Čo ak porušíte diétu?

Píše Miro Veselý od roku 2004. Info...

Pri chudnutí diétu neodporúčam. No na druhej strane – poznáme to. Aj zdravá strava sa človeku vlastne javí tak trocha ako diéta. V skutočnosti to vlastne aj je diéta – veď pri diéte ide o výživu, ktorou sa snažíme niečo v tele ovplyvniť. Takže razionálna strava vlastne je diéta, ktorá by mala telo zásobovať dobre zvolenými živinami v správnom čase s cieľom potlačiť hlad, chuť na sladkosti a podporiť chudnutie. Taká diéta je a nie je diétou.

Ak si nastavíte takúto stravu, ideálne je, ak ju budete dlhodobo dodržiavať. potom má merateľné výsledky. Lenže – poznáte to… Občas sa nedarí a človek si dá niečo, čo sa pôvodne nemalo dostať až do úst. Čo potom?

Čo ak náhodou „zlyháte“ a zjete celú pizzu aj s tanierom? Nezahajujte proti sebe žiadne protiopatrenia ako hladovka, či výčitky.

Keď sa vám nepodarí dodržať diétu presne tak, ako by ste chceli, nevadí. Výžitky vám nepomôžu v tom, aby ste menej pribrali. Nuž a hladovka “za trest” či nejaké agresívnejšie cvičenie tiež sú zlým nápadom. On ten sebamrskačský prístup (zhrešil som, zaslúžim si trest) nefunguje.

 • Jednak sa tým programujete na neúspech. Už neriešite diétu, ale trest za jej porušenie.
 • Druhak v sebe programujete na budúci neúspech z ktorého existuje vykúpenie. Trest = právo na zlyhanie. Nevadí, že si dám klobásu, veď to predsa potom odcvičím.
 • Treťak v sebe podporujete komplexy menejcennosti. Zvyčajne zlyhávam = nie som dostatočný. Iní to iste dokážu, ja nie, som neschopný. Ideálna pôda pre komplexy menejcennosti.

Nepovoľte si aby ste po diétnej chybe venovali priveľa času tomu, že ste tú chybu spravili. Život ide ďalej.

Povedzte si, že človek je spolu s počítačmi a celou prírodou nedokonalý a omylný. Zmierte sa s tým, že ste dnes prijali viac potravy a pokračujte v programe rovnako, ako keby ste fľašu boli nechali plnú.

Nijaké odrieknutie si večere, či nebodaj hladovka na druhý deň nie sú na mieste. Ono také jednorazové zjedenie niečoho nevhodného zvyčajne nemáva nejaké viditeľné následky.

 • Občasné prekročenie energetického príjmu vám váhu vôbec neohrozí.
 • Dôležité skôr je, aby vás takáto nehoda neodradila v pokračovaní v chudnutí.

A toto myslím úplne vážne:

 • Ak máte ísť na návštevu opekať rebierko, nie že si ho nedáte. Samozrejme, že trocha môžete.
 • Ak ste pozvaní na zabíjačku, nie že tam predvediete pôst v praxi! Doprajte si primerané normálne jedlo.
 • Ak sa oslavuje a podávajú tortu, tak jeden rez môžete.

Jednorazové prejedenie sa je v poriadku. Hlavne si to užite. Výčitky nie sú na mieste! Pokojne sa tešte, že nabudúce, trebárs o pol roka, sa obžeriete znova. Také zážitky budú dokonca silnejšie, než ak ste prejedení nepretržite.

Ale pozor! Tu stále uvažujeme o výnimkách. Výnimka – to vnímajte ako jedno nevhodné jedlo za týždeň. A ešte lepšie by bolo keby to bolo ešte zriedkavejšie. Jednoducho pokiaľ je to skutočne výnimka, tak si ju užite.

Možno stojí za úvahu ešte spomenúť situáciu čo keď diétu poruší človek, ktorý má niektorú chorobu.

Porušenie diéty u záchvatovitých ochorení sa veľmi rýchlo prejaví. Človek čo má ťažkosti so žlčníkom, alebo neznáša nejakú potravinu to má dosť jasné. Spraví chybu a nasleduje záchvat bolesti, alebo hnačka. To človeka rýchlo naučí disciplíne. Porušenie diéty potom neláka až tak.

U obezity však porušenie diéty znamená takmer nulový okamžitý trest a veľmi príjemné pocity z maškrtenia. To je vražedná kombinácia. Možno však stojí za úvahu spomenúť:

 • Diabetes. Mnohí tuční šudia majú nábeh na cukrovku, alebo ju už majú. Tam je nutné striktne dodržiavať diabetickú diétu. Porušenie môže mať vážne následky.
 • Ischemická choroba. Ak niekto má v zlom stave srdcové tepny, mal by veľmi opatrne prijímať mastnejšie jedlá. Ukázalo sa, že po väčšej mastnej akcii (zabíjačka, vianoce…) sa môže prudko zhoršiť stav. V krvi je náhle viac tuku a to môže zhoršiť zásobenie srdca krvou.

Jednoducho nejesť príliš nevhodné jedlá sa neoplatí a to bez ohľadu na obezitu. Aj pre štíhlych často platí, že ak sa stravujú nezdravo, môžu mať horšie výsledky krvi. Inými slovami teda môže byť riziko rozvoja rôznych chorôb zvýšené práve vinou nevhodnej stravy.

Nakoniec ešte jedna rýchla úvaha – ak poušíte diétu môže sa vám to tak zapáčiť, že bude problém, aby ste sa vrátili nazad do normálneho režimu. Disciplína je nepohodlná, viem. Ale len tá prináša dlhodobé výsledky.

Chudnutie s úspechom - balík kníh

Keď si kúpite tento balík, získate:

 • 5 kníh Mira Veselého s podpisom.
 • Plus ručne maľovanú záložku.
 • Plus dobrý pocit, že ste podporili autora :-)

Obezita sa skladá z tisícov chutných súst a pohodlia. Chudnutie vyžaduje tisíce zdravých súst a státisíce krokov.

Žiaľ, nedá sa ísť naraz dopredu aj dozzadu a tak nemôžete zároveň maškrtiť aj jesť zdravo.

V jednej chvíli môžete jesť jedno jedlo. Dohliadnite, aby bolo vhodné.

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Dátum aktualizácie článku: 19. decembra 2017

 

Komentáre k článku: Čo ak porušíte diétu?

 1. Majt 29. júla 2004

  Ako casto sa mozem takto “beztrestne” prezrat?
  Nie je to moc nebezpecné, nieco také si dovolit?

 2. Miro Veselý| 29. júla 2004

  Majt: To záleží len na tom, ako vážne chcete schudnúť. A aj od toho, čo rozumieme pojmom prežranie. Spočítajte si napríklad energetický príjem za mesiac a uvidíte, že jednorazové mierne prekročenie nie je tak dramatické. Napríklad sa chcete zbaviť jedneho kila – to vyžaduje za mesiac znížiť celkový príjem o 30 tisíc Kj. Ak zorganizujete jednodenné obžerstvo, ktoré bude predstavovať 30 tisíc Kj príjem, zrejme ten mesiac až tak neschudnete… Zrejme nie všetko, čo pohltáte sa hneď zmení na tuk, ale lepšie je byť radšej prísny, než dúfať a spoliehať sa na to, že nie všetko sa premení na tuk

 3. johny 17. marca 2005

  ked sme pri tom prilezistnom prezrani, tak ko prezit vianoce? to je cas kedy vsetky stravoacie zabrany idu stronou, to viem aj z vlastnej skusenosti, sice niesom ktovieako obezny, vsade sa najdu nejake kila ktroby nemuseli byt…….

  ako si prezil svoje prve dijetne vianoce?

 4. Miro Veselý 17. marca 2005

  johny: Vždy kúsok priberiem. Ale dá sa krotiť, dosť záleží na podpore rodiny.

 5. čibo 22. septembra 2005

  a co tak -ked sa uz prezeries a das si prehanadlo…? v podstate sa nejaky ten tuk vstreba ale malo, prejde traviacim traktom… a potom len odbehnut na zachod- akokeby to bola ta mala vecera ktoru by sme inak zozrali…

 6. Luka 20. februára 2006

  su prehanadla zdrave?

 7. Miro Veselý 20. februára 2006

  Luka: sú prirodzené? načo jesť preháňadlá pri zdravej strave? Ak je to pokus o zbavenie sa energie, tak to proste nefunguje, akurát si rozhodíš metabolizmus.

 8. Tinus 15. marca 2006

  vyskusala som uz neuverilelne vela diet, ale vzdy som pri kazdej zlyhala, ak som aj vydrzala nejake dva tyzdne, potom som sa tak prejedla, ze som ani chodit nevladala,a potom som uz nemala motivaciu dalej pokracovat v diete, tak som ju skoncila. A takto je to zakazdym. Potrebujem schudnut 10 kil, ale neviem ako, vzdy si poviem neskor, mas cas, ale ten cas je tu uz davno….

 9. Miro Veselý 16. marca 2006

  Tinus: Ja som si tiež hovoril “neskôr” a “mal by som schudnúť”. To som mal 95 a asi 10 kíl nadváhy. (No… viac :-)) Potom som mal 105. Potom 115. Škoda že som chudnutie odkladal tak dlhlo. Musel som ísť dole 40 kíl.

 10. iveta 3. apríla 2006

  no ja som tym sposobom, ze mam cas, dosla na 94 kg… pred 6 tyzdnami som sla za lekarkou, ta mi nasadila dietu, ktora vobec nie je hrozna, a mam o 6 kil menej. lenze vcera prisla moja mama, navarila knedlo-vepro-zeli, no nedaj si. dala som si a hotovo. zhresit raz za 6 tyzdnov ma hadam nezabije. a uz zasa poctivo dodrzujem dietu. este tak 20 kil a koncim :-) hlavne s optimizmom, vsetko sa da, len treba chciet. prisla som na to, ked som mala dole prve dve kila a bez ujmy na zdravi…

 11. Miro Veselý 3. apríla 2006

  iveta: Raz za 6 týždňov sa môžeš objesť aj na prasknutie :-) a nič sa nestane. Len riziko, že ti bude ťažko, nezvyk jesť veľa. Ale na váhe sa to neodrazí

 12. Katarína 3. apríla 2006

  Iveta, čo to bola za dieta, ktorá nie je hrozná? Diety sú vždy hrozné. Ja mám tiež takú váhu a diety boli zatiaľ vždy hrozné.

 13. Miro Veselý 3. apríla 2006

  Katarína: treba držať diétu, ktorá sa dá držať stále = nie je AŽ tak hrozná…

 14. iveta 5. apríla 2006

  mam presne taku dietu, ktoru mozem drzat stale :-) mozem jest hocijake maso, okrem jahnaciny, hocijake ryby, okrem lososa, ovocie a zeleninu, okrem bananov, hrozna, kukurice a strukovin. ziadny chlieb, cestoviny ani ryza. napisem, o com to je, len ja byvam v cudzine, tak mozno nejake terminy napisem divne,…takze moj jedalny listok vypada takto:
  ranajky – pohar nizkotucneho mlieka, 2 suchare s nizkotucnym maslom (alebo s lekvarom, alebo s olivovym olejom alebo 2 cerealne keksy). okolo desiatej nizkotucny jogurt alebo 2-3 kusky ovocia. o jednej-pol druhej obed, o piatej jogurt alebo ovocie, o osmej vecera.
  obed – salat (salat, uhorka, cibula, struhana mrkva, zeler, tuniak vo vlastnej stave atd… co chces, trosku olivoveho oleja), druhe jedlo maso alebo ryba (len tak, trosku olivoveho oleja na palacinkar a opiect z jednej a druhej strany), alebo zemiaky v rure. vecera tiez nieco take. alebo studena vecera – z “udenin” mozem jest len sunku.
  inak, po veceroch, pri telke, zvyknem zjest par slnecnicovych semienok. a vobec, ak ma niekto zaujem o presnu dietu, co presne robim, nech mi napise na ikenzixy@yahoo.com. ja som bola zavisla na cokolade a uz nie som. ide hlavne o to -. nepozerat sa na to ako na nejaku hrozu, ono sa to da veselo prezit (uz som tak 7 tyzdnov a mam 7,5 kg menej). pozrite sa na to, co vsetko mozete jest. a vsetko je zdrave. a aj tak niekedy zhresim. len optimizmus, vsetko sa da. a to musim obedovat v restikach, lebo na obed mam len hodinu cas a nemozem ist domov. nebojte sa toho. vsetko sa da, len treba chciet a spravne sa na to pozriet. uz som mudra, ale poslednych 8 rokov som to nevedela….

 15. iveta 5. apríla 2006

  este jedna vec. mozno sa zda, ze za 7 tyzdnov “len” 7 kil dole je malo…. ale ja som pomaly priberala pocas 8 rokov, tak to nemozem zhodit za 1 mesiac. a hlavne sa ucim zdravo jest. aby sa mi tie kila uz nikdy nevratili. mozno to znie jednotvarne, ale skuste si dochucovat jedla napriklad cesnakom, petrzlenovou vnatou, grilovacim korenim, atd… je vela veci, ja sa to len teraz ucim. aha, ked na mna vecer ide hlad, urobim si uhorkovy salat (nastruhana uhorka, sacharin v prasku, sol, cierne korenie, ocot). to mi sice lekarka nepovedala, ale zatial mi to funguje :-)cvicit nemozem, mam problemy s chrbticou, tak sa prechadzam, aj to len ked idem z prace, alebo na nakup, alebo v sobotu…

 16. iveta 5. apríla 2006

  katarina, napis mi na ikenzixy@yahoo.com. uvidis, ako to spolu zvladneme.

 17. Ayleen 5. apríla 2006

  Preco si si zakazala lososa? Tipujem, zep re tuk, ale prave, ze tuk, ktory obsahuje je zdraviu (a aj chudnutiu) prospesny. Uplne vylucit strukoviny tiez nie je prave najzdravsie.
  Inak na chrbticu je dobry pilates. Cvici to dost ludi, ktori nic ine nemozu. Pomoct mozxu aj rehabilitacne cvicenia. Nie kvoli chudnutiu, skor pre posilnenie svalov chrbta a brucha.

 18. Ayleen 5. apríla 2006

  Inak 7 kil za 7 tyzdnov je super vysledok.

 19. iveta 5. apríla 2006

  ja som si nezakazala, to lekarka :-) zrejme preto, ze som obezna, a mozno zo zaciatku. mne povedala, ze preto, aby mi nenaduvalo brucho. moj ocko je lekar a tiez si to mysli. nepletie sa mi do toho, lebo kazdy lekar ma svoje triky. ale keby to bolo nieco nenormalne, urcite by mi to povedal.pilates som chodila 4 tyzdne, ale nemozem. skoncila som s takymi bolastami chrbata, ze az. mam problemy na viacerych miestach chrbtice, mozem len pod specialnym lekarskym dozorom. to nie je vyhovorka, aby som nic ine nerobila… napriklad sa mozem bicyklovat a nerobim to. sused je ucitel plavania, nauci ma plavat “znak”, to tiez mozem….
  a dakujem za pochvalu :-)

 20. Anonym 5. apríla 2006

  iveta: Ten losos ma zaujal, mozes sa na to ocka spytat? Ze preco nie. Verim, ze zo strukovin (nenamocenych, zle pripravenych) moze nafukovat. Ale to aj zo surovej zeleniny.

 21. Ayleen 5. apríla 2006

  To som bola ja.

 22. ovečka 5. apríla 2006

  Iveta: Dodala si mi dnes veľa optimizmu. ďakujem! Ja som problémy s chrbticou odkladala 5 rokov – teraz som na tom tak vážne, že mám každý deň závraty a sediet pri PC viac ako 15 minút je premna utrpenie. Preto som teraz na PN. Nemožem žiadny skákavý šport s otrasmi,teda ani beh či aerobic,preto tiež chodím plávat. Odporúčam ti pravidelne sa venuj rehabilitačným cvičeniam na spevnenie svalstva a masáže!! Viacero procedúr ti v pohode uhradí poisťovňa. Viem že sa nevyhováraš – práve obdivujem že nie si pasívna a snažíš sa hladat iné možnosti ako sa hýbat. Maj sa pekne.

 23. iveta 5. apríla 2006

  ovecka: dakujem za radu. ale s tou rehabilitaciou mam fakt problem. ja byvam v zahranici, pracujem v sukromnej firme. rehabilitacia – to by som musela k specialistovi, ktoreho mi daju tak o rok-dva. ten mi mozno odporuci rehabilitaciu, ktora bude v mojej pracovnej dobe, cize nebudem moct. musim zacat cvicit doma. ale postupne. zatial som urobila prvy krok – endokrinologicka. skusila som pilates – nevyslo. tak sa chodim prechadzat. vies, nechcem vsetko naraz a vela, aby som sa z toho vsetkeho neznudila… ja pracujem v kacelarii od osmej rana do siestej vecer, potom chodim do skoly, cely den sedim na zadku (s prepacenim) a potom aj tak vyzeram. teraz sa zacinam trosku hybat, tak pomalicky, ale isto :-)
  ten losos – to mi povedala lekarka, ze ma vela tuku. povedala mi, ak si aj das, nic sa nestane. nebudes ho jest kazdy den. ale ak nemusis, tak nejedz.

 24. evak 5. apríla 2006

  iveta, tiez som v zahranici, zatial ale nepracujem. Ale urcite je praca nevyhnutna a potrebne pre zivobytie, ale zdravie mas len jedno. Musi predsa existovat nejaka moznost na pravidelnu stravu a trosku viac casu pre Teba:)Nie si predsa otrok, co stavia pyramidy nie?;-D

 25. iveta 5. apríla 2006

  evak: no nie som otrok, ale prisla som na to len nedavno :-) kazdy clovek sa myli, ja uz viem, ked je chyba. hladam si inu pracu, uz vyse roka. nie je to lahke.. ale skusam to, aby som mala viac casu na seba. pracovat musim – zo vzduchu sa zit neda. esteze stravovat sa mozem pravidelne. sice ma tie obedy v restikach nieco stoja, ale ako vravis zdravie je len jedno. a uz ked pracujem, mozem si to dovolit.

 26. Miro Veselý 5. apríla 2006

  Dámy, pekne vás poprosím, presuňte túto debatu do fóra.

 27. ovečka 13. apríla 2006

  Mirko: za uplynulé dva týždne sa mi podarilo schudnúť 3 kg.Myslím že je to super a to s veľkou pomocou tohto webu. Teraz mi konkrétne pomáha tvoj článok vyššie lebo za včerajšok by som sa mala hanbiť: zjedla som 3 chleby so salámou a 5 cukríkov z dezertu pekne naraz večer. Do večera to bolo v pohode malé porcie, zelenina, vyše 3 litre vody a potom to takto pokazím. Chvalabohu viem kde je príčina – zdvihol sa mi adrenalín po stresujúcom dni. Dnes ráno som sa nemohla od únavy zdvihnúť z postele a hlava sa mi poriadne motala – takže dalej takto pokračovat nemienim lebo za tieto hrozné pocity ťažoby mi to naozaj nestojí. Za pozitívum ale beriem to, že ten dezert ležal v skrini 4 dni, čo je u mna naozaj rekord. Poctivo čítam tvoje články a mám ich naozaj hlboko v podvedomí. Je to fakt všetko o tom programe, ktorý si do hlavy nastavíme. Ešte raz vďaka Vám všetkým.Idem sa napiť

 28. Miro Veselý 13. apríla 2006

  ovečka: 3 kilá za 2 týždne je o malý chĺpok viac, ako sa odporúča. Možno o to ľahšie si neodolala a dala si chleby… Skús ísť dolu tempom kilo/týždeň, alebo radšej ešte o malý kúsok pomalšie. Ale za včerajšok sa nehanbi! Ak sa 2 týždne správaš vzorovo a potom si dáš trocha viac jedla, to predsa nie je nič zlé, hmotnosť ti to neovplyvní. Držím ti palce.

 29. Ivkaaa 29. mája 2006

  Neviete mi poradit ako sa zbavit tych vycitiek? Moj problem je, ze ked sa mi aj podari schudnut, staci maly prehresok a vycitkami strhnem postupne celu lavinu prehreskov a som kde som bola. A to nikdy nechudnem radikalnou dietou, vzdy skor zdravou stravou…dost ma to zaujima a mam prestudovane aj dost literatury. A pritom mi staci schudnut nejakych 5-6 kil…uz s nimi bojujem asi 4 roky…a ak mam pravdu povedat, nadobudla som si ich jojo efektom.

 30. Miro Veselý 29. mája 2006

  Ivkaaa: výčitky často signalizujú snahu o dokonalosť a snaha o dokonalosť je nereálna. potom sa zdá logickou výhovorka, že to už nemá zmysel. ale na začiatku asi stojí otázka, ako veľmi človek chce schudnúť a ako maškrtiť. ak to opakovane nezvládaš a vieš prečo, možno by stálo za úvahu navštíviť psychológa. niektorí vedia fakto dosť pomôcť v takýchto veciach.

 31. Ivkaaa 30. mája 2006

  Dakujem za odpoved…mas uplnu pravdu. Uz davno som pochopila ze musim pracovat na psychike ak chcem schudnut a aj sa o to snazim. A verim ze raz sa mi podari stravovat zdravo a hlavne stale, dlhodobo, lebo s tym bojujem najviac – udrzat si vyvazenu stravu bez castejsich vykyvov.

 32. gulka 3. augusta 2006

  a možem sa “obžrať” aj tortou?možem jej zjest tolko az by som praskla?:)

 33. Miro Veselý 3. augusta 2006

  gulka: V zásade môžeš aj celú maslovú tortu, akorát bude ti zle od žalúdka, prípadne je tu riziko nejakého záchvatíku – trebárs žlčníček. Možno poriadna hnačka, nejaké zvracanie. Ktovie. Skús. Ale tipujem že asi nepraskneš. :-)

 34. Anonym 17. augusta 2006

  môže sa po 3 hodinach posledného jedla konzumovať ovocie? napr. jablko

 35. Miro Veselý 17. augusta 2006

  Anonym: lepšie by bolo pred spaním voliť niečo s bielkovinami, ale ak je chuť na jablko veľká…

 36. http://tucka 24. augusta 2006

  ako dobre sa cita,ze som neni jedina.zapasim rovnako.obcas uspesne obcas menej.iste je,ze som citanim stranok a postrehov stravila hodinku a ani som si nespomenula na ladnicku.super, iste sa sem budem rada stale vracat.

 37. kika 24. marca 2008

  mne sa zda,ze ked od januara t.r.som schudla 15 kg,a teraz stojim uz dva tyzdne na vahe,ze nieco nieje v poriadku jem malo skoro nic

 38. seťo 24. marca 2008

  Problem moze byt prave to, ze jes skoro nic.

 39. Miro Veselý 24. marca 2008

  kika musíš jesť dosť a to správne jedlo. Študuj.

 40. Milan 24. marca 2008

  Suhlasim
  Musis jes 6x denne. Ked ty nejes skoro nic, aj tvôj bazalny metabolizmus sa rapidne znizil.
  Musis zacat pravidelne jest, a tym ho nastartovat.
  A dôlezity je aj pitny rezim. Kazdu hodinu 2 dl.
  Mozno spociatku troska priberies, ale potom to pôjde zase dole. vyskusaj

 41. jassigirl1 15. júna 2008

  no ja som stihla ale chcem schudnut aspon take 4 kila…denno denne beham pol hodinu…naozaj kazdy den poctivo….jem po kazdych 3 hodinach a veceru mam naozaj lahku ako banan ci jablko a nwm co….a teraz raz za tri tyzdne som si dala pizzu….aa maam z toho strasne vycitky nwm..je to zle..alebo mam pokracovat opet v diete???

 42. Šárka 18. novembra 2008

  noo.chcem ale newiem..co robit???aj wiem ale nejde to…..

 43. minusdvanast 30. januára 2010

  neuveríte, aká neskutočná kazajka je zvyk

  deťom som mixovala jablčka tak dlho, že som si myslela, že sa musí mixovať len ošúpané jablko

  dnes, keď ma honí mlsná zmixujem jablká SO ŠUPKOU a s mrkvou, pridám citrónovú šťavu

  minimálny dopad – maximálny úžitok – nežnášam ak si musím kvôli chudnutiu niečo kúpiť, ale tentokrát som investovala – kúpila som krájač s najmenším odpadom potravín a trvalo mi mesiac, než som sa ním naučila narábať

 44. rena 30. apríla 2010

  Ahojte aj ja sa snazim chudnut uz dnes je to14 den a schudla som 3kg.Snazim sa vsetko si vazit a ratat.No vcera som neodolala zakusku a tiez som mala vycitky.Ale pokracujem dalej,ved som len clovek so slabostami:)Roky ma trapi moja vaha,ja len dufam ze teraz to naozaj zvladnem

 45. dannyy 7. augusta 2011

  dnes zacinam chudnut,vcera som zavitala na tvoj veb a zacala som pozorne citat.je tu mnozstvo dobrych rad,chcem sa nimi riadit.do zrkadla sa nechcem ani pozriet,satnik sa mi uzil na par veci hruza…..naposledy som cvicila,kazdy den,jedla pravidelne a schudla som 15kg.pred dovolenkou som prestala a uz to islo….teraz sa mi vaha vysplhala na 97kg,hruza preto musim nieco preto urobit,ale tentokrat sa nebudem ponahlat……ved tie kg som tiez nenabrala za 3mesiace ale 2 roky….Obdivujem Miro teba aj vsetkych,co schudli……Takze dnes zacinam,drzte palce…

 46. Bohdana27 21. marca 2012

  Dobrý deň,
  takmer mesiac som sa stravovala podľa Vašich článkov, aj som schudla cca 2 kg, všetko bolo v poriadku, držala som sa svojho predsavzatia, že do Veľkej noci vydržím bez sladkého. V sobotu som však bola na oslave 50tky, kde ma zlomili a dala som si tortu aj veľa štrúdle, neuveriteľne som sa prejedla. Mala som výčitky, bola som zo seba na dne, a tak som sa prejedla (myslím, že ešte viac) aj v pondelok. Na váhu sa radšej ani nepostavím, určite mám viac, ako pred mesiacom. Tak som teraz na hladovke… A zase ten starý kolotoč…Takže aj to obžerstvo musí byť s mierou, lebo potom to spustí toto…No hnus…

 47. Miro Veselý 21. marca 2012

  Bohdana27 riadili ste sa mojími radami a schudli ste. riaďte sa teda mojími radami aj teraz. žiadna hladovka. jedzte ďalej tak, aby ste chudli a prestaňte jesť sladkosti. výnimky nesmiete.

 48. Miriama 26. februára 2017

  No a čo ak cvičím pomali rok a každý mesiac sk dam jeden deň obžerstva ale pritom cvičím 5x do týždňa poctivo.

 49. Miro Veselý 26. februára 2017

  Miriama vyjednávate? :-) Pozrite, sú autori čo povoľujú výnimočný deň raz do týždňa. Skúste a uvidíte. Mne sa to neosvedčilo, viac vyhovuje režim pomerne striktný. Napríklad ja som sa rozhodol, že niektoré potraviny nejem, akokoľvek ich mám rád. Trebárs údeniny, vyprážané, príliš mastné. Je jednoduchšie mať trvalý zákaz, ako raz za čas si pripomínať aké to je dobré a potom týždeň trpieť že by som ešte chcel… Skúste, či sa vám to bude páčiť a uvidíte. Zas mesiac žiť zdravo a deň bojovať proti svojmu zdraviu, to nie je až tak zlá bilancia. Mnohí to robia presne naopak.

 50. jozef 29. decembra 2017

  Obezita sa skladá z tisícov chutných súst a pohodlia

  presne takto som pribral 20 kg za 3 roky

 51. Alexander 31. januára 2018

  Zdravím, už tri týždne pravidelne cvičím a dodržujem diétu, no tento týždeň som cca 3x spravil prehrešok (1 kus z pizze , a pod. ) Je to vážny prehrešok ?

 52. Miro Veselý 1. februára 2018

  Alexander jeden prehrešok za 3 týždne je určite v absolútnom poriadku. Najmä ak druhý deň pokračujete zas v normálnom režime. Akonáhle sa to začne množiť, je dobré vyhlásiť pohotovosť. Mnohí ľudia (aj ja) si po jednom nevhodnom jedle túžia dať to znova a znova a rýchlo sa môžu vrátiť k nevhodným návykom. Skúste zabojovať a ďalšiu výnimku si doprajte najskôr za týždeň. Ak by sa ukázalo, že to je problém, potom je ľahšie akékoľvek výnimky si úplne zakázať. Je to tvrdé riešenie, ale veľmi účinné.

Pridajte komentár:

Máte otázku, alebo chcete k článku niečo doplniť? Napíšte to sem. Odpoviem čo najskôr.

Vyplňte ešte: