlavne sýta. To by ťa veru rýchlo omrzelo. Práveže sa dá stravovať veľmi pestro, chudne, zdravo. Len musíš čítať. Inak na pravej strane hore máš Jedálniček na chudnutie. Mrkni do toho a sama uvidíš, čo všetko sa dá zjesť a ešte pri tom aj chudnúť. A nie je to žiadny „oblb“. Takto sa stravuje väčšina z nás a chudne. Práve mi nedostatočnom jedení sa priberá – jo-jo efekt.

 14. Ups, preklep. Tá odpoveď patrila zuzu. Ale vlastne aj ostatným, ktorí chcú chudnúť podľa tejto stránky. Mimochodom toto nie je žiadna diéta, ale spôsob zdravého stravovania.

 15. Ahojte,

  raz som schudla 12 kilo. Poviem vám ako. Videla som svoje tlsté telo v zrkadle pri skúšaní oblečenia a bolo mi do plaču. Tak som prestala jesť sladkosti, piť sladené nápoje a začala som jesť zdravšie. Nejedla som po 17 hodine aj to zabralo.

  Teraz sa o to pokúšam znova. Robím to ale inak kľudne sa najem aj po 17 hodine, ale ľahšie jedlá, cvičím 45 minú každý 2 deň. Hlavne som začala na obedy jesť šaláty aj s mäsom a ide to dolu. Sem tam si dám aj sladkosť. Hlavne že sa cítim perfektne a teším sa na to až raz budem mať svoju Top váhu. Držím vám všetkým palce.

 16. mne okrem jednoduchého jedla ide aj o sumu, kotrú zańho zaplatím,

  podľa môjho názoru sú toto veľmi drahé recepty a niekedy mám pocit že sa tu striedajú marketingoví manažéri potravinárskych holdingov – pri osloveniach dievčetá ja som dnes jedla cotídž, mocarelu lajt, acidko mi chýba už len značka firmy na spracovanie mlieka a mám chuť sa spýtať a kde je mlieko, ktoré normálne skyslo?

  pridajte prosím k receptom okrem kalorii aj cenu potravín a veľkosť balenia

 17. Nedá mi nezapojiť sa. Mozarellu som mala dnes prvý krát v živote – chutí úžasne a stála cca 20,– SKK – neviem čo je na tom také drahé, normálne menu v reštike by ma vyšlo cca 3,30 €…. no a môj obed stál asi tak jedno euro aj s paradajkou a chlebom….takže nemyslím, že je to drahé…takisto cottage stojí do 1 €…

 18. A ešte niečo…mlieko, ktoré skyslo by bolo fajn….ale od kravičky a nie z krabičky….skúste dať skysnúť trvanlivé mlieko…trvá to asi týždeň a potom smrdí ako tchor….no veru niet nad kravičku čo dáva normálne mliečko :))

 19. Ahoj Miro.
  Ak si toto prečitas mohol by si mi prosimta poradit? Chcel by som pribrat. Vážne. Chodim cvicit ale v poslednom čase nepriberam takmer vobec. Počitam samozrejme s tym že by som mohol pribrat aj nejaky tuk,nemusi to byt čisty svakl,nechystam sa na žiadnu sútaž.
  Ak by si mi vedel poradit bol by som raád.
  Ďakujem.

 20. Mikey poraď sa s profesionálnym osobným trénerom, tieto veci sú individuálne. nie je to môj obor. prípadne pozri sportujeme.sk tam by v diskusii mohlo byť viac rád na túto tému

 21. tato stranka je super, vela motivacie, receptikov atd. nie ako ista pani doktorka, ktora radi na istom webe v poradni o chudnuti, a na kazdu otazku odpoveda troma vetami o nicom a nazaver pripoji „kupte si moju knihu tam je vsetko rozpisane podrobne“ samozrejme kazdy v nej najde riesenie na svoj problem ci chce schudnut len z bruska, zbavit sa „prekyslenia“, celulitidy na zatylku alebo na predlakti.

 22. ahojte

  schudol som 45 kíl a myslím si, že to stálo za to, ale aj to, že ktomu jedinému mi pomohla moja pevná vôľa a silné sebazapretie ktoré som musel v sebe nájsť. a nestálo ma to veľa eur. čaute

 23. Ja osobne si vážim pána Mirka Veselého za to , že nemyslí len na zárobok ale uverejnil všetky informácie na tejto stránke aj pre tých ľudí ktorí si možno túto knihu alebo cd momentálne nemôžu dovoliť kúpiť…. fakt takých ľudí čo nehľadajú za všetkým len mamon je málo… dávam moje sympatie a už týždeň som na diéte a má to svoje čaro…. teším sa … dakujem Mirka

 24. Dobry den,prosim vas poradte mi ako ma drzat tu delenu stravu,neako konkretne rozpisat dni co sa kedy moze jest,aspon na tyzden aby som chytila inspiraciu a vedela som co z cim mozem kombinovat,vopred vsetkym dakujem

 25. Majulka,delenou stravou som sa stravovala asi 7 rokov,ale potom som prestala a pribrala som všetko späť-moja chyba.Je to ale super strava,cítiš sa veľmi ľahko a uvoľnene.Poradím ti kúp si knihu od Kožinkovej,napísala ich veľa ale stačia ti možno dve a sama sa musíš naučiť čo s čím jesť.Ona tam má aj tabuľky a za mesiac to budeš ovládať dokonale,čo s čím a kedy.

 26. ahoj, mne písalo že mám nadváhu 4 kg. Tak to sa pokúsim dať čo najrýchlejšie dole, inak Miro, dobrá stránka:)

 27. Ahojky mne vyslo že mam obvod pasu idealny ale že mam podla BMI testu 12podvahu idealna by mala byt 93 no … ja by som hlavne chcel vediet v čom sa nachadzaju bielkoviny a kolko (g) by som mal približne na den zjest nejakých ovesných vločiek + značku… ak by mi niekto poradil thak mi napiste Ďakujem :)

 28. Ahojte, ja som sa rozhodla pocitat KJ, ako metodu znizenia mojej vahy, skusala som uz vela sposobov, ale nic mi nezabera. Potrebujem dat dole aspon 10 kg. Chcela by som vediet kolko mozem denne zjest v KJ maximalne, ked idem do rezimu chudnutia ? Mam sedave zamestnanie. Dik za info

 29. Potrebujem poradit mam 169 cm a mam 60 kilogramov. Potrebujem schudnut do konca novembra aspon 7 kilo. A chcela by som vedet ako na to. Ved presne pred rokom som mala 50 a tu istu vysku :(

 30. Ahojte, neviem či je to vhodné práve pre túto rubriku ale mám pre Vás typ na dobré jedlo.
  Potrebujete: 5 ks cereálnych kaiseriek, mozzarelu light, čerstvé šamióniky nie zavarené, cibuľu a kukuricu.
  Postup: z kaiseriek orežeme vrch a celú ju vydlabeme, mozarelu nakrájame na plátky a spodok kaiserky vyplníme mozarelkou. Na kúsku olivového oleja opražíme cibuľku/ja to robím na teflonovej panvici aj bez toho oleja/, pridáme pokrájané hríbijky, kukuricu, kúsok mozerely a vnútro kaiseriek. Takto pripravenú zmes natlačíme do kaiseriek a na vrch každej položíme ešte jeden plátok mozarely. Dáme do rúry 190 stupňov a 15 minút necháme zapiecť.

  Je to veľmi dobré papaníčko

 31. Dobry podvecer,
  len vcera mi kamoska poslala link na Vasu knizku … uz som co-to precitala … najma recepty.
  Tak idem do toho … kedze uz cca 6 mesiacov POCTIVO cvicim 4 – 5x do tyzdna a schudla som len 2 kila :o(((((
  Som z toho velmi nestastna a frustrovana, tak verim ze tato zmena jedalnicka mi konecne pomoze zhodit tych 15 kil ktore ma tazia …
  Ale mam otazku – mozem pit nejaky alkohol?
  Myslim vecer 1 – 2 deci bieleho vinka …? Ci to je povolene

 32. Satanka vínko sa pri chudnutí určite nehodí. Nikto nič nezakazuje, kľudne si daj. Deci má energie tak asi ako veľké jablko. Tak neviem, čo sa ti viac oplatí jesť. Závisí na tom, čo povolíš sama sebe.

 33. Chcem poďakovať p. Veselému, pomáha mi jeho kniha ‚Chudnutie v sebaobrane ‚ . Mám za sebou nespočetné množstvo diét, stravovania sa podľa delenej stravy / samozrejme podľa literatúry / a účinok z nich je len jojo efekt. Takto som bojovala s nadbytočnými kilami asi 13 rokov úplne zbytočne. A musím podotknúť, keď som začínala s prvou diétou, mala som navyše len 4-5 kg, teraz je to 22 kg. Nikdy som sa neprejedala, ale stravovacie návyky som mala asi takéto: na ráno zo dve kávy, obed bol, ak mi zvýšil čas a jedla som po 16-tej hodine po príchode domov.
  Teraz sa snažím asi mesiac a váha ide dolu, aj keď nie tak rýchlo, ako by som chcela. Upravila som si celkovo životosprávu a dúfam, že natrvalo. A mojím skoro každodenným pomocníkom je vyššie uvedená kniha.

 34. Ahojte, chcem v prvom rade poďakovať Mirovi za super stránku. Jeho knihu som prelúskala za pár dní a donútil ma zamyslieť sa nad sebou. Mám nadváhu 35 kíl a to už ako 25 ročná. Takto veru ďalej nemôžem pokračovať!!!!!!!!!!!!!!!! :(
  Chcem žiť zdravo, no mám obrovský problém. Z mliečnych výrobkov /jogurt, kefír, tvaroh, samotné mlieko,…./ zvraciam, a pritom by mali byť dôležitou zložkou môjho jedálnička pri chudnutí každý deň (podľa knihy).
  Môžem zdravo chudnúť aj bez nich? Čím nahradiť tento výpadok bielkovín. Doteraz som si to vynahrádzala v podobe mäsových výrobkov, a to som teda dopadla veľmi zle.
  Ďakujem.

 35. angelika treba zistiť príčinu prečo zvraciaš, ale dá sa to nahradiť. bielkoviny získaš aj z vajec, tofu, mäsa. baktérie mliečneho kvasenia a probiotiká sa dajú papať v tabletkách, napríklad http://www.probiofix.sk/

 36. Ahojte chcela by som poradiť.. Mám 15 rokou.. výšku 162 a váhu 69… bolo to ešte horšie.. schudla som 7 Kg a som rada.. teraz cvičím podľa Cindy Crawford , ale stále mám problémy so stravou.. poraďte mi ako do leta schudnem aspoň 15 kg..Prosím.. Budem veľmi vďačná!

 37. Dobrý den Chcela by som sa opitat ..aké recepti su na Chudnutie..:Vážim 40Kg ale chcela by som aspon vážit tak 30 Kg.. ked niečo tak mi možte napisat na E-mail čo mám robyt z mojou postavou..Dakujém,za pochopenie

 38. ahojte, všetkým držím palčeky aby sa dopracovali k svojej vysnívanej a zdravej postavičke…

  Miro Teba by som chcela opýtať na Tvoj názor, po dvoch deťoch mám navyše asi 15 kg. pred mesiacom som zmenila spôsob stravovania a životného štýlu. cvičím 3-4 krát za týždeň. jem približne nasledovným spôsobom:
  R: grahamový rožok+nízkotučný syr+zeleninka
  D: ovocie
  O:normálna strava + zeleninový šalát, ….vynechala som údeniny, vysmážané a tučné mäso ….
  Ol: ovocie alebo zelenina
  V: biely jogurt alebo nízkotučný tvaroch s ľanovými semiačkami

  jem každé 3 hodiny, pijem 3 litre čistej vody, alebo čaju

  Mám šancu takýmto spôsobom zhodiť kilá, alebo treba ešte niečo zmeniť?
  ďakujem za každú radu

 39. nová pred mesiacom? tak to už musíš vidieť, či si opasok zaťahuješ pevnejšie. v zásade by niečo také fungovať malo

 40. Miro, cítim, že oblečenie je volnejšie… zaujímal ma hlavne Tvoj názor, pretože Ťa považujem za človeka, ktorý niečo dokázal a vie o čom píše… Ďakujem za odpoveď…

 41. Aleluja! Ono to fakt funguje. 9.marca som mala 70kg. Dnes 6.apríla 63kg. No dobre,pán Miroslav, uznám,že veľa. Niekedy som šla aj pod 5000kj na deň. Ale inak fungujem na princípe T-B-S: 50-100-150. Hlavne bez sladkostí! To som bolo presvedčená, že bez nich nevydržím. Asi tri dni som mala mierne závraty, ale tlak o.k., to sa len telíčko búrilo…
  Vďaka.

 42. empe s tak nízkym príjmom budete musieť niečo robiť, to bude dlho trvať. držím palce

 43. To bolo len semo-tamo,lebo nechutilo. Ale inak dodržujem pitný réžim, kóóópce zeleninky. A zistila som, že mám kľúčne kosti.:) Sorry za to aleluja, je pôst. A ozaj, čo papáme na Veľkú noc?

 44. empe čo by sme papali? to čo inokedy. zato že národ ide do sviatkov obžerstva neznamená, že aj my sa musíme buchnúť po pudilároch a nakúpiť somarín

 45. Manzel schudol 53 kg za 6 mesiacov, zacal jest male mnozstvo kazde tri hodiny a vaha isla dole. Samozrejme pitny rezim a nijako sa velmi nehybal. Mal dost velku nadvahu a tak ten tuk lahko „odtiekol“. Teraz je chudy, je stale pravidelne, pocita kalorie, vela beha, sportuje, hybe sa a citi sa super. Vsetky stare konfekcne velkosti XXXL vyhodil a kupuje si medzi normalnymi ludmi „L“ velkosti. Tesi ho to a motivuje. Pred rokom by som si to nepomyslela, ze to zvladne, vydrzi a drzi sa na idealnej vahe, uz viac ako rok. Vsetko chce zacat od hlavy, ta si musi povedat ze chce telo schudnut…vsetko je v hlave.

 46. Miro Veselý: jasné, že sa nechcem obžierať. Najprv som si nevedela predstaviť, že si nedám na Veľkú noc šunku, hrudku(z východu), plnku… ale čo, cviklu môžem.
  Nenápadne to zdravé podsúvam aj rodinke. Veď kto je šéf u nás v kuchyni?Ja! Tak čo navarím, zjedia. Na malom množstve tuku, minimum vyprážané, bez majonézy a pod.

 47. empe šéf kuchyne často vie ovplyvniť zdravie celej rodiny. držím palce nech sa zadarí

 48. Už mesiac žasnem, že to chudnutie až také ťažké nie je. Netrápim sa, nehladujem, v pohode som prežila dve kalorické oslavy bez toho, aby ma niečo veľmi lákalo. Fakt je to v hlave…
  Skúšam Vaše recepty, dobre sa pri nich zabávam. Šuštiaky na cenaku, z panvice vyskočené mäsko odkopnuté pod stôl. Super, páči sa mi to.

 49. 20.04.2011 som išiel na služobku do BA. Večer hovorím manželke, prines už letné nohavice a polokošele, k tomu sako a ide sa. Päť svetlých a jedny modré a nič, neoblečiem ani jedné. Sviatky som ešte pustil na voľno, dnes som sa odvážil, pomeral a už som prekročil porážkovú váhu našich sviniek.
  Výška 184, váha 130 kg, je na čase sa zamyslieť nad sebou. Dnes idem do lesa, ale peškom nie autom. Neskôr napíšem. Neplánujem žiadne drasťaky, iba použiť lepšie mozog.

 50. Michal 24 K tomu lepšie použitému mozgu je potrebné použiť aj tabuľky a váhu na potraviny. Aspoň zo začiatku.
  Fakt.

 51. Ďakujem milá empe. Skôr si myslím, je dôležitejšie reťazou opásať chladničku a na minimum zredukovať nákupy, ako je šumtička, slaninka, klobáska, mlieko, ako aj sladkosti. Kupovať čerstvé mäso, ryby…. a zamraziť to, aby sa to v noci nedalo pojesť.

  Hneď včera som si dal poriadnu lesnú túru, zapol som si RunKEEPER, aby som neoklamal sám seba, alebo aby som sa pred manželkou nechválil, že som prešiel 100 km. Ten mi ukázal, hoci som ho zapol neskôr, 2,6 km, pričom som sa vracal po rovnakej trase, tak treba násobiť krát 2. Prevýšenie možno do 200 m. Podľa prístroja som spálil 257 cal a niečo ako 2,39 avg.kph. Hneď večer som doinštaloval podobné aplikácie pre Android – Cardio Traine, GPS Essentials, SportsTracke, otestujem a napíšem. Človek musí mať pocit, že s niečím súťaži. Išiel som do lesa podvečer, ten vtáčí orchester bol pre nádherný a odskakujúca srnčia zver si určite rozprávala, že do lesa prišiel nový tvor z Afriky, lebo som fučal, ako hroch.

  Po príchode domov som nevládal ani do sprchy a koleno som riešil konskou masťou.

  Vitamíny riešim konzumovaním rakytníka v čerstvom stave, lebo ho mám zmrazený, Goji sušené, jablka domáce, ako aj zaváraniny – arónia, čučoriedky, čerešne a hrušky, biely jogurt s pridaním pomletého ľanového semena a tak podobné.

  Chuť a snahu momentálne mam, tak uvidíme ako to dopadne. Už dnes sa mi zdá, že som pochudol, no merať a vážiť sa budem až o týždeň.

 52. Iste, pohyb je veľmi dôležitý. Ale strava robí svoje. Ja sa oveľa viac nehýbem,/ chystám sa potom trošku popracovať na svalíkoch/ no pri kontrolovanom príjme mám za mesiac a pol o 10kg menej.

 53. Všetkých zdravím, no najmä Mira. Ešte som sa ani nepoďakovala za radu z januára ohľadom tých bielkovín, s ktorými mám problémy ako ich dostať do seba (tabletky sú super:).
  Všetkých váhajúcich chcem povzbudiť. Mirove informácie a rady naozaj fungujú. Iste, ide to s váhou dole len pomaly (u mňa cca 1 kg/týž.), ale lepšie pomaly ako nijako. Naposledy som písala 2. 1. 2011, a to som mala nepekných 92kg, no dnes po vyše 4 mesiacoch rozumnej stravy sa už môžem pochváliť, že som ľahšia o 17kg, t.j. mám 75kg.
  Aj keď som mala v prvý týždeň riadnu depku, že vraj žiadne sladkosti, no teraz mi už čokoláda vôbec nechýba, vynahrádzam si to v ovocí (aj keď maxim. 2 denne, ale je to ok).
  Všetkým babám, ktoré nebaví cvičenie iba kvôli tomu, že opakujú ten istý cvik aj 30x, vrelo odporúčam zumbu. Prvý mesiac po cvičení síce bolí celé telo, no teraz si tam dobíjam baterky. Endorfíny si robia so mnou čo chcú.
  Jojo efektu sa neobávam, pretože jedlo si naplánujem vždy tak, ako chutí mne. Ešte raz Miro ĎAKUJEM!
  Odkaz EMPE: Blahoželám k tým 10kg, no chudneš veľmi rýchlo. Daj pozor na jojo, pretože pri tak nízkom energetickom jedálničku nemusíš dlho vydržať.

 54. angelika. Áno, máš pravdu, teraz dodržiavam cca 6500 kj denne. Váha ide pomalililinky dole, ale neponáhľam. Cítim sa pri zdravej strave fajn. Odvtedy ma nebolí ani žalúdok, ani hlava. Zvykli mi robiť šarapatu. A čo za tbl? Pri podrobnejšom spočítavaní mi nejaké bielkoviny ujdú…

 55. Stretla som kámošku. Pýta sa, či držím diétu, že som tak schudla. Nie, vravím, len sa zdravo stravujem. A ona: Takže neješ? :) to je názor!

 56. Empe. Ide o to, že nemôžem dostať do seba vôbec, ale vôbec… mliečne výrobky. Tak sa snažím ako môžem, aby som ich spapala aspoň kde tu, ale aj u mňa to každý deň vychádza tak, že jem ich stále málo. Pre zlepšenie trávenia však teraz papám probiotiká v tbl. a tie mi veľmi pomáhajú.

 57. angelika. Ahá, tak to je, už chápem. Aby si mohla jedno, musíš druhé…

 58. No čo napísať?Tiež bojujem,a kg zhadzujem.Viete aké je to jednoduchá? az sa sama čudujem,ale vážne zaberá,Nikdy som nedávala zmysel tomu, že stravovať sa pravidelne,ale iba do polosyta.Naučil ma to manžel,lebo on žije zdravo.Takže jedávame 5krát denne,ale veľmi veľa zeleniny čerstvej ku všetkámu.Nechcem klamať,ked poviem že to ide velmi ľahko,prvy mesiac som som až 6kg zhodila, bol to sok na moje telo, ale výborný,lenže samozrejme nie je to bez pohybu, ale žiadná námaha, iba chodenie do kopca,je zvláštne, lebo už nikdy necítim hlad,skor som stále sýta,Ale chce to pevnu volu, tak veľa šťastia

 59. Ahoj všetci. V nedeľu padlo u mňa velmi závažné rozhodnutie, ked som robila poriadok v šatníku a išla som si obliecť rifle, ktoré som normálne nosila na jar, teraz som ich síce zapla, ale tá pneumatička:-) nad pásom, znusila som sa sama sebe a to nehovoriac o tom, že ked si idem niečo kúpiť na seba, tak istotne všetky zrkadlá v skúšobných kabánkach skreslujú – samozrejme k horšiemu. Takže: naklikla som sa na túto fantastickú stránku a dva dni skoro som ju lúskala, ale s tým, že už v nedeľu som naštarotvala iné stravovanie. Zároveň som bola včera vo fitku, kde som si predplatila rok cvičenia – just – aby ma to štvalo, kolko peňazí som vyvalila – idem oddnes cvičiť na takých prístrojoch – je to iba pre baby. držte mi palce, budem postupne oznamovať, ako mi to ide.

 60. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať: raňajkujem hrsť orechov a hrsť kukuričných lupienkov zmiešaných jogurtom, je to zdravšie (lepšie na chudnutie) ako krajec obyčajného chleba (popríp. cereálneho rožka)?
  Snažím sa schudnúť (snažím sa jesť 5x denne, sladké napr. bebe keks len doobeda a ovocie do 15.00 hod., len obed niekedy neovplyvním, napr. keď je navarené tak to zjem), myslíte, že mám šancu? Chcem k tomu pridať aj šport (plávanie aspoň 1x týždenne, bicyklovanie, nejaké brušáčky)

  Ďakujem za odpoveď

  Lucia

 61. culi ja by som poradil daj si tak mesiac čas. načítaj pár kníh o výžive a potom začni pracovať. bebe kekse nemajú opodstatnenie, to je jedlo vhodné pre menšie deti. jedlá treba skladať na váhu, nie do hrstí a prerátať v energetických tabuľkách.

 62. Na úvod len toľko, že som strašne vďačná tejto stránke a jej realizátorom, že nezištne sprístupňujú informácie, ku ktorým sa človek dostane hrozne veľkými obkľukami alebo minutím značného obnosu peňazí. Klobúk dole :)) No a teraz môj prípad. Mám 21, za tri mesiace mimo Slovenska (študijný pobyt Erasmus) som pribrala (ne)uveriteľných 10kg, čo mi pošramotilo zdravie, sebavedomie i psychiku. Povedala som si stop, naštudovala túto stránku, vypočula si online prednášky, odmietla sa stravovať podľa portugalských návykov a idem pekne skúšať jeden recept za druhým, počítať a dúfať, že kilá pôjdu dole tak rýchlo, ako som ich nabrala. Už za prvý úspech považujem môj dnešný nákup, kde som namiesto sladkostí nakúpila zeleninu a našla i ľanové semienka.
  Mám ale jednu otázku, aký máte názor na sójovú omáčku? Naučila som sa ju dávať skoro do každého jedla, či na mäsko aj šalát…mala by som ju tiež úplne vylúčiť?

  Ďakujem :)

 63. AHojte vsetci, ja som sa len teraz dostala k tejto stranke a chcela by som aj ja zacat chudnut, poviete mi navod nato a co kedy mam jest??? dakujem:-)

 64. Ahoj. Aký máte názor na kváskový chlieb?Nie je to lepšia alternatíva ako chlieb upečený z klasického droždia?Ďakujem

 65. Podľa mňa je lepší, ale na výrobu kvásku sa treba sústrediť a aspoň mne sa to neoplatí. Je to zložitejšie na prípravu.

 66. Ďakujem za odpoveď.Ja mám jednu známu, čo ho vyrába, len si ho musím potom „prikrmovať“. :-))

 67. Ahoj! mám jednu velmi komplikovanu otazku :D. ako si zistim kolko by mal byt moj denny prijem kJ aby som zacala chudnut, s malou dusickou pisem pirklad ze 1 kg za tyzden? v tom BMI vypocte to sice vyhodilo hodnotu, ale taku ako mam dodrziavat ked prave nechudnem. o kolko mam znizit prijem z povodnych 9740 kJ podla toho BMI…

 68. Dobrý deň.Pečiem si chlieb podľa Vášho videonávodu,čiže surovín mám presne tolko koľko Vy vážite.Len môj chlieb je úplne iný.Je lepkavý,akoby nedopečený,pečiem ho takisto v domácej pekárni 3,5 hodiny.Je aj taký nízky,mne chutí,ale nie je to ono…Môže to byť tým,že používam inú značku celozrnnej ražnej múky?Kupujem nie BIO ,ale obyčajnú z Tes.. Čo robím zle? Ďakujem.. P.S.Ešte používam sušené droždie Alnatura z DM droger…

 69. … :-))samozrejme,že surovín je toľko ,koľko ste navážili vo videonávode :-)),nie koľko vážite Vy:-))…

 70. Kuriatko ak kalkulačka vyrátala iba hodnotu pre nechudnutie, tak nechudnite. Tak rýchle tempo chudnutia ako kilo za týždeň je opodstatnené v prípade, že niekto je obézny. Ak máte len veľmi malú nadváhu, tak stravu neškrťte. Jedzte primerane veku a radšej viac cvičte podľa zásad uvedených v sekcii šport.

 71. Miša ľutujem, neviem. Ak máte pekárničku na iné množstvo chleba tak bude treba množstvo surovín zmeniť. Iná značka múky by nemala mať nejaký vážny vplyv. Skôr je cesta priveľa.

 72. mirko-k tomu videu….to ako si myslel ze ked mame menzes mame prijmat o 1000 kj viac? u mna je to celych 7 dni,nezacnem priberat ked kazdy den navysim 1000 kj naviac? a velmi dobre je aj to videjko o bandazi zaludka.vies to podat jednoducho a zretedelne.tesim sa na dalsie.dufam ze este nejake budu

 73. mandarinka ďakujem za milé ocenenie. k menzes: tip desať v článku https://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut/tipy-chudnutie/ tam som to popísal. v období menštruácie sa v ženskom tele odohráva výraznejšia aktivita na hormonálnej, ale aj telesnej úrovni a to inými slovami znamená že viac práce spotrebuje viac energie. preto je dobré navýšiť jedlo prevažne o bielkoviny a to možno už aj nejaký ten deň vopred. 1000 kJ nie je tak veľa, nebude sa z toho priberať. ale je to dosť na to, aby telo nežiadalo sladkosti. hlavne pozor na váženie – pri menštruácii je váha vyššia, pretože v tele je viac zadržanej vody. takže mnoho žien sa zľakne a dokonca priškrtia príjem stravy aby tú váhu „dohnali“. tým idú do ešte tvrdšej podvýživy a o to brutálnejšia chuť na sladkosti. pritom práve z tých sladkostí sa oveľa ľahšie bude ukladať zásobný tuk. takže pri menštruácii rovnako ako počas choroby: telo míňa energiu aj keď nejdete na tréning. treba jesť.

 74. dobry den mirko,mala by som 2 otazocky na vas.hovori sa ze semiacka je pred jedenim dobre pomliet,ako je to ke si peciem chlebik a dam ta semiacka nepomlete?su nestravitelne aj ked sa upecu? a este jednu,ohladom probiotik probiotik probiofix.ako ich uzivate vy? ja si ich davam s jedlom tak ze ich rozkusem-chutia mi-no neviem ci je to tak v poriadku.dakujem vam za vase rady,uspesne chudnem a neskutocne vyuzivam vedomosti ktore som tu nadobudla,patri vam srdecna vdaka mirko

 75. marta semiačka majú tvrdý obal, takže ak ich nepomeliete, väčšina sa nevyužije. Iba tie, ktoré rozhryziete. Čo sa týka probiotík, tak pokiaľ viem, probiofix by sa veľmi hrýzť nemal. Ten prášok je určený na to aby sa v kyslom prostredí žalúdka obsah nepoškodil. Neviem či je to riešené tak že kapsula sa rozpustí až v čreve, alebo je to ošetrené inak. Sypaním do jedla tak môže dochádzať k oslabeniu probiotických baktérií – neviem, v tomto sa nevyznám. Napríklad Nutrolin B sú spóry a tam je v poriadku ak sa nasypú do jedla, vydržali by aj varenie.

 76. zdravim Miro,
  ja som sa dostala na tvoju stranku vcera uplnou nahodou, tak som si ju pozrela a je super. Chvalim, logicky vysvetlene a clovek hned vie kde robil chybu…uz chapem preco mam po celodennom hladovani nenormalnu chut na vecernu slaninku a sladkosti…rychla energia….
  ale chcem sa opytat, kde by som mohla stiahnut Vasu knihu, myslim v ktorej casti…akosi som ju nenasla. Tiez by ma zaujimali recepty, ktore tu nie su. Je tu len link, ktory ale nefunguje…hm…ci? zle pozeram? dakujem a fandim Ti

 77. Miro chcel som sa opýtať, keď mám na mrazenej zelenine napísanú EH brokolice ako – B3, S2, T0, 110kj a na stránke je napísané B3, S5, T0, 107kj čím sa skôr riadiť? resp. mohla brokolica procesom mrazenia stratiť toľko sacharidov?

 78. veľmi ťažko sa mi čítajú tieto komentáre pretože celý život bojujem s obezitov dnes mám 67 rok.som 4 roky po operácii hrubého čreva-rakovina a ešte sni dnes sa mi nedarí schudnúť, práve naopak pribem.Počas chemo ssa mi podarilo pribrať 15 kg čo som bola rarita.všetky diety,všetká rácio váživa mám ju v malíčku má na mňa opačný efekt.Požívam tofu,brokolicu,sojové kocky miesto mäsa,nič nesladím doslova nenávidím sladke naopak milujem citrńy a všetko čo je kyslé.Preto už dnes v mojom veku keď čítam všetky tieto rady ako chudnúť, ktoré som aj vyhľadávala a napokom som sa dopracovala k rakovenine hrubého čreva.Dnes mi jeden dokto povie treba schudnúť a iný mi povie aspom sú zabalené tie zlé bunky ktoré by mohli metastázovať.Preto uvažujemkde asi som robila chybu takto isto som trápila celý život ako čítam a kde som sa dopracovala.Aká bola chyba???????????

 79. magdalena nedá sa asi určiť, kde bola chyba. Onkologické ochorenia môžu vznikať z mnohých príčin a môže nimi trpieť aj človek čo sa celý život stravoval ukážkovo a zdravo. Pri zlej strave, strese a obezite je, žiaľ, oveľa vyššia pravdepodobnosť vzniku rakoviny. Ak celý život bojujete s obezitou, je to pravdepodobne dôsledok zle volenej stravy, o tom by ale mohol hovoriť skôr lekár, ak nemáte iné zdravotné ťažkosti. Dnes, ak už rakovinou trpíte, je naozaj ťažké určiť čo ďalej, o tom by ste mali nechať rozhodnúť lekára. Rady z internetu vám skôr ublížia, ako pomôžu. Ak sa vaši lekári nevedia dohodnúť, poraďte sa s ďalšími lekármi, napríklad v akv.sk

 80. Potrebovala by som mat niekoho takeho ako si ty pri sebe….dodat podporu a silu

 81. Ahoj, chcem sa opýtať je vhodné na večeru jedávať zeleninové polievky – aj keď tam je 1 či 2 zemiaky pre zahustenie?

 82. Evita na zeleninových polievkach nevidím nič zlé. Trocha zemiakov je určite v poriadku. Skúste pár dní a uvidíte výsledky. Ak by to nefungovalo, budete to riešiť. Rozvarená zelenina a zemiaky môžu byť niekedy trocha rýchla energia, ale nerátam, že by to bol problém.

 83. Dobrý deň pán Veselý, veľmi sa mi páči Vaša stránka, mi už dlhší čas celá rodina bojujeme s obezitou a snažím sa teraz dodržiavať Vaše rady píšem vypočítala som si na Vašej stránke optimálny kalorický a výživový príjem na chudnutie 1984 kcal denne, ale problém je že sa mi ho nedarí dodržať, lebo si píšem aj kalorický výdaj, teda aktivity, ktoré som cez deň uskutočnila, pridala som stacionárny bicykel aj prechádzky s odporúčanou tepovou frekvenciou okrem bežných domácich prác a nedokážem toľko zjesť aby som sa dostala na odporúčané kalórie a množstvo živín. Prosím Vás o radu, Podarilo sa mi zatiaľ schudnúť 2 kg, 4 cm v páse a 2 cm v bokoch za 21 dní. Za skorú odpoveď veľmi pekne ďakujem. Veľmi Vám fandím.

 84. Eva chudnutie vám ide celkom príjemným tempom, takže ak úplne presne nedodržíte stravu, asi to nebude problém. Ak sú jednotlivé živiny ZHRUBA podobné, ako by mali byť, je všetko asi v poriadku. Ak ste dali 4 centi z pása a 2 z bokov, zvyčajne je to signál, že sa vám darí chudnúž presne tak, ako treba. Viem, popri rôznych reality show sa to môže javiť málo, ale chudnutie do 4 kilá za mesiac sa zvyčajne považuje za optimálne a aj maximálne tempo. Takže žiadne starosti, asi to robíte výborne. Držím palce. Potom dajte vedieť, ako to pokračuje.

 85. Dobrý deň,
  Volám sa Heda, mám 62 rokov. Z chorôb: hypo funkcia štítnej žľazy..užívam L thiroxin
  Vysoký cholesterol liek Tulip
  Mám umelý bedrový kĺb
  A nakoniec rakovina prsníka od roku 2016
  Od ukončenie chemo a ožarovania užívam hormonálne lieky 2 roky a ešte 3 roky budem.
  Od minulého roku som pribrala 10 kíl napriek tomu, že od jari až do neskorej jesene-kým počasie dovolí robím denne 20 až 25 km na bicykli. Ale mám rada sladké aj keď pri tom onko ochorení by som nemala nič sladké jesť, to viem ale nejde mi to prestať…budem Vám nesmierne vďačná za každú radu, už sa do ničoho nevmestím?
  Ďakujem vopred
  S pozdravom

  Hedviga

 86. Hedviga asi najťažšie je hľadať motiváciu. S toľkými zdravotnými ťažkosťami ste si asi prežila svoje a jedlo môže hrať úlohu akejsi útechy stojacej proti tomu všetkému. Ktovie. To že športujete je výborné, no ak cieľom je strážiť si hmotnosť tak veľmi správne píšete, že sladkosti sú tým najhorším problémom. Len ako sa ich vzdať, to je ťažké. Určite trocha pomôže ak zjete viac zeleniny aby ste boli sýta. Niekedy sa dá jesť jedlá s chuťou osladenou pomocou stévie. Plus zabojujte aj so svojou svoju vôľou. Tam niekedy pomôže, ak to čo škrtnete zo sladkostí vrátite v inej forme – iný zdroj radosti. Nuž a pre istotu: niektorí ľudia pri snahe schudnúť idú na veľmi nízky príjem komplexných sacharidov. Obmedzia prílohy a chlieb a výsledkom často sú šialené túžby po sladkom. Takže vyvážené živiny v strave. To by malo byť dobré aj ako strava podporujúca dané ochorenia. Pozrite si knihy doktora Bukovského, je tam veľa tipov, ktoré môžu byť užitočné.

 87. Dobry vecer Mirko do teraz som schudla 10 kg uz 2 tyzdne stojim na vahe zacala som jest viac masa asi by som mala ubrat. Objednala som si tvoje knihy a chcem ta poprosit o zalozku s chili paprickami ak sa da uz sa tesim na citanie dakujem.

 88. Alka podľa váhy je ťažké určiť čo sa deje. Ak ste začali jesť viac, tak môže byť chyba aj v tom. Určite odporúčam mäso jesť čo najmenej sa dá a červené mäso je lepšie škrtnúť úplne. Budem držať palce. Čo sa týka záložky, ešte sa skúsim dohodnúť e-mailom, Ľubka má teraz pripravenú sériu záložiek s hruškami. Ale určite nie je problém aby namaľovala aj čili.

 89. Dakujem bola by som rada za papricky lebo mylujem chili a cervenu farbu . Mozno aj jem vela orechov .A kedy asi mam cakat zasielku. Rychlu chodzu dodrziavam kazdy den diky za odpovede tesim sa.!

 90. Alka orechy sú vynikajúca potravina aj pri chudnutí. Žiaľ, sú mastnejšie, takže priveľa ich zjesť nemôžeme. Odporúčam ale jedzte jedlá s čo najmenším obsahom tuku – suchú ryžu trebárs a tým „ušetreným“ tukom vám vznikne „miesto“ pre jedenie orechov. K zásielke: podrobnosti môžeme doriešiť e-mailom. Keďže ste si knihy objednala v sobotu večer, skôr, než pondelok sa to podať nedá. Takže asi to príde v utorok. Najneskôr v stredu.

 91. Oh my goodness! an incredible article dude. Thank you Nevertheless I am experiencing challenge with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss drawback? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

 92. Usually I don’t read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice post.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.