BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Kurz chudnutia

Motivačný kurz chudnutia som zasielal od roku 2012 do jesene 2022 e-mailom. Teraz ho tu nájdete ako sériu článkov, ktoré so môžete priebežne prejsť priamo tu na webe bezplatne.

Dôvodov, prečo som e-mailový kurz zrušil je niekoľko. Hlavný dôvod zrušenia je, že väčšina prihlásených účastníkov žiadny e-mail nenašla - služby ako Gmail totiž podobné e-maily ukrývajú do priečinkov "automatické", alebo "reklama". To si mnoho ľudí ani neuvedomuje. Mnohí mi potom písali a sťažovali sa, že som im neposlal niektoré diely kurzu, alebo prečo kurz nechodí vôbec. V takej situácii som sa rozhodol túto bezplatnú službu zrušiť a kompletný text nájdete v tejto sekcii.

Obsah kurzu - jednotlivé diely budem pridávať postupne.

 1. Týchto 6 vecí si pripravte pred štartom...
 2. Odhaľte príčiny, prečo ľudia tučnejú
 3. Najlepší pohyb, ktorý môžete robiť je...
 4. Nebojte sa jedla, ale hladu!
 5. Začnite zeleninou a obezita skončí
 6. Nebojte sa sacharidov, ale cukru
 7. Bielkoviny a tuky v strave
 8. Čo jesť pre zdravie i štíhlu líniu
 9. Dnes 2 témy chuť jedál a alkohol
 10. A už zas ten šport...
 11. Formuje vás to, čo robíte často!
 12. Deň 10 Aké máte výsledky
 13. Kontrola zdravia po prvých dňoch
 14. Automatický návrh jedálnička
 15. Triky, akými zvládnete manipulátorov
 16. Spúšťače správneho konania
 17. Viete čo oslabí pevnú vôľu
 18. Ako sa zbavíte bolestí chrbta
 19. Posledný diel kurzu chudnutia

Mnoho účastníkov kurzu už za prvých 10 dní schudlo. Možno aj vás prvý úspech naštartuje.

A mimochodom... Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

Kurz chudnutia využíval e-mail iba ako pripomínač – pripomína vám zámer schudnúť. Veľa ľudí zabudne, že chcú niečo so sebou robiť. E-mail vám denne pripomenul aby ste si o chudnutí niečo prečítali (fixácia na tému, fokus – zameranie pozornosti). Ak dodržíte odporúčania, schudnete. Ak ich nedodržíte, vďaka zápisu budete vedieť, prečo ste neschudli a čo vám robí problém.

Prajem vám úspech

Aj najdlhšia cesta sa však začína malým krokom. Ten prvý ste práve absolvovali, ak ste si prečítali tento text a rozhodli sa skúsiť to. Držím vám palce, aby ste o 10 dní boli ľahší a spokojnejší so sebou, ako dnes. Uistite sa, či chcete ísť do toho.

Miro Veselý.

Prečítajte si reakcie účastníkov kurzu

Po desiatom dni kurzu občas vyzvem účastníkov, aby sa podelili so svojimi výsledkami. Môžete si pozrieť, aké mávajú iní ľudia priemerné výsledky. Porovnáte tak, či sa darí aj vám. Je tu len zlomok z reakcií, ktoré mi medzitým prišli. Nejde mi o to presviedčať vás - veď kurz je (naozaj) zadarmo. Skôr môžu do vás vliať nádej, že schudnutie je možné. Budem rád, ak vás to zmotivuje - presne to je to, prečo som kurz pripravil.

Mená uvádzam iba krstné. Chudnutie je osobná a dôverná vec.

Mária

Srdečne Vás zdravím, Miro a želám pekný večer !

Mailový kurz sa skončil, tak poďme trochu bilancovať. Tesne pred jeho začatím som sa cítila veľmi zle, mala som problémy s akoukoľvek malou námahou a pohybom. Všetko išlo s bolesťou. Za posledných 5 rokov som absolvovala niekoľko operácií (koleno, hallux, 2x krčná chrbtica) s následným minimálnym pohybom a maximálnym apetítom. Žalúdok mám zdravý. Pribrala som takmer 25 kg a "vypapkala" sa na "hanbyhodných"117 kg.

Bolo mi jasné, že potrebujem schudnúť, no odrádzala ma skúsenosť s M****** diétou, N***** dietou, pri ktorých som síce rýchlo schudla, ale ešte rýchlejšie kilá nabrala späť a úplne najrýchlejšie som vyčistila peňaženku až na dno, lepšie ako Savo.
V dietách sa točili dokola stále tie isté jedlá takže už len pri spomienke na ne ma striasalo. Sklamaná a znechutená, nevedela som sa odhodlať znovu začať.

Začali problémy so srdcovým rytmom, tlakom. Vyšetrenia, Holtery, soná srdca - bez nálezu... až sme s kardiologičkou skonštatovali, že tie problémy spôsobuje môj reflux. Pri mojej nedisciplinovanosti som sa tak zo dvakrát denne "nahádzala" koľko to dalo a čo to dalo. Bez obmedzení.

Tak som pred tými dvoma týždňami, na návšteve u priateľov, ako som sa tak "sunula" ako tank povedala, že buď schudnem, alebo umriem. Tá druhá možnosť sa nikomu z nás nepáčila, tak mi spomenuli, že ich známy schudol s Mirom Veselým 17 kíl. Ešte v ten istý večer nasledoval telefonát s tým šťastlivcom, ktorý mi odporučil Vašu knihu Jedálniček na chudnutie, ktorú som si hneď v ten večer objednala. Prihlásila som sa na e-mailový kurz chudnutia, no, a potom už to nabralo rýchly spád. Kompletne som vymenila obsah chladničky a pustila som sa do jedenia! :-)

Nepodvádzala som, nebavilo by ma to. Začala som jesť pravidelne každé 3 hodiny ( s pripomienkami v mobile ) Jem to, čo mám rada, som sýta, dbám na pitný režim, viac sa hýbem, cítim sa úžasne. A chudnem!!! Všetko, čo robím má úžasnú logiku a je to také jednoduché!...

Stratila som z pása neuveriteľných 7 cm! a z váhy ide dolu štvrté kilo. A som stále najedená a spokojnučká ako bábo. V nedeľu idem na kurz cvičenia SM systému a teším sa naň.

Čo na záver. Toto istotne nie je môj posledný e-mail a budem vďačná za každú Vašu radu. Sú tak pozitívne a triezve!...

Zo srdca ďakujem za to, že ste mi pomohli odhodlať sa a vykročiť.
Prajem Vám zdravie, pohodu a radosť z dávania

s úctou
Mária

Viera

Dobrý podvečer, pán Veselý, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vaše veľmi cenné rady, ktoré som od Vás obdržala počas e-mailového kurzu chudnutia a morálnu podporu v boji s nadváhou, čím ste sa samozrejme stali jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Je obdivuhodné, že celkom neznámy človek, sa rozhodol nezištne pomôcť. Dnes sa to nevidí často. Veľmi si to vážim. Každá Vaša rada má logické zdôvodnenie, čím som sa naučila "komunikovať" so svojim telom. Presvedčila som sa, že chudnúť sa dá iba sebadisciplínou a zmenou životného štýlu a to bez stresu a hladovania!!!

Vaša snaha by však vyšla nazmar, keby fungoval iba vysielač bez prijímača ;-) Takže, vďaka Vašej podpore sa mi podarilo za obdobie od 23. júla 2018 do 6. septembra 2018 schudnúť 4 cm z obvodu pása a 5 kg z váhy, za čo Vám veľmi pekne ďakujem. Samozrejme, nie sú to konečné čísla. S radosťou pokračujem ďalej.

Želám Vám všetko najlepšie, veľa zdravia, Viera

Barbora

Od detstva mám rada pohyb, no skomplikovala mi ho reumatoídna artritída, ktorú diagnostikovali v čase, keď som navštevovala základnú školu. Bolo mi nasadených množstvo liekov, tie zavodňovali, ručička na váhe stúpala. Zhodiť prebytočné kilá bolo problematické, keďže som bola obmedzená v pohybe. Skúšala som množstvo diét, no nezabrali. Skôr ohrozovali moje zdrave, boli náročné hlavne na pohyb. Jedného dňa som na internete natrafila na  Mirka Veselého. Pri pohľade do zrkadla som sa vždy rozplakala. Už to neboli ženské krivky, ktoré priťahovali mužské pohľady. Práve naopak, telo „zdobili“ nepekné „fáldy“. Nádej ma neopúšťala, sadla som si k počítaču a napísala mail Mirkovi, o ktorom som sa dočítala na internete. Bol posledná nádej. Vymenili sme si pár správ, v ktorých ma oboznámil so zdravým spôsobom života. A cesta k štíhlemu telu sa začala. Už po mesiaci som videla výsledky, po dvoch si ich všimlo aj okolie. Nielen váha klesala, ale aj zdravotný stav sa mi lepšil. Hladina krvného tlaku sa ustálila, reuma ustúpila do úzadia, bolesti hlavy vymizli. Začala som doma cvičiť s ľahkými váhami, každý večer behám rýchlochôdzou 6 km a cítim sa skvelo.

Simona

Zbožňujem takých ľudí čo pomáhajú zadarmo :) v dnešnej dobe je to priam neuveriteľné.

Peter

Mám 43 a 20 kg nadváhu, potvrdzujú sa Mirové slová, že človek, ak sa nestará o stravu postupne priberá, čo je môj prípad. Jedol som 2 max. 3 krát denne. Knihu o chudnutí som si kúpil už pre rokom, ale inšpiroval ma až tento kurz. Síce som s knihy vyčítal pár receptov, ako nepiť sytené vody a čo je GI. Po 10 dňoch som zhodil 2 kg. a 1 cm v páse a bokoch, čo je dôležité nikdy som nebol hladný a jedol som iba čo mi chutí. Upravil som si trocha Mirové pravidlá – jedlo 8,11,14,17 hod. posledné buď ovocie, alebo jogurt, vždy prvá zelenina, mäso skoro každý deň, chleba si pečiem sám s celozrnej múky, jogurty plnotučné ochutené, 3 až 4 litre vody z vodovodu aj so sirupom, nebojím sa dať si občas koláčik, takže vidíte, že žiadne hladovanie, jem chutné jedlá, takže táto dieta je dlhodobo udržateľná. Za mesiac som schudol 4 kg., ale čo je dôležitejšie vždy som sa cítil nafúknutý a plný, v súčastnosti tento pocit zmizol, taktiež som mal zvýšený krvný tlak, ktorý sa bez liekov vrátil na hodnoty aké som mal v 20 rokoch. Odporúčam každému.

Simona

Mam 25 rokov a dnes som sa po ukonceni 10 dni odvazila a odmerala. Hlasim minus 1,60 kg a v pase minus az 5 cm. V bokoch je to len minus 1 cm, na stehne nic, no dufam, ze sa zacnem hybat spravnym smerom vo vsetkych partiach tela. Moje vazenie mi vyslo, bohuzial, na den tesne pred ocakavanou menstruaciou, ale aj tak mam radost a pokracujem. Rady z kurzu som sa snazila dodrziavat co najpresnejsie, ale ako kazdy, aj ja som mala zopar vynimiek. Najhorsie je pre mna dodrziavat vikendy a to mnozstvo zeleniny… ale pokracujem dalej, uz mam vytlacene “kontrolne” harky na dalsie dni dopredu, takze sa v nich bude fajkat o 100-200 ;o) Budem informovat o priebeznych vysledkoch a ako sa mi dari preniknut do tajov zdraveho stravovania…. A posledna vyrazne pozitivna sprava pre mna je, ze som si konecne normalne nastartovala pravidelne chodenie na toaletu, dlho som s tymto priblemom bojovala a nevedela som si dat rady, no teraz sa nesthim cudovat, ako krasne to po Mirkovych radacg funguje…. DAKUJEM a drzte palce ;o) aj drzim vsetkym! Dokazeme to!

Jana

Dobry den, za 10 dni dodrziavania pravidiel mam na vahe o 1,2 kg menej a pas o 2 cm uzsi. Som rada , ze som sa prihlasila do e-mailoveho kurzu .Precitala som si aj vasu knizku o chudnuti, mam ju sice uz par rockov , ale az teraz nastal ten spravny cas na chudnutie a na zmenu zivotneho stylu. dakujem.

Ing. Zuzana

Práve dnes som ukončila 10-dňový emailový kurz chudnutia, za 10 dní sa mi podarilo schudnúť viac ako 2 kg, a 2 cm aj z bokov aj z pásu. Je to úspech. Ako som sa začala riadiť vašimi radami, pravidelne jesť, pravidelne piť, pred každým jedlom jesť zeleninu, šport a relaxácia, tak váha ide celkom slušne dole. Začala som sa tým zaoberať presne 18.3.2013 a do dnešného dňa som schudla už 6 kg.

Mám takú predstavu, že do konca roka schudnúť 20 kg – už ma čaká “len” 14 – ale to už pôjde určite ťažšie. Asi sa dopracujem aj k tomu, že si začnem potraviny vážiť a budem jesť vyváženú stravu. Uvidíme. Ďakujem vám však za nakopnutie, málo ľudí mi verí, že nediétujem a chudnem, ale je to tak.

Želám vám veľa úspechov

Katarína

...s chudnutim som zacala od januara. Pri mojej vyske 167 cm som mala 62 kg, obvod pasa (az som sa spravne merala, cez pupok) 88 cm. Stravovala som sa na principe oddelenej stravy, alebo Fresh diet. Az do zacatia Vasho kurzu sa mi vsak tymto podarilo znizit vahu na 59 kg a pas 87 cm. Po Vasom kurze mi vaha zostala rovnaka, avsak co ma potesilo v pase mi isli 3 cm dole. Pitny rezim, 5 jedal denne a prchadzku/sport sa mi podarilo dodrzat na vybornu (prechadzku mam kazdy den, chodim 2 zastavky pesi do prace, 2x 40 min beh, niekedy taebo, niekedy posilnovanie doma), zeleninku pred kazdym jedlom sa mi vcelku darilo dodrziavat, je to vsak dost otravne kazdy den chystat a vlacit 3-4 kelimky do prace v kabelke, ale vydrzim. Horsie to vsak bolo zdrzat sa vynimiek (urcite to vsak nebolo prejedanie, len nejaka malickost) Urcite budem v tomto stravovani pokracovat a budem sa snazit byt viac disciplinovana co sa tyka vyhybania slanostiam/sladkostiam, mojim cielom je mat v pase 75 cm a vahu 53 kg.

Prijemny den Vam prajem a dakujem za Vas navod k zostihleniu :-)

Júlia

chceme sa s Vami podelit s nasimi vysledkami po 10 dennom kurze. Aj napriek tomu,ze sa nam nepodarilo vzdy dodrzat vsetky pravdila, spolu s manzelom sme za tych 10 dni schudli 6kg z vahy a 9cm z pasu:) Konkretne ja som schudla 3.5kg na vahe a 4cm v pase, manzel 2.5kg z vahy a 5 cm v pase. Samozrejme pokracujeme dalej.

Za vsetky cenne rady dakujeme a vsetkym ,ktory sa rozhodnu zmenit s Vami zivot, drzime palce:)

Jozef

Dobrý deň,moja odpoveď na Váš kurz: JE SUPROVÝ.Z pása ubudli 3 cm a na váhe 2,4 kg, a pokračujem.Zrejme dosiahnem to,čo som chcel.Veľké Díky.

Jana

Ahoj Mirko, touto cestou sa Vam chcem poďakovať za naštartovanie novej zivotnej etapy, ktoru sme s muzom zacali asi pred dvoma mesiacmi vdaka vasmu kurzu. Vysledok ? Muz schudol 11 kg a pokracuje dalej. Mozno si poviete, ze je to prilis vela, ale naozaj bolo z coho chudnut. Ja som schudla 5 kg, a pokracujem dalej. A reakcie okolia ? Kazdy sa ma pyta, aku zazracnu dietu drzim, ked to ide tak viditelne dole, a mojou odpovedou je len, ze som zacala konecne jest pravidelne a to co mam:)….Odporucam kurz a zaroven prestudovanie si vsetkych moznych materialov o spravnom stranovani (nie o dietnych zazrakoch) a zdravom zivotnom style. Vysledkom bude znizovanie vahy a sebavedomy usmev na tvari:).

Jožo

Dodrý deň p. Veselý pri Vašom programe som schudol za 10 dni dva kilogramy ale v pase som schodol o 6 cm. Inak mám cukrovku a pri kontrole som mal cukor bez liekov v norme. Lekár odporučil pokračovať. Tak mám dotaz mam pokračovať alebo nie mňa to veľmi oslovilo. Za radu Vám vopred ďakujem. S pozdravom Jozef

vramarka

Velmi pekne dakujem.Ubytok na vahe 1,5kg Zdravotne problemy mi nedovolili cvičit,ale už začinam na bežiacom pase,tak verim že to bude dobre. Velmi sa tešim a ešte raz vam dakujem .Držala som vela nezmyselnych diet,a konečne v 51 rokoch som pochopila že to bolo zle.Prajem Vam vela zdravia a radosti zo života.Prosim, ak to uverejnite tak neuvadzajte môj e-mail ale dajte to pod ,,vramarka.

-

Precitala som si este raz reakcie pod kurzom a rozhodla som sa pridat svoju trosku. Nepotrebujem schudnut vela, mozno 4-5kg, hlavne na bruchu, aby som sa citila dobre, podla BMI mam “normalnu vahu”. Mojim najvacsim problemom BOLA chut na sladke najma poobede a vecer. Ziadny problem s pitnym rezimom. Milujem ovocie a jedla som ho vela, ale len doobeda. So zeleninou to vsak uz bolo horsie. Z Vasich rad som si vybrala najma tu zeleninu a jem ju na olovrant. Mozno to nie je uplne spravne, ale mne tych 350-450g chuti chrumkat (obycajne este v praci) a potom pridem domov a naveceriam sa a chut na nieco sladke vyrazne pominula a ak sa aj objavi, viem ju lahsie zvladnut.

Co ma dalsie potesilo, tak asi po 4 dnoch zeleninovania som si uvedomila, ze ma nepobolieva hlava. Cely zivot ma hlava nebolela a za posledny rok (moj “najbaculatejsi” rok) pomerne casto. Teraz je to uz cca tyzden a citim narast energie.

Myslim, ze kto dodrzi Vase rady do bodky, moze sa tesit na este lepsie uspechy. Ja som odflakla pohyb (nevladala som + pocasie neprialo) – jeden den prejdem 12km a dalsi den som len doma a zeleninu jem po svojom – v kriticke hodiny dna, kedy mi hrozia chute na sladke.

Pan Vesely, je mi ozaj veselsie, dakujem :)

Prosim nepodpisujte ma ani krstnym menom, dakujem!

K.

Ahoj Miro, vdaka za kurz. Po 15 dnoch som dala dole 1,4 kg, 3 cm v pase a 2 cm v bokoch. Uz citim na veciach ze su mi volne, je to prima pocit. Za 15 dni som urobila par prehreskov, najhorsie su navstevy u mamy, na to sa treba psychicky vytrenovat, je to velmi tazke. Ale urcite idem pokracovat, som 25 rokov skusackou roznych diet v style bulvarnych “jedna pani povedala”. No som uz vo veku, kedy sa so zdravim neoplati hazardovat. Preto som rada ze som nasla Tvoju stranku. Svoje pokroky Ti priebezne oznamim. Ak budes moju reakciu umiestnovat na stranku, prosim o anonymitu. Zelam vela uspechov

Aneta

Velka vdaka za nastartovanie, je to nieco uzasne povzbudzujuce a motivujuce. Odporucam vsetkym, ktori chcu, ale nie a nie zacat… Aj web stranka je perfektna, ked sa v nej stale clovek vrta, povzbudzuje ho to (aspon mna :o)) Schudla som 1,5 kg a velmi ma to tesi…Pokracujem dalej. Este raz vdaka!!! Aneta

Hilda

Dakujem vám za kurz. V bokoch aj v páse mám 1 cm menej a na váhe 1 kg menej. Nie je to vela,hlavne,že sa to pohlo smerom dole. Trocha to trvalo sa zorientovat vo vážení a rátaní,. nájst si v tom systém-tých 10 dní bolo akurát. V živote som nejedla viac ako 3x,vačšinou 2x a niekedy len raz a večer pri počítači som pojedala zeleninu. Ani moj rozum ani žalúdok nechce prijat tolko jedla..a to nehovorím o zelenine,ale len o jedle. Ale sú tu výsledky-takže pokračujem dalej. Vašu knihu “ako som schudol 35 kíl” som si objednala,.to preto,lebo zajtra sa vraciam domov z rak.,kde pracujem. Ak mám povedat pravdu,na ovocie teraz vobec nemám chut,ale vymenila by som ho za zeleninu. Na sladké nemám vobec chut,ale ja mám rada slaninu,domácu klobásu,jaternicu alebo chlieb,šmalec a cibulu. Ani na to teraz nemám chut. Vlastne som taká prejedená,že nemám chut na nič a ked si pomyslím,že dnes mám ešte raz jest…čo budeme robit,ked nastane obdobie hladu? Ešte raz dakujhem za kurz, mám recept na ryžovo-tuniakový šalát,niekedy vám ho pošlem,ale možno ho poznáte.

Monika

Miro ďakujem Vám za 10 dňový kurz chudnutia, dodržala som Vaše rady a schudla som 1,5 kg a v páse 2 cm. Chcem ešte pokračovať, pretože práve v páse mám oveľa viac oko treba. Mám 45 rokov, 174cm výšku, vážim teraz 67kg, boky 101cm(to je v pohode), ale v páse mám až 92cm (pred kurzom 94cm). Vaše emaily som si vytlačila , aby som ich mala stále pred očami a nepoľavila v získaných dobrých návykoch. Bandáž zeleninou pred jedlom a veľa vody počas celého dňa je perfektná vec, vôbec som nepociťovala hlad a už po piatich dňoch som sa cítila oveľa lepšie. Na prechádzky som nemohla chodiť, lebo som práve PN po artroskopii kolena, ale lekár mi odporučil bicyklovať. Na stacionári som postupne predlžovala čas bicyklovania na 60min plus sto skracovačiek. Prestali ma bolieť aj ostatné kľby vďaka plnohodnotnej a pravidelnej strave. Ešte raz Vám ďakujem:)

Hanička

Dobrý deň Miro. Dali sme sa na aj s manželom na chudnutie podľa tvojho kurzu. Priznám sa,že som tomu neverila, lebo celý život viac-menej bojujem s nadváhou. Mám 63 rokov a liečim sa dlhodobo na depresiu. Moja váha je 95kg, vlastne bola pred 10 dňami. Dnes je 93kg .Doteraz som držiavala diety,ktoré boli vlasne znížením množstva jedla, prípadne jednostranné/kapustová a pod./ Po nich nasledoval jojo efekt a znova som bola kde predtým ˇ+ 1,2,kg. Najviac ale som pribrala keď som šla na dôchodok, hlavne v zime. V lete sa to vždy snažím aspoň trochu znížiť.Moje priberanie nie je z tukov ale zo sladkostí. Teraz sa ich snažím vynechať Hlavne večer ma zvykla prepadnúť chuť na sladké, na nevydržanie. Teraz sa snažím zjesť cereálny rožok so zeleninou, ak nemôžem vydržať tak s jablkom. Budem sa snažiť dodržiavať tent o spôsob stravovania . Ako mi to pôjde dám vedieť.Hanička.

Katka

tak som úspešne skončila Váš 10 dňový kurz. Výsledok -2 kg a -4 cm v páse. Som nadšená !!! Pokračujem ďalej. Najhoršie pre mňa bolo dodržať pitný režim, prvé dni som chodila ako bandaska plná vody a žlbnkala som :-) ale už je to v pohode. Ďakujem za “naštartovanie” a želám veľa úspechov Vám aj ostatným, čo sa pridajú k zdravému chudnutiu.

Katarína

Absolvovala som Váš 10-dňový kurz chudnutia a ďakujem za rady. Mám len pár kíl navyše, takže kurz som poňala skôr ako doplnok k vylepšeniu svojho života a získaniu praktických rád, ako sa vyhnúť skákaniu z jednej nezmyselnej diéty na inú a celkom postupne s malou námahou schudnúť. Váš kurz mi trochu pripomína diétu podľa akademika Charváta, ktorú som minulý rok vyskúšala. Tiež sa zameriavala na dodržanie viacerých jedál denne, elimináciu sladkostí (aj tak vraj podnecujú hyperaktivitu u detí), alkoholu a pod., akurát je prísnejšia – limituje objem kalórií na cca 900 kcal denne pre fázu chudnutia, čo sa nedá vždy vydržať.

Vaše rady sú v podstate jednoduché, ľahko pochopiteľné a vychádzajú z dostupných vecí, len si treba “udržať pravidelný krok”, motiváciu (robím to pre seba, nie pre druhých a tiež nie kvôli konkrétnemu jednorazovému momentu v živote – chcem sa tento rok blisnúť na plese a pod.), vôľu niečo pre seba urobiť (nikto nám nepomôže, keď to nebudeme sami chcieť) a najmä trpezlivosť (práca chvatná, málo platná). Ja som za tých 10 dní schudla 2,2 kg, v páse cca 3 cm a v bokoch 1-1,5 cm (aj keď si myslím, že to bol najmä zásluhou, že som prestala “mlsať”, čo je môj najväčší kameň úrazu). Zhruba po 3-4 dňoch sa mi znížila chuť na sladké, po 7 dňoch som vôbec na sladké nemyslela a teraz som schopná odmietnuť aj čokoládu – nevidím dôvod ju jesť a ani mi tak nechutí. Keď prišiel na mňa na začiatku hlad po sladkom, stačilo si privoňať k danej dobrote, preskúmať ju očami, nasýtiť sa psychicky a dosť.

Čo je veľmi podstatné, Vami uvádzané rady sú veľmi bezpečné a takáto diéta (nie je to síce správny pojem, ale je krátky a ľudia hneď vedia, o čo asi ide):

nestresuje organizmus nedostatkom jedla a teda slabosťou kvôli nízkej hladine cukru (už som s tým mala dočinenia a nebolo to príjemné – nejesť alebo jesť málo je ako mlieť mlynčekom naprázdno – zachvíľu sa zadrhne, lebo nie je ničím “mazaný”).
tempo/rýchlosť chudnutia si môže každý zvoliť sám – podľa toho, ako sa zdravotne cíti a do akej miery dodržiava predpísané zásady, sa mu darí chudnúť (dôležité je, aby nás to bavilo a hneď pri menšom zlyhaní sme to nevzdali – príliš veľa a silných zákazov pôsobí demotivujúco) ja som ju “necítila” ako nutné zlo/neobmedzovala ma (nehladovala som, prechádzky – pokiaľ človek nie je nevládny, sa dajú v pohode realizovať, pitie tekutín je v podstate prirodzené, jedenie surovej zeleniny sa odporúča všeobecne aj na čistenie čriev, omladenie zvnútra, posilnenie imunity, čo sa mi hodí namiesto kupovania drahých prípravkov v lekárni sľubujúcich zázraky na počkanie, mäso sa tiež vynechať nemusí – vegetariánstvo ani vegánstvo by som nezvládla – som odchovaná na “bežnej” slovenskej kuchyni – zemiaky/ryža a mäso…) súhlasím s tým, že zdravé jedlo sa pripravuje krátko – buď má byť z čerstvých potravín alebo krátko povarených (myslím, že aj preto Čiňania žijú dlhšie :-)).

Často mám pocit, že tieto zásady sú niekde v našom vnútri zakomponované, no nepočúvame svoj organizmus – keď nám je zle alebo sa cítime slabí, rýchlo si chceme doplniť energiu niečim dobrým a potom znova a znova ako odmenu za trápenie, ktoré v danom momente pociťujeme alebo naopak uistenie, že vôbec nie sme takí zlí, ako sa cítime a všetko okolo nás je fajn (naoko). Ale sa prepchávame len tak, lebo to robia všetci (podľahnutie davovej psychóze) a nikto na prejedenie ešte neumrel, alebo áno? Myslím, že najväčší problém je vždy v hlave – jedlom si kompenzujeme niečo, čo nám chýba. Treba len prísť na to, čo to je a potreba uchylovať sa k prejedaniu pominie (ak nejde o nejakú chorobu). Ak ide o nedoriešenú vec v hlave, ľahko sa vrátime k pôvodným neduhom. Ale to je už o inom.

Zároveň platí staré známe – všetko s mierou a tak by sme si mali vyberať aj potraviny. Človek potrebuje všetky živiny (je blbosť, ak tvrdí niekto opak), len niekto niečoho viac, iný menej. Preto sa nemajú vynechávať potraviny okolo nás (teda pokiaľ to nie je pre danú osobu zdraviu nebezpečné alebo zvlášť nepríjemné).

Ak som sa v niečom zmýlila, pokojne ma opravte.

Prajem Vám mnoho kreatívnych nápadov a úspešné pokračovanie v tejto bohumilej činnosti pretvárania ľudí na uvedomelých a seba-zodpovedných jedincov. Veď aké návyky budeme mať dnes, také často zdedia naši potomkovia (alebo aj horšie).

S pozdravom, Katarína z Nitry

Silvia

Dobry den. Som po transplantacii oblicky a pribrala som cez 20 kil. Az s Vasimi radami som sa dockala uspechu. Vyskusala som rozne diety ale len mi priniesli jojo efekt a spominanu nadvahu. Vdaka Vasim radam, som uz zhodila jednu konfekcnu velkost. Podstatne pre mna je; ze vlastne nedrzim dietu; jem pravidelne a zeleninova bandaz je uzasna. Prajem Vam vo Vasej praci vela uspechov. Vasa kniha by mala byt v lekarnach namiesto vsetkych drahych hluposti na chudnutie. S pozdravom Silvia

Leanias

Chcela by som sa podeliť so skúsenosťou s 10 dňovým kurzom chudnutia. Tak som sa konečne začala hýbať. (30 minút denne). so zdravým stravovaním som začala od 17.1, po obdržaní prvých dvoch mailov kurzu chudnutia. Dnes 27.1 som o 3kg ľahšia a o 3cm menšia na pase a bokoch, takže pokračujem ďalej, môžem povedať, že ani nevládzem jesť 5-krát na deň , predtým som jedlá , vždy ak som dostala chuť, aj každú pol hodinu som niečo zajedala… S pitným režimom som problémy nemala, horšie to je so zeleninou. Mne v kombinácii s vodou spôsobovala značné ťažkosti, ale to preto, že mám M. chrohn , celiakiu. Takže na to som dávala pozor a odstup, nie stále mi vyšlo zjesť zeleninu pred jedlom. Čo však môžem potvrdiť konzumáciuo zeleniny som naozaj sýtejšia. Určite ostavám v kontakte. Cieľ som si zatiaľ dala na 3 mesiace, takže po 3 mesiacoch poskytnem ďalšie informácie (možno aj fotografie mojej premeny). Veľa šťastia a vytrvalosť všetkým.

Veňa

Dobrý deň. Mám 54 rokov a objavila som vašu stránku náhodou . Vyskúšala som 10 dní ,a odvážila som sa a zmerala a na páse i na bokoch mi ubudli 2 cm ale na váhe 0,30 dkg . dodržala som každodeny pohyb i keď každý deň niečo iné . Stacionárny bicigel , vyhadzovanie snehu z dvora lopatou pol hodiny , vychádzka na bežkách 1h , prechádzka trištvrte h, tiež zumba 1h na tu chodím už druhým rokom.Naďalej sa snažím dodržiavať 5 zásad a verím že bude lepšie. Veňa

Eva

Dobrý deň pán Miro. Povedala som,že sa ozvem,keď bude dole 10 kg.A dnes tomu je tak a som vééľmi rada.

11.11.2012

Pás-102cm Boky-126cm Váha-99kg

23.1.2013 dnes

Pás-92cm Boky-118cm Váha-89kg

Vek 41rokov

Tri deti,dve vnučky a môj drahý manželíček,ktorý mi hovorí,zeleninová leidy :)))

Čakala som,že tých 10 kg bude dole okolo 10.-11.1.,ale spomalilo sa to tým,že ma zač.roka seklo a bola som takmer nehybná- infúzka,lieky.Po dvoch týždňoch ničnerobenia som pomaly začala cvičiť,a dnes je to OK.

Z liekov na tlak,ktoré užívam už desať rokov po jednej tabl.,Dr.povedala,že teraz už stačí polovička a potom možno už len podľa potreby( tlak mám perfektný) :)) Lieky od endokrin.sú na celý život.

Ďakujem Vám p.Mirko to vy ste ma nakopol(vašim 10 dňovým kurzom).Nevedela som začať a zotrvať,ale teraz si idem za svojím.

Barbora

Dobry, riadim sa Vasimi radami od 2.1.2013, viem, máa som sa vazit v marci, ale nevydrzala som to. Je 20. 1. a z 66 kg mam 62,5. Este 10 kg dole, mam na to rok a budem super. Pisem z i phone, ked budem na pc, pri fotkach, poslem.

A teraz pecka, dobre citajte. Snazim “dietovat”, resp.sa ucim podla vas zdravo stravovat a dnes som poprosila manzela, aby mi do opasku spravil dierku. Lebo mi je velky. Aj cvicim, ale dnes som sa akosi nemohla docvicit do “zony palenia tuku”. Mam hodinky, ktore ma strazia pri treningu

Este raz jedno velikanske DAKUJEM

-

Ahoj Mirko, pisem len kratku reakciu na to co robis, je toho naozaj vela a mas moj najvacsi obdiv.Co sa tyka chudnutia, tvoje rady su naozaj squele a ucinne.Vsetko ma logiku a vysledky- to sa mi paci :) naposledy som sa vazila v nedelu presne po 7 dnoch, nie 10,davam si tyzdnove intervaly celkovej kontroly, vypisujem si kazdy vecer tabulku co si pripravil a potom si to analyzujem a pekne vidim kde su rezervy.Schudla som 3,5 kg za ten tyzden, aj ked som vsetko uplne nedodrzala.Aj ked ma caka este dlha cesta(chcem dat dole 25 kg)som riadne namotivovana a za to vsetko mozem dakovat tebe.Tvoje blogy a net stranky su plne zaujimavych info, vzdy ked mam aspon daky volny cas sa tesim ako si zas nieco precitam.Uz som aj vela ludom odporucila tvoje stranky, z roznych dovodov.Nejdem sa tu rozpisovat, lebo asi dostavas x milion podobnych mailov :))

Takze len tolko, ze dakujem za inspiraciu a prejem mnoho energie, spokojnosti a pozitivneho pristupu.

Veronika

Dakujem za 10 denny kurz chudnutia. S mojou vahou myslim si, to nieje az tak zle, ale ovod pasa je katastrofa :) Schudla som z 64,4 na 63 kg za tyzden. Som mamicka na materskej a vychovavat 3 deticky z ktorych 2 su so mnou stale doma a vyzaduju svoje je niekedy komicke. Takze aj moje chudnutie som prisposobila a podriadila ich potrebam. Musim sa priznat ze Vase radi som dodrziavala tak na polovicu, ale v konecnom dosledku potrebujem schudnut na tych 59 az 60 kg, tak to hadam nebude taky problem. Za ten tyzden som pila min. od 1,5 do max. 3 l. cistej vody,caj, jedla som 4-5 krat na den po mensich davkach, presla som na celozrnne pecivo na ranajky, obmedzila som sladke na minimum (aj ked pri kojeni to nieje mozne u mna celkom vylucit) :) , co sa tyka pohybu vonku, rano do skolky peso s 3 detmi naspät s dvoma plus 25 minutove cvicenie podla odbornicky na nete ob den. to je asi tak vsetko. A tesim sa aj z toho, ze som si objednala parny hrniec na varenie v pare… Ttolko k mojmu zatial tyzdennemu chudnutiu. Musim koncit babätko place. Dakujem za vsetko aj za Vasu skvelu stranku o chudnuti.. S pozdravom Veronika.

-

Vážený pán Veselý, srdečne Vám ďakujem za Vašu prácu na úseku boja proti obezite. Bola som účastníčkou 10-dňového kurzu a vďaka Vám som pochopila, že keď chcem byť štihlejšia, musím pravidelne jesť, čo som doteraz robila úplne opačne a myslela som si, že len vtedy schudnem, keď obmedzím jedlo.Prečítala som aj 2 Vaše knižky a tak sa do toho púšťam. Zhodila som len niečo cez 1 kg, ale verím, že to bude pokračovať. Srdečná vďaka za Vašu nezíštnu prácu, ktorou nám dávate pokyny ako sa dopracovať k vytúženej méte. Ďakujem !!!

Anna

Dobrý deň, ďakujem ešte raz za tento kurz .Aj keď dodržiam skoro všetky otázky v teste, kila idu dosť pomaličky dolu schudla som len 3kg,ja tiež mám astmu no či to trochu nezpomaluju aj lieky ktore berem. Ale čítala som že aj vy máte astmu, tak by to nemal byť problem :)….Ale napriek tomu to nevzdavam, pokračujem a dúfam že už budem mať tento štýl života stále. Ďakujem ešte raz aj za vaše knihy .

Jana

Dakujem za Váš kurz.V páse som schudla 3cm a na váhe 2kg.Som diabetička a cukor sa mi drží na ideálnej hodnote celý deň.Nie som tučná, ale pri tomto životnom štýle určite zostanem.Ešte raz veľké ďakujem. Jana

Eva

Dobrý večer pán Miro. 12 novembra som sa začala racionálne stravovať. Je január. Odvtedy som schudla 8 kg. Každý večer chodím aj s manželom s palicami. Mám 57 rokov a v ušiach pri chôdzi slúchadlá. Počúvam hudbu. Bez toho by som to vydržala maximálne týždeň. Kto ma vidí, myslí si svoje. Ale mne to nevadí, hlavne že chudnem. Ešte mám v pláne schudnúť 25 kg. A pomohla mi k tomu Vaša stránka. Kúpila som si i Vašu knihu. Čítam ju večer pred spaním miesto románu. Minulý týždeň som mala chuť na sladké. Upiekla som orechovú tortu a zjedla som štvrťku. Ale iba v jeden deň. Váha mi trocha stúpla a už idem zase dolu.Ďakujem, chudnem aj vďaka Vám a Vašej knihe.

Renata

Dobrý deň Mirko, ďakujem za super nápad s 10dňovým mailovým kurzom chudnutia. Aj keď spočiatku systém haproval a mailíky nechodili, potom sa rozbehol. Tak ako aj moja chuť niečo so sebou robiť. Všetko je správne premyslené, no ako u viacerých schudnutiachtivých, najväčší problém aj u mňa bol dodržať – pitný režim a ešte každé tri hodiny jesť. Som tip, ktorý cez deň je menej, ale večer dobieha. Teraz sa snažím už nejesť neskoro večer vôbec.Váha klesla skoro o 2kg a v pás skoro o 2cm. Mrzí ma, že som skôr neobjavila Vašu stránku, lebo aj vďaka tomuto predvianočnému zhonu a vypekaniu, som neraz porušila zasadu nejesť sladkosti. A tak sa teším, keď bude po sviatkoch a ja budem pokračovať v chudnutí ďalej bez rôznych pokušení. Zároveň ďakujem krásne ešte raz za dobrý nápad, o ktorý sa delíte s ostanými a želám Vám pokojné a veselé vianočné sviatky, tak ako aj nový rok a hlavne veľa, veľa zdravia….. S pozdravom Renata

Zuzana

Dobrý deň, po desiatich dňoch mám dole 1,70 kg a strata 2 cm v páse a 1 cm v bokoch. Dodržiavanie 5 bodového programu mi najlepšie išlo cez týžden. Celý deň som v kancelárii za počítačom. Každú hodinu som vypila 2 dcl čistej vody alebo vlažného čaju (jedno vrecúško na 1 liter vody, nesladený). Vždy keď som dojedla tak som si nastavila budík aby mi za 3 hodiny pripomenul, že mám jesť ďalšiu porciu jedla. Nie vždy som síce mohľa ísť hneď jesť, najmä cestou z práce keď som ešte bola vo vlaku, tak namiesto 3 hodinovej prestávky som mala aj 4 hodinovú ale najdôležitejšie bolo, že som nemala pocit hladu a po príchode domov som nemala potrebu sa rýchlo najesť ale som si večeru v kľude vychutnala. Ešte musím popracovať na dlhších prechádzkach zatial chodím rýchlym tempom 10 minút ráno z domu na vlakovú stanicu a potom večer po práci z vlaku dom ďalších 10 minút. Ďakujem a už sa teším na výsledky za ďalších 10 dní :) S pozdravom Zuzana

Anka

Mirko, myslela som si, že zadarmo už iba slnko svieti – dostali sme od Teba možnosť rukolapne si odskúšať, čo funguje, čo má skutočne racionálnu bázu a nepoškodzuje zdravie, práve naopak, upevňuje ho po všetkých stránkach. Všetci chceme zdravý myokard, život bez bolestí, vital elan – aj to všetko môžeme mať, len treba pre to niečo urobiť a Ty si poskytol návod, ako na to, preto ďakujem, srdečne pozdravvujem, Anka

Dagmar

Dobry den, chcela by som sa Vam podakovat, s tymto programom ste nastartovali mna aj moju maminu. Cez Vianoce sme pribrali obe nejake to kilecko a povedali sme si, ze uz to takto nemoze ist dalej. Ja som schudla z vahy 66 na 65,2 kg (-1 cm z pasu a -1 z bokov), vek 25 rokov. A mamina z vahy 86kg na 83kg (-1 z pasu a -2,5cm z bokov), vek 53 rokov. Najlepsie na tom je, ze je takto sa da stravovat cely zivot. Este raz dakujeme a vsetkym prajeme vela uspechov v chudnuti :) S pozdravom Dagmar

Eva

Dobrý deň p. Miro. Za mesiac od začatia kurzu som schudla 5 kg, pas -4cm a boky – 2cm. Nesmierne sa tomu teším, veľmi dobré sa cítim a zapojila som už aj cvičenie, začala som sa venovať spenningu 2x týždenne. Až teraz som zitila koľko zbytočnosti človek konzumuje. Postupne do toho zapájam aj celú moju rodinu, hlavne deti. Veľmi pekne Vám ďakujem Eva

Viera

Už dávnejšie som si kúpila Vašu knihu (Ako som schudol 35 kíl). Nevedela som sa podľa nej naštartovať. Požičala som ju známemu, ktorý prečítal, robil čo mohol – neschudol. Tento kurz je to, čo som potrebovala k pochopeniu, k nakopnutiu. Až teraz mi zaplo, ako to v skutočnosti je. Perfektné. Ďakujem, ďakujem. S úctou Viera

-Prosím Vás, je taká možnosť, že ako ubehlo 10 dní, dodržiaval som všetky rady + posilujem každý druhý den… že by mi pás išiel dolu až o 3 cm ? :)

Lucia

Miro, chcem sa Vam podakovat :) Odkedy som prisla z porodnice, tak je to -18kg :)) A iba vdaka Vam :)) a do Vianoc som si povedala, ze este 4 musia zliezt…slovom…dala som sa na Vas kurz, aby som sa zase nastartovala ale kedze sme mali cez vikend oslavu syncekovych menin…a tu tortu, vid foto by bol hriech neochutnat…tak ja zacnem dnes. Pekne poctivo, zeleninka, 5 jedal, voda, pohyb a ziaden alkohol a chipsy :)) Este raz Vam dakujem a verte, ze ked porovnam fotku sucasnu s fotkou z Vianoc minuleho roka…tak je to sakra rozdiel :))) huraaa

Eva

Dobrý deň p. Miro, absolvovala som s Vami 10-dňovi kurz chudnutia. Som rada, že som sa ho zúčastnila. Môžem povedať, že mi to pomohlo sa naštartovať. Schudla som 2,5 kg, pas – 2cm a boky – 1 cm. Študujem už Vaše knižky, ktoré som si hneď na začiatku zakúpila. Len ma veľmi mrzí, že pre zdravotné problémy nemôžem pridať cvičenie, absolvujem denne len ľahšie prechádzky, ale pomáha aj to. Mojim cieľom je schudnúť 10 – 15 kg, verím že to dokážem. pekný deň Eva

Jana

Ďakujem, schudla som cca 2 kg, čiže 20 deka slaniny denne, tlačím si ďalší hárok z prvej lekcie kurzu :-) . Maličký problém so zeleninovou “bandážou” bol zľahka podráždený zlčník (hlavne pri zelenine ráno nalačno), takže si dávam kvapku oleja na zeleninu a jem ju s jedlom z veľkého taniera, posielam fotku, toto sme si dávali ráno dvaja pred jedlom. Prajem pekný deň

martina

mirko, dala som s tebou tych desat dni :) vyzera to dobre, pokracujem dalej :)prekvapivo bol pre mna najvacsi problem dodrziavat pitny rezim. nie zeby som pila somariny, vzdy len vodu alebo nesladeny caj, ale malo. ale lepsim sa :). dakujem martina

danica

vdaka este raz, aj vdaka vasej stranke som schudla 16kg a idem dalej. s pozdravom.

Hela

Dobrý večer, konečne si sadám, aby som sa s Vami podelila o počiatočné zážitky z prvých desiatich dní. Oproti začiatku je dole 5cm v pase a 7 v bokoch, je pravda, že pred prbým dňom Vášho kurzu som sa už týždeň stravovala pozornejšie- delila som si stravu. potom som objavila v kníhkupectve Vašu knihu a požiadala o Váš 10 dňový kurz. Prvé dni som išla poctivo, bola som doma 4 dni, potom do práce som si od 5 dňa nosila v krabičkách stravu. Jediné, čo som nie vždy dodržala, je pitie, večer som sa chcela doplniť ešte litrom vody a privodila som si nočné cikanie. Teším sa na víkend, budem sa plne venovať odbornej literatúre a režimu, vnučke, hrabaniu lístia v záhrade, pozitívnemu mysleniu a fyzickej práci. Zatiaľ vďaka…pokračujem

Zuzka

Ahoj MIRO. Pred par dnami som skoncila 10 dnovy kurz chudnutia,kazdy den som sa tesila co nove sa dozviem. Snazila som sa dodrziavat vsetky rady dalo sa to zvladnut,este stale kazdy den poctivo cistim zeleninu,a nielen sebe. Musim povedat ze to kilo slo dole,aj tie centimetre,dufam ze to pojde aj dalej dole. dakujem za skvely napad 10 dnoveho chudnutia pomocou emailou.

Anita

Velmi pekne Vam dakujem, schudla som 1,8kg a 4cm v pase a v bokoch 3cm. Pre mna je velka motivacia zapisovanie mam to stale na ociach. Ako by to vyzeralo keby to cele nebolo odfajknute Pokracujem dalej. Citam aj vasu stranku o uspechu je to vynikajuce. Nakolko zijem v zahranici nemozem si kupit vase knihy. Preto si ich idem vysnivat. Pan Miro Vy ste si zmenil riadne zivot. prajem pekny den a vela uspechov v zivote. /Uz som prihlasena v kurze o uspechu/.

Marta, Košice

Miro, váhala som či sa mám prihlásiť. Síce je to zadarmo, ale my už poznáme také “zadarmo” ponuky. A potom máme plné schránky nevyžiadaných reklám. Vaše stránky ale už poznám a riskla som to.  Vy ste sľúbil, že po absolvovaní kurzu schudnem kilo. Neverila som ani tomu. Priznám sa, už som skúsila veľa diét, veľa krát som sa nechala podviesť. Každý len sľubuje. Nechcite vedieť, čo ma to stálo peňazí. Dovoľte mi byť úprimná. Myslela som si, že mi pošlete objednávku na nejaký elixír na chudnute s cenou, ktorá vyrazí dych… Prišli mi však od vás len inštrukcie že mám jesť. Čo si mám zapisovať. Čo mám robiť. Žiadne veľké zákazy. Skúsila som to. Manžel mi v práci vytlačil váš formulár, ktorý som si mala nalepiť na zrkadlo. Nechite vidieť tie úškrny muža. Vytlačil mi 40 listov. Vraj do rezervy. Tak tučná naozaj nie som. Ale možno práve to ma naštvalo. Ak on sa uškŕňa, tak ja to DÁM! Stala sa neuveriteľná vec. Syn ma začal podporovať. Manžel sa nepridal, ale večer sa ma pýtal, ako sa cítim, či som v pohode. Viete, on ma má rád, len má svojský prístup k humoru. Vydržala som 10 dní. Aja ma miluje, tak pravidelné prechádzky už dlho nemala. (To je moje zlatíčko, fenka yorkshirský teriér.) Ako hovorím. Prešlo 10 dní. A teraz sa podržte. Mám v páse dole 4 centimetre. Možno 5. Jedna celá dierka opaska. Dole mám dve kilá. Pritom 10 dní som bola objedená na prasknutie. Neprestala som s vaším kurzom, aj keď som mala strach, že priberiem. Tak veľa som asi nikdy nejedla. Predtým som jedávala dvakrát denne možno. Počas kurzu päťkrát. Ale povedala som si. Ak mi začne byť tesný opasok, končím. Ale voľný mi bol už od štvrtého dňa. Nerozumiem. Ale nevadí. Som rozhodnutá ísť ďalej. Ďakujem za nakopnutie. Miro a nakoniec: som v šoku z toho, že ten kurz je naozaj celkom zadarmo. Klobúk dolu. Ďakujem.

Iva

Ahoj Miro, ak chceš tak tu je výsledok “kurzu”: Takže 16.11. po rannom vážení po 10 dňoch e-kurzu hlásim – 2,5 kg (nemám digitálnu váhu, tak to presne neviem) a – 1,5 cm na páse pekný deň prajem

Angelika

Som veľmi skutočne veľmi rada,že som zavítala na Vašu stránku škoda však, že som tak neurobila skôr. Mám 43 rokov výšku 162 cm a váhu /pred 10 dňami/ 82 kg, pás 84 cm a boky 114 cm. Pred prvým tehotenstvom som mala 56 kg a chcela by som sa k tomu číslu priblížiť a udržať si ho,viem budem mať čo robiť ale teraz cítim, že sa mi to podarí. Vo februári 2011 som však mala takmer 89 kg. Vtedy som začala už niečo so sebou robiť pretože som mala zvýšený cholesterol a nechcela som dopustiť, aby číslica na váhe ukázala 90 kg. Skúšala som na jar tohto roku aj Dukanovu diétu no dlho som pri nej nevydržala ja moc mäso nemusím a tam sa ho odporúčalo hodne, mne stačí mesko raz max.dva razy do týždňa. Vodu čistú vodu pijem už aj štyri roky a taktiež nesladím nápoje/káva,čaj/ už dlhšiu dobu vôbec som nikdy nemala rada tučné mäso od detstva som vždy všetko tučné vyoperovala ani klobása mi nikdy nechýbala a o slanine ani nevravím, mojim problémom boli sladkosti každý deň aspoň čosi a hlavne nedostatok pohybu a ešte som zabudla ja som zvyknutá jesť normálne maslo nie rastlinné viem ,že má dosť kalórii ale mne tie umelé margaríny nejdú dole krkom /je to skoro celé samá chémia/ dokonca aj keď pečiem nepoužívam nič len klasické kravské maslo. Až keď som si prečítala na Vašej stránke čo sa deje v mojom tele po zjedení sladkostí a bielej múky /glikemický index/ som pochopila, rozsvietilo sa mi svetielko. Som rada,že robíte takúto osvetu zadarmo nemá to chybu fakt. Po zistení zvýšeného cholesterolu /február 2011/ mi lekárka chcela predpísať tablety vlastne mi ich aj predpísala no ja som na internete zistila, že vlastne ked´ich začnem brať tak ich už v podstate musím brať stále. Tlak krvi mám skôr nízky 100/60 až 70 a tak som si povedala, že na mne teda farmakologické spoločnosti zarábať nebudú, že to radšej s tým ja začnem robiť aj som zopár kilečiek dala dole. No po roku na kontrole všetky výsledky sú výborné aj cukor proste všetko len ten cholesterol je stále zlý. Dávam to za vinu tomu,že sa málo hýbem no to som už začala meniť a dúfam, že po roku sa to odrazí aj na lepších číslach lebo ja odmietam sa kŕmiť od 43 rokov tabletami až ked´sa mi to ozaj nepodarí prirodzenou cestou potom možno. No a to,že po týchto desiatich dňoch mám o 2,5 kg menej a tiež o 1cm v páse a v bokoch menej to ma v tomto veľmi motivovalo,že ozaj to čo radíte nie je blbosť ono to fakt funguje!!! Vôbec nehladovať jesť často,piť často a hýbať /behám na elipticale / sa a ide to smerom dole.

Takže po desiatich dňoch Vašeho kurzu mám 79,5 kg , pás 83 cm a boky 113 cm. Mojím cieľom by bolo 56 kg, ale veľmi spokojná by som bola aj so 60 kg a v páse so 70 cm a v bokoch s 98 cm.

Po zdravotnej stránke si však myslím, že každé kilo mínus je pre zdravie prínosom. Ešte raz vďaka za to, čo robíte v dnešnej dobe si málokto dá toľko námahy, aby svoje skúsenosti ponúkol širokej verejnosti v podstate zadarmo je dobre, že ste to spravili pomohli ste tak mnohým ozaj mnohým ľuďom vďaka za to.Určite si zaobstarám Vašu knihu o chudnutí. Pekný deň.

Nataša

Zdravím Miro, ďakujem Vám za úžasný nápad, ako ľudí motivovať pre chudnutie a pri chudnutí. Moje výsledky sú, ako ste napísali: 1 kg dole + 2 cm na páse. Ale je to len začiatok (dúfam). Kurz mi pomohol upratať si niektoré myšlienky o jedení, sebe a mojich vedomostiach o jedle. Síce mám slušnú znalosť o jedlách, ale musím povedať, že nie všetky sú/boli správne. V mnohých poznámkach či už k výhovorkám, snahe držať sa zlatých odporúčaní, zapisovaní etc, ste mali pravdu, moje pocity a reakcie boli, ako ste písali. Preto mi je Váš prístup blízky a hlavne “nepoučujete”, nekarháte ľudí, že “sami” na to neprišli, čo je dobré. Už mám aj Vašu knihu o chudnutí, Rady mailom som si poctivo vytlačila a dám si ich na viditeľné miesto, lebo opakovanie je predsa matkou múdrosti :-). Za seba musím priznať, že najmenej sa mi podarilo rozbehnúť denné prechádzky, kompenzovala som to cvičením doma a zeleninu síce jem viac denne, zatiaľ s jedlom. Snažím sa doobeda “bandážovať” žalúdok, akoby pred jedlom, je to super. Mrzí ma len, že zelenina z obchodov tak zle chutí (umelo). Myslíte, že ľahko podusená/ v pare pripravená mrazená zelenina by bola ešte ok? Mám rada napr. zelené strúčky s cesnakom a strúhaním syrom zapečené v rúre. Moje skúsenosti prosím dajte na stránku anonymne. Neskôr sa určite prihlásim na stránke ako člen do diskusie. Teraz ešte nie. ďakujem za pochopenie a hlavne za úžasnú myšlienku kurzu. Budem robiť reklamu medzi známymi a na nete :-)
prajem všetko dobré, Nataša

Silvia

Pekny vecer, prihlasila som sa preto, ze som potrebovala v tom mat jasno /co idem vedome robit/ a nejaky system. Potrebujem mozno dat dole 5 kg, doslova makkeho sadla, napriek tomu, ze sportu sa venujem dostatocne. Prisla som na to, ze som jedla malo. Myslim, ze rychlokurz mi dal smer co zaradit a ako. Nie je to pre mna tazke dodrzat, co je tazsie je jest vacsie davky a spravne rozlozenie a kombinovanie B,S,T. Knihu som precitala na internete a potom som si ju objednala, idem ju darovat. Rychlokurz je vystizny, motivacny, jasny a zrozumitelny. A pravdivy. Na konci som mala -1 kg dole, co potesilo a pokracujem dalej…..viem, ze to dokazem. Dakujem a prajem vela skvelych napadov Silvia

-

Dobrý deň! Ďakujem Vám za kurz chudnutia. Myslím, že to bol fakt štartér toho, čo sme sa, spolu aj s manželom, snažili začať, ale stále bolo nejaké to až od zajtra, až od pondelka , až ….. samé výhovorky. Za tých desať dní som schudla 3,5kg, manžel 4kg. Ale asi je to tým, že to cvičenie bolo len asi 3-krát. Nevadí, ale aj tak. Začali sme a dúfam, že to dotiahneme až do konca. Ďakujem. Ak by ste to uverejnili na Vašej stránke, poprosila by som o anonym. Vopred ďakujem.

-

Dobrý den, dakujem Vám krásne za emailový kurz chudnutia, škoda že tvral len 10 dni :-) S Vašimi radami som za 10 dni schudla 1,5 kg. Ale idem dalej, Vianoce su predo dvermi a nechcem sa cítiť ako každy rok ako tučná gula. Prajem Pekný den

Jozef

Dobrý deň pán Veselý, veľmi pekne Vám ďakujem za rady. Musím povedať, že tých prvých desať dní, aj keď sa mi nepodarilo dodržať všetky pravidlá, opasok sa utiahol o jednu dierku. Výborná vec, ktorú som nevedel je jedenie zeleniny pred každým jedlom. Nakoľko stravu musím upravovať aj pre novo zistenú cukrovku II.typu, dal mi tento kurz veľa inšpirácie a nových poznatkov. Keďže pracujem ako rušňovodič, moja práca je časovo náročná a pravidelnosť sa v podstate ani nedá dosiahnuť, preto som nedodržal pravidlá kurzu, ale snažím sa ako sa dá. Čo sa týka cvičenia, jazdím v lete na bicykli a teraz doma trénujem na orbitreku, lenže tú tepovú frekvenciu akosi sa mi nedarí udržať nakoľko sa mi to zdá strašne pomalé a potrebujem páliť aj cukor. Asi budem musieť cvičiť nejaké cviky, kde mi tepová frekvencia nebude tak stúpať. Ešte raz Vám ďakujem za poskytnuté informácie a prajem Vám príjemný deň.

Martina

Ahoj Mirko, kurz bol super, v zásade sa potvrdili všetky tvoje tvrdenia zo stránky. Schudla som cca 2,5 kg a 1 cm v páse. Teším sa z toho, že si poukázal na takú jednoduchú vec a to – ak si naozaj človek nájde ten pravidelný rytmus, všetko je v poriadku, nik nie je hladný a hlavne telo vyzerá inak. Jediné, čo mi trochu robí problém je jesť zeleninu pred jedlom … zvykám si… ale zdá sa mi, že to funguje aj vtedy, ak zjem tej zeleniny trochu pred a potom všetku pripravenú aj počas jedla. Mirko, ďakujem za ukázanú cestu a aj keď nie som tučná (výška 166, teraz 63,5 kg) cítim sa lepšie a aj vyzerám lepšie.

Alexandra

Dobrý deň, chcela by som sa poďakovať za super 10 dňový kurz chudnutia. Je tam v skratke vysvetlené všetko čo treba vedieť. Nie žeby som to nevedela, ale ako sám píšete v jednej lekcii jednoducho som sa bála zmeny a nechcelo sa mi opustiť moju “zónu pohodlia”. Dala som 10 dní. A pokračujem ďalej. Neviem síce koľko som schudla, lebo nemám doma váhu, ale odmenou mi je, že sa cítim lepšie. Dokonca som sa zbavila aj niektorých bolestí, ako je napríklad chrbát. A dokonca už nebývam taká unavená po jedle ako predtým. Takže ešte raz vďaka a odporúčam všetkým, ktorí to s chudnutím myslia naozaj vážne. Tento kurz je super odrazový mostík.

Ľubica

Dobrý deň, ten 10 dňový kurz chudnutia mi pomohol :) Už po 5 dňoch som sa cítila iná a musela som začať dávať opasok do nahvíc, lebo zo mňa začali padať. Aj keď už 10 dňový kurz prešiel, stále si pred jedlom dávam zeleninu alebo ovocie. Po zelenine už ani vôbec chuť na žiadne jedlo nemám, ale stále si niečo drobné varené dám pod zub. Určite s tým budem pokračovať aj ďalej :) Dala som dole 4 kg, a som nesmierne rada, že to išlo tak ľahko a jednoducho :) Ďakujem za kurz ;)

Miriam

chcem Vám len povedať, že sa mi páči Vaša metóda chudnutia. Pre povzbudenie Vám chcem povedať, že za 10 dní kurzu sa mi podarilo zhodiť 2 kg, na páse 9 cm a v bokoch 3 cm. Tie veci, ktoré k tomu uvádzate sú pre mňa logické, páči sa mi, že sú odborne doložené a že sa berie ohľad na lekársky názor. Všetko mi akosi logicky zapadá, takže ste ma presvedčili. Všetko je v podstate v zhode s tým, čo vraví lekár: malé porcie, viackrát za deň, veľa zeleniny, ovocia. Páči sa mi to. Jem normálne, nemám výčitky svedomia ako vždy pri jedle, pretože si zostavujem jedálniček na niekoľko dní a viem, že je to iba toľko, koľko môžem prijať a nie je to nič navyše a pritom vôbec nemám pocit hladu.

V minulosti som už bola na rôznych druhoch diét (14 dňová ani neviem názov, dala mi ju kámoška, denný príjem tam bol cca nejakých 3000 KJ, niekedy 5500 KJ ako kedy.Držala som ju pol roka, schudla som pekne, ale bola dosť strohá, opakovala sa po 2 týždňoch a nedala sa držať dlhodobo) o mesiac som mala všetko naspäť. Bola som už aj na delenej, tá bola tiež dosť efektívna, ale po pár mesiacoch bežnej stravy som to mala opäť naspäť.

Zeleninu milujem, nemám s tým vôbec žiadny problém, hlavne rajčiny, som taká rajčinová búda. Chipsy pri telke som nahradila bielou kapustou, ktorú tiež milujem. Krájam si ju na väčšie kusy, aby som ju mohla pekne chrumkať ako chipsy. Pre mňa bol vždy problém pohodlnosť (keď som dostala vlčí hlad a nemala som zeleninu nachystanú, tak som siahla po tom, čo bolo v chladničke po ruke) a hlavne disciplína. Keďže žijem s rodičmi, ktorý nemajú potrebu zmeniť životný štýl, tak je to len o tom, že človek si musí pestovať pevnú vôľu, pretože všetko nezdravé máme v špajzi a v chladničke. A niekedy je to teda dosť ťažké, keď v neďelu pri rodinnom obede som za čudáka, že mám na tanieri úplne niečo iné ako ostatní a oni z nedôverou pozerajú do môjho taniera a komentujú :) . A okrem toho, keď musím odolávať pri pečení všelijakých dobrôt pre rodinu. Ale inakade cesta nevedie. Odstrániť lákadlá by bola pre mňa tá ľahšia cesta, ale v mojom prípade je to nemysliteľné. Takže to iba tak pre povzbudnie.

Jano

zdravim vas pan.Vesely…tak dnes som 9 dni.kurzu…takze zajtra konci 1Oty….neviem ci robim vsetko spravne,ale snad ano,lebo dodrzujem vase pokyny a uz druhy den si tvorim vlastny jedalnicek…samozrejme ,ze pouzivam pri tom kalkulacku na prepocet,coho kolko zjem a teda kolko toho do tela denne dostanem…podarilo sa mi schudnut od 1.ho dna…3kg,som spokojny,lebo necakal som tolko za 9 dni…ani netusim,ci je zdrave tolko schudnut za taky kratky cas….a dnes sa chystam spravit vlastny seitan….tak snad sa mi podari…a uvidim ako pojde moje chudnutie dalej,ale zatial som velmi spokojny….vase rady su fakt ucinne,vdaka vam za to…a chcem sa este opytat ci nevadi,zjem kazdy den aj 1kg paradajok,ale k tomu este aj jednu brokolucu denne…samozrejme pocas celeho dna…prajem vam pekny vikend

Napísal
Miro Veselý 
28. augusta 2017
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.